Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τα βρηκα απο τη σελιδα των φροντιστηριων!!! Ετοιμαστειτε ολοι γιατι η ωρα της αληθειας φτανει....;)

 

Και εγω το πηρα!!! Με honours!!!!:D

Συγχαρητηρια σε οσους πετυχαν!!!!!:respect:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Lower μιλάς ή για proficiency; και επίσης εκεί που λέει school code και password τι έβαλες;; Γιατί απ ότι κατάλαβα είναι κωδικοί που έχουν τα φροντηστήρια...

 

Αναφέρομαι στο proficiency.Το school code και password τα ξέρουν τα φροντηστήρια οπότε με ένα τηλέφωνο θα σας πουν τα αποτελέσματα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα βρηκα απο τη σελιδα των φροντιστηριων!!! Ετοιμαστειτε ολοι γιατι η ωρα της αληθειας φτανει....;)

 

Και εγω το πηρα!!! Με honours!!!!:D

Συγχαρητηρια σε οσους πετυχαν!!!!!:respect:

λέει και με τι βαθμολογία το πήρες;
Link to comment
Share on other sites

Γράψτε και τον τόπο των εξετάσεων αυτοί που είδατε τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα το Michigan, και η κολλητή μου και όλα τα παιδιά της τάξης μου!:w00t::w00t::w00t:

 

Βαθμολογία με αριθμούς δε λέει, ούτε a,b,c,... Σαν τελικό έχει pass ή fail. Σε κάθε part λέει high pass, pass, low pass, borderline fail, fail. Εγώ προσωπικά είχα 2 high pass & 2 pass!!

 

Τα αποτελέσματα μας τα έδωσε ο καθηγητής, ο οποίος τα κατέβασε απο το http://orfeas.hau.gr/.

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους, άντε και το Cambridge, άντε και το Celi σε εμένα που δίνω και Ιταλικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω καταλάβει προς τα πού μας πάνε επιβάλλοντάς μας να μαθαινούμε ολοένα και περισσότερες γλώσσες. Άλλωστε, γιατί να αναγκάζεται κάποιος να μάθει 5 γλώσσες ; Καλό δε θα 'ταν να έχουμε μια local γλώσσα και μια international σε κάθε κράτος ; Ας σταματήσει πλέον αυτό το άτυπο κυνήγι "γλωσσομάθειας" και ας κάτσει και κανένας άλλος λαός, σωβινιστής ή όχι, να μάθει τα αγγλικά. Το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι ...κάπου το πάνε.

 

Η απόγνωση του Στέλιου -- (Γιάννης Ρίτσος)

Stumbling, crawling, falling, trying to reach for you...
Link to comment
Share on other sites

λέει και με τι βαθμολογία το πήρες;

 

Ναι λεει τι πηρες σε καθε paper και το γενικο!!!

 

Γράψτε και τον τόπο των εξετάσεων αυτοί που είδατε τα αποτελέσματα.

 

Εγω απο αθηνα ειμαι! Στη λεοντειο εδινα!!! Τα βρηκα μεσα απο τον ορφεα αν και απο οτι καταλαβα ανανεωνουν το site του hau με τα καινουρια αποτελεσματα οποτε αυριο-μεθαυριο περιμενετε τα!!!! (Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα ετσι ειχε γινει και με του lower....)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα μεσα απο τον ορφεα αν και απο οτι καταλαβα ανανεωνουν το site του hau με τα καινουρια αποτελεσματα οποτε αυριο-μεθαυριο περιμενετε τα!!!! (Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα ετσι ειχε γινει και με του lower....)

 

'Οντως και εγώ που μπήκα μια το μεσημέρι και μια το βράδυ στο hau είδα οτι έχει αλλάξει λίγο η μορφή (βγαλανε τα του Ε.C.C.E. Δεκεμβριου και προσθέσανε και τόπο εξέτασης) οπότε πρεπει να ανανεώνουν την database τους. Άντε να δουμε τι εχουμε κανει αν και εγώ ήθελα να τα μάθαινα το Σεπτεμβρη! Δεν πρέπει να είναι τόσο ευχάριστα για μένα αλλά ακόμα ελπίζουμε!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα είναι on-line στο hau.gr και για τους υποψηφίους.

