Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ένα ζήτημα αυτό, η wind έχει αρχίσει πολύ επιθετική πολιτική τιμών σε σημείο που προβληματίζομαι... :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είναι ένα ζήτημα αυτό, η wind έχει αρχίσει πολύ επιθετική πολιτική τιμών σε σημείο που προβληματίζομαι... :confused:

 

Σε ποιο ζήτημα αναφέρεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Στην Β20, δυστυχώς international έκδοση προς το παρόν δεν υπάρχει, οπότε wind δεν παίζει ειδικά εκτός Αθηνών...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αναβάθμιση firmware, όχι δεν γίνεται - μόνο αν βγει έκδοση που να την υποστηρίζει το hardware.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κάτι άσχετο με αυτά που προαναφέρατε...

Έχει βρει κάποιος κάνα tempered 2,5D..;;;;;που να έχει σωστή εφαρμογή στην οθόνη μας;;;;

Εκτός την ζελατίνα CHYI 3D Curved Film...η οποία για τις πτώσεις σίγουρα δεν ενδείκνυται...

Link to comment
Share on other sites

Στην Β20, δυστυχώς international έκδοση προς το παρόν δεν υπάρχει, οπότε wind δεν παίζει ειδικά εκτός Αθηνών...

 

 

Εγω Καλαματα φιλε μου δεν εχω παραπονο απο wind. 4G εχω σχεδον παντου

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, καλό αυτό - αν μπορούν κι άλλοι φίλοι εδώ που βρίσκονται εκτός μεγάλων αστικών κέντρων και έχουν wind, να μας γράψουν πως τα πάει το 4G?
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κάτι άσχετο με αυτά που προαναφέρατε...

Έχει βρει κάποιος κάνα tempered 2,5D..;;;;;που να έχει σωστή εφαρμογή στην οθόνη μας;;;;

Εκτός την ζελατίνα CHYI 3D Curved Film...η οποία για τις πτώσεις σίγουρα δεν ενδείκνυται...

Εγώ έχω πάρει αυτό https://m.gearbest.com/screen-protectors/pp_1412251.html?wid=21

 

Πιάνει όλη την οθόνη αλλά έχει ένα κακό.

 

Έχει κόλλα μόνο στο πάνω μέρος και στο κάτω . Έχει αρχίσει να παίρνει λίγες σκόνες από τα πλάγια .

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για μένα ειναι no go.

 

Όσον αφορα την snap, πέραν ότι εχω απενεργοποιημένο το face detection, ακολουθα το οδηγο μου και θα δεις βελτίωση στις βραδυνες https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/29633-%CE%92%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B9%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BD%CF%85%CF%87%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-snap-camera/

 

Σε ευχαριστω φιλε μου, δεν τον ηξερα τον οδηγο, να σαι καλα! Θα το δοκιμασω και θα δω!

Αντε να βγαλουν και την global stable επιτελους να παρουμε καμια αναβαθμιση .

Γιατι με τρωει το χερι μου να βαλω καμια ARWMA και τετοια...

 

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ως τωρα. Κυριως στη μπαταρια και στη πισω καμερα, το κινητο ειναι εκπληκτικο. Ειχα και το mi6 , και οι διαφορες ειναι μικρες. Το μονο που με χαλαει ειναι κανα disconnect το wifi που κ που και το οτι δεν εχει υποστηριξη σε global rom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κάτι άσχετο με αυτά που προαναφέρατε...

Έχει βρει κάποιος κάνα tempered 2,5D..;;;;;που να έχει σωστή εφαρμογή στην οθόνη μας;;;;

Εκτός την ζελατίνα CHYI 3D Curved Film...η οποία για τις πτώσεις σίγουρα δεν ενδείκνυται...

 

Εγω πηρα το παρακατω, που το προτεινε καποιο αλλο παιδι. Μια χαρα μου εκατσε με τη χρηση του λαδιου, χωρις να αφηνει μεγαλα περιθωρια περιμετρικα και χωρις να φαινεται οτι εχεις βαλει λαδι.

 

https://www.aliexpress.com/item/9H-Full-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-Note-3-Mi-6-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi/32840875889.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.VLcyU3

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, καλό αυτό - αν μπορούν κι άλλοι φίλοι εδώ που βρίσκονται εκτός μεγάλων αστικών κέντρων και έχουν wind, να μας γράψουν πως τα πάει το 4G?

 

Και αν δεν δουλευει το 4G δεν εγινε και τιποτα πιστευω. Εκτος αν κατεβαζεις movies ή 1080p το 4G ειναι απλα υπερβολη. Το κινητο δουλευει αψογα και ως internet device και με 3G.

Host

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το κινητό φαίνεται super, αλλά αυτή η έλλειψη B20 δεν θα είναι εκνευριστική, ειδικά στην επαρχία ?
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν δουλευει το 4G δεν εγινε και τιποτα πιστευω. Εκτος αν κατεβαζεις movies ή 1080p το 4G ειναι απλα υπερβολη. Το κινητο δουλευει αψογα και ως internet device και με 3G.

 

Κοιτα το να τυχει καμια φορα να μην πιάνεις 4g οκ (πχ πήγες μια εκδρομή). Το να μην πιάνεις όμως σε μόνιμη βάση ειναι σοβαρό θέμα.

Λίγο σερφάρισμα πας να κάνεις και σου βγάζει το λάδι. Δηλαδή να χεις soc που να μπορεί να φορτώσει πολύ γρήγορα και να μην τον αξιοποιείς.

