Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θέλω να βγω off topic, αλλά μιας και είπες για Samsung, έχω το Α5 2016 δίπλα μου που ακόμα παίρνει αναβαθμίσεις συχνά πυκνά και πήρε και Nougat από Marshmallow.

Η διπλή κάμερα επίσης δε λέει κάτι, γι αυτό ρωτάω εδώ να μάθω πώς τα πάει. Πολλές διπλές βγάζουν πολύ χειρότερες φωτογραφίες από μονές. Πχ στο παραπάνω A5 2016 δε χτυπάς εύκολα σε θέματα κάμερας, παρ' όλο σχετικά παλιά συσκευή. Οπότε μένει να μάθεις από πραγματικούς χρήστες και όχι πληρωμένους reviewers πώς τα πάει σε σχέση με προηγούμενες συσκευές που είχαν.

 

Αδερφέ για το συγκεκριμένο κινητό Α5,δεν ξέρω αλλά γενικά Samsung και lg

όλοι το λένε πως από αναβαθμίσεις δεν.Ειναι για κλωτσιές.

Η κάμερα του για μένα είναι συμπαθητική δεν την συγκρίνω με κάμερα από ναυαρχίδες των 700 και βάλε αλλά για τα λεφτά του είναι αξιοπρεπέστατη.

Η προσωπική μου γνώμη πάντως για κάμερες κινητών είναι ότι όλες είναι για πέταμα.

Καμία δεν είναι dslr.Ολες απλά βγάζουν φωτογραφίες.Εχω βαρεθεί αυτήν την καραμέλα όλοι με τις κάμερες των κινητών.Αν είχαν έστω τη στοιχειώδη γνώση φωτογραφίας κανένας δεν θα ασχολιόταν με αυτές.

Sorry ξέφυγα.Λοιπον εδώ θα μάθεις και τα καλά αλλά και τα κακά αυτού του κινητού.

Με απλά λόγια αν δεν θες φανφάρες και θες ένα κινητό να κανείς τη δουλειά σου

απλά και όμορφα τότε κοιτάς ΚΑΤ εμε το σωστό νήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα κ απο εμενα... Σε λιγες μερες θα το εχω κ γω στα χερια μου.. Παροτι χρηστης samsung note σαν κυριες συσκευες λογω εργασιας πολλες φορες σε βολτες γυμναστηρια προπονησεις χρησιμοποιουσα δευτεροτριτες συσκευες, τα τελευταια 4 χρονια ειχα βολευτει με coolpad f1(απιστευτο οπλο) στο θεμα μας τωρα θα ηθελα απο καποιον που φοραει miui να μου πει τι ΔΕΝ δουλευει περα απο τα πολυχρωμα notifications led και το ραδιοφωνο... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ απο εμενα... Σε λιγες μερες θα το εχω κ γω στα χερια μου.. Παροτι χρηστης samsung note σαν κυριες συσκευες λογω εργασιας πολλες φορες σε βολτες γυμναστηρια προπονησεις χρησιμοποιουσα δευτεροτριτες συσκευες, τα τελευταια 4 χρονια ειχα βολευτει με coolpad f1(απιστευτο οπλο) στο θεμα μας τωρα θα ηθελα απο καποιον που φοραει miui να μου πει τι ΔΕΝ δουλευει περα απο τα πολυχρωμα notifications led και το ραδιοφωνο... Ευχαριστω

 

Το ραδιόφωνο δεν δουλεύει με καμία ρομ , εδώ και 1 μήνα που το έχω με miui δεν έχω αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα, η κάμερα έτσι κι αλλιώς είναι της nubia, ακουστικά, bluetooth τα πάντα λειτουργούν καλά.

