Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ebala adsl sto kinitooo einai theikoO!!!! thnxx paidiaaa!!!! thelw na kanw mia erwtisi me to net pou pernoume apo to pc mporw na exw kai msn apo to kinito?gt prospathw alla dn kanei kt...kserei kaneis kt?kai pou mporw na brw to msn>?ayto apo to files kollaei sto n70..kai to mirc gia to n70 leei oti einai mono gia series 60 einai..enw to kin einai alla kobei thn egatastash...opoios kserei kt as help..thnx padws ;) xAsApAkOS

pws evales adsl sto kinhto vre megale gia pes mou!! :)

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

pws evales adsl sto kinhto vre megale gia pes mou!! :)

διαβασε τις προηγουμενες σελιδες, τον οδηγο του neo_com_3 για το GNUBOX. adsl εννοει οτι μετεφερε την συνδεση που εχει απο το pc στο κινητο μεσω bluetooth ;)

 

με προλαβε ο kostakiss...:)

 

@kostakiss, αναβαθμιση ειχαν κανει οταν το πηγες για το προβλημα; με τον υπολογιστη τους συνδεεται για αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το φλας.Στην πρώτη σελιδα με χαρακτηριστικά του λέει: Flash modes: on, off, automatic, and anti red-eye. Το anti red-eye δεν μου το έχει σαν επιλογή.Τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το φλας.Στην πρώτη σελιδα με χαρακτηριστικά του λέει: Flash modes: on, off, automatic, and anti red-eye. Το anti red-eye δεν μου το έχει σαν επιλογή.Τι γίνεται?

 

Δικιο εχεις:)

Το anti red-eye το εχει μονο στην επεξεργασια φωτογραφιας.

Ισως ,να το προσθεσουν σε νεοτερη αναβαθμιση,ή απλως ηταν τρικ απο

την νοκια.:(

 

By the way ,οποιος εχει την διαθεση να φτιαξει τον οδηγο του neo_com_3 για το GNUBOX. adsl σε ενα αρχειο doc ,

να ανεβασω στην 1η σελιδα ,να βρισκεται ευκολα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Pedia na rotiso kati kai egw prin to agoraso

 

O ixos ton Mp3s einai kalos ? apo thema entashs kai piothtas ? Ola ta ala tou kinitou einai arketa kala opos diabasa kai noritera ala me endiaferi kai ligo o hxos kai na min paramorfonete otan eani sto full :)

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας ενημερωσω για οσους εχουν την εκδοση N70 V.3.0546.2.3 (18-11-05).Δεν υπαρχει η φωνητικη κληση επαφων που ειχε η προηγουμενη εκδοση με ολες τις επαφες.Το ειχα διαπιστωσει σε αλλο Ν70 με προηγουμενη εκδοση.Aν πας επαφες επιλογες δεν θα δεις στο μενου αλλαγη φωνητικης κλησης η επεξεργασια αυτης!!

Τωρα αυτο πως εξειγειται?Διορθωσαν το ραδιο που ειχε προβλημα και αφαιρεσαν την φωνητικη κληση?Το εχει παρατηρισει κανεις αλλος αυτο?

Thanks!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αν κάποιος έχει animated theme που παιζει κανονικά στο Ν70 του ας μου στείλει pm. Πληροφοριακά σας λέω ότι όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν. Μου έβγαλε πρόβλημα η εφαρμογή phone theme που εγκαταστάθηκε μαζί με το theme.:confused:

 

skeytomoun na to agoraza to n70 alla mallon de tha to paro. olo provlhmata vgazei. radiofono, fonitiki klisi, ligo argo, provlhmata me pc suite kai syndesi me ypologisti.... aksizoyn 500 euro gia ayto to kinhto???

 

Για μένα αξίζουν... βεβαίως βεβαίως ;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

skeytomoun na to agoraza to n70 alla mallon de tha to paro. olo provlhmata vgazei. radiofono, fonitiki klisi, ligo argo, provlhmata me pc suite kai syndesi me ypologisti.... aksizoyn 500 euro gia ayto to kinhto???

 

και με το παραπάνω αξίζουν.. εγώ δεν έχω κανενα πρόβλημα με το τηλέφωνο. δουλεύουν οι φωνητικές, μια χαρά το ράδιο και συνδέεται στο τσακ μπαμ με το πισι χωρίς κανενα πρόβλημα και μάλιστα over bluetooth. παρόλα αυτά δεν το παιρνεις αυτο το τηλεφωνο για την ταχυτητα του μενου του, ομολογουμενως δεν ειναι και το πιο γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

skeytomoun na to agoraza to n70 alla mallon de tha to paro. olo provlhmata vgazei. radiofono, fonitiki klisi, ligo argo, provlhmata me pc suite kai syndesi me ypologisti.... aksizoyn 500 euro gia ayto to kinhto???

