Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα η Google camera δουλεύει απροβληματιστα ή όχι ακόμα? Εννοώ με auto focus και να δουλεύει και η μπροστά και η πίσω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα η Google camera δουλεύει απροβληματιστα ή όχι ακόμα? Εννοώ με auto focus και να δουλεύει και η μπροστά και η πίσω?

 

Καλησπέρα. Κατά καιρούς έχω βάλει αρκετές εκδόσεις όπου δουλεύει άψογα το focus. Η αγαπημένη μου είναι η 3.2(αριθμοι)_final_3.4 και με ρύθμιση το config back σε simple hdr+

 

Όσον αφορά τη μπροστά, εννοείς με hdr+ ή απλο? Υπάρχει ένα fix αν θες hdr+ στη μπροστινή αλλά αν το περάσεις δεν δουλεύουν οι 3.2 based gcams που προσωπικά βρίσκω ότι έχουν την καλύτερη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι δεν την έχουμε αλλάξει την rom, ούτε εγώ το έχω πειράξει Τάσο. Οι λόγοι για να αλλάξεις μια rom είναι πολλοί, ένας είναι γιατί μας τρώει το χέρι να το πειράξουμε το κινητό, ένας άλλος είναι επειδή η πειραγμένες rom στηρίζονται στην μαμά κινέζικη και έχουν προφανώς περισσότερα καλούδια και είναι πιο ενημερωμένες σε σχέση με την δική μας global, καλύτερη κάμερα και γενικά έχουν το κάτι παραπάνω.....

 

O καθένας αλλάζει ρομ για τους ιδιους ή διαφορετικούς λόγους. Συνήθως οι custom rom έχουν κάποια εχτραδακια που δεν τα έχουν οι official, είναι πιο παραμετροποιησίμες και εαν κάνεις και ρουτ έχεις περισσότερα πράγματα να ''παίξεις''. Επίσης άλλους απλά τους τρώει το χέρι τους και θέλουν να δοκιμάζουν.

 

Απο την Ελληνική developer για να πάω σε Europe stable , κάνω wipe data+cache+davlik , μετά φλασάρω τη ρομ το supersu και magisk και είμαι οκ;

Ω ναι ετσι γινεται το εκανα. Ωραιο το face unlock

Σας ευχαριστώ παρα πολύ παιδιά.

Με καθησυχάσατε γιατι μου ειχε δημιουργηθεί η εντύπωση οτι καποιο πρόβλημα υπάρχει και πρέπει να το κανω root κλπ.

Μενω στην official και αν και όποτε ξεψαρώσω κανω τις δοκιμες μου ελπίζοντας στην πολύτιμη βοήθεια απο εσας .

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Τον βηματομετρητη μπορούμε να τον βάλουμε στο ράφι εφαρμογών και στην global; Μου είχε αρέσει αυτή η χαζομάρα στην EU developer.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά καννένα καλό hands free απο τα κινεζομάγαζα (aliexpress,banggood,gearbest)έχει πάρει κανείς να είναι δοκιμασμένο??
mi8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά καννένα καλό hands free απο τα κινεζομάγαζα (aliexpress,banggood,gearbest)έχει πάρει κανείς να είναι δοκιμασμένο??

περιμένω σύντομα αυτά..αν θες περίμενε να τα δοκιμάσω πριν πάρεις

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Sport-In-ear-Earhooks-Wireless-Bluetooth-Headset-Earphone-With-Mic-p-1102646.html?cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ακουστικά με καλώδιο type c και σίγουρα όχι σε αυτή τη τιμή.. να είσαι καλά πάντως

 

υποθετω οτι ψαχνεις κατι οικονομικο οποτε γιατι δεν παιρνεις κατι τετοιο και να χρησιμοποιησεις το adaptor που εχει μεσα για type c?

