Jump to content

Κινητό μέχρι 500€


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε μάλλον παω προς one plus μου το προτείνατε αρκετοί..ηθελα κατι πιο μαζεμένο στο χέρι(ίσως φαίνεται ετσι στη φωτό).Σε 2 βδομάδες θα γίνει η αγορά και βλέπουμε..Σας ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε μάλλον παω προς one plus μου το προτείνατε αρκετοί..ηθελα κατι πιο μαζεμένο στο χέρι(ίσως φαίνεται ετσι στη φωτό).Σε 2 βδομάδες θα γίνει η αγορά και βλέπουμε..Σας ευχαριστώ πολυ.

 

Δε θα το μετανιώσεις... Δεν ξέρω αν το OP5T είναι το καλύτερο τηλέφωνο που υπάρχει, αλλά για 500 καινούργιο από το επίσημο site (οκ βρίσκεις μεταχειρισμένα σε κατάσταση καινούργιου, αλλά όπως και να έχει είναι μεταχειρισμένα), ναι νομίζω είναι η καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη πρόταση... Και να χάσεις σε κάμερα, θα πάρεις 6 gb ram, το μάλλον καλύτερο soc που υπάρχει αυτή τη στιγμή και αναβαθμίσεις άμεσες και εγγυημένες...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το μετανιώσεις... Δεν ξέρω αν το OP5T είναι το καλύτερο τηλέφωνο που υπάρχει, αλλά για 500 καινούργιο από το επίσημο site (οκ βρίσκεις μεταχειρισμένα σε κατάσταση καινούργιου, αλλά όπως και να έχει είναι μεταχειρισμένα), ναι νομίζω είναι η καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη πρόταση... Και να χάσεις σε κάμερα, θα πάρεις 6 gb ram, το μάλλον καλύτερο soc που υπάρχει αυτή τη στιγμή και αναβαθμίσεις άμεσες και εγγυημένες...

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..Αξίζει τον κόπο το κινητό αν και μέχρι τελευταία στιγμή πολλά αλλάζουν αν δεν το πιάσω στα χέρια μου δεν θα σιγουρευτώ οτι αγόρασα αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι δεν θα σαλιαρίσω.

HTC U11.

Και άσε τους άλλους να πέρνουν 1+5t.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Εξαιρετική επιλογή αλλα στο Skroutz ξεκινάει απο 650€ χρήματα που δεν μπορώ να διαθέσω σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω και αυτό...το Νοκια 8 στα 399€ προσφορά αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Στα πολύ θετικά pure Android.

Στα πολύ αρνητικά τα οποία με σταμάτησαν στην οποιαδήποτε σκέψη αγοράς η πολύ χαμηλή βαθμολογία που πήρε στην κάμερα και ότι δεν έχει notification led.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω και αυτό...το Νοκια 8 στα 399€ προσφορά αξίζει;

 

Yπάρχει ξεχωριστό thread στην ίδια ενότητα "Επιλογή Συσκευής" για το κατά πόσον αξίζει το Nokia 8 και ξεχωριστό θέμα κάπου μέσα στο foum για τη βαθμολογία του στην κάμερα... Το αναφέρω μήπως θες να ρίξεις και εκεί μια ματιά... Εγώ, όπως έγραψα και εκεί, θεωρώ πως αξίζει... Δεδομένου ότι παίρνεις ναυαρχίδα, με φαινομενικά καλή ποιότητα κατασκευής (δεν το έχω πιάσει), κορυφαίο SOC και stock Android που θα πηγαίνει νεράκι... Τώρα από εκεί και πέρα, λεπτομέρειες για την κάμερα δεν έχω υπόψιν μου, ωστόσο σε κάθε περίπτωση 399 για ναυαρχίδα, είναι δελεαστική τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει ξεχωριστό thread στην ίδια ενότητα "Επιλογή Συσκευής" για το κατά πόσον αξίζει το Nokia 8 και ξεχωριστό θέμα κάπου μέσα στο foum για τη βαθμολογία του στην κάμερα... Το αναφέρω μήπως θες να ρίξεις και εκεί μια ματιά... Εγώ, όπως έγραψα και εκεί, θεωρώ πως αξίζει... Δεδομένου ότι παίρνεις ναυαρχίδα, με φαινομενικά καλή ποιότητα κατασκευής (δεν το έχω πιάσει), κορυφαίο SOC και stock Android που θα πηγαίνει νεράκι... Τώρα από εκεί και πέρα, λεπτομέρειες για την κάμερα δεν έχω υπόψιν μου, ωστόσο σε κάθε περίπτωση 399 για ναυαρχίδα, είναι δελεαστική τιμή...

