Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω ένα έγκυρο top 20 κινητών τηλεφώνων για τη χώρα μας.
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος παντως που φταιει ειναι ο υπαλληλος που κανει το τηλεφωνημα.

Όταν ο υπάλληλος αρχίζει να απειλεί και να βρίζει χωρίς να τον έχεις προκαλέσει προσωπικά, ναι φταίει ΚΑΙ αυτός, όσο φταίει και η εταιρεία του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απαιτήσεις να μάθεις που βρήκαν τα στοιχεία σου,εκεί είναι το παράνομο του θέματος.

 

Sent from my Milestone

 

Και πώς θα το μάθω; Απλά θα μου κλείσουν το τηλέφωνο κατάμουτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός έχει ενδιασμούς στο ότι η netOne πούλησε την λίστα των πελατών της?:cool:

 

Και η μόνη λύση για να σωθείτε απο αυτό το ψάρεμα πελατών,είναι η καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός έχει ενδιασμούς στο ότι η netOne πούλησε την λίστα των πελατών της?:cool:

 

Και η μόνη λύση για να σωθείτε απο αυτό το ψάρεμα πελατών,είναι η καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

Γιατί να πουλήσει τη λίστα όταν έχει κάνει συμφωνία με την Cyta; Τόσα χρόνια δεν μας είχε δείξει τέτοιες συμπεριφορές.

Και όχι δεν θα σωθώ με μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ, γιατί θα με ζαλίζουν και άλλοι στο μέλλον, για πιστωτικές και ό,τι άλλο φανταστείς.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πουλήσει τη λίστα όταν έχει κάνει συμφωνία με την Cyta; Τόσα χρόνια δεν μας είχε δείξει τέτοιες συμπεριφορές.

Και όχι δεν θα σωθώ με μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ, γιατί θα με ζαλίζουν και άλλοι στο μέλλον, για πιστωτικές και ό,τι άλλο φανταστείς.

 

Δέν έκανε συμφωνία (θα την κατηγορούσαν για αθέμιττο ανταγωνισμό) απλώς προτείνει...και καλά...στους πελάτες της.

 

Με τέτοιο σκεπτικό τα προσωπικά σου δεδομένα θα είναι εκτεθειμένα.Η καταγγελία στην ΕΕΤΤ τουλάχιστον θα σε θεσπίσει νομικά.

 

Καράβι που βουλιάζει είναι η netone,τί περίμενες?Στην Ελλάδα βρίσκεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Παντελώς άσχετος σε θέματα hardware και διαβάζοντας στο φόρουμ για UI,ARMV6,ARMV7 κοκ θα ήθελα να ζητήσω κάτι.Υπάρχει κάποιος τρόπος κι εμείς οι άσχετοι να καταλάβουμε ποτέ όλους αυτούς τους όρους ή θα συνεχίζουμε να διαβάζουμε τις σχετικές δημοσιεύσεις σα να πρόκειται για ξένη διάλεκτο;
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τα googlαρεις?

 

για παραδειγμα: "UI means"

 

In the industrial design field of human–machine interaction, the User Interface is the space where interaction between humans and machines occurs.

 

το περιβαλλον εργασιας μιας συσκευης με λιγα λογια.

 

τα αλλα δυο που αναφερεις ειμαι σιγουρος πως ειναι τυποι cpu (επεξεργαστες)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά το χρειάζομαι για τη δουλεία μου. :)

Συνολικές πωλήσεις της ελληνικής αγοράς δε βρήκα, θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις ενδεικτικά το top20 του expansys...

 

http://www.expansys.com.gr/top20/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι βαζουν οτι θελουν βλεπετε και μονοι σας τι λενε..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ειναι το hd7 2ο σε πωλησεις????....πιστευα οτι δεν πουλανε τα wf7 :P

 

Ειμαι σιγουρος οτι βαζουν οτι θελουν βλεπετε και μονοι σας τι λενε..

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι, αν κοιτάξατε το HD7 είναι στα 370 ευρώ που είναι αρκετά καλή τιμή για τέτοιο κινητό θα έλεγα.

Ο λόγος που δεν είναι το iphone4 στην λίστα είναι επειδή το πουλάνε ποιο ακριβά από τα apple stores.

