Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...μαμα εφαρμογη για backup που την βρισκουμε αυτη;...

Είναι η εφαρμογή "Backup" που υπάρχει ήδη στη ROM, είτε στην έκδοση του Germak, είτε στις άλλες εκδόσεις της Nubia ROM.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω αφαιρέσει μιας και έχω βαλει το Google play και μπορείς να κατεβάσεις όποιον

άλλον browser θες.Αν τον θες τόσο πολύ να σου ανεβάσω το αρχείο να τον περάσεις.

Για το Oreo χλωμους μας βλέπω μιας και δεν υπάρχει kernel ούτε για Nougat.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια όλους.Προσπαθω όπως μπορώ να μας βοηθήσω όλους

αφού η ZTE μας έχει Χ.......ους.

Έφτιαξα και ένα poll με ερωτήματα.Οποιος ενδιαφέρεται ας απαντήσει.

 

αν σου είναι ευκολο, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν σου είναι ευκολο, ευχαριστω

...ρίξε και μια ψήφο στο θέμα που είναι το poll του Germak, ...έτσι για να τον ανεβάσουμε ψυχολογικά!

Link to comment
Share on other sites

οχι ,αλλα οπως ειπα σε φοθλ φωτεινοτητα η οθονη τρεμοπαιζει ,κατι που αν το εχεις στην μεση περιπου δεν το κανει

 

Να τρεμοπαιζει όχι απλά εγώ παρατηρώ σε φουλ φωτεινότητα αυτό που αναφερα προηγούμενος μια οριζόντια γραμμή.το έχεις προσέξει εσύ αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/b3qm5H

https://ibb.co/ioYHCx

Ελπίζω να διακρίνεται στις φωτογραφίες το τι εννοώ.

https://ibb.co/k4susx

Η πρώτη με χαμηλό φωτισμό κ οι άλλες 2 με full

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Φαίνεται ότι το πρόβλημα ήταν ότι χρησιμοποιώ άλλον launcher. Γυρίζοντας προσωρινά στοκ stock launcher έβαλα την φωτογραφία που ήθελα στην lock screen.

 

Πώς το έκανες στον stock launcher; Μόνο στις nubia default εικόνες βλέπω την επιλογή για lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες στον stock launcher; Μόνο στις nubia default εικόνες βλέπω την επιλογή για lockscreen.

Ορίζεις σαν launcher τον stock.

Πηγαίνεις στην κεντρική οθόνη.

Πατάς παρατεταμένα σε κάποιο σημείο της οθόνης.

Από τις επιλογές που εμφανίζονται στο κάτω μέρος της οθόνης, επιλέγεις ταπετσαρίες.

Μετά επιλέγεις gallery.

Βρίσκεις την εικόνα που θέλεις και την επιλέγεις.

Μπορείς να ζουμαρεις ένα τμήμα της εικόνας αν θέλεις.

Στο κάτω μέρος της οθόνης σου βγάζει επιλογή για lockscreen και apply.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ενημερώσω, επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ για το αν δουλεύει το Dolby και με ποια ακουστικά. Εγώ έχω κάποια παλιά Sony και δουλεύει κανονικά. Γιατί κάτι ακούστηκε ότι θέλει τα μαμαδισια.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά έγινε refund στο στο 90% της αρχικής αξίας + τα μεταφορικά που πλήρωσα για να πάει Κίνα.. Δυστυχώς θα επιμείνω ότι το κινητό ήταν vfm μόνο στα χαρτιά.. Πρακτικά είδα ότι σε αρκετά άτομα εμφάνισε πρόβλημα και σίγουρα το δείγμα δεν είναι 1000 συσκευές.. Μακάρι να μην βγούνε αλλά τηλέφωνα προβληματικά και να τα χαρούν οι κάτοχοι.. Πάμε παρακάτω! Εμπρός για την αναζήτηση του επόμενου super vfm..
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με bangood και μου προτειναν ή να το στειλω πισω αλλα θα κανει μινιμουμ 2 μηνες ή να το παω για επισκευή και μεχρι 30 ευρω θα μου τα δωσουν πισω. Επειδη το πρωτο δεν το βλεπω γιατι θα με σκοτωσει η κορη μου ξερετε καποιον στην Θεσσαλονίκη να το παω;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ενημερώσω, επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ για το αν δουλεύει το Dolby και με ποια ακουστικά. Εγώ έχω κάποια παλιά Sony και δουλεύει κανονικά. Γιατί κάτι ακούστηκε ότι θέλει τα μαμαδισια.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για χρηση με bluetooth ηχεια η ακουστικα ηταν οι αμφιβολιες .Αλλα και εκει δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Ορίζεις σαν launcher τον stock.

