Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο τηλεφακός και το portrait δουλεύει; Αν ζουμάρεις στη λήψη μετά στο exif τι γράφει για το φακο; f1.8 ή f2.6?
Το portrait δουλεύει σίγουρα και έχει πολύ καλά αποτελέσματα. Το άλλο δεν το δοκίμασα ακόμα. Το έχω για φόρτιση τώρα, οπότε θα δοκιμάσω πιο μετά. Το μόνο μείον μέχρι στιγμής, ότι έχει security patch Δεκεμβρίου του 17 ακόμα.

 

Edit:

2aea8920eac577871a3aa8736167cdfe.jpg2a4acda381b71fc2310812f486f0f8b1.jpg

 

Τι καταλαβαίνεις απο αυτά, γιατί εγώ γρι :p

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καταλαβαίνω ότι δεν δουλεύει δυστυχώς ο δεύτερος φακός.
Οπότε λογικά θα θέλει άλλη έκδοση της Gcam; Η γενικά δεν δουλεύει και στην Gcam ο δεύτερος φακός επειδή δεν υπάρχει ούτε στα Pixel;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Gcam ήταν; Ναι η gcam είναι χειρότερη γιατί δεν δουλεύει ο δεύτερος φακός.
Όχι σε αυτήν την rom έχει την snap camera.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η βλακεία με τις aosp/los. Χανεις σε κάμερα .
Ναι το ήξερα αυτό και απο προηγούμενες συσκευές. Δεν με νοιάζει και τόσο. Θα καθησω λίγο σε αυτή να δω τι λέει πάντως.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν βλέπεις διαφορά σε αυτονομία και τι bugs συνάντησες.
Ναι και γω την αυτονομία θέλω να τσεκαρω πιο πολύ. Όχι ότι δεν ήταν καλή πρίν. Όσο έχω παίξει μαζί του πάντως και ότι εδώ δοκιμάσει, δείχνει σταθερή αρκετά. Μόνο bluetooth ακουστικό δεν έχω για δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό με την παρακάτω Ρομ

. Υπάρχει κάποια καλύτερη ή παραμένω σε αυτή ?39d7571f8c6cc64028538c7f86f9219e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σταθερή που έχει δώσει η xiaomi έως τώρα, αν δεν θέλεις να πας σε custom μένεις με αυτή μέχρι να δωθεί updated από την xiaomi.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό με την παρακάτω Ρομ

. Υπάρχει κάποια καλύτερη ή παραμένω σε αυτή ?[MG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180319/39d7571f8c6cc64028538c7f86f9219e.jpg[/img]

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα δεν σε πειραζει να ξεκλειδώσεις, βάλε την EU DEV.

Καλύτερη αυτονομία, νεώτερο UI, νεώτερο security patch και πολύ καλύτερη κάμερα (με bug όμως ότι θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την αυτόμαντη ενίσχυση και να ενεργοποιείς τη νύχτα χειροκίνητα το HHT)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προστασία στην οθόνη το έχετε βάλει ?

 

Οι πιο πολλοί αυτήν: https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Note-3-Screen-Protector-Mi-Note3-Nano-Hydration-Film-Full/32839857766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.0x3we8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξέρει κανείς αν διορθώνεται; Δηλαδή σε κάποια θέματα τα widget συστήματος να μην εμφανίζονται ολόκληρα;2ea464017199d181c90647f080b9ee28.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξέρει κανείς αν διορθώνεται; Δηλαδή σε κάποια θέματα τα widget συστήματος να μην εμφανίζονται ολόκληρα;2ea464017199d181c90647f080b9ee28.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα μου το κάνεις συνήθως δεν μου εμφανίζει από το ρολόι τα λεπτά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους άσπρη μέρα

