Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα!Πανευτυχης κατοχος και εγω απο χθες σε μπλε χρωμα ερχομενος απο το τιμιοτατο P9 lite 2016.Η αγορα εγινε απο media markt και ειχε τοποθετημενη ζελατινα.Σημερα του εβαλα μια απλη διαφανη θηκη σιλικονης και τζαμακι.Με το που το ανοιξα εκανε αναβαθμιση και εχω τωρα την RNE-L21C432B133...

 

Τι τζαμακι του εβαλες φιλε μου;εφαρμοζει σε ολη την οθονη η σηκώνεται στα πλαγια;

Link to comment
Share on other sites

Τι τζαμακι του εβαλες φιλε μου;εφαρμοζει σε ολη την οθονη η σηκώνεται στα πλαγια;

Εχω ενα φιλαρακι που εχει μαγαζι με τζαμια και θηκες για κινητα στο Κορωπι

...Απλα του εδωσα το κινητο και του ειπα να κανει οτι θελει...(ειναι πολυ ψειρας και τον εμπιστευομαι)....Δεν ξερω τι τζαμακι ειναι αλλα βλεπω οτι εκατσε καλα....Δεν ειχα προσεξει αν σηκωνεται στο πλαι αλλα τωρα που το κοιταω επιμονα δεν βλεπω κατι να με χαλαει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φιλαρακι που εχει μαγαζι με τζαμια και θηκες για κινητα στο Κορωπι

...Απλα του εδωσα το κινητο και του ειπα να κανει οτι θελει...(ειναι πολυ ψειρας και τον εμπιστευομαι)....Δεν ξερω τι τζαμακι ειναι αλλα βλεπω οτι εκατσε καλα....Δεν ειχα προσεξει αν σηκωνεται στο πλαι αλλα τωρα που το κοιταω επιμονα δεν βλεπω κατι να με χαλαει...

 

Οκ φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ!αν σε χρειαστω για αλλες πληροφορίες θα σου στειλω!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχει πολυ lag οταν κανετε scroll σε εφαρμογες τυπου twitter, instagram λπ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχει πολυ lag οταν κανετε scroll σε εφαρμογες τυπου twitter, instagram λπ?

Lag ? Τι είναι αυτό; Πάλεψα πολύ να το κάνω να lag-αρι επίτηδες αλλά δεν τα κατάφερα. Βέβαια αυτό έχει να κάνει με το πόσο φορτωμένο είναι το κινητό εκείνη την ώρα από ανοιχτές εφαρμογές, παρασκήνιο κ.α. Πάντως εμένα πάει τρένο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχει πολυ lag οταν κανετε scroll σε εφαρμογες τυπου twitter, instagram λπ?

 

Insta οχι τόσο οσο fb ... αλλά αυτό με το fb το χω δει σε παρα πολλές συσκευές που περνάνε από τα χέρια μου.ειναι θέμα της εφαρμογής πλέον που έχει να φορτώσει τόσα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο counter για τα data μηδενίζει κάθε πρώτη του μήνα by default.....

Σήμερα είδα οτι μηδένισε......Ετσι το έχει ορίσει η huawei και δεν υπάρχει η επιλογή να αλλάξει......:(:blink:

 

Ελπίζω σε ένα μελλοντικό update να το φτιάξουν.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φιλαρακι που εχει μαγαζι με τζαμια και θηκες για κινητα στο Κορωπι

...Απλα του εδωσα το κινητο και του ειπα να κανει οτι θελει...(ειναι πολυ ψειρας και τον εμπιστευομαι)....Δεν ξερω τι τζαμακι ειναι αλλα βλεπω οτι εκατσε καλα....Δεν ειχα προσεξει αν σηκωνεται στο πλαι αλλα τωρα που το κοιταω επιμονα δεν βλεπω κατι να με χαλαει...

 

Μπορείς να ρωτήσεις το φίλο σου τι μάρκα ήταν το τζαμάκι που σου έβαλε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο counter για τα data μηδενίζει κάθε πρώτη του μήνα by default.....

Σήμερα είδα οτι μηδένισε......Ετσι το έχει ορίσει η huawei και δεν υπάρχει η επιλογή να αλλάξει......:(:blink:

 

Ελπίζω σε ένα μελλοντικό update να το φτιάξουν.....

