Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκδοση V 5.0705.3.0.1 (30-01-07).

Προηγούμενη έκδοση που είχα στο κινητό V 5.0638.3.0.1 (18-09-06). Εγκατάσταση μέσω του PC SUITE. Καμία ορατή διαφορά με την προηγούμενη εκδοση προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές με το καινούργιο software (τις βρήκα στο forum της Nokia):

 

New features:

- Phone Activation enabled if Phone Activation client is present

- Changes:

- AD-41 Functionality Improvements:

- Active idle Music Player plug-in volume functions correctly.

- Next, Prev, Stop are correctly enabled in all Music Player views.

- AD-41 works as specified in the Visual Radio & Music Player.

- The N70 correctly displays OND’s for all Operators.

- Call logs are now correctly updated for very short call durations.

- Browser correctly handles URL’s that contains Chinese characters.

- MMS Error message is translated correctly into Italian.

- All text strings has been correctly localized.

- RSA Security has been improved on Browser.

- Increased stability in underlying platform that addresses a number of

reset issues.

- Enhancements made to BT headset profiles.

 

Το κινητό δείχνει λίγο πιο γρήγορο στο menu και τις εκκινήσεις των εφαρμογών. Η μνήμη του μειώθηκε από 21MB σε 19MB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, help,

εχω ενα car kit που το συνδεω με το Ν70 μου. Στην αρχή μπορούσα να κανω φωνητικές κλήσεις μαπο το car kit, τελευταία ομως οταν πατώ τη φωνητική κλήση από το car kit, αυτή στέλνεται στο κινητό αλλα απενεργοποέιται το car kit. Tι διαόλο να έχει πάθει;

Σκέφτομαι να το κάνω ena format μηπως και το επαναφερω. Τι να κανω soft ή hard format?

λεω να κανω και αναβάθμιση όπως έιδα παραπάνω. Γινετε εύκολα μεσω pc suite?

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση V 5.0705.3.0.1 (30-01-07).

Προηγούμενη έκδοση που είχα στο κινητό V 5.0638.3.0.1 (18-09-06). Εγκατάσταση μέσω του PC SUITE. Καμία ορατή διαφορά με την προηγούμενη εκδοση προς το παρόν.

 

Εμένα γιατί δεν την βρίσκει αυτή την έκδοση; με το nokia software updater το κανεις?

και στο site της Νοκια σαν τελευταια μου βγάζει την 5.0638.3.0.1 18-09-06 RM84

Link to comment
Share on other sites

Στις φωνητικές κλήσεις, τι σας λέει πρωτα? το επώνυμο ή το όνομα?, π.χ. σε μια επαφη ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, πρεπει να πω "ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ" για να πιάσει η φωνητική εντολή, αναποδα δεν μπορώ να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν την βρίσκει αυτή την έκδοση; με το nokia software updater το κανεις?

και στο site της Νοκια σαν τελευταια μου βγάζει την 5.0638.3.0.1 18-09-06 RM84

 

Ναι με το Nokia Software Updater. Δεν ξέρω αν είναι μονο για το Ν70ΜΕ ή και για το απλό Ν70 όμως.Έχω το Ν70ΜΕ και έκανε την αναβάθμιση κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, help,

εχω ενα car kit που το συνδεω με το Ν70 μου. Στην αρχή μπορούσα να κανω φωνητικές κλήσεις μαπο το car kit, τελευταία ομως οταν πατώ τη φωνητική κλήση από το car kit, αυτή στέλνεται στο κινητό αλλα απενεργοποέιται το car kit. Tι διαόλο να έχει πάθει;

Σκέφτομαι να το κάνω ena format μηπως και το επαναφερω. Τι να κανω soft ή hard format?

λεω να κανω και αναβάθμιση όπως έιδα παραπάνω. Γινετε εύκολα μεσω pc suite?

σαν προβλημα του car kit μου φαινεται αφου απενεργοποιειται, αν καταλαβα καλα. κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο car kit ή και αναβαθμιση αν εχεις laptop με Bt :)

Link to comment
Share on other sites

σαν προβλημα του car kit μου φαινεται αφου απενεργοποιειται, αν καταλαβα καλα. κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο car kit ή και αναβαθμιση αν εχεις laptop με Bt :)

 

 

Δεν πρέπει να ειναι πρόβλημα μαλλον του car kit, γιατί δοκίμασα με άλλο κινητό (Νοκια 6131) και δουλεύει άψογα. Έκανα και χαρτ φορματ στο δικό μου και πάλι τα ίδια κάνει. Δεν ξερω τι φταίει. Επίσης ένα περίεργο που μου κανει: όταν αναζητω μια επαφή πληκτρολογώντας το αρχικό γράμμα, μου επιλέγει το όνομα και οχι το επωνυμο της επαφής που ταιριάζει με το γραμμα οπως θα επρεπε, αφου έχω ταξινόμηση ως προς το επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές με το καινούργιο software (τις βρήκα στο forum της Nokia):

 

New features:

- Phone Activation enabled if Phone Activation client is present

- Changes:

- AD-41 Functionality Improvements:

- Active idle Music Player plug-in volume functions correctly.

- Next, Prev, Stop are correctly enabled in all Music Player views.

- AD-41 works as specified in the Visual Radio & Music Player.

- The N70 correctly displays OND’s for all Operators.

- Call logs are now correctly updated for very short call durations.

