Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΟΗΘΕΙΑ!

Επειδή παραμένει το πρόβλημά μου (που έχω ξαναναφέρει) να μην χτυπάει ορισμένες φορές (!!) ακόμα και με το FSC απεγκατεστημένο (που νόμιζα ότι έφταιγε) θέλω να μου πει αν ξέρει κάποιος πως το "καθαρίζω" από όλες τις εφαρμογές, δηλαδή όχι απλώς την επαναφορά που έχει μέσα και δεν σβήνει ούτε κατάλογο ούτε μηνύματα.. θέλω αν υπάρχει κάτι να επαναφέρει το registry στις αρχικές του ρυθμίσεις.

Ευχαριστώ! (HELP!!!)

 

το βρήκα, έκανα hard reset επαναφορά (με πατημένα το πλήκτρο κλήσης, το * και το 3 το άνοιξα).. ως τώρα πάει καλά, αλλά δε νιώθω ακόμα σιγουριά...

έχει ξαναδεί κάτι τέτοιο κάποιος άλλος;

 

Φίλε μου μπορείς να μας πεις αν σου λύθηκε το πρόβλημα και αν ναι αναλυτικά πως γίνετε το reset γιατί προσπάθησα και δεν τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναρωταω γιατι για μενα ειναι πολυ σοβαρο....

εχω σαν ηχο κλησης Mp3 ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ....!!!!!!

χανω παρα πολλες κλησεις ετσι....

εχει κανεις παρομοιο προβλημα....???(για να δω αν φταιει καποια εφαρμογη για αυτο...)....

 

Όντος και εγω εχω σαν ηχο κλησης MP3 αλλα και σε MIDI που δοκιμασα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ και χωρις δονηση....!!!!!! χανω παρα πολλες κλησεις ετσι....

 

Το περιέργο είναι ότι δεν εχω κάνει εγκατάσταση το FScaller η κατι αλλο παρόμοιο!!!!!!!!!!!!!!!

 

HELP!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. :)

 

Εχτες το απγευμα το εβγαλα απο το κουτι του και σημερα μολις βρω χρονο θα το παω στο service.. Το bluetooth κανει τα δικα του. Δεν συνδεεται με τιποτα(καταφερα με απειρες προσπαθειες να στειλω 2.. απο τις επαφες μου απο το παλιο -αλλα καλο... 3230...)

Δεν προλαβα να το περιεργαστω καν και το παω στο σερβις... Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο. Τι να πω.. :cry:

 

update:

 

Τελικα το τηλ. παει επιστροφη. Το bluetooth δεν δουλευει.. Να δω τωρα ποσο θα περιμενω ακομα..

Παντως οπως καταλαβαινετε, οι μεχρι στιγμης εντυπωσεις μου για το Ν70, δεν ειναι οι καλυτερες... :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι και εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του Ν70 και έχω μερικές απορίες. Πολύ ωραίο και καλό τηλέφωνο, το μόνο που με ενοχλεί είναι το πίσω πορτάκι της κάμερας που δεν θα με χάλαγε καθόλου και να έλλειπε!!!

 

Η Βασική απορία μου είναι η παρακάτω:

 

1) Πως γίνεται να βάλουμε μια συντόμευση στο Go to??? Το έχει καταφέρει κανείς? Χρησιμοποιώ το appl. manager και κάνω add to favourites κάποιες εφαρμογές αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να μην τρέχει το 'go to'...Αν παω μετά στο c/sytem/favourites και διαγράψω τα λινκς που έχει εκεί, τότε το 'go to' τρέχει μια χαρά, αλλά με τις αρχικές 3 συντομεύσεις μόνο...

Σε παλαιότερες συσκευές (7610) δούλευε μια χαρα... Έχει κανείς καμία ιδέα???

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Νικος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι και εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του Ν70 και έχω μερικές απορίες. Πολύ ωραίο και καλό τηλέφωνο, το μόνο που με ενοχλεί είναι το πίσω πορτάκι της κάμερας που δεν θα με χάλαγε καθόλου και να έλλειπε!!!

 

Η Βασική απορία μου είναι η παρακάτω:

 

1) Πως γίνεται να βάλουμε μια συντόμευση στο Go to??? Το έχει καταφέρει κανείς? Χρησιμοποιώ το appl. manager και κάνω add to favourites κάποιες εφαρμογές αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να μην τρέχει το 'go to'...Αν παω μετά στο c/sytem/favourites και διαγράψω τα λινκς που έχει εκεί, τότε το 'go to' τρέχει μια χαρά, αλλά με τις αρχικές 3 συντομεύσεις μόνο...