Η λειτουργία ανάγνωσης που έχει η miui και κιτρινίζει η οθόνη, δεν λειτουργεί. Η δική μου συσκευή είχε τον φορτιστή τον κινέζικο neocharge που σε συνδυασμό με το καλώδιο neocharge φόρτιζε σε 50 λεπτά με τη miui δεν λειτουργεί η λειτουργία neocharge, δουλεύουν όμως άψογα όλοι οι φορτιστές QC3 που δοκίμασα. Αν είχες ήδη τη miui σε άλλη συσκευή και την έχεις συνηθίσει , βάλτην οπωσδήποτε, ούτε θέματα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών θα έχεις, ούτε άλλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο δεν δουλεύει με καμία ρομ , εδώ και 1 μήνα που το έχω με miui δεν έχω αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα, η κάμερα έτσι κι αλλιώς είναι της nubia, ακουστικά, bluetooth τα πάντα λειτουργούν καλά.

Η λειτουργία ανάγνωσης που έχει η miui και κιτρινίζει η οθόνη, δεν λειτουργεί. Η δική μου συσκευή είχε τον φορτιστή τον κινέζικο neocharge που σε συνδυασμό με το καλώδιο neocharge φόρτιζε σε 50 λεπτά με τη miui δεν λειτουργεί η λειτουργία neocharge, δουλεύουν όμως άψογα όλοι οι φορτιστές QC3 που δοκίμασα. Αν είχες ήδη τη miui σε άλλη συσκευή και την έχεις συνηθίσει , βάλτην οπωσδήποτε, ούτε θέματα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών θα έχεις, ούτε άλλα προβλήματα.

 

Αυτο ακριβως εννοω ειμαι user friendly σε miui... Αυτο ηθελα αν δε σ ειναι κοπος στειλε μου ινμποξ τα λινκ κ τι κανουμε για να την περασουμε για να μη γεμιζουμε το νημα... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!! Μπορει καποιος να μου πει πως κανω αποκλεισμό σε μια ανεπιθύμητη επαφη!!!

Μόνο με τρίτη εφαρμογή, εγώ χρησιμοποιώ την calls blacklist.

Link to comment
Share on other sites

@toylhs9

Μιλάς για την MIUI του Gizchina ή κάποια άλλη;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει και καμιά άλλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ακριβως εννοω ειμαι user friendly σε miui... Αυτο ηθελα αν δε σ ειναι κοπος στειλε μου ινμποξ τα λινκ κ τι κανουμε για να την περασουμε για να μη γεμιζουμε το νημα... Ευχαριστω

 

Δεν είμαι και πολύ σχετικός με rom και αναβαθμίσεις οπότε ακολούθησα βήμα βήμα τον οδηγό του germak

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465040 και απλώς αντί να βάλω τη δική του ρομ έβαλα τη miui από gizchina https://rom.gizchina.it/nubia-m2-gizrom/

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τρίτη εφαρμογή, εγώ χρησιμοποιώ την calls blacklist.

 

Σε ευχαριστώ!!! Αλά τι κουλό είναι αυτό να πρέπει να κατεβάσεις ολόκληρη εφαρμογή!!! Όλα τα κινητά που είχα πειγενα στην επαφη και από τις ρυθμίσεις το έβαζα στην μαύρη λίστα!!! Τέλος πάντων !!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρε η γυναικα μου το Μ2 και εχω 3 ερωτησεις. Πως κανουμε μετονομασια ενος φακελου και αν τα led κοκκινα λαμπακια κατω μπορουν να ειναι συνεχως αναμμενα; Επίσης δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις στο viber οταν εχω κλειδωμενο το κινητο. Κάποια βοηθεια; Ευχαριστω Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλαράκια τελικά σήμερα το έστειλα πίσω στην Κίνα. Τελικά πρώτη φορά έκανα την διαδικασία δεν είναι κάτι το τρομερό. Δυστυχώς αποχωρίστηκα αυτό το θαυμάσιο κινητό που στάθηκα άτυχος με την οθόνη του. Όταν μου κάνουν full refund όποιος θέλει θα του χαρίσω δύο θήκες και δύο screen protect .θα διαβάζω το νήμα και εύχομαι όλοι να είστε τυχεροί μην σας βγάλει το κινητό τίποτα γιατί πραγματικά για τα λεφτά του είναι άψογο. Το κακό είναι ότι και ένας άλλος συνάδελφος μου έχει πάθει το ίδιο θέμα. Προχθές ανέβασε και βιντεακι στο YouTube. Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει και καμιά άλλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είμαι και πολύ σχετικός με rom και αναβαθμίσεις οπότε ακολούθησα βήμα βήμα τον οδηγό του germak

