Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικά, στο Μ55 τη μετάφραση τη βρίσκω πολύ ικανοποιητική.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν όντως υπάρχει αλλά αν υπάρχει θα ήθελα πολύ να γράψετε πως ακριβώς γίνεται. Μιλάω για την δυνατότητα τα κινητά που έχουν υπέρυθρες να μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν τηλεκοντρόλ συσκευών με κάποιο πρόγραμμα ίσος. Έχω δει κάτι αντίστοιχο να γίνεται στις συσκευές palm όπου με ένα πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιείς τις υπέρυθρες που έχουν και να προγραμματίζεις το Palm να ελέγχει οποιαδήποτε συσκευή έχει τηλεκοντρόλ. Αν ξέρει κάτι κάποιος ας γράψει πως γίνεται. Επίσης καλό θα ήταν να μπορούσες με παρόμοιο τρόπο να ελέγχεις κάποιο πρόγραμμα του υπολογιστή όπως DVD player ή winamp με τις υπέρυθρες του κινητού και το ανάλογο IR δέκτη που έχει συνδεθεί στον υπολογιστή.
Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει software για αυτό που λες και για Ρ800, 3650, 7650, 9200 (τουλάχιστον στο site που δίνω παρακάτω).

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ .

 

Για palm δεν γνωρίζω ακριβώς τι παίζει, οπότε καλύτερα να πει περισσότερα κάποιος άλλος φίλος, που έχει δοκιμάσει κάτι τέτοιο σε palm.

 

Για το άλλο που λες για winamp, το software για Ρ800, 3650, 7650 (αλλά μέσω Bluetooth), δες εδώ .

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ποστ καλα ειναι ρε παιδια αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει ενα δημοσιο ΤΕΡΑΣ με χιλιαδες αργοσχολους !!!!! :mad: :mad:

με ιδιωτικες εταιριες..

Και επειδη ειμαστε κινητο-forum μια φορα ειχα cosmote επειδη μου το ειχε δωσει το τηλ η εταιρια και τραβαγα τα βιζια μου..........επειδη ειμαι χρονια συνδορμιτης VODAFONE :rolleyes:

απλα δεν συκγρινοντε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nikos_s3

 

απλά υπομένεις...έχουν το πάνω χέρι και όλοι είμαστε στο έλεός τους...

 

 

 

Και δυστυχώς θα είμαστε για πολλά χρόνια στο έλεος τους...

 

Άσε που δεν πρόκειται να δούμε ποτέ προκοπή στο θέμα του γρήγορου Internet όσο υπάρχει ο ΟΤΕ :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia Series60 - Telestet GPRS: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την sinister

Δεν ξέρω αν όντως υπάρχει αλλά αν υπάρχει θα ήθελα πολύ να γράψετε πως ακριβώς γίνεται. Μιλάω για την δυνατότητα τα κινητά που έχουν υπέρυθρες να μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν τηλεκοντρόλ συσκευών με κάποιο πρόγραμμα ίσος. Έχω δει κάτι αντίστοιχο να γίνεται στις συσκευές palm όπου με ένα πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιείς τις υπέρυθρες που έχουν και να προγραμματίζεις το Palm να ελέγχει οποιαδήποτε συσκευή έχει τηλεκοντρόλ. Αν ξέρει κάτι κάποιος ας γράψει πως γίνεται. Επίσης καλό θα ήταν να μπορούσες με παρόμοιο τρόπο να ελέγχεις κάποιο πρόγραμμα του υπολογιστή όπως DVD player ή winamp με τις υπέρυθρες του κινητού και το ανάλογο IR δέκτη που έχει συνδεθεί στον υπολογιστή.

 

An exeis series 60 kinhto, boreis na valeis to irREMOTE

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά και ενίοτε Γαλλικά για τον ίφιο λόγο που ανέφεραν καποια παιδιά

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lepes

Ολα τα ποστ καλα ειναι ρε παιδια αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει ενα δημοσιο ΤΕΡΑΣ με χιλιαδες αργοσχολους !!!!! :mad: :mad:

με ιδιωτικες εταιριες..

Και επειδη ειμαστε κινητο-forum μια φορα ειχα cosmote επειδη μου το ειχε δωσει το τηλ η εταιρια και τραβαγα τα βιζια μου..........επειδη ειμαι χρονια συνδορμιτης VODAFONE :rolleyes:

απλα δεν συκγρινοντε!!!

 

Ναι όμως όταν βλέπεις τις ιδιωτικές να έχουν συμπεριφορά ίδια και χειρότερη με αυτή του "ΤΕΡΑΤΟΣ" δεν είναι να βγαίνεις από τα ρούχα σου;

 

Και στο κάτω κάτω αφού ο ΟΤΕ δεν είναι πια ΔΕΚΟ αλλά ΑΕ είναι στο ίδιο τσουβάλι με τις ιδιωτικές... και μη μου πεις ότι στην κινητή τηλεφωνία η Panafon (τότε, Vodafon τώρα) όταν ήταν μονοπώλιο με την Telestet (όταν πρωτοβγήκε η κινητή τηλεφωνία) είχαν καλές τιμές ή καλές υπηρεσίες... Μετά την είσοδο της CosmOte άρχισε ο επι της ουσίας ανταγωνισμός. Και τώρα που τα βρήκαν οι τρείς μεγάλες όλες οι ελπίδες μας πάνε στην Q που έστω στην καρτοκινητή ταρακουνάει τα λιμνάζοντα ύδατα...

 

Και μην πιάσω τους εναλλακτικούς φορείς στο στόμα...εεεεε... keyboard μου γιατί αυτοί κι αν είναι μια πονεμένη ιστορία...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μετά το άνοιγμα, σε πόση ώρα είναι διαθέσιμος ο τηλεφωνικός κατάλογος και τα sms ή μετά τον κωδικό σε πόση ώρα είναι έτοιμο το κινητό;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται και απο την ιδια την sim αλλα και απο την συσκευη που χρησιμοποιεις .

 

Επισης , ακομα και καρτες του ιδιου δικτυου μπορει να εχουν διαφορες μεταξυ τους αναλογα με το ποσο παλιες ή καινουριες ειναι . :)

 

Εγω παντως , πλεον δεν χρησιμοποιω καμια απο τις αποθηκευτικες δυνατοτητες της sim .

Οι χρονοι ειναι εκνευριστικοι οχι μονο κατα την αρχικη αναγνωση , αλλα γενικα στην προσπελαση της μνημης της απο ενα κινητο .

 

Βεβαια λογικο ειναι να αργουν , αλλα ακομα και ετσι , ευτυχως πλεον δεν εχουμε καμια αναγκη την μνημη τους . :) :)

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μου δουλεια οταν παιρνω νεο κινητο στα χερια μου ειναι να βγαλω το :wacko: σπαστικο Τ9 :wacko: , δεν το μπορω με τιποτα , βεβαια ειναι θεμα συνηθειας θα μου πειτε , οσο για γλωσσα , οτι και να βαλω ο γιος μου το αλλαζει στα αγγλικα το επομενο βραδυ :p
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μ αλλα λογια πρεπει να αλλαξω το 7110 ? Ε οχι το τηλ/οντρολ της ΤV πληρωμενο ειναι. Αφηστε που ειναι και διπλα στο τραπεζακι.Αναπτηρα μπορουν να βαλουν σε κινητο για να μην φορτωνομαστε με πολλα κατα την εξοδο μας ??

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα τον κατάλογο στη μνήμη του τηλεφώνου ησύχασα... στο παλιό καμια 15αριά δευτερόλεπτα, όχι παραπάνω (5130).

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...