Σε παλαιότερες συσκευές (7610) δούλευε μια χαρα... Έχει κανείς καμία ιδέα???

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Νικος.

 

Φίλε το ίδιο πρόβλημα έχουμε όλοι, και εκτός από φωτογραφίες, δεν μπορείς να βάλεις τίποτα άλλο, προς το παρόν. Έγώ χρησημοποιώ το Sys Man και ουσιαστικά αλλάζω όλη την λειτουργία του κινητού - shortcuts τα πλήκτρα κ.λ.π....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κάνω λάθος, την δυνατότητα για πρόσθεση στο μενού της "Μετάβασης" δεν την έχουν όλες οι εφαρμογές.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Molis anakalypsa oti ean eheis to programma Image editor sto kinito soy den doulevei i epexergasia toy N70 stis fotografies apo tin EKTHESI.Episis ena arnitiko sto N70 to opoio ypirhe sta proigoumena S60 kinita,ean itheles na vreis kapoia fotografia grigora kai ixeres to arhiko gramma to evazes kai soy to evgale amesos horis na perimeneis na fortosei ores oles i foto!!krima
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω ,κατοχοι του Ν70 ,αγορασμενο απο 3 UK ,

με εκδοση λογισμικου V2.0539.1.2 - 19-10-05 λενε οτι τα distortion problems or tone problems , δεν υπαρχουν . :)

 

Πιστευω λοιπον συντομα να κυκλοφορησει νεα εκδοση λογισμικου και για εμας .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω ,κατοχοι του Ν70 ,αγορασμενο απο 3 UK ,

με εκδοση λογισμικου V2.0539.1.2 - 19-10-05 λενε οτι τα distortion problems or tone problems , δεν υπαρχουν . :)

 

Πιστευω λοιπον συντομα να κυκλοφορησει νεα εκδοση λογισμικου και για εμας .

Δεν είναι δίκαιο όμως να πάρουμε και εμείς την έκδοση 2.0539.1.2 από 19-10-05!

 

Δηλαδή εμείς θα παίρνουμε τις σάπιες? Πρέπει να μας δώσουν πιο καινούρια... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το (epocware -handy safe 2.2) για Νοκια Ν70.Αν καποιος μπορει να με βοηθησει να το βρω ή να μου το στειλει cr . . . k please

 

Any help???????????????

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε παίδες!Όλο προβλήματα βγαίνουν!Είναι όμως προς το παρόν το "κόσμημα" της ΝΟΚΙΑ οπότε αυτά τα μικρο-προβλήματα στο software θα λυθούν με επικύμαινες αναβαθμίσεις!Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το πρόβλημα στο πορτάκι του κινητού.Τι ακριβώς είναι τόσο ενοχλητικό που αρκετοί το σχολιάζεται?

 

BTW από αύριο θα είμαι και εγώ ένας από τους τρισευτυχισμένους κατόχους του Ν70...Τι συγκίνηση! :)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κάνω λάθος, την δυνατότητα για πρόσθεση στο μενού της "Μετάβασης" δεν την έχουν όλες οι εφαρμογές.

 

Ακριβώς. Πάντως το πρόβλημα της "ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ" είναι από τα πλέον σοβαρά της τρέχουσας έκδοσης του λογισμικού του Ν70... :(

 

Σ'εμένα επίσης μου βγάζει την πίστη για ν'ανοίξει την έκθεση και να φορτώσει όλα τα snapshots. Αργεί ή κολλάει. Λίγο πιο υποφερτή είναι η κατάσταση όταν πηγαίνεις και ανοίγεις την τελευταία επιλογή "Ολα τα Αρχεία". Πολύ πιθανόν να φτάει η κάρτα (όπου σώζονται οι φωτό). Είναι η γνωστή (πολύ γρήγορη θα έλεγα) MMCmobile 512 της ATP, που πήραμε εδώ μέσα με ομαδική.

 

Ας μας πει και κάποιος άλλος με αυτή την κάρτα εντυπώσεις από την "ΕΚΘΕΣΗ" του Ν70 του....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να μας πεις αν σου λύθηκε το πρόβλημα και αν ναι αναλυτικά πως γίνετε το reset γιατί προσπάθησα και δεν τα κατάφερα.