Μην τα μετατρέπουμε όλα σε θεωρίες συνομωσίας :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ναι παρατηρησα και γω την τιμη του...αλλα και παλι...δεν το λες και ευκαιρια...οποτε παραξενευτηκα! :)
Link to comment
Share on other sites

θα είχε ενδιαφέρον να έλεγε και πόσα κομμάτια έχουν πουληθεί από το καθένα.

και μια ερώτηση. μιλαμε γενικώς για κινητά ή μόνο για smartphones;

Link to comment
Share on other sites

Ισχιει οτι στην κοσμοτε δεν χρεωνεσαι παραπανω. Να ρωτησω κατι, παιζει καποιο ρολο η sim?...αν εχεις δηλαδη καινουργια 3g η την παλια την απλη?
Link to comment
Share on other sites

Ισχιει οτι στην κοσμοτε δεν χρεωνεσαι παραπανω. Να ρωτησω κατι, παιζει καποιο ρολο η sim?...αν εχεις δηλαδη καινουργια 3g η την παλια την απλη?
Εγω σε cosmote εκανα 3G videocall με χρηση απλης sim 10ετιας παλια. Αρα λογικα δεν εχει αναγκη απο USIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε cosmote εκανα 3G videocall με χρηση απλης sim 10ετιας παλια. Αρα λογικα δεν εχει αναγκη απο USIM.

Ναι και γω εκανα παλαιοτερα με την ιδια σιμ αλλα πλεον δεν μπορω...και μου φαινεται οτι φταιει η σιμ...βεβαια και φιλοι μου το εχουν κανει με παλια σιμ. Λες να εχει σημασια και ποια συσκευη εχεις? Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορά το ερώτημα Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα ?? έρχεται στα χείλη μου.

Μια πόλη που φτάνει το 1.000.000 δεν μπορεί να υποστηριχθεi από την LG. Θα πρέπει η συσκευή να σταλεί στην Αθήνα ακόμα και για αναβάθμιση. Είχα πριν 4 μήνες το GS290 και το πήγα στο service 2 φορές και είχα εξυπηρετηθεί άμεσα. Γι αυτό προτίμησα πάλι LG σε ποιο ακριβό. Διαφήμιζαν μάλιστα και τo service τους. Τώρα με το P990 θα πρέπει να το στείλουμε Αθήνα παρόλο που σταμάτησε να λειτουργεί κάνοντας αναβάθμιση από το site. Έτσι τουλάχιστον ενημερώθηκα από το call center.

Ποια άλλη σοβαρή εταιρία που το πρόσωπο της ήταν το service το έχει κάνει αυτό?

Μάλλον συμμαζεύουν τα προβλήματα με τα touch που έχουν οι συσκευές τους.

Μάλλον θα το κλείσουν το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατα η Apple κατοχύρωσε την ονομασία “App Store” ως σήμα κατατεθέν και στην Ευρώπη, με αποτέλεσμα πολλές εταιρίες να εκφράσουν τη δυσαρέσκεια τους, λέγοντας ότι ο όρος είναι γενικός

 

Η δυσαρέσκεια αυτή δε θα μείνει μόνο στα λόγια, καθώς η Microsoft, εκπροσωπόντας έναν όμιλο εταιριών μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται οι Nokia, HTC και Sony Ericsson, θα επιχειρήσει να ακυρώσει την κατοχύρωση δικαιώματος στην Apple.

 

Η ανακοίνωση της εταιρίας αναφέρει χαρακτηριστικά:

 

“H Μicrosoft και άλλες κορυφαίες εταιρίες τεχνολογίας επιδιώκουν να ακυρώσουν την καταχώρηση των εμπορικών σημάτων APP STORE και APPSTORE στην Apple, επειδή πιστεύουμε ότι δεν υπάρχει διακριτικός χαρακτήρας. Αδιαμφισβήτητα, ο όρος “app store” υποδηλώνει αυτό που πραγματικά είναι, δηλαδή ένα κατάστημα που πουλά εφαρμογές, και εκφράζει γενικότερα όλες τις παρόμοιες καταχωρήσεις”

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Microsoft σκέφτεται να ονομάσει Windows App Store το κατάστημα εφαρμογών του Windows 8 OS, ενώ η Amazon έχει ήδη ξεκινήσει τη λειτουργία του Amazon Android AppStore, γεγονός που έχει καταγγελθεί από την Apple στην Καλιφόρνια.

 

Αν μπορει καποιος mod ας διορθωσει το πιστευεται στη δημοσκοπηση με πιστευετε. ευχαριστω

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...