 

Προσωπικά λόγω ότι βρίσκομαι Αθηνα δεν βλέπω μεγάλες διαφορές αφού πιάνω 4g στις περισσότερες περιπτώσεις... καιι στο Ναύπλιο που είχα παέι πρόσφατα επίσης 4g έπιανα (ειμαι vodafone). Σε άλλες περιοχές όμως θέλει προσοχή και καλό θα ήταν να το τσεκάρετε αν έχετε 4g από άλλες μπάντες.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Ενταξει το κινητο ειναι σουπερ! Ειδικα οι διαστασεις του για 5.5'' φοβερες. Η μονη ενσταση μου ειναι η μπαταρια ( προερχομαι από το RN3Pro) ειναι εμφανως υποδιεστερη.

Το φορτωμα των σελίδων που κάνει ειναι αστραπιαιο και τελειως αλαγκαριστο.

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από le max 2 όλα πολύ καλά αλλά η μπροστινή κάμερα απογοητευτικη απλά! Overexposed και πολύ ηψηλη θερμότητα αν φτιάξει αυτό θα είναι σούπερ.
mi8
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Ενταξει το κινητο ειναι σουπερ! Ειδικα οι διαστασεις του για 5.5'' φοβερες. Η μονη ενσταση μου ειναι η μπαταρια ( προερχομαι από το RN3Pro) ειναι εμφανως υποδιεστερη.

Το φορτωμα των σελίδων που κάνει ειναι αστραπιαιο και τελειως αλαγκαριστο.

 

Δώστου λίγο χρόνο να στρώσει. Έχει καλύτερη αυτονομία παρά την μικρότερη μπαταρία λόγω soc.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έρχομαι από le max 2 όλα πολύ καλά αλλά η μπροστινή κάμερα απογοητευτικη απλά! Overexposed και πολύ ηψηλη θερμότητα αν φτιάξει αυτό θα είναι σούπερ.

 

Αυτο το κανει επειδη εντοπίζει προσωπο και προσπαθεί να το φωτισει. Βάλε οποιαδήποτε άλλη κάμερα της προτιμησης σου με απενεργοποιημενη την επιλογή εντοπισμό προσώπου και θα είσαι οκ. ;)

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/fr0vHS

 

Δες εδώ με απενεργοποιηση ανίχνευσης. Δες κοκκινίλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/gg0O47

 

Με snap camera πάλι overexposed και κοκκινιλα

mi8
Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγο χρόνο να στρώσει. Έχει καλύτερη αυτονομία παρά την μικρότερη μπαταρία λόγω soc.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο το κανει επειδη εντοπίζει προσωπο και προσπαθεί να το φωτισει. Βάλε οποιαδήποτε άλλη κάμερα της προτιμησης σου με απενεργοποιημενη την επιλογή εντοπισμό προσώπου και θα είσαι οκ. ;)

 

ναι οκ εχω λιγες φορτίσεις για την ωρα θα το περιμενω ετσι κι αλλιώς απλα ως πρωτη εικονα μου δινει λιγοτερο απο το παλιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Ενταξει το κινητο ειναι σουπερ! Ειδικα οι διαστασεις του για 5.5'' φοβερες. Η μονη ενσταση μου ειναι η μπαταρια ( προερχομαι από το RN3Pro) ειναι εμφανως υποδιεστερη.

Το φορτωμα των σελίδων που κάνει ειναι αστραπιαιο και τελειως αλαγκαριστο.

 

αδερφε εχει απιστευτη μπαταρια μην το ψαχνεις δεν παιζεται απο τα καλυτερα και τιμιοτερα κινητα της αγορα μακραν

Link to comment
Share on other sites

αδερφε εχει απιστευτη μπαταρια μην το ψαχνεις δεν παιζεται απο τα καλυτερα και τιμιοτερα κινητα της αγορα μακραν

εχτες παρελαβα απο gearbest τα ακουστικα της xiaomi noise cancellation type-c εξαιρετικα ακουστικα να ξερετε οτι παιζουν κανονικα στο xiaomi mi note 3 γιατι στο gearbest ελεγαν οτι δεν παιζουν αξιζει να τα παρετε 34 ευρω απλο δεμα χωρις priority μου ηρθαν σε 15 μερες απο ολλανδια ουτε τελωνεια ουτε τιποτα δεν ξερω τωρα τι παιζει σε τιμες ελλαδα 75 ευρω στο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη τα πηρες! τώρα τα έχει 45 ευρώ. Και όντως παίζει με το κινητο? γιατί αυτοί όντως γράφουν οτι δεν παιζει.
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα και μουσικη και τα κουμπια δουλευουν ολα το φοβερο ξερεις ποιο ειναι οτι εστειλα mail στο banggood και μου απαντησαν οτι πηραν τον κατασκευαστη και παιζουν κανονικα και στο gearbest οχι αλλα τα πηρα απο εκει λογω καλυτερης τιμης θα τους γραψω και σχολιο χανουν τσαμπα πελατες
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ξεκίνησαν τα redmi 4a να παίρνουν την 9.5, ήταν κανονικά προς τα τέλη Μαρτίου να ξεκινήσει η αναβάθμιση τους, το ξέρω γιατί δύο που έχω τους ήρθε σήμερα η αναβάθμιση. Οπότε για εμάς χλωμό το κόβω να μας έρθει η αναβάθμιση μέσα στον Απρίλιο όπως είχε ανακοινωθεί από την xiaomi, μάλλον για αρχές Μαΐου το πιθανολογώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...