 

Μια ζωή Νοκια έπαιρνα μεχρι το Lumia 920 που υπάρχει ακομα,όμως τώρα και ουσιαστικά απο την αρχη δεν εχω καμία υποστήριξη στο λογισμικό στις εφαρμογες κυρίως.Απλα διάβασα αρνητικές κριτικές κυρίως για την κάμερα που με σταμάτησαν.Θα δω και αυτά τα θέματα που αναφέρεις και το εχω στα υπόψιν,απλα αν βγεί το 9 με amoled που μ αρέσει πιο πολύ και φαίνεται και πιο όμορφο αν είναι αυτό στις φωτογραφίες που διέρρευσαν.Εχω χρόνο ακόμα,γι'αυτό το ξεψαχνιζω,δεν μιλαμε για αγορα κινητου των 100€ και οσο βγαλει...ευχαριστω για ολες τις βοηθειες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι ακομα...το S7 στα 370€ είναι καλή επιλογή για να το κρατήσω μια διετία;Η είναι παλιό;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακομα...το S7 στα 370€ είναι καλή επιλογή για να το κρατήσω μια διετία;Η είναι παλιό;

 

To Oreo θα είναι η 2η μεγάλη αναβάθμιση που θα πάρει, οπότε (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) δε θα πάρει άλλη... Το εξαιρειτκό δε διαφωνώ S7 είναι 2 ετών ήδη + άλλα 2 που το θες = 4... Αν αξίζει για 370, είναι σχετικό... Έχει σίγουρα ποιότητα και σούπερ κάμερα και με τα specs του πιστεύω τη 2ετία θα στη βγάλει τρέχοντας απροβλημάτιστα... Τώρα από εκεί και πέρα σου είπα αν αξίζει είναι κάτι σχετικό... Εγώ πχ δε θα το έπαιρνα... Αν θες Samsung και σούπερ κάμερα κλπ κλπ γνωστά για το S7 πάρτο...

Link to comment
Share on other sites

To Oreo θα είναι η 2η μεγάλη αναβάθμιση που θα πάρει, οπότε (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) δε θα πάρει άλλη... Το εξαιρειτκό δε διαφωνώ S7 είναι 2 ετών ήδη + άλλα 2 που το θες = 4... Αν αξίζει για 370, είναι σχετικό... Έχει σίγουρα ποιότητα και σούπερ κάμερα και με τα specs του πιστεύω τη 2ετία θα στη βγάλει τρέχοντας απροβλημάτιστα... Τώρα από εκεί και πέρα σου είπα αν αξίζει είναι κάτι σχετικό... Εγώ πχ δε θα το έπαιρνα... Αν θες Samsung και σούπερ κάμερα κλπ κλπ γνωστά για το S7 πάρτο...

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακομα...το S7 στα 370€ είναι καλή επιλογή για να το κρατήσω μια διετία;Η είναι παλιό;

 

ΝΑ σημειώσω ότι σε γειτονικό φόρουμ μαντζίρηδων (μεταξύ των οποίων κι εγώ) αναφέρθηκε τιμή στο media markt στα 399€ η οποία με κουπονάκι-κωδικό smart1 πέφτει στα 339€ (δεν ξέρω ποια χρώματα είναι διαθέσιμα).

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει τελικά να το αγοράσεις...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ σημειώσω ότι σε γειτονικό φόρουμ μαντζίρηδων (μεταξύ των οποίων κι εγώ) αναφέρθηκε τιμή στο media markt στα 399€ η οποία με κουπονάκι-κωδικό smart1 πέφτει στα 339€ (δεν ξέρω ποια χρώματα είναι διαθέσιμα).

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει τελικά να το αγοράσεις...

 

Ναι μου το ανέφεραν τα παιδιά αλλα μπαίνοντας ειδα ότι η προσφορά λήγει σήμερα (04-02) και δεν προλαβαίνω σήμερα να το παραγγείλω..θα περιμένω λίγο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατά 99% στο S7..Δεν ξέρω αν αξίζει για κάποιον λόγο να περιμένω MWC να για συσκευές ή τι καλύτερο υπάρχει στα 400€..αλλα είμαι ερωτευμένος με τις οθόνες τις Samsung δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο..Τωρα απο κολλήματα και τέτοια αν πάρει και Oreo δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, και το oneplus και το s7 τα έχουν τα χρονάκια τους.

Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την συγκεκριμένη τεχνολογία, η οποία δείχνει ότι καλπάζει.

Και εγώ κοντά στο ίδιο ποσό βρίσκομαι.

Μου αρέσει το SAMSUNG GALAXY S7 EDGE G935F LTE 32GB όμως ο παραπάνω παράγοντας με επηρεάζει. Αρχές του 2016 η πρώτη έκδοση.

Δεν είναι παρωχημένο? (Μην ξεχνάτε ότι αναφερόμαστε σε κινητό)!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι κατά 99% στο S7..Δεν ξέρω αν αξίζει για κάποιον λόγο να περιμένω MWC να για συσκευές ή τι καλύτερο υπάρχει στα 400€..αλλα είμαι ερωτευμένος με τις οθόνες τις Samsung δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο..Τωρα απο κολλήματα και τέτοια αν πάρει και Oreo δεν ξέρω.