 

Υπάρχουν φήμες, απλά φήμες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Κατοχος εδω και λιγες εβδομαδες κι εγω του mate10lite ομολογω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οπως και με το προηγουμενο μου (p8 lite2015)! Πιστευω αυτο το τηλεφωνο δεν θα με προδωσει πουθενα!!!:D

 

Εχω ομως μια απορια.... Υπαρχει επιλογη ενεργοποιησης και απενεργοποιησης της λειτουργιας αποκλεισμου των επαφων?? Δλδ να εχω εγω επαφες στην "μαυρη λιστα" αλλα να επιλεγω εγω ποτε θα λειτουργει και ποτε οχι η συγκεκριμενη λειτουργια. Ψαχνοντας δεν βρηκα κατι παρα μονο να βαζεις ή να καταργεις επαφες απο την μαυρη λιστα. Το ξερει καποιος αυτο???

Ρωταω γιατι στο προηγουμενο κινητο μου το ειχε αυτο, οπως επισης ειχε πατωντας την επαφη να επιλεγεις αν θα αποκλειονται μονο κλησεις ή μονο μυνηματα ή και τα δυο. Και ηταν πολυ βολικο!!

 

Δοκίμασες τις ρυθμίσεις της συσκευής από,

Διαχείριση συσκευής ➡ Αποκλεισμός ➡ Ρυθμίσεις (Γρανάζι)

Έχει επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τις ρυθμίσεις της συσκευής από,

Διαχείριση συσκευής ➡ Αποκλεισμός ➡ Ρυθμίσεις (Γρανάζι)

Έχει επιλογές.

 

Εκει εχω μπει αλλα δυστηχως δεν βρισκω κατι...:confused: στο αντιστοιχο μενου του Ρ8 ειχε και την επιλογη ενεργο/ανενεργο.

Εδω εχει μονο τις μαυρες λιστες, τις ειδοποιησεις και τους κανονες παρεμποδισης για καθε sim.

 

Αν καποιος εχει βρει κατι αλλο πανω σ αυτο ή καποιο tweak ή κατι, θα με βοηθουσε παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκει εχω μπει αλλα δυστηχως δεν βρισκω κατι...:confused: στο αντιστοιχο μενου του Ρ8 ειχε και την επιλογη ενεργο/ανενεργο.

Εδω εχει μονο τις μαυρες λιστες, τις ειδοποιησεις και τους κανονες παρεμποδισης για καθε sim.

 

Αν καποιος εχει βρει κατι αλλο πανω σ αυτο ή καποιο tweak ή κατι, θα με βοηθουσε παρα πολυ!!!

 

Πράγματι, ο αποκλεισμός (Blocklist) δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί, ενώ σε παλιότερες εκδόσεις του λειτουργικού υπήρχε επιλογή (Harassment filter On/Off).

Για τους αριθμούς στη μαύρη λίστα αποκλείονται ταυτόχρονα κλήσεις και sms δεν βρίσκω πληροφορίες που να δείχνουν ότι λειτουργούσε διαφορετικά.

 

Δοκίμασα να περάσω προσωρινά αριθμούς στη λευκή λίστα αλλά δεν μπορώ να επιλέξω όλη τη μαύρη λίστα να την πάω στη λευκή και πίσω! Που χρησιμεύει να ανοιγοκλείνεις τον αποκλεισμό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις το φίλο σου τι μάρκα ήταν το τζαμάκι που σου έβαλε;

Δυστυχως το τζαμακι που μου εβαλε ηταν το τελευταιο που ειχε και δεν βρηκε αλλα στον προμηθευτη του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το κινητο εδω και 1 μηνα.Μου ηρθε μια αναβαθμιση.Θελω να ρωτησω εχει καποιες βελτιωσεις στις δυνατοτητες του κινητου?Βελτιωνεται η μπαταρια?Γενικα πρεπει καποιος να κανει ολες τις αναβαθμισεις του κινητου?Μπορει να διμιουργησει κολληματα η αλλα προβληματα στο κινητο?Ας απαντησει καποιος φιλος?Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το κινητο εδω και 1 μηνα.Μου ηρθε μια αναβαθμιση.Θελω να ρωτησω εχει καποιες βελτιωσεις στις δυνατοτητες του κινητου?Βελτιωνεται η μπαταρια?Γενικα πρεπει καποιος να κανει ολες τις αναβαθμισεις του κινητου?Μπορει να διμιουργησει κολληματα η αλλα προβληματα στο κινητο?Ας απαντησει καποιος φιλος?Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Η τελευταία έκδοση είναι η RNE-L21C432B133

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7497942#post7497942

 

Γενικά καλό είναι να έχουμε τη συσκευή μας στην πιο ενημερωμένη έκδοση λειτουργικού κυρίως για λόγους ασφαλείας.