http://en.miui.com/thread-2069609-1-1.html

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ναι, αλλά έχει εργαλείο που βοηθάει την ευθυγράμμιση, εγώ την έβαλα στεγνά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετα από παααρα πολύ ψάξιμο και σε όλο το εύρος των τιμών αποφάσισα να το αγοράσω.Καλή κάμερα,καλή αυτονομία και χωρίς κολλήματα στα 340€ είναι ότι καλύτερο συν 5,5" οθόνη που θεωρώ ότι με βολεύει καλύτερα.Προτείνετε να δώσω κάτι παραπάνω για το mix 2(δεν διάβασα καλά λόγια για την κάμερα) ή για άλλη εταιρία;Επειδή είμαι δύσκολος αγοραστής έκανα καιρό να αποφασίσω αλλά έχω κλείσει εδώ.Θελω να το πάρω από Σκρουτζομαγαζο αλλά δεν ξέρω τι διαφορές έχουν κάποια που γράφουν ελληνικό μενού.Εγω θέλω να το πάρω από το κινητό μου και το μόνο που γράφει είναι σε παρένθεση EU adaptor.Δεν θα χει Ελληνικά ή θα έχω κάποιο αλλο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι συνδρομητής wind δεν έχει την μπάντα 20, οπότε ίσως έχεις κάποια θέματα με το 4G. Απ' όποιο σκρουτζομάγαζο και να το πάρεις θα έχει 99% global stable rom, το οποίο σημαίνει ότι θα έχει ελληνικά - μπορείς να ζητήσεις να σου το ανοίξουν και να το τσεκάρουν πριν στο στείλουν. Adapter έχουν όλα γιατί δεν υπάρχει ευρωπαϊκή έκδοση, αν σε ενοχλεί παίρνεις έναν με 5-10$ από aliexpress. Κατά τα λοιπά πολύ καλή συσκευή και με την καλύτερη κάμερα σε αυτήν την κατηγορία τιμής (και παραπάνω).
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι συνδρομητής wind δεν έχει την μπάντα 20, οπότε ίσως έχεις κάποια θέματα με το 4G. Απ' όποιο σκρουτζομάγαζο και να το πάρεις θα έχει 99% global stable rom, το οποίο σημαίνει ότι θα έχει ελληνικά - μπορείς να ζητήσεις να σου το ανοίξουν και να το τσεκάρουν πριν στο στείλουν. Adapter έχουν όλα γιατί δεν υπάρχει ευρωπαϊκή έκδοση, αν σε ενοχλεί παίρνεις έναν με 5-10$ από aliexpress. Κατά τα λοιπά πολύ καλή συσκευή και με την καλύτερη κάμερα σε αυτήν την κατηγορία τιμής (και παραπάνω).

Ευχαριστώ πολύ λοιπόν...γιατί διάβασα κάτι για ευρωπαϊκή και global rom και τις αναβαθμίσεις και είπα μήπως έχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ λοιπόν...γιατί διάβασα κάτι για ευρωπαϊκή και global rom και τις αναβαθμίσεις και είπα μήπως έχω θεμα.

 

Κανένα θέμα με αναβαθμίσεις δεν θα έχεις, και ήδη η xiaomi στην ανακοίνωση που έβγαλε μέσα στην εβδομάδα έχει και το mi note 3 στην τελευταία global 9.5 προς αναβάθμιση περί τα μέσα Απριλίου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->πάτα στο kernel 6 φορές και δες τι οθόνη έχεις sharp ή jdi. Αν έχεις την 2η δουλεύουν όλα τα twrp, αλλιώς βάλε την "τούρκικη"...

 

Καλημέρα σε ποια επιλογή απο τις 38. βλέπω τι οθόνη έχει sharp ή jdi ?

Και ποια απο τις δυο είναι καλήτερο να εχει ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7519346#post7519346 στο 2 "check version info" κατεβαίνεις προς τα κάτω και σε κάποιο σημείο λέει LCM information jdi (ή sharp).

 

Καμία δεν είναι καλύτερη, αυτό το twrp δουλεύει με όλες https://androidfilehost.com/?fid=961840155545595941

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...