Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

op twra to da kalh fash!!! tha to kanw ki egw an einai etsi ki alliws h ergostasiakh exei ginei mapa exei fugei to asimi apo polla shmeia... pws to ebapses kai me ti??? Diladi thelw na mou peis ti ekanes AKRIBWS an mporeis.( px to eksiga ebala tade pira to pinelo ktl akribws :P )

monos mporo na to bapsw e?? mi sou pw tha to kanw aurio :P LEGE :D kai epishs an einai kalo h to akoumpas kai nomizeis oti pianeis toixo :P

 

Για κοίταξε αυτά που έγραψε ο @PCman παρακάτω. :)

 

Όπα, το διέλησες :p

Πρώτα με άσπρη μπογιά, μετά ποσρτοκαλλί και μετά το βερνίκι.

Δεν μου ξέφυγε γιατί έβγαλα όλα τα κομμάτια πάνω απ την πρόσοψη και τα έβαψα χώρια. Δηλαδή έβγαλα και την λαμαρίνα απο την μπροστά πρόσοψη και την λαμαρινίτσα της κάμερας και το πλαστικό του αισθητήρα. Στο πίσω καπάκι της μπαταρίας ξύλωσα και το κουμπάκι(αυτό που το πατάς και βγαίνει το καπάκι) αλλά καί τα δύο μέρη του καπακίου(τον μηχανισμό δηλαδή)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

To βάψιμο είναι εύκολο για μένα.Απλά δε ξέρω πως θα τα ξηλώσω.Δοκίμασα λόγο αλλά δε ξέρω καθόλου απο που να το τραβήξω και φοβάμαι μη σπάσει.Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε γενικές οδηγίες για το πως θα γίνει το ξήλωμα και το τί χρώματα θα χρησιμοποιήσω ή να μου δώσετε ένα link όπου υπάρχουν όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

To βάψιμο είναι εύκολο για μένα.Απλά δε ξέρω πως θα τα ξηλώσω.Δοκίμασα λόγο αλλά δε ξέρω καθόλου απο που να το τραβήξω και φοβάμαι μη σπάσει.Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε γενικές οδηγίες για το πως θα γίνει το ξήλωμα και το τί χρώματα θα χρησιμοποιήσω ή να μου δώσετε ένα link όπου υπάρχουν όλα αυτά?

Δεν τα πήρε από κανένα λινκ. Χρησιμοποίησε αυτές τις μπογιές με τις οποίες βάφουν τα μηχανάκια. Θέλει απλή προσοχή για να το βγάλεις, αρκεί πάντα να μην είναι εξ' αρχής στραβή η λαμαρίνα. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά ακριβώς λαμαρίνα αναφερόμαστε?Επίσης πως ακριβώς αποσυνδέω τη μπροστινή πρόσοψη?Τα κουμπάκι πίσω πως βγαίνει?Το πίσω καπάκι πώς ανοίγει στη μέση?Δοκίμασα λίγο αλλά μάταια.Γενικά αντέχι στη πίεση ή σπάει εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά ακριβώς λαμαρίνα αναφερόμαστε?Επίσης πως ακριβώς αποσυνδέω τη μπροστινή πρόσοψη?Τα κουμπάκι πίσω πως βγαίνει?Το πίσω καπάκι πώς ανοίγει στη μέση?Δοκίμασα λίγο αλλά μάταια.Γενικά αντέχι στη πίεση ή σπάει εύκολα?

Δες αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=jZ3VBLBN_Zo

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Με βοήθησε πολύ το βιντεάκι.Και απόδειξη αυτού το άνοιξα κιόλας.Το μεταλλικό μετά πως βγαίνει απο εκεί?Αυτό της οθόνης εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά ακριβώς λαμαρίνα αναφερόμαστε?Επίσης πως ακριβώς αποσυνδέω τη μπροστινή πρόσοψη?Τα κουμπάκι πίσω πως βγαίνει?Το πίσω καπάκι πώς ανοίγει στη μέση?Δοκίμασα λίγο αλλά μάταια.Γενικά αντέχι στη πίεση ή σπάει εύκολα?

