Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χε χε, ας μιλήσω και για το τεχνολογικό θαύμα που λέγεται Ν70 και τις αντοχές του. Παραθέτω μόνο τα πιο σημαντικά:

  • Μου έχουν χύσει ολόκληρο ποτήρι με νερό σε καφετέρια
  • Έχει χυθεί ποτήρι με ζεστή σοκολάτα σε καφετέρια
  • Στα μπουζούκια ήμουν μεθυσμένος και κατά λάθος το τοποθέτησα μέσα στο ποτήρι με το ουίσκι
  • Μου έχει πέσει από τη βεράντα του σπιτιού (~1,5 μέτρο)
  • Το έχω ξεχάσει στην οροφή του αυτοκινήτου και μπήκα μέσα και έφυγα. Σταμάτησα μετά από καμια 10αριά μέτρα όταν το είδα από τον καθρέφτη. Είχε διασχίσει όλο το δρόμο και παρατρίχα να περάσει αμάξι από πάνω.

Πλέον πιστεύω ότι είναι κινητό για βαριές χρήσεις.

Αυτό ήταν κορυφαίο πιστεύω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ 6600 ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ

ναι !! όπως τα λές ..αυτό που με πίκρανε λίγο είναι η σχετικά "μεγάλη" του ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

εχασα απο το νοκια ν70 μου το μαξιλαράκι των ακουστικών http://www.djin.se/articleimages/489/THUMB.jpg είναι τα ακουστικα των 3.2mm ....... θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ ανταλακτικό η συσκευασία δεν είχε μέσα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

η νοκια πουλάει τα ακουσττικα αυτά χωρίς το ανταπτοράκι ή ανταλακτικά (μου αρέσουν πολύ) και αν ναι πόσο κάνει :X :X :X

:worry:

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Τα μαξιλαράκια μόνα τους σε ανταλλακτικό δεν νομίζω να υπάρχουν. Δεν χάνεις τίποτα πάντως αν πάρεις και ρωτήσεις στη νοκια. Αν τελικά σου πουν και εκείνοι ότι δεν υπάρχουν, νομίζω ότι η μόνη σου επιλογή και τελευταία είναι να πάρεις καινούριο όλο το set των ακουστικών. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!Έγινα και εγώ κάτοχος του N70 me! Είναι το πρώτο μου symbian κινητό και μου άρεσε πάρα πολύ! Προβλήματα σοβαρά δεν διέκρινα εκτός από κάποια πράγματα που ήδη αναφέρθηκαν όπως κάποια κολλήματα όταν τραβάει βίντεο(η αναπαραγωγή είναι τέλεια).το έκανα βέβαια μια αναβάθμιση με το ιδιο λογισμικό γιατί δεν υπάρχει πιο καινούριο! επίσης κάτι άλλο είναι ότι όταν μετατρέπω ενα βίντεο σε Mp4 με το pcsuite και το περνάω μέσα το τρέχει αλλά δεν δείχνει εικόνα διατηρώντας το σημα του real player και πάνω αριστερα δείχνει ένα σήμα κάτι σαν ηχειάκη και ακούγεται μόνο ο ήχος ! Τα 3gp τα πέζει κανονικά ύστερα απο μετατροπή!

Τα mp4 που έχει μέσα το κινητό όπως και αυτά που τραβάω σε mp4 τα παίζει τελεια,μόνο από μετατροπή δηλαδή γίνεται το παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!Έγινα και εγώ κάτοχος του N70 me! Είναι το πρώτο μου symbian κινητό και μου άρεσε πάρα πολύ! Προβλήματα σοβαρά δεν διέκρινα εκτός από κάποια πράγματα που ήδη αναφέρθηκαν όπως κάποια κολλήματα όταν τραβάει βίντεο(η αναπαραγωγή είναι τέλεια).το έκανα βέβαια μια αναβάθμιση με το ιδιο λογισμικό γιατί δεν υπάρχει πιο καινούριο! επίσης κάτι άλλο είναι ότι όταν μετατρέπω ενα βίντεο σε Mp4 με το pcsuite και το περνάω μέσα το τρέχει αλλά δεν δείχνει εικόνα διατηρώντας το σημα του real player και πάνω αριστερα δείχνει ένα σήμα κάτι σαν ηχειάκη και ακούγεται μόνο ο ήχος ! Τα 3gp τα πέζει κανονικά ύστερα απο μετατροπή!

Τα mp4 που έχει μέσα το κινητό όπως και αυτά που τραβάω σε mp4 τα παίζει τελεια,μόνο από μετατροπή δηλαδή γίνεται το παραπανω!

Καλορίζικο.Μερικά βίντεο πρέπει να τα μετατρέψει σε 2nd edition 3gp ή κατι τέτοιο δε θυμάμαι πως λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλαησπέρα και από μένα.

Είμαι και γω κάτοχος του N70 εδω και 2 μερες τώρα.

