Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ένα θέμα δεν κολλάει με το άλλο

Σιγά το πρεζόνι μη πήγε γλυφάδα μετά

 

επίσης το ότι χάθηκε ενα Π800 ποιανού είναι είναι λίγο "υπερβολικό"

 

με την λογική αυτή όλοι μπορούνε να πούνε ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΔΙΚΟ ΜΟΥ!

 

Ας δηλώσει ΙΜΕΙ καποιος που πιστευει οτι ειναι δικό του , η κάπως να το εξασφαλίσει γιατί αλλιώς....

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Το ένα θέμα δεν κολλάει με το άλλο

Σιγά το πρεζόνι μη πήγε γλυφάδα μετά

 

Ποτέ μη λες ποτέ. Τόσο δύσκολο είναι?

 

Ας δηλώσει ΙΜΕΙ καποιος που πιστευει οτι ειναι δικό του , η κάπως να το εξασφαλίσει γιατί αλλιώς....

 

Συμφωνώ. Μόνο έτσι! ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να βρεθεί και από τα ονόματα που έχει στον κατάλογο του ίσος έχει περασμένο μέσα το τηλεφωνώ του σπιτιού του κτλ κτλ :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Επίσης μπορεί να βρεθεί και από τα ονόματα που έχει στον κατάλογο του ίσος έχει περασμένο μέσα το τηλεφωνώ του σπιτιού του κτλ κτλ :o

 

Το μόνο σίγουρο είναι το IMEI.

 

Αν ο άλλος δεν χρησιμοποιεί την μνήμη τηλεφώνου για τις επαφές του, αλλά την κάρτα sim... στην περίπτωση κλοπής αυτό που λες είναι αδύνατον.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SE ERRICSON P900: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

H kaliteri lisi einai to IMEI.Kapoios filos eipe gia forum me apolerthenta.Den einai kaki idea :p :)

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws xalaraa tha to kratousa an den eixe kwdikous asfaleias ktl! otan exasa egw ena kinito pou eixa kai to vrike enas kai tou eipa einai diko mou , mou leei pes pin tou lew pin, kwdikous asfaleias kai ola ta sinafi kai den mou to edwse! imoun pitsirikas kai itan prezakias!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Το μόνο σίγουρο είναι το IMEI.

 

Αν ο άλλος δεν χρησιμοποιεί την μνήμη τηλεφώνου για τις επαφές του, αλλά την κάρτα sim... στην περίπτωση κλοπής αυτό που λες είναι αδύνατον.

 

Όμως το ΙΜΕΙ ποιος το θυμάται απέξω ? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Όμως το ΙΜΕΙ ποιος το θυμάται απέξω ? :wacko:

 

Γι αυτό μας δίνουν 3-4 αυτοκόλλητα που έχουν πάνω τον ΙΜΕΙ. (Αναφέρομαι για τη ΝΟΚΙΑ, δεν ξέρω οι άλλες εταιρίες)

 

Φροντίζεις να κρατήσεις ένα, σε ασφαλές σημείο. Και στην τελική... γράψτο σε ένα χαρτί και κράτησε το σε κάποιο ασφαλές σημείο. U never know...

 

Άρα δεν χρειάζεται να είμαστε αριθμομνήμονες :D ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Γι αυτό μας δίνουν 3-4 αυτοκόλλητα που έχουν πάνω τον ΙΜΕΙ. (Αναφέρομαι για τη ΝΟΚΙΑ, δεν ξέρω οι άλλες εταιρίες)

 

Φροντίζεις να κρατήσεις ένα, σε ασφαλές σημείο. Και στην τελική... γράψτο σε ένα χαρτί και κράτησε το σε κάποιο ασφαλές σημείο. U never know...

 

Άρα δεν χρειάζεται να είμαστε αριθμομνήμονες :D ;)

 

Κανονικά δεν έπρεπε η εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να βλέπουν που βρίσκεται το τάδε κινητό με το τάδε IMEI αν τους δώσεις εσύ τέτοια εντολή ? ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Κανονικά δεν έπρεπε η εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να βλέπουν που βρίσκεται το τάδε κινητό με το τάδε IMEI αν τους δώσεις εσύ τέτοια εντολή ? ;)

 

 

Για την Ελλάδα μιλάμε! Έτσι? :lol:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Για την Ελλάδα μιλάμε! Έτσι? :lol:

 

Στο εξωτερικό γίνετε κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Σκανδιναβια ιδιως.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Όμως το ΙΜΕΙ ποιος το θυμάται απέξω ? :wacko:

 

Σε ένα κινητό μου το θυμόμουνα απέξω! Όμως όταν αλλάζεις κινητά είναι δύσκολο να το μαθαίνεις από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλούς χρήστες να παθιάζονται με κινητά σε επίπεδο που να βλέπω υπογραφές του τύπου:

 

Johner+N-gage=Love for ever

N-Gage I love you

Live for N-Gage

 

P.S. Τυχαίος ο Johner, τυχαίο και το N-Gage.

 

 

Θα πρότεινα να χαλαρώσουμε! Τα κινητά είναι εργαλεία! Δεν ζούμε για αυτά! Σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργήται ένας φανατισμός ποδοσφαιρικού επιπέδου αν του θίξεις το πολυαγαπημένο του κινητό!