 

 

το κινητο ειναι αριστο.

ακουω ραδιοφωνο , γραφω μυνηματα , παιζω παιχνιδια ταυτοχρονα και δεν κολλαει πουθενα. mp3 παιζει , φωνητικες κλησεις αναγνωριζει παντου!!

 

πολυ καλο κινητο.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν προβλήματα με την παλια έκδοση λογισμικού κυριως... Απο κει και περα και το 80 καλυτερο μεν (αν εξαιρεσεις το θεμα αυτονομιας που εινια για τα μπαζα!!!) αλλά αν δεν ερθει να το δουμε κι απο κοντα δε μπορεις να εχεις μια τελικη αποψη...
Link to comment
Share on other sites

an einai kalo opos lete tora tote giati ola ta parapano(palioteres selides)

 

 

φίλε μου οτι κινητο και να παρεις καποια προβληματα θα έχει.

 

εγω αυτο που γουσταρω τρελα στα νοκια ειναι το η λειτουργικοτητα τους.

 

πχ που σε παιρνει ο αλλος και εχει επιλογη για αθορυβο ή για να του στειλεις μυνημα.

 

τωρα οτι και να βγάλει σχεδον λυνεται

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας ενημερωσω για οσους εχουν την εκδοση N70 V.3.0546.2.3 (18-11-05).Δεν υπαρχει η φωνητικη κληση επαφων που ειχε η προηγουμενη εκδοση με ολες τις επαφες.Το ειχα διαπιστωσει σε αλλο Ν70 με προηγουμενη εκδοση.Aν πας επαφες επιλογες δεν θα δεις στο μενου αλλαγη φωνητικης κλησης η επεξεργασια αυτης!!

Τωρα αυτο πως εξειγειται?Διορθωσαν το ραδιο που ειχε προβλημα και αφαιρεσαν την φωνητικη κληση?Το εχει παρατηρισει κανεις αλλος αυτο?

Thanks!!!!!

 

Σε μένα πάντως με τη συγκεκριμένη έκδοση που πέσασα πριν δύο εβδομάδες περίπου οι φωνητικές κλήσεις λειτουργούν άψογα, σε κάθε επαφή υπάρχει το σύμβολο της φωνητικής και όσες επαφές δοκίμασα να καλέσω ανταποκρίθηκαν άμεσα! Δοκίμασες να κάνεις φορμάτ;;

 

 

skeytomoun na to agoraza to n70 alla mallon de tha to paro. olo provlhmata vgazei. radiofono, fonitiki klisi, ligo argo, provlhmata me pc suite kai syndesi me ypologisti.... aksizoyn 500 euro gia ayto to kinhto???

 

Ραδιόφωνο πρόβλημα κανένα!

Φωνητικές πρόβλημα ουδέν!

Αργό σε σύγκριση με τι;; Με το 6260 μου για παράδειγμα όχι είναι σαφώς πιο γρήγορο!

Προβλήματα με σύνδεση με pc ίσως αλλά έχω και το card reader μου και δε με απασχολούν τόσο! Αξίζουν στο λέω με σιγουριά μόνο η λίγο καλύτερη κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού του λείπει και θα ήταν το τέλειο!

 

 

 

gia 'mena protimotero einai to n80 (+100 €).to exete dei??

 

to poli se dyo mhnes tha exei vgei

 

Τώρα αυτό το παίρνω καθαρά ως ανέκδοτο γιατί αν περιμένεις ένα πιο εξελιγμένο κινητό που θα έρθει σε 2 μήνες από τώρα με αρκετές διαφοροποιήσεις (διαφορετική ανάλυση οθόνης, κάμερα) να μην έχει αντίστοιχα προβλήματα μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα με το κλάδο της κινητής τηλεφωνίας... Σε ένα εξάμηνο πάντως που θα έχει βγει για τα καλά στην αγορά τι Ν80 και θα έχουν διορθωθεί οι όποιες ατέλειες θα ετοιμάζεται ήδη ο διάδοχος οπότε πάλι δε θα θες το Ν80!

 

Βασικά κινητό χωρίς προβλήματα δε βγαίνει, π.χ το ράδιο είχε ενσωματωθεί σε τόσα μοντέλα της nokia και όμως στο Ν70 υπήρξε μικρόπροβληματάκι που θα έπρεπε να αποτελεί ρουτίνα η τοποθέτηση του

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη σύνδεση κινητού και PC.