 

Και εγώ μία από τα ίδια. Για να καταλάβεις σήμερα έχω ένα j5 2016 και είμαι ερωτευμένος με την οθόνη του! Έτσι δύσκολα θα ξεφύγω και τώρα από αυτήν την εταιρεία.

Αν για κάποιο λόγο πρέπει να κοιτάξω κάτι νεότερο, καλοβλέπω το a8 plus.

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, και το oneplus και το s7 τα έχουν τα χρονάκια τους.

Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την συγκεκριμένη τεχνολογία, η οποία δείχνει ότι καλπάζει.

Και εγώ κοντά στο ίδιο ποσό βρίσκομαι.

Μου αρέσει το SAMSUNG GALAXY S7 EDGE G935F LTE 32GB όμως ο παραπάνω παράγοντας με επηρεάζει. Αρχές του 2016 η πρώτη έκδοση.

Δεν είναι παρωχημένο? (Μην ξεχνάτε ότι αναφερόμαστε σε κινητό)!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγώ μία από τα ίδια. Για να καταλάβεις σήμερα έχω ένα j5 2016 και είμαι ερωτευμένος με την οθόνη του! Έτσι δύσκολα θα ξεφύγω και τώρα από αυτήν την εταιρεία.

Αν για κάποιο λόγο πρέπει να κοιτάξω κάτι νεότερο, καλοβλέπω το a8 plus.

 

Ακριβώς και γω το J5 του 16' εχω και οσο και αν ειδα αλλα κινητά δεν μπορώ..ισως έχεις δίκιο αλλα ακόμα και το Α8 είναι χειρότερο σε specs απο το S7,Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ετσι και στην πραγματικότητα δεν έχω δουλέψει κανένα απο τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Η βασική διαφορά με την samsung, εκτός από το Όνομα, είναι η τεχνολογία super amoled. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ανταγωνιστής που να προσφέρει αυτήν την τεχνολογία (μπορεί κάποιες περιπτώσεις να υπάρχουν αλλά σε άλλα κόστη). Στον ανταγωνισμό λοιπόν μπορείς να βρεις μέχρι απλώς amoled, (amoled είναι η γνωστή νέα τεχνολογία κατασκευής οθονών Oled, καμία σχέση με τις lcd ως προς το κοντραστ το μαύρο, την γωνία θέασης..).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά το a8, καλοβλέπω το a8 plus, όμως και με το a8 για τα προσωπικά μου δεδομένα και σε σχέση με το j5, υπάρχει αναβάθμιση....

μάλιστα εδώ μπορούμε να δούμε ότι και σε φωτογραφία δεν τα πάει και άσχημα! (Όχι όμως σαν αυτήν του s7), προσωπικά όμως δεν θεωρείται πρώτη επιλογή αυτό το κομμάτι.

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=4&idPhone1=8886&idPhone2=7869&idPhone3=7945

Edited by Vakis_2000
Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Θελω την γνωμη σας...εχω καταλήξει κατά 99% στο S7 αλλα έβαλα κάποια ακομα να μην κάνω λάθος...αυτονομία και κάμερα και 5-5,3" τα βασικα και προτιμώ και amoled.Ανάμεσα σ αυτές τις συσκευές ειναι κάποια καλύτερη απο το S7;;

 

 

Meizu Pro 7

HTC 10

Nokia 8

Samsung S7

Huawei P10

Xiaomi Mi6

Honor 9

Link to comment
Share on other sites

Θελω την γνωμη σας...εχω καταλήξει κατά 99% στο S7 αλλα έβαλα κάποια ακομα να μην κάνω λάθος...αυτονομία και κάμερα και 5-5,3" τα βασικα και προτιμώ και amoled.Ανάμεσα σ αυτές τις συσκευές ειναι κάποια καλύτερη απο το S7;;

 

 

Meizu Pro 7

HTC 10

Nokia 8

Samsung S7

Huawei P10

Xiaomi Mi6

Honor 9

 

Σε κάποια επιμέρους χαρακτηριστικά φυσικά υπάρχουν καλύτερες συσκευές. Δεν υπάρχει τέλεια συσκευή.

Σαν συνολικό "πακέτο" όμως, κατά τη γνώμη μου, το S7 είναι το καλύτερο από όσα παραθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια επιμέρους χαρακτηριστικά φυσικά υπάρχουν καλύτερες συσκευές. Δεν υπάρχει τέλεια συσκευή.

Σαν συνολικό "πακέτο" όμως, κατά τη γνώμη μου, το S7 είναι το καλύτερο από όσα παραθέτεις.

 

Ωραία.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σαν συνολικό πακέτο είναι το p10 ή το mi6, αναλόγως τα γούστα/ανάγκες που έχεις. Πχ p10 για 800άρα, micro sd, headphone jack και λίγο καλύτερη κάμερα ή mi6 για stereo speakers, ir blaster και πολύ μεγαλύτερη υποστήριξη στο software.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...