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465040 και απλώς αντί να βάλω τη δική του ρομ έβαλα τη miui από gizchina https://rom.gizchina.it/nubia-m2-gizrom/

ευχαριστω αδερφε θα τα εχω ηδη ετοιμα οταν ερθει να φλασαρω κ θα πω εντυπωσεις...μακαρι να μη τρεχω κ γω με οθονη οπως αλλα παιδια ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!! Αλά τι κουλό είναι αυτό να πρέπει να κατεβάσεις ολόκληρη εφαρμογή!!! Όλα τα κινητά που είχα πειγενα στην επαφη και από τις ρυθμίσεις το έβαζα στην μαύρη λίστα!!! Τέλος πάντων !!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Αν διαβάσεις κάμποσα ποστ πίσω θα δεις που αναρωτιόμουν για το ίδιο πράγμα. Αυτή είναι η απάντηση από το επίσημο support της Nubia, ότι δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία. Επίσης υπάρχει περιορισμός στο πλήθος των χαρακτήρων σε sms στα ελληνικά. Αυτά και κάποια άλλα ενοχλητικά μικροπραγματα που δεν βλέπω να τα διορθώνουν καθώς όπως φαίνεται δεν έχουν πρόθεση να βγάλουν έκδοση με διορθώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms προτείνω το ChompSMS.

Υποστηρίζει 2 SIM, έχει δυνατότητα για πολλούς χαρακτήρες στα sms με ελληνικά και ακόμα και στη δωρεάν έκδοση, η διαφήμιση που βγάζει δεν είναι ενοχλητική (είναι σαν ένα επιπλέον μύνημα πάνω πάνω) και είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο.

Εγώ το χρησιμοποιώ τα τελευταία δύο χρόνια, ότι τηλέφωνο και ROM αν έχω (ακόμα κι όταν είχα MIUI).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

για τα μηνύματα .. ειναι οκ στην ρομ του -- Germak ( δεν την δοκίμασα ακόμα!)

 

ξέρει κάνεις πως να απενεργοποιώ .. οταν ειναι κλειδωμένο και πατιέται το volume down μπαίνει σε vibration mode..

για κάποιο λόγο το πατάω.. χωρίς να το θέλω! ή στην τσέπη μόνο του.. και μπαίνει σε αυτήν σε αυτην λειτουργιά και δεν θέλω..

 

κάποιο τρικ ? μόνο εγω το παθαίνω ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσον αφορά στο θέμα των updates μην τρελαίνεστε. Πολλές φορές οι ενημερώσεις αντί να λύνουν δημιουργούν προβλήματα ( ναι, δε συμβαίνει μόνο στην apple). Από τη στιγμή που λειτουργεί ικανοποιητικά όπως είναι εγώ είμαι ευχαριστημένος με το 6άρι. Ούτως ή άλλως ανά 2-3 χρόνια αλλάζουμε συσκευή οι περισσότεροι.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλαράκια τελικά σήμερα το έστειλα πίσω στην Κίνα. Τελικά πρώτη φορά έκανα την διαδικασία δεν είναι κάτι το τρομερό. Δυστυχώς αποχωρίστηκα αυτό το θαυμάσιο κινητό που στάθηκα άτυχος με την οθόνη του. Όταν μου κάνουν full refund όποιος θέλει θα του χαρίσω δύο θήκες και δύο screen protect .θα διαβάζω το νήμα και εύχομαι όλοι να είστε τυχεροί μην σας βγάλει το κινητό τίποτα γιατί πραγματικά για τα λεφτά του είναι άψογο. Το κακό είναι ότι και ένας άλλος συνάδελφος μου έχει πάθει το ίδιο θέμα. Προχθές ανέβασε και βιντεακι στο YouTube.

