Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιρνοντας ως αφορμη τις εναλλαγες των εταιριων στις διαφορες χρηστικες φορμες των κινητων και την προοωθηση συγκεκριμενων τασεων,οπως αυτη την στιγμη των slide κυριως.Θα ηθελα να γινει μια δημοσκοπηση για το πια θα ειναι η φορμα που πιστευετε οτι θα επικρατησει τελικα και παραλληλα να παραθεσετε την αποψη ποια χρησιμοποιητε και εκφραζει εσας και γιατι.:)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμ..ενδιαφερον προβληματισμος!

 

Λοιπον εγω αν και τα candy bar δεν μου αρεσουν και τοσο(ξεπερασμενη αισθητικη κ.τλ..ξερεις..)ως τοσο τα θεωρω αξιοπιστα οσο κανενα αλλο τυπο κινητου για τους ευνοητους λογους!!

Απο εκει και περα ομως καθαρα αισθητικα μου αρεσουν τα slide up κινητα(φαν της σειρας 8χχχ:p)ασχετα με τα προβληματα που κατα καιρους παρουσιαζουν...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ..ενδιαφερον προβληματισμος!

 

Λοιπον εγω αν και τα candy bar δεν μου αρεσουν και τοσο(ξεπερασμενη αισθητικη κ.τλ..ξερεις..)ως τοσο τα θεωρω αξιοπιστα οσο κανενα αλλο τυπο κινητου για τους ευνοητους λογους!!

Απο εκει και περα ομως καθαρα αισθητικα μου αρεσουν τα slide up κινητα(φαν της σειρας 8χχχ:p)ασχετα με τα προβληματα που κατα καιρους παρουσιαζουν...;)

Tα candy bar και τα slide,ειδικα τωρα και με τις touch οθονες εχουν το μονιμο προβλημα οτι πρεπει να κλειδωνεις το πληκτρολογιο για να μην εχεις προβληματα...Ενω τα clamshell και την κυρια οθονη τους προστατευουν και ασκοπη πληκτρολογηση δεν γινεται.Οσο για τα slide οι μηχανισμοι εχουν βελτιωθει πολυ απο την εποχη του 7650.

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ τα candy-bar. Όλα τα υπόλοιπα είναι κινητά παντόφλες, χαλάνε πολύ εύκολα κλπ κλπ.
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι αυτή η δημοσκόπηση έχει δημιουργηθει τουλάχιστον άλλες δυο φορές στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

ε καλά αν έχει γίνει το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το κλειδώσεις ... Πάντως εγώ δεν το βρίσκω και πολύ ενδιαφέρον το θέμα αλλά οκ
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ Candy-Bar κινητά γιατί <<φοβάμαι>> λίγο τα άλλα σε αντοχή.Τα slide τα φοβάμαι γι'αυτό:Μια φίλη μου που είχε το Mitsubishi M420i και πήγε να απαντήσει σε μία κλήση με το που άνοιξε την οθόνη προς τα πάνω έφυγε αυτό που κρατάει την θόνη με αποτέλεσμα η οθόνη να πεταχτεί στα 1-2 μέτρα.Τα Clam Shell τα φοβάμαι γιατί μια φίλη μου που είχε ένα κόκκινο Clam Shell κινητό Panasonic απο το πολύ άνοιξε-κλείσε της χάλασε η οθόνη με αποτέλεσμα να περιμένει ένα σωρό μέρες στο ΓΕΡΜΑΝΟ για να της δώσουν απάντηση και στο τέλος να της πουν ''Δεν γίνεται τίποτα'' και πήγε και το πέταξε.Και τό είχε σχεδόν ένα χρόνο!.Χιλιές φορές να πάρω Candy-Bar και ας μην μου αρέσει παρά να τραβήξω και εγώ τα παραπάνω.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια καρτα vodafone συμβολαιο και μια free to go παρειγγειλε 3 διαφορετικα adaptorakia απο το e-bay μαζι με εναν sim cutter,To θεμα ειναι οτι οι κομμενες sim δουλευουν αν τις βαλεις στο τηλ αλλα δεν δουλευουν στα adaptorakia..Εστειλα feedback στις εταιριες και με διαβεβαιωσων οτι τα adaptorakia δουλευουν κανινικα αλλα φταινε οι καρτεσ σιμ..Αν μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει..:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια καρτα vodafone συμβολαιο και μια free to go παρειγγειλε 3 διαφορετικα adaptorakia απο το e-bay μαζι με εναν sim cutter,To θεμα ειναι οτι οι κομμενες sim δουλευουν αν τις βαλεις στο τηλ αλλα δεν δουλευουν στα adaptorakia..Εστειλα feedback στις εταιριες και με διαβεβαιωσων οτι τα adaptorakia δουλευουν κανινικα αλλα φταινε οι καρτεσ σιμ..Αν μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει..:(

 

δουλευουν...τουλαχιστον στα δικα μου δουλευουν...