 

Εγώ κόπηκα. Borderline Fail στο GCVR και όλα τα άλλα pass. :/

Link to comment
Share on other sites

Nai ola ta apotelesmata einai availiable sto

http://www.hau.gr/hau/jsp/en/en_7_7_1.jsp me to ID code kai to date of birth.

To pira re paiktes!! :D Paw xalaros twra gia to speaking tou cambridge.

8a to ha kaparwsei kai ayto apo twra, alla ta skatwsa sto listening. Afou ka8e typos mprosta mou xynotane kai ftarnizotane... Kala to Use of Eng. to kovw kai gia exceptional..Geleio itane..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σημερα εδωσα το lower michigan.Μπορω να πω οτι το κομματι του GVR ηταν αρκετα ευκολο,ωστοσο μου πηρε αρκετη ωρα με αποτελεσμα το τελευταιο κειμενο να το βρω μπαστουνι,διοτι ειχα λιγο χρονο μονο στη διαθεση μου,ενω το κειμενο κυριολεκτικα επιανε ολη τη σελιδα και ηταν γραμμενο με πολυ μικρα γραμματα.Πιστευ οτι το κομματι του GVR να το περασα.Απο την αλλη το listening ηταν λιγο μπερδεμα και δεν ακουγοτανε καλα αρχικα οι πρωτες εικονες.Το θεμα της εκθεσης ηταν λιγο....ξεκαρφωτο για το τι περιμενα εγω να πεσει.Παρ ολα αυτα το εγραψα και πιστευω σε ενα c τουλαχιστον.Ηταν να γραψεις για ενα μερος λιγοτερο φημισμενο στον εκδοτη της εφημεριδας (εγραψα γραμμα)και να αναφερουμε γενικοτερα τις ατραξιον ενος μερους ετσι ωστε αυτο να γινει γνωστο και στους υπολοιπους αναγνωστες.Ελπιζω σε καλο αποτελεσμα,μιας και απο οτι εχω διαβασει και σε προηγουμενα ποστ,στα προφορικα βοηθανε ιδιαιτερα.Παντως δεν ξερω....το cambridge μου φανηκε λιγο πιο ευκολο.Αυτοι που εχουν δωσει προφορικα cambridge,μπορουν να πουν αν οι εξεταστες ηταν ιδιαιτερα απαιτητικοι ή βοηθαγαν στη βαθμολογια??Στο michigan ξερω οτι ειναι πιο ελαστικοι,γι αυτο δεν ρωταω.Οι υπολοιποι που εδωσαν για lower σημερα πως τα πηγατε???
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έδωσα προχθές Michigan γραπτά, χθες προφορικά. Θεωρώ πως η έκθεση ήταν απαράδεκτη, αφού είχε σαν θέμα ποια εθνική γιορτή κατά την γνώμη μας θα έπρεπε να καταργηθεί, γιατί υπάρχει πρόβλημα οικονομίας. Άλλο πάλι και τούτο :rolleyes: Ίσως ήταν λίγο δύσκολο και το vocabulary. Κατα τ'άλλα τα υπόλοιπα μέρη μου φάνηκαν αρκετά εύκολα, ειδικά το reading. Για το cambridge, η έκθεση σαφώς και ήταν σε πιο φυσιολογικά πλαίσια αν και σε γενικές γραμμές δυσκολεύτηκα πιο πολύ στα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα της εκθεσης μπορει να ηταν περιεργο ομως δεν εξεταζεσαι στις ιδεες που διατυπωνεις, αλλα στον τροπο που χρησιμοποιεις την αγγλικη γλωσσα. αν το θεμα ηταν για παραδειγμα ο παρθενωνας και ενας με πολυ χαλια αγγλικα εγραφε οτι το μνημειο ειναι απο τα καλυτερα της ανθρωποτητας και πρεπει να διατηρηθει, ενω ενας αλλος με απταιστα αγγλικα εγραφε οτι πρεπει να τον γκρεμισουμε και να εκμεταλλευτουμε το χωρο, ποιος θα περναγε?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εντάξει και φυσικά σημασία έχει το πως θα γράψεις και όχι το τι θα γράψεις. Αλλά έχω κάποιον γνωστό μου (καλός μαθητής, καλός στις εκθέσεις) που έγραψε ότι θα έπρεπε να καταργηθεί η μέρα του Αγίου Βαλεντίνου. Θα τον περάσουν για αυτά που έγραψε ή θα τον απορρίψουν επειδή φυσικά ξέφυγε απ'το θέμα? Μάλλον το δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

