Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαρουλα η μνημη του κινητου σου μηπος ειναι πολη γεματη?

 

Συνεχια στο επισημο θεμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=67749

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι... αφου εκανα hard reset και σβηστηκαν τα παντα απο μεσα! :-)

 

Επισης, το προβλημα υπαρχει και χωρις να ειναι μεσα η καρτα μνημης...

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν ενοουσα την μνημη της καρτα σου αλλα να μην εχεις πολη γεματη την μνημη του τηλεφονου σου :)

 

2)Οταν λες hard reset μηπος θελεις να πεις Hard format? διαβασε εδω πως γεινετε το Hard format για να καταλαβεις αν λεμε το ειδιο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

 

3)Αν και παλη δεν γινει τιποτα τοτε καντο αναβαθμιση απο μονη σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=148056

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα hard format :p και αναβαθμιση! Μεχρι που αγανακτησα και το πηγα για φτιαξιμο...

Καλό θα είναι αφού το τηλέφωνο θα είναι τζάμι, ότι εφαρμογή του περάσεις να την κάνεις install στην κάρτα. Ένα ακόμη που μπορείς να κάνεις είναι να ρυθμίσεις τα μηνύματα, οι φωτό και τα βίντεο να αποθηκεύονται και αυτά στην κάρτα κατά προτίμηση 1G τουλάχιστον...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το πρόσφατο firmware update της Nokia? Ποιές αλλαγές παρατηρήσατε;;

Ποιό firmware εννοείς. Εχω το απλό Ν70 και την 5.0705.3.0.1. Χωρίς να μπορώ να σου πώ ακριβώς τις διαφορές είδα διαφορά στην ταχύτητα που ανοίγει την φωτογραφική μηχανή αλλά και γενικότερα σε όλο το μενού.

 

Υπάρχει ποιό πρόσφατο firmware update!!!!!!;;;;;; μιλάμε για το απλό η το ΜΕ

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό firmware εννοείς. Εχω το απλό Ν70 και την 5.0705.3.0.1. Χωρίς να μπορώ να σου πώ ακριβώς τις διαφορές είδα διαφορά στην ταχύτητα που ανοίγει την φωτογραφική μηχανή αλλά και γενικότερα σε όλο το μενού.

 

Υπάρχει ποιό πρόσφατο firmware update!!!!!!;;;;;; μιλάμε για το απλό η το ΜΕ

 

Όχι εντάξει, αυτό εννοώ. Ευχαριστώ.

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

kostakiss φοβερό το service στο κατάστημα Β.Όλγας.Το πήρα προχθές το κινητό μου.Το έφτιαξαν αν και είπαν ότι το έστειλαν σε κατάστημα που συνεργάζονται.Τώρα είναι ένα ΜΕ σα όλα τα άλλα!Δε βλέπω κανένα σοβαρό πρόβλημα.Εκτός του ότι δύο φορές δεν μου έβλεπε τα τραγούδια σην έκθεση έβγαινα από το μενού ξαναέμπαινα και τα έκανε πάλι επεξεργασία.Τι να φταίει άραγε?Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

kostakiss φοβερό το service στο κατάστημα Β.Όλγας.Το πήρα προχθές το κινητό μου.Το έφτιαξαν αν και είπαν ότι το έστειλαν σε κατάστημα που συνεργάζονται.Τώρα είναι ένα ΜΕ σα όλα τα άλλα!Δε βλέπω κανένα σοβαρό πρόβλημα.Εκτός του ότι δύο φορές δεν μου έβλεπε τα τραγούδια σην έκθεση έβγαινα από το μενού ξαναέμπαινα και τα έκανε πάλι επεξεργασία.Τι να φταίει άραγε?Αντιμετωπίζει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

;) χαιρομαι που σε εξυπηρετησαν σωστα και καλα!

το προβλημα με την εκθεση το χω και γω αλλα σε μονιμη βαση :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το καταλάβω.... Έχω το N70me και έχω την έκδοση 5.0638.3.0.1 18-09-06 RM-84. Έχω το Nokia Software Updater v1.3.71gr και μου λέει οτι έχω ενημερωμένη έκδοση :S . Ενώ η τελευταία είναι η v 5.0705.3.0.1 30-01-07 RM-84...
Link to comment
Share on other sites

;) χαιρομαι που σε εξυπηρετησαν σωστα και καλα!

το προβλημα με την εκθεση το χω και γω αλλα σε μονιμη βαση :p

Mήπως το πρόβλημα είναι bug της έκδοσης αυτής?:pΜήπως?;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το καταλάβω.... Έχω το N70me και έχω την έκδοση 5.0638.3.0.1 18-09-06 RM-84. Έχω το Nokia Software Updater v1.3.71gr και μου λέει οτι έχω ενημερωμένη έκδοση :S . Ενώ η τελευταία είναι η v 5.0705.3.0.1 30-01-07 RM-84...