 

..απλα να προσεξεις πολυ πως βαζεις την voda καρτα στο ανταπτορακι.....εμενα αυτη με παιδεψε πολυ...:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο εγω εχω clamshell?.....:worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

όχι υπάρχουν και άλλοι ... Πάντως έχει καιρό να δω clamshell ωραίο κινητό ... μόνο η μοτορόλα βγάζει και αυτά δεν μου αρέσουν ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πολλά από κινητή τηλεφωνία. Ένας απλός χρήστης είμαι. Θα ήθελα να μου αξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι το ΤΕΛΟΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΛΗΣΗΣ και πως λειτουργεί;

 

Π.χ. όταν εγώ κάνω μια κλήση από το Vodafone νούμερο που έχω προς οποιοδήποτε εθνικό δίκτυο, η Vodafone με χρεώνει περίπου 0,127 euros (απο τον προπληρωμένο χρόνο του προγράμματος που έχω). Από αυτά τα 0,127 euros πόσα παίρνει καθαρά η Vodafone; Δίνει χρήματα η Vodafone στο δίκτυο που καταλήγει η κλήση μου; Πόσο είναι αυτό το ποσό.

 

Διάβασα ένα άρθρο εδώ και κατάλαβα ότι στην EU σκέφτονται να εφαρμόσουν το σύστημα που ισχύει και στις ΗΠΑ, δηλαδή χρέωση εισερχομένων & εξερχομένων κλήσεων; Συμφέρει αυτό;

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει εμπεριστατομένα, έστω και υποκειμενικά;

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας αγαπητοί χρήστες του φόρουμ,έψαξα για σχετικό θέμα αλλά δεν βρήκα τίποτα για να με βοηθήσει και έτσι αποφάσισα να ανοίξω νέο θέμα!Άν λοιπόν υπάρχει σχετικό θέμα :lock: :D! Θα ήθελα λοιπόν τα sms που έχω λάβει δηλαδή τα εισερχόμενα να τα μεταφέρω στο Pc και έπειτα σε ένα cd! Υπάρχει κανένα σχετικό πρόγραμμα που θα με βοηθούσε σε αυτό;Ευχαριστώ πολύ!
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για τα sony ericsson! Π.χ Κ800 κλπ.Πιστεύω ότι είναι το ίδιο για αυτού του είδους τα κινητά!:)
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πληροφορήθηκα ότι τα κινητά που όπως μέχρι σήμερα ήξερα ότι δουλεύουν στο 1 ή στα 2 W τα τελευταία χρόνια έχουν ρίξει την ισχύ στην οποία λειτουργούν και δεν ξεπερνάνε ένα maximum της τάξεως των 200mW. Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι από πότε? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε νόκια και σε μοτορόλα γίνεται με τα προγράμματα που έχει μέσα συνήθως το cd,γενικά δεν είναι κάτι δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια καρτα vodafone συμβολαιο και μια free to go παρειγγειλε 3 διαφορετικα adaptorakia απο το e-bay μαζι με εναν sim cutter,To θεμα ειναι οτι οι κομμενες sim δουλευουν αν τις βαλεις στο τηλ αλλα δεν δουλευουν στα adaptorakia..Εστειλα feedback στις εταιριες και με διαβεβαιωσων οτι τα adaptorakia δουλευουν κανινικα αλλα φταινε οι καρτεσ σιμ..Αν μπορουσε καποιοσ να με βοηθησει..:(

 

Βγάλε τα PIN αν έχεις και ξαναδοκίμασε... αλλιώς έχεις κόψει λίγο βαρβάτα τις SIM...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους έχω ένα mio a501 παλιότερα είχα πρόγραμμα που μπορούσα να στείλω sms με 160 χαρακτήρες έκανα soft reset και χαθήκαν όλα κατά συνεπεία τώρα ψάχνω να βρω το ένλογο πρόγραμμα αν το έχει κάνεις και θέλει μπορεί να μου το δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τόσο άχριστος είμαι?:( Δεν μπορώ να το κάνω:( Μου βγάζει ότι δεν βρέθηκε συσκευή και τις ακόλου8ες "χρήσιμες" συμβουλές!

 

• Αφαιρέστε την μπαταρία της συσκευής για 2 λεπτά

• Κάντε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σας

• Εάν έχετε Bluetooth: Σιγουρευτείτε ότι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή. ΚΑΙ επίσης. Ότι η υπηρεσία "Serial Port" είναι ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα σύνδεσης. Της συσκευής Bluetooth με τον υπολογιστή σας.

• Εάν χρησιμοποιείτε καλώδιο USB: Εάν εμφανισθεί νέο παράθυρο επιλέξτε "Phonemode" και ΟΧΙ "Filetransfer"!

• Εάν χρησιμοποιείτε καλώδιο USB: Βεβαιωθείτε ότι έχετε το πρόγραμμα οδηγού συσκευής εγκατεστημένο.

 

 

βοηθήστε με pls:)

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...