Πηγαίνεις στην κεντρική οθόνη.

Πατάς παρατεταμένα σε κάποιο σημείο της οθόνης.

Από τις επιλογές που εμφανίζονται στο κάτω μέρος της οθόνης, επιλέγεις ταπετσαρίες.

Μετά επιλέγεις gallery.

Βρίσκεις την εικόνα που θέλεις και την επιλέγεις.

Μπορείς να ζουμαρεις ένα τμήμα της εικόνας αν θέλεις.

Στο κάτω μέρος της οθόνης σου βγάζει επιλογή για lockscreen και apply.

 

Ευχαριστώ. Μου βγάζει apply στα live wallpapers και στα stock του τηλεφώνου όχι όμως στο gallery. Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ενημερώσω, επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ για το αν δουλεύει το Dolby και με ποια ακουστικά. Εγώ έχω κάποια παλιά Sony και δουλεύει κανονικά. Γιατί κάτι ακούστηκε ότι θέλει τα μαμαδισια.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να μην λέμε ότι θελουμε.

Από το site της Nubia.

https://www.nubia.com/in/phones/m2/performance.html

 

Unmatched Audio Quality

 

Listen to music in surround sound with the groundbreaking DTS HEADPHONE:X. The speaker features advanced SmartPA technology with maximum transient power of 5.7W, so you can enjoy a higher volume without worrying about a sudden break in the sound.

 

Και το official site της dts

http://dts.com/headphonex

 

Τώρα αν δεν καταλαβαίνουμε και τι διαβάζουμε τι να πω.

Το ότι ενεργοποιητε η εφαρμογή δεν σημαίνει ότι έχει και υποστήριξη Dolby με οποια να ναι ακουστικά.Αυτο από το support της Nubia.

 

Αν λένε μα.....κιες και οι τρεις τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε ότι θελουμε.

Από το site της Nubia.

https://www.nubia.com/in/phones/m2/performance.html

 

Unmatched Audio Quality

 

Listen to music in surround sound with the groundbreaking DTS HEADPHONE:X. The speaker features advanced SmartPA technology with maximum transient power of 5.7W, so you can enjoy a higher volume without worrying about a sudden break in the sound.

 

Και το official site της dts

http://dts.com/headphonex

 

Τώρα αν δεν καταλαβαίνουμε και τι διαβάζουμε τι να πω.

Το ότι ενεργοποιητε η εφαρμογή δεν σημαίνει ότι έχει και υποστήριξη Dolby με οποια να ναι ακουστικά.Αυτο από το support της Nubia.

 

Αν λένε μα.....κιες και οι τρεις τι να πω.

Φίλε Germak όταν ενεργοποιειται μια αποκωδικοποιηση πχ σε ένα ενισχυτή σημαίνει ότι δουλεύει. Το αν χρειάζεται ας πούμε συγκεκριμένα ακουστικά ή ηχεία για να έχεις το μέγιστο αποτέλεσμα, αυτό είναι άλλο θέμα. Στην αποκωδικοποιηση ας πούμε THX όταν έχεις και αντίστοιχα ηχεία με την ίδια πιστοποίηση θα ακούσεις το απόλυτο. Αυτό δεν σημαίνει ότι αν τα ηχεία δεν είναι ΤΗΧ δεν γίνεται η αποκωδικοποιηση.

Και κατι αλλο. Τι δουλεια εχει το Dolby με το DTS? Μαλλον καπου εχουν μπερδευτει και αυτοι και εχουν μπερδεψει και εσας.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Σαφως.

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα.

