Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Κίνα (banggood)με priority direct mail θέλει 15 ως 20 μέρες ......

Πσρελαβα με 8 μερεσ πριν 1 εβδομαδα. Με PostNL.

Αυτό είναι ρεκόρ για αγορές από Κίνα γενικώς (χωρίς κούριερ εννοείται).

Αλλά βέβαια, ο κανόνας είναι 12 έως 20 μέρες για priority του Banggood.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα,... αντικατάσταση εννοείς αυτό που εστειλες αλλά επισκευασμενο; Αν ειναι ετσι, δεν θα το προτιμούσα. Εκτός κι αν εννοεις να σου στειλούν καινούργιο, τότε οκ.

Αλλιώς προτίμησε τα 108 ευρώ, και στην τελική αν θες, το παραγγελνεις ξανά με την νέα μειωμένη τιμή.

 

οχι να μου στειλουν καινουριο εννοω.Το θεμα ειναι οτι το εχει φοβηθει το ματι μου και θα τους πιεσω να μου κανουν full refund γιατι γλυκοκοιταζω και το meizu m6 note ..τωρα αν δεν μου κανουν θα δω.θα ειμαι και εξωτερικο (Σ.αραβια) για μερικους μηνες και δεν ξερω και τι παιζει για να μου το στελναν εδω..πολλες σκεψεις γενικα. :O

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κάτι είχε η πρίζα που έκανα την 1η φόρτιση.

 

Στην 2η φόρτιση 7%-->80% σε 1 ώρα

 

Περίπου να το υπολογίζεις 1 ώρα κ 20 κάτι λεπτά για 100 % φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα. Μου ηρθε την περασμενη εβδομαδα απο banggood το κινητο. Ειμαι κατοχος ενος Xiaomi redmi note 4X και για λιγες μερες λεω να δοκιμασω το M2. Γενικα για την ωρα δε μ εχει ενθουσιασει. Παρατηρω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις του viber συγκεκριμενα. Δε μου ερχονται ή καθυστερουν να ερθουν. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Για το Viber, κλείδωσε το από τις πρόσφατες εφαρμογές για να μην κλείνει μόνο του. Αν διαβάσεις το θέμα υπάρχουν πολλές αναφορές γι αυτό.

Είχα κι εγώ το redmi note 4x 3/32 και τελικά κράτησα το M2. Λόγω amoled οθονης, μνήμης και πάχους συσκευής. Από μπαταρία είναι σχεδόν εφάμιλλο, οπότε δεν υπάρχει θέμα κι εκεί. Εκεί που υπερτερεί το redmi είναι στο ότι έχει MIUI, που για μένα είναι καλύτερη και με συνεχή υποστήριξη από την Xiaomi και στα ραδιόφωνο, υπέρυθρες, που όμως εγω δε τα χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα? Δεν έχει καλύτερη το nubia m2 από το redmi note 4?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα? Δεν έχει καλύτερη το nubia m2 από το redmi note 4?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nα το κανω swipe down εννοεις;;

 

Ναι και για τους δυο σας

Link to comment
Share on other sites

Oκ κατι φαινεται να λειτουργει σωστα τωρα.

ΑΝτικειμενικα αν και δημιουργος της rom, αξιζει να την περασω;

Link to comment
Share on other sites

Oκ κατι φαινεται να λειτουργει σωστα τωρα.

ΑΝτικειμενικα αν και δημιουργος της rom, αξιζει να την περασω;

 

Και εγώ από redmi 3s προέρχομαι και έχω συνηθίσει τη miui. Προσωπικά πέρασα τη miui 9 από gizchina και είμαι ευχαριστημένος, τουλάχιστον δεν έχω εντοπίσει προβλήματα. Η εμπειρία χρήσης είναι σαν να έχεις xiaomi αλλά με ποιότητα κατασκευής πολύ καλύτερη για τα χρήματα που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Oκ κατι φαινεται να λειτουργει σωστα τωρα.

ΑΝτικειμενικα αν και δημιουργος της rom, αξιζει να την περασω;

 

Αν θες να είναι σε στοκ μορφή χωρίς όμως τις παθογένειες της μαμάς ρομ

Ναι αξίζει να την περάσεις αυτήν που εφτιαξα.Περνα όμως την v2 με clean install.

Δεν θα χρειάζεται να κανείς αυτό το κολπάκι με το κλείδωμα της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να είναι σε στοκ μορφή χωρίς όμως τις παθογένειες της μαμάς ρομ

Ναι αξίζει να την περάσεις αυτήν που εφτιαξα.Περνα όμως την v2 με clean install.

Δεν θα χρειάζεται να κανείς αυτό το κολπάκι με το κλείδωμα της εφαρμογής.

 

Ναι μελετησα λιγο πριν τις οδηγιες σου. Ισως το προσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα? Δεν έχει καλύτερη το nubia m2 από το redmi note 4?...

Κατά τη γνώμη μου στη φωτογραφία, οι πίσω κάμερες είναι παρόμοιες. Δε βρίσκω ότι οι sony του Μ2 υπερτερούν της samsung του 4χ. Περισσότερο είναι θέμα του να φωτομετρησει σωστά η εφαρμογή, να διαλέξει τη σωστή ισορροπία λευκού και να έχει καλό αλγόριθμο για τη μείωση θορύβου.

Για το βίντεο δεν έχω δοκιμάσει, αλλά τα παιδιά που δοκίμασαν λένε ότι υπερτερεί το Μ2.

Link to comment
Share on other sites

Νεο Nubia M2 4/128(!)

 

Mε Android 7...(!)

Me kουπονι BG128M2 στα 180€ μαζί με τα έξοδα αποστολής

 

Banggood.

 

Νομιζω και αυτό VFM

Έχω την αίσθηση θα βγουν και custom roms απο XDA.... Για τέτοια κινητουμπα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν, να έχει Android 7? Εφόσον είναι ίδια κινητά, δεν μπορεί κάποιος να κάνει port τη Rom? :P
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Preorder το βλέπω να γράφει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη διαφορά συφωνα με το Kimovil, ειναι οτι η εκδοση των 128gb δεν εχει LED ειδοποιησεις.

 

Δεν παιζει να μην έχει.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα!!

 

... αλλά...

εγώ γιατί βλέπω στο Banggood, για το OS: "Nubia UI 4.0 (base on Android M)"

??

Στο Kimovil λέει για 7.

 

Για να δούμε.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν, να έχει Android 7? Εφόσον είναι ίδια κινητά, δεν μπορεί κάποιος να κάνει port τη Rom? :P

 

Σίγουρα είναι τυπογραφικό λάθος αλλά αν ισχύει θα την κάνω port.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι καλά νέα...

:) :) :) :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τη διαφορά στη ραμ/ρομ έχουν καμία άλλη διαφορά οι 2 εκδόσεις; Γιατί στα ίδια λεφτά παίζει και το meizu pro 6 plus που έχει καλύτερα χαρακτηριστικά (πλην της έλλειψης Β20)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...