Jump to content

Κινητό μέχρι 500€


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ξανα στην παρέα,μαζεύτηκαν κάποια χρήματα και ηρθε η ώρα να αλλάξω το J5(2016) που δουλεύω τους τελευταίους μήνες.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που βγαίνει σε 1 μηνα πχ να περιμένω, αυτό θα μου το πειτε εσεις...μέχρι 400€ το αγοράζω στο τέλος της εβδομάδας και μέχρι 500€ σε 2 εβδομάδες.Παμε στον οδηγό:

 

 

1) Το χρηματικό ποσό: 450-500€

2) Το μέγεθος:Μέχρι 5,5" (προτιμώ ως 5,2")

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα(Σκρουτζ).

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα;Καλό θα ήταν

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Αδιάφορο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Ναι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη;Ναι- Μ αρέσουν οι Amoled αλλα πιστεύω να συνηθίσω και τις άλλες.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής:ταχύτητα,αυτονομία,κάμερα ΟΛΑ

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.Samsung J5(2016)

 

Αυτα..κατα προτίμηση θα ήθελα ναυαρχίδα και οσο πιο καινούργια γίνεται.Θέλω να τα δώσω για κινητό 3ετιας οπότε θέλω ότι καλύτερο.Ειδα πολλα άκρη δεν έβγαλα.Σε 2 βδομάδες θα εχω 500€,αν βγαίνει κάτι καινούργιο θα περιμένω.Επίσης απο το event της Βαρκελώνης τον Φεβρουάριο κάνουν αρκετό διάστημα να έρθουν οι συσκευές;Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούρια ναυαρχίδα με 500 ευρώ δεν θα υπάρχει οπότε θα πρέπει να πας σε μοντέλο του 2017,για τις 5.2 ίντσες που γράφεις λογικά το s8 που είναι 5.8 αλλά στο χέρι μοιάζει με 5 ίντσες θα σε ικανοποιήσει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ναυαρχίδα με 500 ευρώ δεν θα υπάρχει οπότε θα πρέπει να πας σε μοντέλο του 2017,για τις 5.2 ίντσες που γράφεις λογικά το s8 που είναι 5.8 αλλά στο χέρι μοιάζει με 5 ίντσες θα σε ικανοποιήσει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα...το Xperia xz1 είναι Flagship;Επειδή είδα οτι βγήκε πρίν λίγο καιρό και στα χαρακτηριστικά με βολεύει αν και ειδα λίγο ότι η μπαταρία θα μπορούσε να είναι κάπως καλύτερη...Αξίζει τον κόπο για 499€ που το εχει ο Κωτσόβολος;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλλά σε κάμερα είναι πολύ πίσω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α τοσο πολύ;...ε αν είναι να δωσω 500€ να είναι ολα κομπλέ.Οι επόμενες ναυαρχιδες εφόσον ανακοινωθούν στη Βαρκελώνη σε πόσους μήνες περίπου έρχονται Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

One Plus 5T από εμένα... Στο 500άρικο καινούργιο με εγγύηση κανονικά, τα κάνει όλα πολύ καλά και είναι VFM...
Link to comment
Share on other sites

One Plus 5T από εμένα... Στο 500άρικο καινούργιο με εγγύηση κανονικά, τα κάνει όλα πολύ καλά και είναι VFM...

 

Αν είναι αυτό που έχει 6αρα οθόνη απορρίπτεται λόγω μεγέθους δεν μπορώ με τίποτα...Δηλαδή και το 5,5" είναι μεγάλη υπέρβαση για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που έχει 6αρα οθόνη απορρίπτεται λόγω μεγέθους δεν μπορώ με τίποτα...Δηλαδή και το 5,5" είναι μεγάλη υπέρβαση για μένα.

 

Eίναι 6άρα 18:9 όμως... Με τα specs που έχει και τη δεδομένη υποστήριξη, θα σου βγάλει άνετα μια τριετία σε πολύ καλό επίπεδο... ;)

Link to comment
Share on other sites

έχει 6άρα το 5t αλλά όπως ειπώθηκε σε σχέση με 5.5 16:9 είναι μινιόν το τηλέφωνο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

One Plus 5T από εμένα... Στο 500άρικο καινούργιο με εγγύηση κανονικά, τα κάνει όλα πολύ καλά και είναι VFM...

 

Ειπε οτι θελει απο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Ειπε οτι θελει απο σκρουτζ

 

Το λογικό είναι ότι το είπε για καλύτερη τιμή σε σχέση με αλυσίδες... Δε βρίσκω άλλον προφανή λόγο τουλάχιστον... Δεν πρότεινα από Κίνα εξάλλου, αλλά από το επίσημο site της OP, με άμεση αποστολή, χωρίς τελωνεία και φυσικά με εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρα αφου θα είναι κομπλέ το Oneplus με την οθόνη το βάζουμε σοβαρά στα υπόψιν..Κατι άλλο υπάρχει;Ναι μέσω Σκρουτζ για πιο φθηνά τα υπόλοιπα..Huawei p10 η Xiaomi Mi6 αξίζουν;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το μέγεθος του 5t με του s8 είμαι πολύ μεγαλύτερο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα αφου θα είναι κομπλέ το Oneplus με την οθόνη το βάζουμε σοβαρά στα υπόψιν..Κατι άλλο υπάρχει;Ναι μέσω Σκρουτζ για πιο φθηνά τα υπόλοιπα..Huawei p10 η Xiaomi Mi6 αξίζουν;

 

To Mi6 δεν έχει την 800άρα νομίζω και δεν ξέρω αν θα έδινα (424 skroutz) για το συγκεκριμένο... Το P10 καλό είναι, ωστόσο νομίζω είναι κάτω από OP5T γενικά, αν και βέβαια έχουν και ~80 διαφορά στην τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παίζεις μεταξύ s8 και op5t

Το op5t είναι πιο σβέλτο.