Εγω απλα γραφω τι λενε αυτοι.

Δεν ειπα οτι δεν γινεται αυτο που λες.

Απλα για το τελειότερο αποτελεσμα γινεται ο λογος.

Ασε που μεταξυ μας ολα αυτα εγω σε κινητο τα λεω

φυκια για μεταξωτες κορδελες.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαφως.

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα.

Εγω απλα γραφω τι λενε αυτοι.

Δεν ειπα οτι δεν γινεται αυτο που λες.

Απλα για το τελειότερο αποτελεσμα γινεται ο λογος.

Ασε που μεταξυ μας ολα αυτα εγω σε κινητο τα λεω

φυκια για μεταξωτες κορδελες.!!!!!

 

Εχεις δικιο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το δικό μου Nubia M2 σε Champage Gold χρώμα. Όποιος ενδιαφέρεται p.m

(μόνο απο Θεσσαλονίκη για συναλλαγή χέρι-χερι)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ενημερώσω, επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ για το αν δουλεύει το Dolby και με ποια ακουστικά. Εγώ έχω κάποια παλιά Sony και δουλεύει κανονικά. Γιατί κάτι ακούστηκε ότι θέλει τα μαμαδισια.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να μην λέμε ότι θελουμε.

Από το site της Nubia.

https://www.nubia.com/in/phones/m2/performance.html

 

Unmatched Audio Quality

 

Listen to music in surround sound with the groundbreaking DTS HEADPHONE:X. The speaker features advanced SmartPA technology with maximum transient power of 5.7W, so you can enjoy a higher volume without worrying about a sudden break in the sound.

 

Και το official site της dts

http://dts.com/headphonex

 

Τώρα αν δεν καταλαβαίνουμε και τι διαβάζουμε τι να πω.

Το ότι ενεργοποιητε η εφαρμογή δεν σημαίνει ότι έχει και υποστήριξη Dolby με οποια να ναι ακουστικά.Αυτο από το support της Nubia.

 

Αν λένε μα.....κιες και οι τρεις τι να πω.

 

Συμφωνα με αυτό το άρθρο το DTS HEADPHONE:X θα δουλεύει με όλα τα ακουστικά αλλά το αρχείο πρέπει να έχει κάποια metadata για να ακουγεται καλά.

 

Σε αναζήτηση κάποιου καλού DEMO. Εγώ δεν κατάλαβα καμμιά τρελή διαφορά σα να έρχεται ο θόρυβος από πισω κλπ... Δειτε και το βίντεο στο site της DTS που δίνει ο Germak.

Edited by panagiotisr
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που το m2 είναι εξαιρετικό τηλέφωνο ,είναι και ο πολύ καλός ήχος που έχει τόσο σε ακουστικά όσο και σε χρήση Bluetooth .Οπωτε μην δίνουμε την λανθασμένη εντύπωση σε υποψήφιους να το αποκτήσουν ,ότι θέλουν ειδικά ακουστικά για να καταλάβουν αυτό τον ηχο.Προσωπικά που είμαι πολύ απαιτητικός από το θέμα ήχου ,είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο με ακουστικά όσο και με Bluetooth. Το λογισμικό dolby κανει την διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς μετά από 2 μήνες απόλυτης ικανοποίησης με το κινητό ξεκίνησαν τα προβλήματα με την οθόνη,δύο οριζόντιες γραμμές στην οθόνη και τρεμοπεξιμο ανεξάρτητου φωτεινότητας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς μετά από 2 μήνες απόλυτης ικανοποίησης με το κινητό ξεκίνησαν τα προβλήματα με την οθόνη,δύο οριζόντιες γραμμές στην οθόνη και τρεμοπεξιμο ανεξάρτητου φωτεινότητας.

 

Μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ? Στο κάνει σε φουλ φωτεινότητα? Έχω ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες εγώ στο νήμα.αλλα δεν έχω τρεμοπαιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς tempered glass full face με κόλλα παντού και όχι μόνο περιμετρικά;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς tempered glass full face με κόλλα παντού και όχι μόνο περιμετρικά;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για ψάξε λίγο στο aliexpress.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...