Αναβάθμισε το NSU από το επίσημο site της ΝΟΚΙΑ. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελεταία έκδοση του NSU. Έτσι μου λέει τουλάχιστον...

Μην κάνεις update μέσα από το πρόγραμμα.

Κάνε εκ νέου download την έκδοση του NSU από το επίσημο site της Nokia.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ξαναγραφτεί, όσο έψαξα δεν βρίκα απάντηση που να λειτουργεί ...

 

μου δώσαν ένα Ν70

στις ρυθμίσεις δικτύου έχει και ΤΙΜ και Vodafone.

έχω ενεργοποιήσει το 3G στην γραμμή μου. Αγόρασα σήμερα το πακέτο VOdafone live Unlimited. Είμαι σε σημείο όπου το σήμα 3G είναι ακριβώς στο μισό.

προσπαθώ να δω live! TV και δεν μπορώ.πατάω "δείτε το βίντεο" και αμέσως βγάζει μήνυμα το τηλέφωνο " Ιστος: Τέλος χρόνου σύνδεσης"

Συμβαίνει σε όλα τα κανάλια για ζωντανό πρόγραμμα και στις σειρές σε επανάληψη.

Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να έχω USIM για να χρησημοποιήσω 3G υπηρεσίες (και για την τηλεόραση).

Καμία ιδέα κανείς; Μήπως πρέπει να τα περάσω σαν links μέσα στον Real Player?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το πρόβλημα είναι bug της έκδοσης αυτής?:pΜήπως?;):rolleyes:

 

οχι το χα και με το προηγουμενο firmware..μηπως ειναι bug του νοκια σοπ?:p

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις update μέσα από το πρόγραμμα.

Κάνε εκ νέου download την έκδοση του NSU από το επίσημο site της Nokia.

 

Εκ νέου έκανα download από το επίσημο site της Nokia, γι'αυτό και ανέφερα την έκδοση του NSU παραπάνω (Nokia Software Updater v1.3.71gr)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους! Εγω ειμαι κατοχος ενος νοκια 6600 και μηπως ξερει κανεις πως βαζουμε λογοτυπο σε Ν70 εγω προσπαθω να βαλω το Vodafone πανω πανω στο κινητο! οπως στο 6600 που μεσα στο

System\apps\phone\oplogo

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους! Εγω ειμαι κατοχος ενος νοκια 6600 και μηπως ξερει κανεις πως βαζουμε λογοτυπο σε Ν70 εγω προσπαθω να βαλω το Vodafone πανω πανω στο κινητο! οπως στο 6600 που μεσα στο

System\apps\phone\oplogo

Ευχαριστω πολυ...

Δεν το πολυκατάλαβα το μήνυμα σου :O . Για να αλλάξεις λογότυπο υπάρχει το opman...

 

http://rapidshare.com/files/34504446/Opman.rar.html

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia endiaferomai gia to n70 omws sti vodafone, opou exw epidotisi, den einia dia8esimo. einai to n70me, omws kati de mou ka8etai kala m'auto. mou fainetai oti de 8a einai toso kalo, an k kserw oti oi diafores toys sta xartia einai i mmc 1Gb, to dedicated pliktro gia anaparagwgi mousikis k to diaforetikou xrwmatos kalima. eseis ti lete? einai to idio kalo stin praksi? episis me to dedicated pliktro tou n70me mporw na kanw kati gia na leitourgei san tou aplou n70?

 

euxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας να πω ένα γεια σε όλους μιας και είναι η πρώτη μου επίσκεψη στο φόρουμ.

 

Απέκτησα πριν 2 μέρες ένα Nokia N70 ME. Θα μου πείτε λίγο αργά μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας του συγκεκριμένου κινητού.

Η επιλογή έγινε κυρίως, γιατί στην τιμή που το βρήκα δεν μπορούσα να πάρω τίποτα καλύτερο.

Η αγορά έγινε στο εξωτερικό και η τιμή ήταν 250 ευρω. Στην Ελλάδα πέρα από ότι είναι δύσκολο να το βρεις η καλύτερη τιμή ήταν 310Ε.

Η έκδοση που περιέχει είναι η V5.0638.3.01 της 18/9/06 RM84.

Διαβάζοντας παλιότερα post του φόρουμ, διαπίστωσα ότι αυτά που ενοχλούν κι εμένα στο Ν70 έχουν διατυπωθεί και από άλλους.

Βέβαια είναι δύσκολο να διαβάσω 8000 μηνύματα αλλά θα προσπαθήσω.