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-Basic-Edition-In-ear-Headset-Earphone-With-Mic-p-1044879.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμένω σύντομα αυτά..αν θες περίμενε να τα δοκιμάσω πριν πάρεις

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Sport-In-ear-Earhooks-Wireless-Bluetooth-Headset-Earphone-With-Mic-p-1102646.html?cur_warehouse=CN

 

τα εχω εγω αυτα εδω και 3 μηνες. ειναι παρα πολυ βολικα αλλα οχι αυτο που ψαχνει ο συν-χιαομιτης!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλαγή απο redmi note 4?? Σκέφτομαι να έρθω προς τα εδώ κυρίως λόγω ραμ κ κάμερας.. αλλιώς άλλη επιλογή είναι σε mi6 / min mix 2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλαγή απο redmi note 4?? Σκέφτομαι να έρθω προς τα εδώ κυρίως λόγω ραμ κ κάμερας.. αλλιώς άλλη επιλογή είναι σε mi6 / min mix 2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε τα είχα και τα δύο, δεν υπάρχει σύγκριση, θα εντυπωσιαστεις από το mi note 3..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα είχα και τα δύο, δεν υπάρχει σύγκριση, θα εντυπωσιαστεις από το mi note 3..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το έχω 2 μήνες το κινητό δεν παίζεται είναι πολύ ανώτερο από το το redmi note 4 από κάμερα διαχείριση μπαταριά (2 ημέρες μου βγάζει με χρίση ίδια με το redmi note 4) από ταχύτητα και δεν το έχω ξεκλειδώσει ακόμα για να βάλω την ρομ από τα παιδιά που μάλλον δεν θα το κάνω αφού είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλαγή απο redmi note 4?? Σκέφτομαι να έρθω προς τα εδώ κυρίως λόγω ραμ κ κάμερας.. αλλιώς άλλη επιλογή είναι σε mi6 / min mix 2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, ούτε καν θα έπρεπε να ρωτήσεις φίλε μου.... Δεν αξίζει η σύγκριση μεταξύ των δύο.... ΑΛΛΗ κατηγορία το mi note 3.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το έχω 2 μήνες το κινητό δεν παίζεται είναι πολύ ανώτερο από το το redmi note 4 από κάμερα διαχείριση μπαταριά (2 ημέρες μου βγάζει με χρίση ίδια με το redmi note 4) από ταχύτητα και δεν το έχω ξεκλειδώσει ακόμα για να βάλω την ρομ από τα παιδιά που μάλλον δεν θα το κάνω αφού είμαι ευχαριστημένος.
Για μένα δεν χρειάζεται πείραγμα το κινητό ο snapdragon 660 κάνει παπάδες,γενικά πολύ δυνατή συσκευή, δηλαδή σκέψου στο Huawei mate 10 pro που είμαι τώρα αν εξαιρέσεις στο θέμα της κάμερας και κυρίως το βράδυ στα υπόλοιπα οι διαφορές δεν είναι μεγάλες,εντάξει είναι πιο γρήγορο το Huawei mate 10 pro αλλά όχι μεγάλη διαφορά, από τις καλύτερες συσκευές που είχα το xiaomi mi note 3.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλαγή απο redmi note 4?? Σκέφτομαι να έρθω προς τα εδώ κυρίως λόγω ραμ κ κάμερας.. αλλιώς άλλη επιλογή είναι σε mi6 / min mix 2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα και εγω απο redmi note 4 προερχομαι, ειναι σαφεστατα καλυτερο το mi note 3 στα παντα εκτος απο μπαταριας που το 4 ειναι ενα κλικ καλυτερο. Και το mix 2 που το εχει φιλος στα λεφτα που παιζει πλεον, ειναι τρομερη συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν χρειάζεται πείραγμα το κινητό ο snapdragon 660 κάνει παπάδες,γενικά πολύ δυνατή συσκευή, δηλαδή σκέψου στο Huawei mate 10 pro που είμαι τώρα αν εξαιρέσεις στο θέμα της κάμερας και κυρίως το βράδυ στα υπόλοιπα οι διαφορές δεν είναι μεγάλες,εντάξει είναι πιο γρήγορο το Huawei mate 10 pro αλλά όχι μεγάλη διαφορά, από τις καλύτερες συσκευές που είχα το xiaomi mi note 3.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και που να βλεπες το δαχτυλικο και τη κάμερα μετα τα τελευταία updates Γιώργο.

Τώρα πήρα ενα u11 αλλά λύπαμαι να το δώσω το mn3. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και που να βλεπες το δαχτυλικο και τη κάμερα μετα τα τελευταία updates Γιώργο.