Εντοπίζω το πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις. Δηλαδή, δεν υπάρχει σε καμία επαφή μου η εντολή της φωνητικής κλήσης. Σύμφωνα με τις οδηγίες η φωνητικές κλήσεις δημιουργούνται αυτόματα και υπάρχει η εντολή "αναπαραγωγή φράσης". Σε μένα δεν υπάρχει αυτό και ούτε μορώ να χρησιμοποιησω αυτή τη δυνατότητα.

Ενώ μπορώ να πώ πως εψαξα αρκετά το Thread δεν μπόρεσα να βρω μια έγκυρη λύση. Παραουσιάστηκε και σε άλλους το πρόβλημα από οτι είδα άλλα δεν είχε κανενας κάποια σίγουρη λύση του προβλήματος.

Μήπως βρήκε τελικά κανεις κάτι?

Ευχαριστώ!!

 

...και ενα δεύτερο...

οταν προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση οποιουδήποτε αρχείου .sis μου βγάζει: "σφάλμα αδυναμίας στην εγκατάσταση. Αδυναμία εγκατάστασης".

Που μπορεί να οφειλεται?

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις συνεχόμενα το δεξί πλήκτρο όταν βρίσκεσαι εκτός μενού και θα εμφανιστεί η έκφραση μιλήστε τώρα!Αν έχεις καθαρή άρθρωση και δε βαριέσαι να μιλάς το κινητό θα αναγνωρίσει την επαφή που θέλεις να καλέσεις και θα τη καλέσει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλαησπέρα και από μένα.

Είμαι και γω κάτοχος του N70 εδω και 2 μερες τώρα.

Εντοπίζω το πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις. Δηλαδή, δεν υπάρχει σε καμία επαφή μου η εντολή της φωνητικής κλήσης. Σύμφωνα με τις οδηγίες η φωνητικές κλήσεις δημιουργούνται αυτόματα και υπάρχει η εντολή "αναπαραγωγή φράσης". Σε μένα δεν υπάρχει αυτό και ούτε μορώ να χρησιμοποιησω αυτή τη δυνατότητα.

Ενώ μπορώ να πώ πως εψαξα αρκετά το Thread δεν μπόρεσα να βρω μια έγκυρη λύση. Παραουσιάστηκε και σε άλλους το πρόβλημα από οτι είδα άλλα δεν είχε κανενας κάποια σίγουρη λύση του προβλήματος.

Μήπως βρήκε τελικά κανεις κάτι?

Ευχαριστώ!!

 

Δεν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Είναι καθαρά θέμα τύχης αν με κάποιο upgrade ή downgrade εμφανιστεί ή όχι η φων. κλήση στις επαφές. Πήγαινε κάνε το upgrade λοιπόν και ίσως φανείς τυχερός. Εγώ δεν το είχα για κανα χρόνο αλλά μόλις πέρασα στην version 5.0638.3.0.1 (18-09-06) εμφανίστηκαν σωστά όλα τα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

...και ενα δεύτερο...

οταν προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση οποιουδήποτε αρχείου .sis μου βγάζει: "σφάλμα αδυναμίας στην εγκατάσταση. Αδυναμία εγκατάστασης".

Που μπορεί να οφειλεται?

Πιθανόν να είναι χαλασμένα και τα αρχεία,αλλά συνήθως οφε΄΄ιλεται σε κολλήματα της συσκευής!;)

Link to comment
Share on other sites

...και ενα δεύτερο...

οταν προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση οποιουδήποτε αρχείου .sis μου βγάζει: "σφάλμα αδυναμίας στην εγκατάσταση. Αδυναμία εγκατάστασης".

Που μπορεί να οφειλεται?

Διαχείριση εφαρμογων > επιλογες >ρυθμίσεις > εγκατασταση λογισμικου > ενεργοποίηση.

 

Tip: Διαβάζουμε που και που το βιβλιαράκι ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι χαλασμένα και τα αρχεία,αλλά συνήθως οφε΄΄ιλεται σε κολλήματα της συσκευής!;)

Έχει απαντηθεί τόσες φορές και συ λες ότι είναι κολλήματα της συσκευής ή κατεστραμμένα αρχεία .sis??? :X :lol: :!:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Είναι καθαρά θέμα τύχης αν με κάποιο upgrade ή downgrade εμφανιστεί ή όχι η φων. κλήση στις επαφές. Πήγαινε κάνε το upgrade λοιπόν και ίσως φανείς τυχερός. Εγώ δεν το είχα για κανα χρόνο αλλά μόλις πέρασα στην version 5.0638.3.0.1 (18-09-06) εμφανίστηκαν σωστά όλα τα ονόματα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και εγώ αυτό υποψιάζομαι, πως με κάποιο upgrade να διορθώνεται. Την ίδια έκδοση με τη δικιά σου έχω και γω, άλλα έβακα ολες τις επαφές με συγρονισμό μέσω pc suite. και ισως να επηρέασε και αυτό.