Το s8 έχει καλύτερη κάμερα στις νυχτερινές.

 

Αποφάσισε δηλαδή μεταξύ ταχύτητας και κάμερας (δεν τα χες βάλει σε προτεραιότητα να ξέρουμε τι σε νοιάζει περισσότερο).

 

Στο p10 θα χάσεις ακόμα περισσότερο στη κάμερα όσον αφορά την τελική ποιότητα των νυχτερινών.

Θα κερδίσεις όμως από το εξαιρετικό bokeh που κάνει ο διπλός φακός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παίζεις μεταξύ s8 και op5t

Το op5t είναι πιο σβέλτο.

Το s8 έχει καλύτερη κάμερα στις νυχτερινές.

 

Αποφάσισε δηλαδή μεταξύ ταχύτητας και κάμερας (δεν τα χες βάλει σε προτεραιότητα να ξέρουμε τι σε νοιάζει περισσότερο).

 

Στο p10 θα χάσεις ακόμα περισσότερο στη κάμερα όσον αφορά την τελική ποιότητα των νυχτερινών.

Θα κερδίσεις όμως από το εξαιρετικό bokeh που κάνει ο διπλός φακός.

 

Yπάρχου κάπου κάτω από 500 το S8; Από 581 το βλέπω να ξεκινάει Skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω δεν είναι βαριά,δεν παίζω παιχνίδια αλλα οκ είμαι αρκετές ώρες τη μέρα στο κινητό μετά τη δουλειά σε ίντερνετ,social,ειδήσεις,βιντεάκια..Κάμερα θέλω μπόμπα όπως και μπαταρία.Για ταχύτητα αν δεν έχει τρομερή διαφορά το ενα με το άλλο δεν τρελαίνομαι.Ειδα και το Honor 9 δεν ξέρω αν αξίζει.Βασικά ειμαι σε δίλημμα δεν μου κάνει κάποιο έντονα το κλικ γι'αυτό κοιτάω παντού.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχου κάπου κάτω από 500 το S8; Από 581 το βλέπω να ξεκινάει Skroutz...

 

Έχεις δίκιο. Όπως το πρότειναν εδώ μέσα νόμιζα ότι είχε πέσει σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το S8 μ αρέσει πολυ...μπορώ να το βρω κάπου μεχρι 500€;η οθόνη είναι και αυτή του στυλ 5,5";;η είναι και στο χέρι μεγάλη;
Link to comment
Share on other sites

Μονο το S8 μ αρέσει πολυ...μπορώ να το βρω κάπου μεχρι 500€;η οθόνη είναι και αυτή του στυλ 5,5";;η είναι και στο χέρι μεγάλη;

 

18:9 είναι και η οθόνη του S8, oπότε αν και 5.8 θα είναι μαζεμένη σε σχέση με αντίστοιχη 16:9... Η νέα μόδα είναι και αρκετά κινητά πλέον είναι έτσι... Μη σε φοβίζει το μέγεθος... Όσον αφορά την τιμή, όπως ανέφερα και παραπάνω Skroutz το βλέπω 580+... Αν σου αρέσει τόσο και σε καλύπτει, μπορείς πάντα να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο...

Link to comment
Share on other sites

18:9 είναι και η οθόνη του S8, oπότε αν και 5.8 θα είναι μαζεμένη σε σχέση με αντίστοιχη 16:9... Η νέα μόδα είναι και αρκετά κινητά πλέον είναι έτσι... Μη σε φοβίζει το μέγεθος... Όσον αφορά την τιμή, όπως ανέφερα και παραπάνω Skroutz το βλέπω 580+... Αν σου αρέσει τόσο και σε καλύπτει, μπορείς πάντα να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο...

 

Αν και δεν το προτιμώ αν το βρω μεταχειρισμένο και αξίζει τον κόπο θα το πάρω...αλλιώς θα δω τις αλλες επιλογές,

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο κάτω από 500 κάνα μήνα συσκευή θα βρεις και πίστεψε με αξίζει γιαυτό που ζητάς κάμερα και άνετο grip, μπαταρία ικανοποιητική

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Καμία σχέση με τα αλλα. Αφού θες κάμερα και μπαταρία συμφωνώ για op5t. Το s8 είναι μικρότερο σαν κινητό με καλύτερη κάμερα αλλά και κάνα 100ευρω πιο ακριβό.

Το p10 δεν είναι κακή επιλογή, στο μέγεθος που θες και πιο φθηνό από όλα. Με χειρότερη κάμερα όμως.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 500 ευρώ το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να αγοράσεις είναι το OnePlus 5Τ value for money αυτή τη στιγμή στην αγορά μακράν από όλα τα υπόλοιπα .Όσο για τις διαφορές στην κάμερα στο σημείο που έχουν φτάσει τα smartphones τώρα είναι πάρα πολύ μικρές οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...