αν αυτα που εγραψε ειναι συντακτικα και γραμματικα σωστα θα τον περασουν. εξαλλου οταν ελεγαν national holidays εννοουσαν τις εθνικα εορταζομενες γιορτες και οχι τις εθνικες εορτες. δηλαδη ολες αυτες τις γιορτες που τις τιμα ολη η ελλαδα (πχ χριστουγεννα, πασχα, πρωτομαγια). αν εγραφε για του αγιου νικολαου που ειναι πολιουχος της πολης του, τοτε ειναι εκτος θεματος γιατι δεν αποτελει national holiday.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι εθνικές είναι οι παρακάτω:

 

1η Ιανουαρίου: Πρωτοχρονιά, και η Μέρα του Άγιου Βασίλη.

6 Ιανουαρίου: Των Φώτων ή τα Θεοφάνεια.

Τέλη Φεβρουαρίου με αρχές Μαρτίου: “Καθαρή Δευτέρα” (προηγούνται οι Αποκριές και ακολουθεί ένα Καρναβάλι τριών εβδομάδων).

25η Μαρτίου: Γιορτή του Ευαγγελισμού και Εθνική Ημέρα Ανεξαρτησίας της Ελλάδας.

Τέλη Μαρτίου με αρχές Απριλίου: Μεγάλη Παρασκευή, Κυριακή του Πάσχα και Δευτέρα του Πάσχα.

1η Μαίου: Πρωτομαγιά.

50 μέρες μετά το Πάσχα: Πεντηκοστή.

15 Aυγούστου: Κοίμηση της Θεοτόκου.

28η Οκτωβρίου: “Ημέρα του ΟΧΙ”. Εθνική Γιορτή για την άρνηση του Υπουργού Εξωτερικών Μεταξά να υποκύψει η χώρα στον Μουσολίνι, το 1940.

25 Δεκεμβρίου: Χριστούγεννα.

26 Δεκεμβρίου: Σύναξη της Θεοτόκου.

 

Οι υπόλοιπες είναι απλές γιορτές. Τέλος πάντων, ό,τι γράψαμε, γράψαμε. Σημασία έχει να περάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι καλα αποτελεσματα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν αποτελέσματα! Αλλά ήταν απαράδεκτο να ασχολούνται οι ξένοι με το ποιά επέτειο πρέπει να καταργήσουμε. Αν εμείς ρωτούσαμε σε αντίστοιχη περίπτωση αν θα πρέπει να καταργηθεί η 4η Ιουλίου, τι θα γίνονταν άραγε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αρχικά προσωπικές ερωτήσεις, όπως τόπο διαμονής, ηλικία, οικογένεια, σπουδές, τι κάνω τον ελευθερό μου χρόνο κλπ. Έπειτα στο δεύτερο part μου έδωσε κάτι εικόνες και μου είπε να της ρωτήσω τα ερωτήματα που είχε παρακάτω που ήταν σχετικά με το θέμα, έτσι ώστε να πάρω πληροφορίες γι αυτό και να δώσω την γνώμη μου. Σε εμένα έπεσε το εξής, θέλαμε να μαζέψουμε λεφτά για μια φιλανθρωπική εκδήλωση και έπρεπε να το πετύχουμε αυτό, ή κάνοντας ανακύκλωση ή φτιάχνοντας γλυκά. Ήταν εξαιρετικά εύκολο, εξάλλου ως γνωστόν σπάνια τα παιδιά κόβονται στα προφορικά. Επίσης οι εξεταστές ήταν πολύ φιλικοί παρόλο που ήταν ταλαιπωρημένοι και έτσι δημιούργησαν ένα πολύ άνετο κλίμα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της έκθεσης ήταν απαράδεκτο!:blink:

Με ποιο δικαίωμα ζητούν οι Αμερικανοί από τους μαθητές που εξετάζονται, να αναπτύξουν ποια πλευρά της ιστορίας μας θα απαλείφαμε?? :blink:

Επιχειρούν αλλοίωση ιστορικής συνείδησης?

Μέχρι εκεί έχει διεισδύσει πλέον ο αμερικανικός δάκτυλος? :worry:

Το Υπουργείο Παιδείας εχει σκοπό να αντιδράσει? :confused:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...