Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διατύπωσα σωστά τις ερωτήσεις μου. Το ξέρω ότι μ΄αυτά μπορείς να τα περάσεις. Το θέμα είναι, μπορείς να τα εγκαταστήσεις, ή είναι απαγορευτικό λόγω Vodafone live.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διατύπωσα σωστά τις ερωτήσεις μου. Το ξέρω ότι μ΄αυτά μπορείς να τα περάσεις. Το θέμα είναι, μπορείς να τα εγκαταστήσεις, ή είναι απαγορευτικό λόγω Vodafone live.
Μπορείς, το πολύ πολύ να χρειαστεί να πειράξεις καμμία ρύθμιση :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποιες ρυθμίσεις να πειράξω, γιατί προσπαθώ να βρω τρόπο και δεν μπορώ. Περνάει κάποια παιχνίδια, αλλά θέματα και εφαρμογές με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πας "εργαλεια" - "διαχ. εφαρμ." - "επιλογες" - "ρυθμισεις" - "Ελεγχος πιστοπ. συνδ." και να το κανεις "Απενεργοποιηση" :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Της εφαρμογες πως προσπαθεις να της κανεις εγκατασταση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τις περνάω με card reader στο others τις κάρτας και μετά στο κινητό πατάω για εγκατάσταση. Μου βγάζει σφάλμα ασφαλείας στην εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Mηπος η εφαρμογες που προσπαθεις να βαλεις στο κινητο σου ειναι για 3rd Edition? αν δεν ειναι δοκημασε να της κανεις εγκατασταση στην μνημη του κινητου οχι στην καρτα και αν παλη δεν γεινη τιποτα θα πρεπει να κανεις στο κινητο σου hard format
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το Ν70ΜΕ εχω Vodafone Live (και τα οποια τα εβγαλα) και εκανε τις ρυθμισεις ο gianpithio. και ολα ρολοι

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Media Studio 4.0 και το εγκατέστησα κανονικά. Όταν κανω κλικ στο εικονιδιο του, μου ζητά τον κωδικό του registration, τον βάζω και μου δηλώνει ότι έχει γίνει registration. Με βάζει στην οθόνη του προγράμματος. εκεί εμφανίζονται τα διαθέσημα βιντεο. Επιλέγω κάποιο από αυτά αλλά μολις κλικαρω στο play με πετάει έξω.

Η εφαρμογή είναι απόλυτα συμβατή με το Ν70.

Το έχω εγκαταστήσει κανονικά όπως αναφέρουν οι οδηγείες. Δοκίμασα και στην μνήμη του τηλεφώνου, αλλά πάλι τα ίδια.

Τους 'εστειλα mail για το πρόβλημα μου. περιμένω απάντηση.

Υπάρχει περίπτωση να μην το τρέχει λόγω του ότι έχω αλλάξει τον κωδικό του τηλεφώνου με Ελληνικό ενώ ο Serial Number αντιστοιχεί σε άλλο κωδικό?

 

Ευχαριστώ για τυχόν απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να πεζει πολο αυτο γιατι το imei της σησκεβης σου δεν αλλαξε
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@tolisspi Δεν κάνει restart κανένα πρόγραμμα και συγκεκριμένα το FExplorer... Μέχρι κάποια έκδοση firnware(δεν θυμάμαι ποια...:X) μπορούσε και έκανε restart αλλά μετά από κάποια έκδοση και μετά δεν γινόταν...:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το PTT τι είναι; Χρησημευεί πουθενά;

 

Push to talk ,ή αλλιως walkie talkie μεσω gprs .

Δεν υποστηριζεται απο τα δικτυα .

Οποτε καταλαβαινεις ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου το φόρουμ. Έχω το Ν70 1,5 χρόνο περίπου και γενικά είμαι ευχαριστημένος! Εκτός από ένα κώλυμα που είχε φάει το οποίο λύθηκε με μια αναβάθμιση δεν έχω άλλο πρόβλημα! Το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι η πρόσοψη γδέρνεται πολύ εύκολα και έχει ξεβάψει σε πολλά σημεία! ξέρει κανείς αν βγαίνει πρόσοψη σε τιτάνιο? Και κάτι άλλο όποιος ξέρει Που μπορώ να βρω παιχνίδια για να βάλλω μέσα έτσι ώστε να αντεπεξέρχομαι στις βαρετές στιγμές?:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου το φόρουμ. Έχω το Ν70 1,5 χρόνο περίπου και γενικά είμαι ευχαριστημένος! Εκτός από ένα κώλυμα που είχε φάει το οποίο λύθηκε με μια αναβάθμιση δεν έχω άλλο πρόβλημα! Το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι η πρόσοψη γδέρνεται πολύ εύκολα και έχει ξεβάψει σε πολλά σημεία! ξέρει κανείς αν βγαίνει πρόσοψη σε τιτάνιο? Και κάτι άλλο όποιος ξέρει Που μπορώ να βρω παιχνίδια για να βάλλω μέσα έτσι ώστε να αντεπεξέρχομαι στις βαρετές στιγμές?:ninja:

Για πρόσοψη μπορείς να βάλεις την μαύρη από το Ν70 ΜΕ...

