Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς μετά από 2 μήνες απόλυτης ικανοποίησης με το κινητό ξεκίνησαν τα προβλήματα με την οθόνη,δύο οριζόντιες γραμμές στην οθόνη και τρεμοπεξιμο ανεξάρτητου φωτεινότητας.

 

Εξήγησε μας πως έγινε ακριβώς γιατι μας ανησυχείς και μας βάζεις ψύλλους στα αυτιά, ποιος ψάχνει για άλλο τηλέφωνο τώρα , κρίμα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, υποπτευμαι ότι γίνεται επειδή έχετε τέρμα τη φωτεινότητα συνέχεια

Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανείς tempered glass full face με κόλλα παντού και όχι μόνο περιμετρικά;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες αυτό! Είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του και ταιριάζει γάντι!

http://s.aliexpress.com/R7JbUbM3?fromSns

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μας πως έγινε ακριβώς γιατι μας ανησυχείς και μας βάζεις ψύλλους στα αυτιά, ποιος ψάχνει για άλλο τηλέφωνο τώρα , κρίμα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, υποπτευμαι ότι γίνεται επειδή έχετε τέρμα τη φωτεινότητα συνέχεια

 

Μήν αγχώνεσαι θα δείξει. Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα όχι όμως τρεμοπαιγμα είχα ανεβάσει φωτογραφία να το δείτε μόνο σε φουλ φωτεινότητα.αλλα σπάνια την βάζω φουλ την φωτεινότητα και ως διαμαγειας όταν την βάζω φουλ πλέον δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα.αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου αν παραμείνει έτσι όπως είναι γιατί το κινητό πραγματικά πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Μήν αγχώνεσαι θα δείξει. Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα όχι όμως τρεμοπαιγμα είχα ανεβάσει φωτογραφία να το δείτε μόνο σε φουλ φωτεινότητα.αλλα σπάνια την βάζω φουλ την φωτεινότητα και ως διαμαγειας όταν την βάζω φουλ πλέον δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα.αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου αν παραμείνει έτσι όπως είναι γιατί το κινητό πραγματικά πετάει.
Έκανες αυτό που σου είπα με το display calibration?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό! Είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του και ταιριάζει γάντι!

http://s.aliexpress.com/R7JbUbM3?fromSns

Κόλλα έχει παντού ή μόνο περιμετρικά;

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτό που σου είπα με το display calibration?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι Κ κατέβασα φίλε μου κ κάνενα δύο ακόμα δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό. Αλλά όλα μία χαρά .υπάρχει βέβαια σέ φουλ φωτεινότητα αυτό που είχα τραβήξει στήν φωτογραφία αλλά όχι πια σε έντονο βαθμό απλά πάει τό δικό μου μάτι πού τό ξέρω. Να σημειωθεί ότι το κινητό παίζει και πολύ παιχνίδι για ώρα.αρα κοντός ψαλμός αλληλούια για την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κόλλα έχει παντού ή μόνο περιμετρικά;

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς κόλλα παντού; Δεν το έπιασα από εκείνη την μεριά. Έτσι φαίνεται πάντως, κούμπωσε από μόνο του κατευθείαν! 6a10e4c43cb5039a4d148e08173f9a1c.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κ κατέβασα φίλε μου κ κάνενα δύο ακόμα δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό. Αλλά όλα μία χαρά .υπάρχει βέβαια σέ φουλ φωτεινότητα αυτό που είχα τραβήξει στήν φωτογραφία αλλά όχι πια σε έντονο βαθμό απλά πάει τό δικό μου μάτι πού τό ξέρω. Να σημειωθεί ότι το κινητό παίζει και πολύ παιχνίδι για ώρα.αρα κοντός ψαλμός αλληλούια για την οθόνη.
Έτσι μπράβο να βλέπω ευχαριστημενους ανθρώπους. Και γω εχθές είχα το GPS για μιάμιση ώρα όπως και άλλες φορές αλλά τελικά όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναβάλει τη φωτεινότητα στο φουλ και ήταν όλα μια χαρά,έχω την εντύπωση ότι αυτό δημιουργήθηκε από τη στιγμή που έβγαλα σελφι με φλας που φωτίζει στο φουλ η οθόνη,το θέμα είναι ότι χθες μου το έκανε από το 30% της φωτεινότητα και πάνω,σήμερα έβγαλα το αυτόματο το έβαλα περίπου στο 50% και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα ξαναβάλει τη φωτεινότητα στο φουλ και ήταν όλα μια χαρά,έχω την εντύπωση ότι αυτό δημιουργήθηκε από τη στιγμή που έβγαλα σελφι με φλας που φωτίζει στο φουλ η οθόνη,το θέμα είναι ότι χθες μου το έκανε από το 30% της φωτεινότητα και πάνω,σήμερα έβγαλα το αυτόματο το έβαλα περίπου στο 50% και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.Παντως παιδιά το κινητό για τα χρήματα του τα σπάει,μακάρι να μη γίνει χειρότερο το πρόβλημα γιατί δε θέλω να το αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις πάντως έχει γερό θέμα... Το neosafe που λένε στο xda πως διαγράφετε χωρίς root και με την global rom; Μπας και γίνει κανένα θαύμα!
Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις πάντως έχει γερό θέμα... Το neosafe που λένε στο xda πως διαγράφετε χωρίς root και με την global rom; Μπας και γίνει κανένα θαύμα!