Θέλει πολύ πίεση για να ανοίξει. Αντέχει αρκεί να το πιέζεις απο το σωστό σημείο. Βγάλε την πίσω πρόσοψη και έχε το μέσα μέρος στραμένο προς τα εσένα. Βάλε ένα κατσαβίδι ανάμεσα στα δύο καπάκια και σπρώξτο για να ξεκουμπώσει. Πρόσεξε τις δύο σούστες πως θα τις βγάλεις για να τις βάλεις μετά έυκολα. Βγάλε την ασφάλεια και είσαι οκ.

Τωρα στο πέρασμα θα σου σπάσει τα νευρα αλλά τι να κάνεις...(μου βγήκε η παναγία μέχρι να το βάλω...)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πας και ζητάς μεταλλική μπογιά σε ό,τι χρώμα θέλεις.

 

Παίρνεις κι ένα πινέλο και ξεκινάς πρώτα με την άσπρη μπογιά, συνεχίζεις με την πορτοκαλί και τελειώνεις με το βερνίκι. Προφανώς όμως το χρώμα δεν θα πιάσει με την πρώτη γι' αυτό θα το περάσεις ακόμα ένα χέρι και είσαι οκ. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πας και ζητάς μεταλλική μπογιά σε ό,τι χρώμα θέλεις.

 

Παίρνεις κι ένα πινέλο και ξεκινάς πρώτα με την άσπρη μπογιά, συνεχίζεις με την πορτοκαλί και τελειώνεις με το βερνίκι. Προφανώς όμως το χρώμα δεν θα πιάσει με την πρώτη γι' αυτό θα το περάσεις ακόμα ένα χέρι και είσαι οκ. ;)

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ? ΠΟΙΟ ΠΙΝΕΛΟ????

Με πιστόλι ή αερογράφο θα το βάψετε. Μην ακούω βλακείες.

 

h mpogia ti eidous mpogia einai??? pws na th zhthsw diladi??? kai poso kanei peripou??? kai kati allo.. me pinelo to ebapses???

Αν πας σε μαγαζί με χρωματα (οχι χρώματα για το σπίτι), θα τους πεις μια πορτοκαλλί μπογία διπλής, μία άσπρη διπλής και βερνίκι. Πες του να σου δώσει καλή ποιότητα. Θα σου δείξει χρώματα απο το δειγματολόγιο, διαλέγεις και παίρνεις. 15€ έχει το κουτακι 1/4. Πιο λίγο δεν πουλιέται.

 

ΥΓ. ΜΗΝ πάρεις καμιά λαδομπογιά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ? ΠΟΙΟ ΠΙΝΕΛΟ????

Με πιστόλι ή αερογράφο θα το βάψετε. Μην ακούω βλακείες.

 

Το ξέρω ότι παίρνεις αερογράφο και το κάνεις, αλλά ο άλλος ο τυπάς ρωτάει κάτι ερωτήσεις κρίσεως ("Με πινέλο το έβαψες?"). Αν είναι δυνατόν δηλαδή.:wacko: Δηλαδή, το αυτοκίνητο με πινέλο το βάφουν? :confused: :blink:

 

Φιλικά πάντα, eatmydust. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι παίρνεις αερογράφο και το κάνεις, αλλά ο άλλος ο τυπάς ρωτάει κάτι ερωτήσεις κρίσεως ("Με πινέλο το έβαψες?"). Αν είναι δυνατόν δηλαδή.:wacko: Δηλαδή, το αυτοκίνητο με πινέλο το βάφουν? :confused: :blink:

 

Φιλικά πάντα, eatmydust. :)

 

Νόμιζα σοβαρά μιλούσες :lol:

Sorry για τον τρόπο μου :O

 

αν δεν πιανει το χερι σας καλυτερα μην το επιχειρησετε :)

Εννοείται αυτο. Ζημιά θα κάνετε παρά καλό ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

*#0000# nomizo!!!!;)

Νομίζω εννοεί που να την βρεί για να την κατεβάσει :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

poy mpori na bro tin teleytea ekdosi firmware?

 

pios mporei na moy pei poy brisko tin teleytea ekdosi firmware?

 

Για να δεις ποια έκδοση λογισμικού έχεις πληκτρολογείς *#0000#.

 

Για να αναβαθμίσεις το κινητό κοίταξε εδώ.