 

Όσο για παιχνίδια, ψάξε στα παρακάτω links, αφού κάνεις πρώτα μια εγγραφή...

xxxxxxxxxxxxxxx

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βάζω την κάρτα μνήμης κολλάει(όταν είναι ανοικτό) και όταν το έχω κλειστό με την κάρτα μνήμης μέσα και πάω να το ανοίξω κολλάει στην εκκίνηση.Τι να κάνω;(δεν έχω card reader)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βάζω την κάρτα μνήμης κολλάει(όταν είναι ανοικτό) και όταν το έχω κλειστό με την κάρτα μνήμης μέσα και πάω να το ανοίξω κολλάει στην εκκίνηση.Τι να κάνω;(δεν έχω card reader)

 

Ίσως φταίει κάτι στη κάρτα. Πάρε τις εικόνες, τα βίντεο, τη μουσική σου και κάνε format με ένα card reader.:)

Καλό θα ήταν να πάρεις ένα, είναι πολύ χρήσιμο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω που θα μπορούσα να βρω για το Ν70 τους κλασσικούς ήχους (ringtones) της Νόκια σε άλλα φορμά (πχ .mp3, .wav κλπ) -όπως το κλασσικό Ring ring που έχει το 6230i πχ.

Έχω βρει το ring ring.nrt αρχείο αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με το Ν70...

 

Έψαξα και στο θέμα με τα ringtones αλλά δεν βρήκα τίποτε.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το N70me με product code 0543816. Απ'οτι έχω διαβάσει στο myphone, το product code gia to Ν70me είναι το 0539233. Τελικά ποιο είναι το σωστό? :S
Link to comment
Share on other sites

Έχω το N70me με product code 0543816. Απ'οτι έχω διαβάσει στο myphone, το product code gia to Ν70me είναι το 0539233. Τελικά ποιο είναι το σωστό? :S

Υπάρχουν διάφορα product codes για τα κινητά... :)

Η διαφορετικότητά τους οφείλεται στο ότι κάθε product code αναφέρεται σε ορισμένες εταιρείες που "βάζουν" στα κινητά τα λογισμικά τους(βλ. Vodafone κλπ .)... :) Έτσι νομίζω, γι' αυτό αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο post είχα αναφέρει ότι είχα πρόβλημα και ότι δεν μου έβγαζε την καινούργια έκδοση για να κάνω αναβάθμιση. Τελικά χθες κοίταξα το product code και είδα ότι ήταν διαφορετικό από αυτό που είχε αναφέρει ο nervous σε ένα post του:

 

N70 RM-84 Music Edition Euro:

0539233 Greece/Cyprus / Music edition

 

Και τα απλα Ν70 εχουν:

 

Standard Edition Euro:

0524105 Greece & Cyprus / Ivory Pearl & Aubergine

0524106 Greece & Cyprus / Stainless Silver & Black

0533700 Greece & Cyprus / Black and Stainless Silver - refresh

 

Λογικα καποια απο τα παραπανω εχει αυτο που θες να αναβαθμισεις.

 

Το άλλαξα με το 0539233 και βρήκε κανονικά την καινούργια έκδοση(v.5.0705.3.0.1 30-01-07 ΡΜ-84), και το έκανα αναβάθμιση κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μπορεί να μου πει κανείς που οφείλεται αυτό?

 

Υπάρχουν διάφορα product codes για τα κινητά... :)

Η διαφορετικότητά τους οφείλεται στο ότι κάθε product code αναφέρεται σε ορισμένες εταιρείες που "βάζουν" στα κινητά τα λογισμικά τους(βλ. Vodafone κλπ .)... :) Έτσι νομίζω, γι' αυτό αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. :rolleyes:

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από Tim center(δεν είναι vodafone live εννοείτε!!) πριν 3,5 μήνες από επιδότηση. Έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιό του. Απ'ότι γνωρίζω, τα κινητά που είναι εισαγμένα από την alphacopy διαφέρουν από τις παραεισαγωγές από το ότι έχουν και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο από Tim center(δεν είναι vodafone live εννοείτε!!) πριν 3,5 μήνες από επιδότηση. Έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιό του. Απ'ότι γνωρίζω, τα κινητά που είναι εισαγμένα από την alphacopy διαφέρουν από τις παραεισαγωγές από το ότι έχουν και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

 

Εννοούσα γενικά ότι υπάρχουν ορισμένα product codes τα οποία αντιστοιχούν σε ορισμένες εταιρείες οι οποίες εισάγουν στα κινητά το λογισμικό τους... :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετω και ζητω τη βοηθεια σας.

πηρα πριν λιγες μερες ενα bluetooth usb stick 2.0

το εκανα εγκατασταση

βρηκα το κινητο

στελνω απο το κομπουτερ στο κινητο αλλα δεν μπορω να στειλω τιποτα απο το κινητο στο Pc.

το κινητο βρισκει το Pc αλλα οταν παω να κανω αποστολη γραφει ''η αποστολη απετυχε''

μηπως γνωριζει κανεις κατι γιαυτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...