 

Δεν γίνεται φίλε χωρίς root.

στο xda εμένα μάλλον είδες που το συζητάω με έναν Ιταλό.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναβάλει τη φωτεινότητα στο φουλ και ήταν όλα μια χαρά,έχω την εντύπωση ότι αυτό δημιουργήθηκε από τη στιγμή που έβγαλα σελφι με φλας που φωτίζει στο φουλ η οθόνη,το θέμα είναι ότι χθες μου το έκανε από το 30% της φωτεινότητα και πάνω,σήμερα έβγαλα το αυτόματο το έβαλα περίπου στο 50% και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα ξαναβάλει τη φωτεινότητα στο φουλ και ήταν όλα μια χαρά,έχω την εντύπωση ότι αυτό δημιουργήθηκε από τη στιγμή που έβγαλα σελφι με φλας που φωτίζει στο φουλ η οθόνη,το θέμα είναι ότι χθες μου το έκανε από το 30% της φωτεινότητα και πάνω,σήμερα έβγαλα το αυτόματο το έβαλα περίπου στο 50% και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.Παντως παιδιά το κινητό για τα χρήματα του τα σπάει,μακάρι να μη γίνει χειρότερο το πρόβλημα γιατί δε θέλω να το αλλάξω.
Εγώ πάντως από την αρχή είχα απενεργοποιησει την αυτόματη φωτεινότητα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την οθόνη. Μην ανησυχείς και δεν θα χρειαστεί να το αλλάξεις γρήγορα. Δεν βλέπεις πού και τα δύο νέα τηλέφωνα τής nubia έχουν τα ίδια specs? Τούς έστειλα πάλι εμαιλ και τους τα χώνω για αναβαθμιση. Και γω θέλω να το κρατήσω καιρό.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς tempered glass full face με κόλλα παντού και όχι μόνο περιμετρικά;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://m.banggood.com/BAKEEY-Anti-Explosion-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Nubia-M2-Global-RomNubia-M2-p-1257347.

Και αυτή επισης είναι καλή...

Βασικά φορώντας και την θήκη δεν φαίνεται ότι φοράει τζαμακι.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φίλε χωρίς root.

στο xda εμένα μάλλον είδες που το συζητάω με έναν Ιταλό.

Ναι όντως εσένα είχα δει! Για ρίξε μια ματιά σε αυτό εδώ μήπως και γίνετε να έχει ράδιο... Ίδιο επεξεργαστή έχει και αυτό το τηλ! Το προσπάθησα με τον δεύτερο τρόπο αλλά δεν μπαίνει καν στο μενού... Αν δε γίνεται μάλλον δεν έχει τσιπ για fm..

 

https://www.doctorandroid.gr/2018/03/xiaomi-mi-a1-enable-fm-radio.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ πολυ να μου δώσει το Λιγκ να κατεβάσω miui ROM για το m2... Ευχαριστώ πολύ....
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Τελειωσα με την κατασκευη της νεας rom και ειμαι και περιφανος και ευχαριστημενος......

Καταφερα να φτιαξω επιτελους ενα ξεκλειδωτο bootloader και να βαλω ολα τα καλα

απο ολες τις global rom σε μια.Περισσοτερα οταν θα ανεβει σε λιγες μερες!

 

Εχουμε κυριοι και κυριες αποκλειστικοτητα μπορω να πω ισως και σε παγκοσμιο επιπεδο.

Κανεις αλλος δεν το εχει κανει για αυτο το κινητο στην global rom.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Τελειωσα με την κατασκευη της νεας rom και ειμαι και περιφανος και ευχαριστημενος......

Καταφερα να φτιαξω επιτελους ενα ξεκλειδωτο bootloader και να βαλω ολα τα καλα

απο ολες τις global rom σε μια.Περισσοτερα οταν θα ανεβει σε λιγες μερες!

 

Εχουμε κυριοι και κυριες αποκλειστικοτητα μπορω να πω ισως και σε παγκοσμιο επιπεδο.

Κανεις αλλος δεν το εχει κανει για αυτο το κινητο στην global rom.

 

Ελπίζω και στοκ φυλλομετρητή!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ανεβάσεις βίντεο να δούμε όλα τα καλούδια της rom?
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Τελειωσα με την κατασκευη της νεας rom και ειμαι και περιφανος και ευχαριστημενος......

Καταφερα να φτιαξω επιτελους ενα ξεκλειδωτο bootloader και να βαλω ολα τα καλα

απο ολες τις global rom σε μια.Περισσοτερα οταν θα ανεβει σε λιγες μερες!

 

Εχουμε κυριοι και κυριες αποκλειστικοτητα μπορω να πω ισως και σε παγκοσμιο επιπεδο.

Κανεις αλλος δεν το εχει κανει για αυτο το κινητο στην global rom.

 

Γεια σου ρε Έλληνα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...