Αν μάλιστα παρακολουθείς και τη συζήτηση στο forum θα μπορείς να είσαι ακόμη πιο σίγουρος ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι μεταξύ του Mate 10 lite και του HTC U Ultra.

Μιας και γενικά κάνω βαριά χρήση, με ενδιαφέρουν κατά σειρά ο επεξεργαστής/να είναι γρήγορο/lags - φωτογραφική μηχανή - μπαταρία - ποιότητα αξιοπιστία κατασκευής/υλικών/εγγύησης.

 

Ποια είναι η άποψή σας?

Edited by Korouma
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι μεταξύ του Mate 10 lite και του HTC U Ultra.

Μιας και γενικά κάνω βαριά χρήση, με ενδιαφέρουν κατά σειρά ο επεξεργαστής/να είναι γρήγορο/lags - φωτογραφική μηχανή - μπαταρία - ποιότητα αξιοπιστία κατασκευής/υλικών/εγγύησης.

 

Ποια είναι η άποψή σας?

 

Για να ρωτάς εδώ μάλλον και εσύ προτιμάς το Mate 10 lite και καλά κάνεις ;)

Μπορείς να διαβάσεις εδώ σχετικά με το HTC U Ultra,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456921

Εγώ πέρα από τον καλύτερο επεξεργαστή δεν βρήκα κάτι παραπάνω που να με δελεάσει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://m.ebay.com/itm/For-Huawei-Mate10-10-Pro-10-Lite-Mirror-View-Flip-Back-Cover-Case-Stand-Holder-/302649466317?_trkparms=aid%253D555018%2526algo%253DPL.SIM%2526ao%253D2%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D8549b67d513542e486ee5e5e7ae9f8a4%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D25%2526sd%253D162865516262%2526itm%253D302649466317&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Τελικά δεν αξιζει

Μην την παραγγείλετε

Αφήνει ανοιχτή την οθόνη

Μόνο με εφαρμογή εννοειτε δοκίμασα 4-5διαφορετικες

Πολύ κατανάλωση και bugs

την ειχα δει και εγω στο aliexpress και ηθελα να την παραγγειλω.δεν με νοιαζει να ανοιγοκλεινει η οθονη απλα να εφαρμοζει ωραια και να προστατευει το κινητο.Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε καμια φωτο να την δουμε πως ειναι και απο ''κοντα''

Link to comment
Share on other sites

https://m.ebay.com/itm/For-Huawei-Mate10-10-Pro-10-Lite-Mirror-View-Flip-Back-Cover-Case-Stand-Holder-/302649466317?_trkparms=aid%253D555018%2526algo%253DPL.SIM%2526ao%253D2%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D8549b67d513542e486ee5e5e7ae9f8a4%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D25%2526sd%253D162865516262%2526itm%253D302649466317&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Τελικά δεν αξιζει

Μην την παραγγείλετε

Αφήνει ανοιχτή την οθόνη

Μόνο με εφαρμογή εννοειτε δοκίμασα 4-5διαφορετικες

Πολύ κατανάλωση και bugs

 

Χα Χα, Τέλειο. Σε προηγούμενη αναφορά που είχαμε εδώ για της θήκες μας είχε ανησυχήσει μέχρι και η κατανάλωση του αισθητήρα εγγύτητας και μας ξέφυγε η οθόνη που είναι συνέχεια ανοιχτή!

Ενημερωτικά, ποιες εφαρμογές δοκίμασες; Είχε ειδικά για τη θήκη ή έψαξες εσύ κάποια;

Link to comment
Share on other sites

Είχε δικιά του που το Google την έβγαζε σκάρτη

Στο Play store σε πήγαινε σε παρόμοια

Δοκίμασα και άλλες 4-5 και έκανε τα ίδια και χειρότερα

Πάντως είναι όμορφη αρκετά και βλέπεις '' θολά '' μέσα από το καπάκι όταν ανάβει η οθόνη, χωρίς εφαρμογή,

Και πιστεύω πολύ καλή σε προστασία αν δε σε πειράζει το ότι είναι πολύ χοντρή στο πίσω της μέρος.

Για γυναίκα θα ήταν καλύτερα γιατί το εμπρός είναι ψευτοκαθρεπτης

Link to comment
Share on other sites

Το πάχος δικαιολογείται αφού δείχνει ότι ανασηκώνεται η θήκη και γίνεται stand.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...