Προσπάθησα να το κάνω hard format, αλλα μου ζητούσε έναν κωδικό ξεκλειδωματος! τι ειναι αυτό παλι και που τον βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

@dimig εαν δεν ειναι ο κωδικος 12345 (επειδη εχει τον εχεις αλαξη) που σου ειπε ο @kostakiss πιο επανω βρες τον με αυτο το προγραμμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1680384#post1680384

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί τόσες φορές και συ λες ότι είναι κολλήματα της συσκευής ή κατεστραμμένα αρχεία .sis??? :X :lol: :!:

Εντάξει ρε φίλε!Εμένα από την αρχή ήταν ρυθμισμένο ώστε να μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές και μόνο κατεστραμένα αρχεία δε μου γράφονταν!:X:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Είναι καθαρά θέμα τύχης αν με κάποιο upgrade ή downgrade εμφανιστεί ή όχι η φων. κλήση στις επαφές. Πήγαινε κάνε το upgrade λοιπόν και ίσως φανείς τυχερός. Εγώ δεν το είχα για κανα χρόνο αλλά μόλις πέρασα στην version 5.0638.3.0.1 (18-09-06) εμφανίστηκαν σωστά όλα τα ονόματα.

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με επίσκεψη στο ΝΟΚΙΑ club. Έφαγε ένα hard format και μια αναβάθμιση και συνήλθε. Έφταιγε, σύμφωνα με τον τεχνικό, η μεταφορά των επαφών από το Outlook, οι οποίες όμως επαφές είχαν μεταφερθεί εκεί από άλλης μαρκας κινητό (Samsung στη δικιά μου περίπτωση). Αναγκάστηκα επεξεργάστηκα όλες τις επαφές εξ αρχής και τις ξαναμετέφερα στο κινητό και δουλεύει πλέον η φωνητική κλήση.

Δαπίστωσα όμως ότι οταν κάνεις φωνητική κλήση, πρέπει να πρόφέρεις πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο για να το καταλάβει. Αλλάζει μήπως αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως εκανες στην επεξεργασια γιατι και εγω το ιδιο προβλημα εχω :(

 

 

Σχεδόν τις ξαναέγραψα όλες στο outlook express από την αρχή.. Στην ουσία εγώ από κεφαλαία γράμματα τα έκανα μικρά, και τα ξαναεστειλα στο κινητό. Βέβαια από πριν έφαγε φορματ. Αλλιως ίσως να μνην δουλέψει.

 

Πως κάνω απεγκατάσταση κάποιας εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω απεγκατάσταση κάποιας εφαρμογής?

 

Εργαλεία -> Διαχείριση και μετά βρες την εφαρμογή που θέλεις και κάντην delete. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια (ειμαι νεος στο forum). Εχω σχεδον αποφασισει να παρω το Ν70 ME γιατι ειναι σε μια προσιτη τιμη (για μενα) και προσφερει αρκετα. Δυο πραγματα θελω να μου απαντησει σιγουρα και υπευθυνα καποιος.

1) Τι παιζει με τη διαρκεια της μπαταριας? Με μια normal χρηση ποσο αντεχει? Θα χρειαζεται καθε μερα φορτισμα?

2) Υπαρχουν προβληματα με το λογισμικο που να μπορεις να τα χαρακτηρισεις σημαντικα?

 

Παρακαλω να απαντηθουν αμεσα τα ερωτηματα και οχι με παραπομπες. Ευχαριστω προκαταβολικα...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια (ειμαι νεος στο forum). Εχω σχεδον αποφασισει να παρω το Ν70 ME γιατι ειναι σε μια προσιτη τιμη (για μενα) και προσφερει αρκετα. Δυο πραγματα θελω να μου απαντησει σιγουρα και υπευθυνα καποιος.

1) Τι παιζει με τη διαρκεια της μπαταριας? Με μια normal χρηση ποσο αντεχει? Θα χρειαζεται καθε μερα φορτισμα?

2) Υπαρχουν προβληματα με το λογισμικο που να μπορεις να τα χαρακτηρισεις σημαντικα?

 

Παρακαλω να απαντηθουν αμεσα τα ερωτηματα και οχι με παραπομπες. Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

1)Καθε μερα φορτιση θα χρειαστει με πολυ χρηση.Δυο μερες ειναι εφικτο.Τουλαχιστον μεχρι εκει μπορεσα να φτασω οταν το ειχα.Επισης υπαρχει και η bl-6c με 1150mAh.Ζοριζει λιγο το καπακι,αλλα τουλαχιστον σε μενα ητανε πιο σταθερος και ο μηχανισμος της καμερας.2)Οχι σε καμια περιπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία μου βγάζει χαλαρά 3-4 μέρες με λίγη χρήση όμως με μια νορμαλ υπολόγισε 2 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...