 

Παίδες όλα καλά ως τώρα! Εδώ και 6 μέρες δουλεύει μια χαρά! Το είχα χωρίς το FSC για 3 μέρες.. μετά λέω ας το βάλω κι αν χαλάσει πάλι το ξαναφορμάρω.. αλλά να μην το ματιάσω δουλεύει μια χαρά!!

Υπενθυμίζω ότι έχανα κλήσεις ακόμα και όταν απεγκατέστησα το FSC, αλλά τώρα παίζει άψογα και του κάνω και δοκιμαστικές κλήσεις που και που!

:D :) :O :D

 

Το reset που έκανα γίνεται ως εξής: κλείνεις το κινητό, κρατάς πατημένο το 3, το * και το πράσινο πλήκτρο κλήσης και (έχοντας όλα αυτά πατημένα) πατάς το on/off να ανοίξει. Συνεχίζεις όμως να κρατάς πατημένα τα 3 πλήκτρα (εγώ έτσι έκανα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι όντως χρειάζεται) μέχρι να βγει η οθόνη που σε ρωτάει σε ποιά πόλη είσαι..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Πάντως το πρόβλημα της "ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ" είναι από τα πλέον σοβαρά της τρέχουσας έκδοσης του λογισμικού του Ν70... :(

 

Σ'εμένα επίσης μου βγάζει την πίστη για ν'ανοίξει την έκθεση και να φορτώσει όλα τα snapshots. Αργεί ή κολλάει. Λίγο πιο υποφερτή είναι η κατάσταση όταν πηγαίνεις και ανοίγεις την τελευταία επιλογή "Ολα τα Αρχεία". Πολύ πιθανόν να φτάει η κάρτα (όπου σώζονται οι φωτό). Είναι η γνωστή (πολύ γρήγορη θα έλεγα) MMCmobile 512 της ATP, που πήραμε εδώ μέσα με ομαδική.

 

Ας μας πει και κάποιος άλλος με αυτή την κάρτα εντυπώσεις από την "ΕΚΘΕΣΗ" του Ν70 του....

Εγώ χρησιμοποιούσα τη κάρτα μνήμης που είχε μέσα το κουτί, αλλά μόλις πήρα την Kingston από το e-shop.gr είδα μεγάλη διαφορά! Πολύ πιο γρήγορη η 'Έκθεση'. ;) :D

 

 

Άν και αυτή που παρέλαβα έλεγε MMC mobile πάνω... Δηλαδή η ετικέτα είναι λίγο διαφορετική από αυτή της εικόνας.......:worry:

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'εμένα επίσης μου βγάζει την πίστη για ν'ανοίξει την έκθεση και να φορτώσει όλα τα snapshots. Αργεί ή κολλάει. Λίγο πιο υποφερτή είναι η κατάσταση όταν πηγαίνεις και ανοίγεις την τελευταία επιλογή "Ολα τα Αρχεία". Πολύ πιθανόν να φτάει η κάρτα (όπου σώζονται οι φωτό). Είναι η γνωστή (πολύ γρήγορη θα έλεγα) MMCmobile 512 της ATP, που πήραμε εδώ μέσα με ομαδική.

 

Ας μας πει και κάποιος άλλος με αυτή την κάρτα εντυπώσεις από την "ΕΚΘΕΣΗ" του Ν70 του....

 

Νίκο, εγώ έχω 630 αρχεία και εικόνας στην κάρτα μνήμης μου (η οποία είναι η ίδια με την δικιά σου :D ;) ) αλλά δεν παρατηρώ κάποια μεγάλη καθυστέρηση. Δεν μου ανοίγει βέβαια άμεσα αλλά ο όγκος των αρχείων είναι υπερβολικός. Εκεί που παρατηρώ μεγάλη καθυστέρηση είναι η εμφάνιση των προεπισκοπήσεων των αρχείων. Τώρα είναι πρόβλημα τη έκδοσης λογισμικού ή της κάρτας μνήμης, δεν το ξέρω.

 

Ο μόνος τρόπος να μάθουμε που οφείλεται είναι να αφαιρέσω, ας πούμε 500 αρχεία απο την κάρτα μνήμης και να δω αν θα εμφανίζει άμεσα τα thumbnails. Τότε θα πρόκειται για μή άμεση απόκριση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι εγω το πρωι πηρα αυτην την trascend mmc mobile 512mb- http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554451

ειμαι πολυ ευχαριστημενος..παει αρκετα πιο γρηγορα απο την εργοστασιακη.. ;)

 

να κανω μια ερωτηση πως μπορω να συγχονευσω τα μηνυματα που ειδη υπαρχουν στην καρτα μνημης την εργοστασιακη στην καινουργια?