Αυτό που με ενόχλησε στο Ν70 ήταν κάποια κολλήματα στην σκληρή χρήση των πειραματισμών που γίνεται απ' τον κάθε χρήστη αμέσως μετά την αγορά.

Βεβαίως τα υπέρ του είναι πολλά. Αν και παλιό μοντέλο μπορεί άνετα να συγκριθεί με πολλά νεότερα ανεξαρτήτως κατασκευαστή.

Δεν θα επαναλάβω τα προτερήματα αφού έχουν γραφτεί τόσα και τόσα.

Η ποιότητα των φωτογραφιών και των βίντεο είναι πάνω από το αναμενόμενο για 2ΜΡ.

Νομίζω ότι η κάμερα στα κινητά είναι για να μπορείς να κρατάς αποτυπωμένη κάθε στιγμή και όχι να φωτογραφίζεις σημαντικά γεγονότα. Εκεί χρειάζεσαι φωτογραφική μηχανή για πολλούς και διάφορους λόγους. Ακόμα και αν πάνε στα 5ΜΡ δεν θα αρκεί η ποιότητα.

Πρόκειται για πολύ όμορφο κινητό, από τα πιο ωραία της ΝΟΚΙΑ που δεν φημίζεται για το σχεδιαστικό της.

Ας έλθουμε στο πρόβλημα μου τώρα.

1) Το κινητό δεν διαθέτει ελληνικά, οπότε είναι σπαστικό να στέλνεις SMS σε greeklish. Υπάρχει περίπτωση να μπουν τα ελληνικά από κάποιο ΝΟΚΙΑ club χωρίς να δημιουργηθούν προβλήματα στο λειτουργικό και πόσο θα κοστίσει?

2) Είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος το αρχειακι που βοηθά στην απόκρυψη κάποιων φωτογραφιών που δεν θέλω να φαίνονται στην έκθεση?

3) η μεγάλη αργοπορία που παρουσιάζει στο άνοιγμα φωτο, βιντεο και μουσικής αμέσως μετά την φόρτωση τους (όταν φορτώνεις πολλά νέα multimedia αρχεία εννοώ), υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί?

4) Επίσης αν δεν βαριέστε, είναι καλοδεχούμενες οποιεσδήποτε συμβουλές για ακίνδυνες βελτιώσεις.

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.

 

φιλικά, Κώστας

Link to comment
Share on other sites

1) Το κινητό δεν διαθέτει ελληνικά, οπότε είναι σπαστικό να στέλνεις SMS σε greeklish. Υπάρχει περίπτωση να μπουν τα ελληνικά από κάποιο ΝΟΚΙΑ club χωρίς να δημιουργηθούν προβλήματα στο λειτουργικό και πόσο θα κοστίσει?

2) Είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος το αρχειακι που βοηθά στην απόκρυψη κάποιων φωτογραφιών που δεν θέλω να φαίνονται στην έκθεση?

3) η μεγάλη αργοπορία που παρουσιάζει στο άνοιγμα φωτο, βιντεο και μουσικής αμέσως μετά την φόρτωση τους (όταν φορτώνεις πολλά νέα multimedia αρχεία εννοώ), υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί?

4) Επίσης αν δεν βαριέστε, είναι καλοδεχούμενες οποιεσδήποτε συμβουλές για ακίνδυνες βελτιώσεις.

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.

 

φιλικά, Κώστας

 

Πρώτα από όλα καλώς ήλθες στο forum!

1) Για να περάσεις ελληνικά μπορείς να το πας σε Nokia club να τα περάσουν αλλά θα πληρώσεις 15€. Υπάρχει και ο τρόπος να τα περάσεις μόνος σου βάζοντας το ελληνικό product (0539233) code και κάνοντας αναβάθμιση μέσω internet. Για να μάθεις τη διαδικασία δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

2) Για εφαρμογή που να κρύβει αρχεία από την έκθεση δεν γνωρίζω.

3) Όχι δεν υπάρχει τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλος ειρθες :)

 

1)Ελληνικα στο κινητο σου μπορεις να βαλεις και απο μονος σου διαβασε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

Το product code του Ν70ΜΕ θα το βρεις στο 11 ποστ

 

2)μπορεις να το κανεις με το smart guard η με το smartcrypto και αν θελεις να κληδοσεις ολο το εικονιδιο της εκθεσης μπορεις με το advanced device locks της εφαρμογες αυτες μπορεις να της κατεβασεις απο εδω αφου προτα κανεις μια εγγραφη

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

3)Ισος να γινει κατη αν οταν περασεις την τελευτεα αναβαθμιση αλλα μην περιμενεις και πολα

 

4)Ολες οι σημβουλες ειναι γραμενες εδω μεσα αρκη να εχεις την ορεξη να διαβασεις τα προηγουμενα ποστ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...