 

Η πρόταση μου: Άμεση εύρεση ερωτικού συντρόφου! :D

 

 

P.S. Γράφοντας τα παραπάνω δεν είχα κάποιον στον μυαλό μου(προς αποφυγή παρεξηγήσεων), αλλά είναι γενικό το φαινόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Βλέπω πολλούς χρήστες να παθιάζονται με κινητά σε επίπεδο που να βλέπω υπογραφές του τύπου:

 

Εγώ έχω στην υπογραφή μου cybernetic organisms από το Empire Earth, την μεγάλη μου αγάπη, τον έρωτα της ζωής μου, το άλλο μου μισό. Ειναι φυσιολογικό, έτσι? Α, το knick μου είναι όνομα ενός πολιτισμου στο παιχνίδι... Όλα καλά,ε; :o

 

P.S. Τυχαίος ο Johner, τυχαίο και το N-Gage.

 

Ναι........ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Το πιστέψαμε τώρα!!!! :p :p :p

 

 

Θα πρότεινα να χαλαρώσουμε! Τα κινητά είναι εργαλεία! Δεν ζούμε για αυτά! Σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργήται ένας φανατισμός ποδοσφαιρικού επιπέδου αν του θίξεις το πολυαγαπημένο του κινητό!

Αρχικό μήνυμα από johner

Εγώ το έθεσα πιο γενικά! Σαν μια τάση! Εννοείται φυσικά πως δεν οπισθοδρομούμε! Ο καθένας επιλέγει αυτό που του αρέσει αλλά κάποιες φορές νοιώθεις άσχημα αν όλοι οι φίλοι σου έχουν mms enabled κινητά και εσύ δεν μπορείς να στείλεις ούτε EMS! Ο άνθρωπος επηρρεάζεται στη σημερινή κοινωνία! Η συνεχής πληροφόρηση μας έχει οδηγήσει να αναζητούμε οτιδήποτε μας αρέσει! Κάνουμε θυσίες για να το αποκτήσουμε! Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά απο διαφημήσεις

 

:!: ??? :blink: :confused: :wacko: :worry:

 

 

Η πρόταση μου: Άμεση εύρεση ερωτικού συντρόφου!

 

Σωστός ο γιατρός! Συμφωνώ και επαυξάνω! :p

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι είναι παθιασμένοι με εταιρείες πάλι...

 

kriz+siemens =l.f.e.

 

και όποιος έχει πρόβλημα ας μου στείλει pm να τον κανονίσω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

 

Εγώ έχω στην υπογραφή μου cybernetic organisms από το Empire Earth, την μεγάλη μου αγάπη, τον έρωτα της ζωής μου, το άλλο μου μισό. Ειναι φυσιολογικό, έτσι? Α, το knick μου είναι όνομα ενός πολιτισμου στο παιχνίδι... Όλα καλά,ε; :o

 

Δεν ξέρω τι είναι αυτό στην υπογραφή σου άρα είσαι φυσιολογικός! :p

Ο επόμενος παρακαλώ! :whistle:

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

Ναι........ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Το πιστέψαμε τώρα!!!! :p :p :p

 

Ήλπιζα πως θα το διάβαζες... :rolleyes:

 

Αντιπαραθέτεις δύο post μου! Νομίζω οτι το ένα δεν αναιρεί το άλλο!

Στο πρώτο αναφέρομαι στην ουσία των κινητών! Είναι ένα εργαλείο είτε επίδειξης, είτε κοινωνικής καταξίωσης, είτε δουλειάς! Δεν έχει σημασία! Ωστόσο, όπως σου έχω ξαναπεί, εγώ τα κινητά τα βλέπω τελείως αντικειμενικά, χωρίς συναισθηματισμούς και αγάπες!

Ελπίζω να σε κάλυψα! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δεν ξέρω τι είναι αυτό στην υπογραφή σου άρα είσαι φυσιολογικός! :p

:whistle:

 

Αν δεν έχεις παίξει ποτέ Empire Earth τότε έχεις χάσει το νόημα της ζωής...

 

 

Ήλπιζα πως θα το διάβαζες... :rolleyes:

 

Χε, χε... ;)

 

Αντιπαραθέτεις δύο post μου! Νομίζω οτι το ένα δεν αναιρεί το άλλο!

Στο πρώτο αναφέρομαι στην ουσία των κινητών! Είναι ένα εργαλείο είτε επίδειξης, είτε κοινωνικής καταξίωσης, είτε δουλειάς! Δεν έχει σημασία! Ωστόσο, όπως σου έχω ξαναπεί, εγώ τα κινητά τα βλέπω τελείως αντικειμενικά, χωρίς συναισθηματισμούς και αγάπες!

 

Ok, whatever, απλά μου πετάχτηκαν τα μάτιαhttp://www.langkawi.dk/q84.gif έξω όταν συνειδητοποίσα την αναντιστοιχία... :wacko: Σόρυ αν σε έφερα σε δύσκολη θέση! :o

 

Ελπίζω να σε κάλυψα! :o

 

Τρέμεις στο ενδεχόμενο της αντίθετης περίπτωσης, ε??? :'( :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι εργαλεία που παθιαζόμαστε μαζί τους :wacko: όπως τα αυτοκίνητα, τους υπολογιστές ή οτιδήποτε άλλο... :wacko: Κατά την γνώμη μου, είναι όμορφο αυτό γιατί παίρνει χρώμα η ζωή μας (τώρα πια πάνω από 65000 ;) )
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...