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα επίσης μου βγάζει την πίστη για ν'ανοίξει την έκθεση και να φορτώσει όλα τα snapshots. Αργεί ή κολλάει. Λίγο πιο υποφερτή είναι η κατάσταση όταν πηγαίνεις και ανοίγεις την τελευταία επιλογή "Ολα τα Αρχεία". Πολύ πιθανόν να φτάει η κάρτα (όπου σώζονται οι φωτό). Είναι η γνωστή (πολύ γρήγορη θα έλεγα) MMCmobile 512 της ATP, που πήραμε εδώ μέσα με ομαδική.

 

Ας μας πει και κάποιος άλλος με αυτή την κάρτα εντυπώσεις από την "ΕΚΘΕΣΗ" του Ν70 του....

Eγώ χρησιμοποιώ την Trancend mobile 512 (dual voltage) και κάνει 10 sec περίπου για να ανοίξει το μενού "έκθεση" και τρία περίπου sec για να ανοίξει το "εικόνες και βίντεο" και μετά φορτώνει....Πιστεύω πως ο χρόνοι είναι μεγάλοι αν και δεν εχω παρα πολλες φωτό...Γενικά στις περισσότερες εφαρμογές τα μενού αργούν να ανοίξουν.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα καλά ως τώρα! Εδώ και 6 μέρες δουλεύει μια χαρά! Το είχα χωρίς το FSC για 3 μέρες.. μετά λέω ας το βάλω κι αν χαλάσει πάλι το ξαναφορμάρω.. αλλά να μην το ματιάσω δουλεύει μια χαρά!!

Υπενθυμίζω ότι έχανα κλήσεις ακόμα και όταν απεγκατέστησα το FSC, αλλά τώρα παίζει άψογα και του κάνω και δοκιμαστικές κλήσεις που και που!

:D :) :O :D

 

Το reset που έκανα γίνεται ως εξής: κλείνεις το κινητό, κρατάς πατημένο το 3, το * και το πράσινο πλήκτρο κλήσης και (έχοντας όλα αυτά πατημένα) πατάς το on/off να ανοίξει. Συνεχίζεις όμως να κρατάς πατημένα τα 3 πλήκτρα (εγώ έτσι έκανα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι όντως χρειάζεται) μέχρι να βγει η οθόνη που σε ρωτάει σε ποιά πόλη είσαι..

 

 

ουφφφφφ θελει φορματ δηλαδη.....

και βαριεμαι..... :p

θα το δοκιμασω το σαββατοκυριακο και θα σου αν επιασε και σε μενα.....γιατι εξακολουθω να χανω κλησεις....αβερτα.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ την Trancend mobile 512 (dual voltage) και κάνει 10 sec περίπου για να ανοίξει το μενού "έκθεση" και τρία περίπου sec για να ανοίξει το "εικόνες και βίντεο" και μετά φορτώνει....Πιστεύω πως ο χρόνοι είναι μεγάλοι αν και δεν εχω παρα πολλες φωτό...Γενικά στις περισσότερες εφαρμογές τα μενού αργούν να ανοίξουν.... :confused:

 

Κάπου τόσο μου κάνει και μένα για να φτάσει μέχρι στην πλήρη απεικόνιση όλων των προεπισκοπήσεων των φωτό. Η κάρτα έχει 355 ΜΒ ελεύθερα και στην έκθεση έχω γύρω στις 20 φωτό μέχρι στιγμής.

 

Ομολογώ ότι το περίμενα πιο γρήγορο στην ΕΚΘΕΣΗ, ιδίως όταν δεν σ' αφήνει πάνω από 4 sec να δεις μια φωτό που μόλις έχεις τραβήξει και σε ξαναβγάζει σε κατάσταση κάμερας... :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

μπορειτε να μου πειτε ποιες γλωσσες (μενου) υποστηριζει το Ν70?

 

ευχαριστω πολυ

Αν δεν κανω λαθος,Αγγλικα,Ελληνικα και Γερμανικα :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορος (αλλά λιγότερο "μουράτος" και μόνο για εικόνες) viewer είναι ο Resco, όταν θέλετε γρήγορη πρόσβαση στις φωτογραφίες ίσως σας βολέψει. Όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας, διανύω την τέταρτη μέρα μετά την τελευταία φόρτιση και έχω 3 μπάρες, με μέτρια χρήση... δεν είναι καθόλου άσχημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...