- Browser correctly handles URL’s that contains Chinese characters.

- MMS Error message is translated correctly into Italian.

- All text strings has been correctly localized.

- RSA Security has been improved on Browser.

- Increased stability in underlying platform that addresses a number of

reset issues.

- Enhancements made to BT headset profiles.

 

Το κινητό δείχνει λίγο πιο γρήγορο στο menu και τις εκκινήσεις των εφαρμογών. Η μνήμη του μειώθηκε από 21MB σε 19MB

 

giati meiwsan th mnhmh de to katalavainw.mhpws exoun egkatasthsei tipota parapanw ?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα αναβαθμιση στην 5.0705.3.0.1

 

πραγματι ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες, τις sis κυριως..

 

μονο που μετα την αναβαθμιση δεν επαιζαν οι java εφαρμογες/παιχνιδια αλλα με μια επανεγκατασταση ηταν οκ

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα αναβαθμιση στην 5.0705.3.0.1

 

πραγματι ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες, τις sis κυριως..

 

μονο που μετα την αναβαθμιση δεν επαιζαν οι java εφαρμογες/παιχνιδια αλλα με μια επανεγκατασταση ηταν οκ

ναι γιατι αποθηκευουν καποια αρχεια στη μνημη τηλεφωνου. δε σε ρωτησε μετα αν θες να κρατησεις τα παλια δεδομενα ωστε να μεινουν ανεπαφα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια..γιατι οταν παιζει ενα βιντεο κανονικα καμια φορα κολαει(παγωνει)?

Γιατί προφανώς τα βίντεο τα παίζεις μέσα απο την έκθεση.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα αναβαθμιση στην 5.0705.3.0.1

 

πραγματι ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες, τις sis κυριως..

 

μονο που μετα την αναβαθμιση δεν επαιζαν οι java εφαρμογες/παιχνιδια αλλα με μια επανεγκατασταση ηταν οκ

 

Εμενα γιατι δεν βρισκει βρε παιδια την νεα αναβάθμιση; Πάλι την ιδια μου βγαζει. Εχω το Ν70 ΜΕ μολις 2 εβδομαδων. Υπάρχει άλλος τρόπος να κανω την αναβάθμιση χωρις το Nokia software updater

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς τα βίντεο τα παίζεις μέσα απο την έκθεση.

 

Πως αλλιώς μπορεί να γίνει; :confused:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι αποθηκευουν καποια αρχεια στη μνημη τηλεφωνου. δε σε ρωτησε μετα αν θες να κρατησεις τα παλια δεδομενα ωστε να μεινουν ανεπαφα;

 

οχι! ειχα κανει backup στην καρτα μνημης και εκανα επαναφορα μετα..

 

αληθεια αυτο το backup στην καρτα μπορουμε να το σβησουμε καπως? αν και δε νομιζω να πιανει και πολυ χωρο..

Link to comment
Share on other sites

την φορτωσα και εγω χτες την νεα την αναβαθμιση.προσπαθησα να καμω επαναφορα της μνημης του τηλεφωνου απο την καρτα μνημης του ειχα back-up και μου εγραψε ^ 1 αρχειο δεν εχει αντιγραφει ^ στο τελος της διαδικασιας.Τa java apps & παιχνιδια δεν ανοιγει κανενα δυστυχως.το επαθε κανανας αλλο αυτο?Φταιει ισως οτι το κινητο μετα την αναβαθμιση ηταν στα αγγλικα?..
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλιώς μπορεί να γίνει; :confused:

Μέσα απο κάποιον file manager ίσως...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο κάποιον file manager ίσως...

 

Έχω τον profiexplorer συνεχίζει να κάνει μικροδιακοπές, ακόμη και όταν τα ανοίγω από εκεί, γίνε λίγο πιο αναλυτικός :)

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να γίνει ώστε βίντεο τραβηγμένα με το Ν70 να μπορούν αν παίξουν στο 3230:worry: . (Το μέγεθος είναι από 2 έως 8,5ΜΒ) Παίζει μόνο τον ήχο και ΟΧΙ την είκόνα τουλαχιστον σε 3-4 που δοκίμασα.:confused:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς .. δεν καταλαβαίνω γιατι σου κάνει διακοπές...

Όπου και να το δοκίμασα έπαιξε...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πρέπει να γίνει ώστε βίντεο τραβηγμένα με το Ν70 να μπορούν αν παίξουν στο 3230:worry: . (Το μέγεθος είναι από 2 έως 8,5ΜΒ) Παίζει μόνο τον ήχο και ΟΧΙ την είκόνα τουλαχιστον σε 3-4 που δοκίμασα.:confused:

 

Αυτό το παθαίνει και ένας φίλος μου ο οποίος έχει το SE W810i. Του στέλνω βίντεο που τραβάω εγώ από το Ν70 αλλά αυτός ακούει μόνο τον ήχο στο κινητό του και δεν βλέπει εικόνα. :what: Δεν ξέρω αν είναι η ίδια περίπτωση αλλά είναι παρόμοια με αυτή που αναφέρεις και εσύ. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Ν70 τι φορματ video τραβαει? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπς να βγει ο περιορισμος του ενος λεπτου στην ηχογραφηση (εξωτερικη)? Εχω βαλει να αποθηκευεται στην καρτα που ειναι 1gb αλλα παλι εχει τον κοφτη...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το MP3 Dictaphone :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...