 

Αναφέρθηκε χτες ότι έχετε συνδέσει κινητό και PC με ΒΤ και από το κινητό βλέπετε τις σελίδες του διαδικτύου, πράγμα πολύ ενδιαφέρον ομολογώ, αλλά "γνωστό" εδώ και πολύ καιρό. Αν και δεν το έχω δοκιμάσει αυτό (θα διαβάσω τον οδηγό σύνδεσης και θα το προσπαθήσω σε κάποια φάση) θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικό.

 

Υπήρχε ένα πρόγραμμα για 6600 παλαιότερα (δεν το έχω δοκιμάσει μιας και έλεγαν ότι δεν δουλεύει) που έκανε το ΒΤ του 6600 να μπορεί να συνδέεται με WiFi δίκτυα. Θεωρητικά αυτό γίνεται καθώς δουλεύουν και τα δύο στην ίδια συχνότητα οπότε χρειάζονται τις ίδιες κεραίες και πομποδέκτες, αλλά από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλές διαφορές. Καταρχάς το ΒΤ δουλεύει με FH ενώ το WiFi με OFDM (αν πρόκειται για 802.11g) ή DSSS (αν πρόκειται για 802.11b).

 

Θα ήταν υπέροχο όμως με ένα πρόγραμμα να γινόταν εξομοίωση του WiFi και να τρέχαμε έτσι στο κινητό τον Browser. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Το ρωτάω γιατί είναι βαρετό να έχεις ανοιχτό τον υπολογιστή και να είσαι στο διαδίκτυο με το κινητό, ενώ αν γινόταν εξομοίωση WiFi θα είχαμε από ένα wireless router σύνδεση με διαδίκτυο, το κινητό να δουλεύει τον browser και κατά τα άλλα το PC δε θα έμπαινε καθόλου στη μέση.

 

Γνωρίζω ότι θα μου απαντήσετε τι ζητάς τώρα, αν ήθελες κάτι τέτοιο ας αγόραζες κάποιο PDA ή το 990i, αλλά είμαι κι εγώ ένας από τους κολλημένους με nokia και δε θέλω να τα αποχωριστώ χωρίς σοβαρό λόγο. Από την άλλη δε θέλω και μεγάλο μέγεθος συσκευής που δε μου εξυπηρετεί άλλους ρόλους εκτός από τηλέφωνο (χρησιμοποιώ navigation, βίντεο, φωτογραφίες κτλ, αλλά αυτά πλέον υπάρχουν σε όλα τα σοβαρά κινητά).

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΘΑΥΝΑΣΤΕΣ ΤΟΥ Ν70. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 6600 ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ (SONY,MOTOROLA), OMΩS TO N70 ME EKANE ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΒΑΣΗ ΜΕΓΕΘΟΥΣ, ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ, ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ, ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΙΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΔΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ, ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΚΑΘΩΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2006 Η ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟ 3G!

Link to comment
Share on other sites

 

@kostakiss, αναβαθμιση ειχαν κανει οταν το πηγες για το προβλημα; με τον υπολογιστη τους συνδεεται για αναβαθμιση;

μετα απο αναβαθμιση εγινε οτι εγινε..με τη συνδεση...

οχι δεν μπορει να δει το κινητο ουτε το καλωδιο για αναβαθμιση..γι αυτο αλλωστε και το στειλαν εξω...

@FAK με γεια το νεο σου κινητο και καλως ηρθες στην παρεα μας!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

FAK καλωσήρθες! Αν θες μην γράφεις κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις :)

 

Replay ρώτα στο αντίστοιχο θέμα με τος εφαρμογές :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αν κάποιος έχει animated theme που παιζει κανονικά στο Ν70 του ας μου στείλει pm. Πληροφοριακά σας λέω ότι όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν. Μου έβγαλε πρόβλημα η εφαρμογή phone theme που εγκαταστάθηκε μαζί με το theme.:confused:

μεχρι προτεινος, δεν ηταν συμβατα με το Ν70 :)

Link to comment
Share on other sites

telika pistika na paro to n70. kanena kalo magazi pou na pirate kinito xoris provlimata kai na exei kai gnostikous polites xerete?

 

*kai kati allo : poia mmc-rs-dv 512 - 1GB einai i kalyteri? diavasa pola alla den katelixa...

Link to comment
Share on other sites

Iparxei kpoios pou na xerei na mou pei pos mporo na kano hard format sto n70 mou? Dokimasa ton sindiasmo yes+*+3+on/off alla den ekane tpt. Xeries kapoios alla tropo? eyxaristo ek ton proteron.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...