 

Με ενδιαφέρουν οι θήκες και τα tempered glass.διοτι βρίσκομαι σε νησί και 2 δύο απόπειρες που έκανα για παραγγελία δεν καρποφόρησαν , σου έχω στείλει μύνημα στα εισερχόμενα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, 2 ερωτησούλες :

υπαρχει theme manager apk για το M2 (που μπορούμε να το βαλουμε στη ρομ του Germak) και να αλλάζει και τα εικονίδια του default lancher?

επίσης μπορούμε να ενεργοποιήσουμε τα notification badges (παντα στο default laucher) να φαίνοναι και 3rd party εφαρμογές (viber,whatsapp κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο να κλείνει η οθόνη όταν χρησιμοποιεί ακουστικά και προσπαθεί να μεγιστοποιησει την ένταση του ήχου; Τράβηξα ένα μικρό βίντεο όπου φαίνεται το πρόβλημα. Είμαι με stock rom και default launcher.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο να κλείνει η οθόνη όταν χρησιμοποιεί ακουστικά και προσπαθεί να μεγιστοποιησει την ένταση του ήχου; Τράβηξα ένα μικρό βίντεο όπου φαίνεται το πρόβλημα. Είμαι με stock rom και default launcher.

 

 

Το δοκίμασα στο δικό μου και όχι δεν το κάνει. Απλά στο σημείο οπού δείχνει να μαυρίζει η οθόνη στο βίντεο, είναι η στιγμή που βγαίνει ειδοποίηση σε μένα για το επίπεδο του ήχου στα αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!ο αδερφός μου μου κάνει παράπονα και το άκουσα και εγώ ότι δεν ακούγεται καλα!! κάνει σαν να κόβεται η γραμμή σαν να μην έχει καλό σήμα!! Έχει την μαμά Ρομ !! Ξέρει κανείς κάτι υπάρχει λύση!!;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει το nubia m2..γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απλα έχω ενα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ...ενω τα έχω ολα ανοιχτα δεν μου έρχεται καμια ειδοποίηση.(viber,email k.t.l)..γνωρίζεις κανεις κάτι για το θέμα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Πηρε η γυναικα μου το Μ2 και εχω 3 ερωτησεις. Πως κανουμε μετονομασια ενος φακελου και αν τα led κοκκινα λαμπακια κατω μπορουν να ειναι συνεχως αναμμενα; Επίσης δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις στο viber οταν εχω κλειδωμενο το κινητο. Κάποια βοηθεια; Ευχαριστω

 

εμένα δεν μου έρχονται γενικά οι ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο και έχω και κλειστές τις εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει το nubia m2..γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απλα έχω ενα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ...ενω τα έχω ολα ανοιχτα δεν μου έρχεται καμια ειδοποίηση.(viber,email k.t.l)..γνωρίζεις κανεις κάτι για το θέμα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμένα δεν μου έρχονται γενικά οι ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο και έχω και κλειστές τις εφαρμογές..

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να το διορθώσεις αυτό το πρόβλημα μέσα από τις ρυθμίσεις. Η μόνη λύση είναι η αλλαγή της ρομ. Ακολούθησε πιστά αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465040

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει το nubia m2..γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απλα έχω ενα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ...ενω τα έχω ολα ανοιχτα δεν μου έρχεται καμια ειδοποίηση.(viber,email k.t.l)..γνωρίζεις κανεις κάτι για το θέμα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμένα δεν μου έρχονται γενικά οι ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο και έχω και κλειστές τις εφαρμογές..

 

Πάμε ρυθμίσεις Other system settings Μπαταρία Pawer Save Managment το απενεργοποιούμε και έρχονται σχεδόν πάντα οι ειδοποιήσεις Viber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...