Τώρα πήρα ενα u11 αλλά λύπαμαι να το δώσω το mn3. :lol:

Λες να το ανταλλάξω πάλι Ανδρέα; χάχα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό που λυπάμαι να δώσω συσκευή και γω! Το χω βάλει και το χω βγάλει 2 φορές από αγγελία γιατί απλά είναι κινητήρα ρε φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Λες να το ανταλλάξω πάλι Ανδρέα; χάχα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα. Άμα θέλεις να βάλεις τα μισά λεφτά πίσω στη τσέπη καντο. Πραγματικά το μονο που το κάνει mid range είναι η οθόνη... λυπάμαι να το δώσω. Προσπαθώ να ψήσω γυναίκα να το πάρει αλλά γκρινιάζει ότι βαριέται το στήσιμο.

 

Για να λέμε όμως και τα κακά, η κάμερα έχει μεν βελτιωθεί αλλά έχει το εκνευριστικο bug που καταλήγεις να ενεργοποιείς χειροκίνητα το hht το βράδυ. Απαράδεκτο που δεν το χουν φτιάξει ακόμα. Αντε να δούμε σε ποιο update θα το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ούτε καν θα έπρεπε να ρωτήσεις φίλε μου.... Δεν αξίζει η σύγκριση μεταξύ των δύο.... ΑΛΛΗ κατηγορία το mi note 3.

 

Για μένα δεν χρειάζεται πείραγμα το κινητό ο snapdragon 660 κάνει παπάδες,γενικά πολύ δυνατή συσκευή, δηλαδή σκέψου στο Huawei mate 10 pro που είμαι τώρα αν εξαιρέσεις στο θέμα της κάμερας και κυρίως το βράδυ στα υπόλοιπα οι διαφορές δεν είναι μεγάλες,εντάξει είναι πιο γρήγορο το Huawei mate 10 pro αλλά όχι μεγάλη διαφορά, από τις καλύτερες συσκευές που είχα το xiaomi mi note 3.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα και εγω απο redmi note 4 προερχομαι, ειναι σαφεστατα καλυτερο το mi note 3 στα παντα εκτος απο μπαταριας που το 4 ειναι ενα κλικ καλυτερο. Και το mix 2 που το εχει φιλος στα λεφτα που παιζει πλεον, ειναι τρομερη συσκευη!

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. και εγώ γενικά απο το note 4 είμαι ευχαριστημένος απλά θα ήθελα ενα κλικ περισσότερο μνήμη και καλύτερη κάμερα που το mi note 3 φαίνεται οτι τα έχει ξέκαθαρα :):happy:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. και εγώ γενικά απο το note 4 είμαι ευχαριστημένος απλά θα ήθελα ενα κλικ περισσότερο μνήμη και καλύτερη κάμερα που το mi note 3 φαίνεται οτι τα έχει ξέκαθαρα :):happy:

 

Ενα κλικ καλυτερη κάμερα; Αν θες μονο ενα κλικ, αστο... παρε άλλο. Εδώ θα ειναι πολλά τα κλικς ανώτερα :lol::)

 

Αν σου δειξω ιδια καδρα που χω βγαλει και απο τα 2, οι διαφορές ειναι τεράστιες. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. και εγώ γενικά απο το note 4 είμαι ευχαριστημένος απλά θα ήθελα ενα κλικ περισσότερο μνήμη και καλύτερη κάμερα που το mi note 3 φαίνεται οτι τα έχει ξέκαθαρα :):happy:
15 κλικ καλύτερη είναι η κάμερα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση η μπαταρια κραταει τουλαχιστον 20% λιγοτοτερο. Εχετε παρατηρησει το ιδιο?

εκανα καθαρη εγκατασταση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση η μπαταρια κραταει τουλαχιστον 20% λιγοτοτερο. Εχετε παρατηρησει το ιδιο?

εκανα καθαρη εγκατασταση.

 

Το άφησες μερικές μέρες να στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Ενα κλικ καλυτερη κάμερα; Αν θες μονο ενα κλικ, αστο... παρε άλλο. Εδώ θα ειναι πολλά τα κλικς ανώτερα :lol::)

 

Αν σου δειξω ιδια καδρα που χω βγαλει και απο τα 2, οι διαφορές ειναι τεράστιες. ;)

Η κάμερα πως τα πάει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού; πρακτικά αποδίδει το ίδιο με το mi 6;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...