 

Τώρα που το είδα, η νοκια μάλλον κάνει την αναβάθμιση από απλό σε ΜΕ από το site της. :X Αν προσέξετε στην παραπάνω ιστοσελίδα, θα δείτε ότι γράφει Ν70 / Ν70 ΜΕ. :confused: Το επιχείρησε κανείς να δει αν όντως γίνεται? :!:

 

 

:edit: Τελικά βγήκε νέα έκδοση για το Ν70 παίδες!!! :yahoo:

 

 

Nokia N70

V 5.0647.3.0.1

22-11-06

RM-84

Orange

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά, εγώ έτρεξα το Nokia Software Updater, αλλά δεν μου βρήκε κάποια νέα αναβάθμιση, μου λέει ότι η τελευταία είναι η 5.0638.3.0.1

Μήπως η 5.0647.3.0.1 ειναι για το Ν70 ΜΕ, και όχι για το απλό Ν70?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά, εγώ έτρεξα το Nokia Software Updater, αλλά δεν μου βρήκε κάποια νέα αναβάθμιση, μου λέει ότι η τελευταία είναι η 5.0638.3.0.1

Μήπως η 5.0647.3.0.1 ειναι για το Ν70 ΜΕ, και όχι για το απλό Ν70?

Αποκλείεται γιατί αν προσέξεις στο site της Nokia θα δεις ότι στην επιλογή συσκευής για αναβάθμιση γράφει Ν70 / Ν70 ΜΕ. ;)

Οπότε, λογικά μιλώντας, η V 5.0647.3.0.1 είναι και για τα δύο.:) Συνεπώς η Nokia ΔΕΝ ανέβασε ακόμα το firmware στο site της. :( :mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε κανεις ρε παιδια να με βοηθησει με τα 2 προβληματα που εχω με το κινητο μου???Εχω κανει οτι περναει απο το χερι μου και δεν βγαζω ακρη καμια!

1.στελνω τραγουδι μεσω bluetooth και παω να το αποθηκευσω ειτε στην καρτα μνημης ειτε στη μνημη τηλ. και μου βγαζει αδυνατη την ενεργεια και οτι πρεπει να σβησω πρωτα καποια αρχεια ενω εχω πολυ χωρο ακομη και στις 2 μνημες μου!!!!!!!!!!!!!!!

2.αφου εκτελεσω το pc suite και παω να κανω συνδεση το κινητο μου στο pc την στιγμη που μου λεει να το συνδεσω με το καλωδιο βγαινει ο κερσορας της αναμονης και δεν προχωραει παρα περα.Στην ουσια δλδ δεν μπορει να βρει μεσω καλωδιου το κινητο μου!

Σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος γιατι σε nokia shop δε θελω να το παω παλι μετα απο αυτα που επαθα την τελευταια φορα:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

paidia mia akoma erotisi ..

 

sto tilefono sto imerologio de mporo na simeiono gene8lia?? (kai na xtypaei san simeiosi otan einai i mera ton gene8lion, opos sta palia nokia)

 

oxi se jexoristo programma.. mesa sto imerologio p yparxei idi

μπου . . . :)
Link to comment
Share on other sites

paidia mia akoma erotisi ..

 

sto tilefono sto imerologio de mporo na simeiono gene8lia?? (kai na xtypaei san simeiosi otan einai i mera ton gene8lion, opos sta palia nokia)

 

oxi se jexoristo programma.. mesa sto imerologio p yparxei idi

και βέβαια μπορείς. όταν κάνεις νέα καταχώρηση υπάρχει η επιλογή επέτειος.εκεί μπορείς να σημειώσεις γενέθλια και να ορίσεις και ειδοποίηση

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2.αφου εκτελεσω το pc suite και παω να κανω συνδεση το κινητο μου στο pc την στιγμη που μου λεει να το συνδεσω με το καλωδιο βγαινει ο κερσορας της αναμονης και δεν προχωραει παρα περα.Στην ουσια δλδ δεν μπορει να βρει μεσω καλωδιου το κινητο μου!

Σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος γιατι σε nokia shop δε θελω να το παω παλι μετα απο αυτα που επαθα την τελευταια φορα:( :( :(

 

Κάνε unistall ό,τι έχει σχέση με Nokia και ξανακάνε εγκατάσταση το Pc Suite. :)

 

Το είχα πάθει και εγώ και αφού έκανα τα παραπάνω, δούλεψε κανονικά. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...