Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Vodafone:90 αριθμοί

Q :20 αριθμοί

Cosmote:70 αριθμοί

Tim:100 αριθμοί

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό σε πολλές διαφημίσεις, promotions, διαγωνισμούς και λοιπά βλέπω ως δώρο το Bluetooth™! Και ρωτώ: Πως αυτοί οι άνθρωποι μπορούν εμένα να μου κάνουν δώρο μια wireless personal area network (PAN) technology

 

Ποιος διάολος-διαφημηστικό φαινόμενο-ηλίθιος σκαρφίστηκε την ιδέα να μετονομαστεί το ασύρματο hands-free που λειτουργεί με bluetooth σε μία μόνο λέξη: Bluetooth !

 

Γιατί με ρωτάει σήμερα η θεια μου καθώς κοιτούσε ένα έντυπο με κινητά: "Αυτό γράφει πως έχει IRDA , Bluetooth... Bluetooth? Δηλαδή περιλαμβάνει και αυτό το ακουστικό που μιλάς?" μου είπε η θεία...

 

Τι της απαντάς τώρα της θείας?

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό σε πολλές διαφημίσεις, promotions, διαγωνισμούς και λοιπά βλέπω ως δώρο το Bluetooth™! Και ρωτώ: Πως αυτοί οι άνθρωποι μπορούν εμένα να μου κάνουν δώρο μια wireless personal area network (PAN) technology

 

Ποιος διάολος-διαφημηστικό φαινόμενο-ηλίθιος σκαρφίστηκε την ιδέα να μετονομαστεί το ασύρματο hands-free που λειτουργεί με bluetooth σε μία μόνο λέξη: Bluetooth !

 

Γιατί με ρωτάει σήμερα η θεια μου καθώς κοιτούσε ένα έντυπο με κινητά: "Αυτό γράφει πως έχει IRDA , Bluetooth... Bluetooth? Δηλαδή περιλαμβάνει και αυτό το ακουστικό που μιλάς?" μου είπε η θεία...

 

Τι της απαντάς τώρα της θείας?

ολα θυσια στο βωμο του marketing μην τα σκαλιζεις μποχοβρωμουν :!: :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Κινητό-Victorinox ένα πράμα :lol:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχω είναι Cytamobile-Vodafone. Areeba ξέρω μόνο 2

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Απλά ήθελα τατς σκρήν μετά ανακάληψα ότι ήταν σμάρτφόουν και μετά εξερευνόντας τις δυνατοτητές του στην ουσία(δεν μου χρειάζεται γιά την δουλειά μου)αλλά κόλλησα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την καλοσύνη και τον χρόνο γιά να απαντήση και σε μένα που δέν γνωρίζω,εάν μπορώ με το κινητό να μπαίνω στό ίντερνετ χρησιμοποιόντας την συνδεση μου στην οτενετ και να πληρώνω όπως πληρώνω τώρα με το pc χωρίς την ενδιάμεση κινητή τηλεφωνια;

Αυτό είναι το μοίρασμα με το WI-FI;

Link to comment
Share on other sites

ολα θυσια στο βωμο του marketing μην τα σκαλιζεις μποχοβρωμουν :!: :lol:

Εγώ έχω την υποψία πως άμα οι διαφημιστές είναι τόσο σαϊνια όσο οι υπάλληλοι του Γερμανού κλπ τότε μάλλον θα άκουσαν στο όνομα που τους είπαν για το προϊόν που θα διαφημήσουν το Bluetooth και επειδή θα ήταν η μόνη ακουστά λέξη θα τους "έκτασε" καλύτερα...

 

Αλλά δεν το έχω δει μόνο σε 1,2 διαφημήσεις... πλέον όπου αναφέροντε για ασύρματο hf το λένε bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την υποψία πως άμα οι διαφημιστές είναι τόσο σαϊνια όσο οι υπάλληλοι του Γερμανού κλπ τότε μάλλον θα άκουσαν στο όνομα που τους είπαν για το προϊόν που θα διαφημήσουν το Bluetooth και επειδή θα ήταν η μόνη ακουστά λέξη θα τους "έκτασε" καλύτερα...

 

Αλλά δεν το έχω δει μόνο σε 1,2 διαφημήσεις... πλέον όπου αναφέροντε για ασύρματο hf το λένε bluetooth!

απ'τα προβατα στη στανη το bluetooth δωρο σου κανει :!: :lol:και το μπλιουτουθι θελ του Γιορμανο του :!: :lol: :p

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Vodafone : 122

Cosmo : 101

Tim : 0

Q : 10

OTE : 21

 

e mails : 12

fax : 4

 

:alien:

 

Ούτε ένας με ΤΙΜ ή μήπως σου έφυγε κανένα ψηφίο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω :D να εκτρέπω τις εισερχόμενες κλήσεις που έχω σε ένα σταθερό, μέσω internet/voip ώστε να μπορώ να τις απαντάω από οποιοδήποτε άλλο μέρος έχω πρόσβαση στο internet. Θέλω όταν δεν είμαι on-line για να απαντάω στις κλήσεις μου, οι κλήσεις να προωθούνται σε voice-mail στο οποίο θα έχω πρόσβαση μέσω internet.

 

Σε δεύτερη φάση, θέλω να μπορώ να κάνω κλήσεις voip μέσω internet από οποιοδήποτε άλλο μέρος έχω πρόσβαση και οι κλήσεις αυτές να τερματίζουν χρησιμοποιώντας την σταθερή σύνδεση που έχω στην έδρα μου.

 

Αυτά! Ζητάω πολλά? Καμιά σκέψη κανείς?

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ(ΝΟΚΙΑ 6680) ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟΝ Η\Υ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΜΙΖΩ ΤΗΝ ΞΑΝΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ.ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΜΑΝΗΣΙΑ(64ΜΒ) ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ(512ΜΒ) ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ 6600 ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ;ΚΑΙ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Pavlos_6680, καλύτερα να θέσεις το ερώτημά σου στο επισημασμένο θέμα για το κινητό σου στο Nokia series 60 forum, το οποίο θα βρεις εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=59224

Link to comment
Share on other sites

Οι Κυπριοι φιλοι μου ολοι εκτος δυο εχουν CytaVoda. Απο Ελλαδα οι παραπνω εχουν Cosmote και οι υπολοιποι εχουν Voda και Τim. Ως τωρα δεν ξερω καποιον που να εχει Q.
Link to comment
Share on other sites

Κανω την αρχη και μετα απο οχι και πολυ σκεψη το μυαλο μου παει κατευθειαν στο nokia 2300, τι να πω για το χρωμα, το design και την εργονομια των πληκτρων? για την αισθηση και την ποιοτητα των πλαστικων? το μονο που λειπει και πολλες φιλες μας (κατα-προτιμηση) αναλαμβανουν να καλυψουν το κενο ειναι οι καρδουλες,στρας κτλ. αξεσουαρ....!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...