Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Υπαρχει στην ελλαδα (και αν ναι πως λεγοντε) καμια υπηρεσια για αγορα μεσω Internet μεσω SMS?

 

Δηλαδη σαν αυτες που στελνεις π.χ. "STOP" (ΚΕΝΟ) στο 4271 και χρεωνεσε π.χ. 2,19 Ευρω ανα sms και περνεις αυτο που θες.

 

Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου δειχνατε κατι παρομοιο. :)

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενα πληκτρολογιο ειναι χαμενος χωρος απο την οθονη. Γιατι να μην εχω το full case του κινητου για να προβαλλω οτι θελω με ανεση και χρηστικοτητα?

 

Προσωπικα full face screen στα κινητα περιμενα απο το 2000-2001... τοτε που ειχε δειξει καποια προτυπα η Ericsson και ηταν απλα φανταστικα σαν ιδεα. Επιτελους αν και αργησε.... υλοποιηθηκε!

 

Αυτό εννοείς? κορυφή τηλέφωνο αλλά πολύ ακριβό για την εποχή του!!!:superman:

http://img.gsmarena.com/vv/bigpic/err380b.gif

 

Και εγώ πάντως εκεί που δεν τα πολυχώνευα τα κινητά με Full οθόνη αφής αγόρασα το Νοκια 5530 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν 6 μήνες.

κακώς!!! θα έπρεπε να έχουν τουλάχιστον 2 χρόνια!!!

 

Πες τους ότι αν δεν σου την αντικαταστήσουν δωρεάν, θα κάνεις φορητότητα.

σωστόοοοοος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να συμφέρει, γιατί από το ποσό του κόστους του sms ένα μεγάλο ποσοστό το καρπώνονται οι εταιρίες κινητής. Επιπλέον, premium sms υπάρχουν έως 3,50 ευρώ μόνο.
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο ειναι να τα εχει και τα δυο σαν το ubiquio 401 που ειχα. Δεν νοειται κινητο χωρις πολυπληκτρο ή καλυτερα joystick, η αφη χανει πολυ στο scroll, ή τεχνολογιες οπως το "χειρογραφο" κειμενο ειναι αχρηστο αφου δεν αναγνωριζει τι γραφεις. Οποτε μια αφη με πληκτρα και εναν αλφαριθμιτικο πληκτρολογιο για μενα ειναι οτι καλυτερο. Αμα θελεις 2 χερια για να χρησημοποιεις το κινητο καηκαμε...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς? κορυφή τηλέφωνο αλλά πολύ ακριβό για την εποχή του!!!:superman:

http://img.gsmarena.com/vv/bigpic/err380b.gif

 

Και εγώ πάντως εκεί που δεν τα πολυχώνευα τα κινητά με Full οθόνη αφής αγόρασα το Νοκια 5530 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!!!:)

Για να πουμε και του στραβου το δικιο,το Symbian 5th Edition ειναι πολυ κουραστικο,θες παραπανω κινησεις για να κανεις τα ιδια πραγματα λογω ελληψης πολυπληκτρου.

 

Αν τη φωτισει ο Θεος τη Νοκια και βγαλει touch με πολυπληκτρο και απαντηση και απορριψη,αυτη η μικρη διαφορα θα εκτοξευσει την εμπειρια.

 

Χαζη ειναι η MicroSoft που εχει σχεδον παντα πληκτρο!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα καινούργια κινητά προωθούν πολύ το Internet...Δηλαδή πολύς κόσμος πλέον μπαίνει απο το κινητό του στο νετ ειτε για ψυχαγωγία είτε για επαγγελματική χρήση.Τα κινήτα αφής σε βοηθάν πολύ να κινήσε με ευκολία μέσα στις σελίδες και να πατάς όπου θές χωρίς να χρειαστεί να κάνεις π.χ. 20 πατήματα στο σταυρό...Προσωπικά δεν μπόρω να λειτουργίσω κινητό που να μην είναι αφης...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα κινητα αφης, οσο καλο μοντελο και να βγει και καφε να ψηνει δεν θα το αγορασω ποτε. ΘΕΛΩ ΠΛΗΚΤΡΑ πως το λενε? ακομα και στο μελλον αν βγαζουν μονο κινητα αφης εγω θα παρω αυτο που θα εχουν με πληκτρα και ας προοριζεται για γριες.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα τα P800,P900,P910i και Nokia 7710 (δηλαδη απο 7 εως 4 χρονια πριν) το να ειχε καποιος touch screen κινητο ναι...ηταν κατι το διαφορετικο.

 

Τωρα.... εχει και η κουτση Μαρια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα τα P800,P900,P910i και Nokia 7710 (δηλαδη απο 7 εως 4 χρονια πριν) το να ειχε καποιος touch screen κινητο ναι...ηταν κατι το διαφορετικο.

 

Τωρα.... εχει και η κουτση Μαρια

 

όπως πριν λίγα χρόνια που το να έχεις wifi στο κινητό χαρακτήριζε το κινητό σου σαν κορυφαίο Business Tool ενώ τώρα ΠΑΡΑ πολλά κινητά το έχουν...!!!

 

Νομίζω ειδικά πάντως για τις οθόνες αφής ότι επειδή έπεσε η τιμή τους οι κατασκευαστες τη βάζουν σε πολλά μοντέλα τους!!!

Link to comment
Share on other sites

όπως πριν λίγα χρόνια που το να έχεις wifi στο κινητό χαρακτήριζε το κινητό σου σαν κορυφαίο Business Tool

 

:lol: Οντως.. Λέγε με Ν91;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1) iPhone (3G, 3GS)

2) Nokia 5800 XpressMusic

3) Sony Ericsson Κ800

4) Sony Ericsson w595

5) Sony Ericsson w995

6) Lg viewty

7) Lg Arena

8) Blackberry Storm 9500

9) Nokia N95

10) Nokia N96

 

Σίγουρα αυτά είναι κατά τη γνώμη μου! Πρότεινα αυτά με βάση το τι κινείται περισσότερο στο buy & sell και τι βλέπω περισσότερο έξω!:)

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες του φόρουμ!Πρίν λίγες ημέρες που πήρα το satio διάβασα στο κουτί πως το wifi απαγορεύεται σε δημόσιους χώρους στη Γαλλία!Έτσι,μου δημιουργηθηκε η απορία...Γιατι??:O
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κανω του κεφαλιουμου και θα παραθεσω το top 10 των δημοφιλεστερων κινητων απο το 1998 ως σημερα.

 

(Σε τυχαια σειρα):

 

1. Νοκια 3210

2 .Νοκια 3310

3. Νοκια 5110

4. Νοκια 6600

5. Νοκια 3650

6. Moto V3

7. S.E. K750i

8. S.E. K8OOi

9. Sharp GX20/30

10.Nokia 6210/6310

 

 

 

Eπισης μην ξεχναμε και:

 

Nokia N95/8gb

S.E. P900/910i

Nokia 3410

Siemens SL55

Nokia N70

Nokia 6680

 

 

 

Σιγουρα ξεχναω και αλλα πολυ-αγορασμενα κινητα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως απαγορεύεται, εκτός κι αν είναι εκτός ορίων ισχύος η εκπομπή.

Απ´ότι διάβασα στο κουτί του satio απαγορεύεται!Γιατί όμως;:-/

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εμπορικό θέμα; Κάτι τέτοιο υπονοείται εδώ. Ότι αν κάποιος δημόσιος φορέας προσφέρει δωρεάν WiFi θα πρέπει να είναι συνδεδεμένος με όλους τους παρόχους, κάτι τέτοιο κατάλαβα.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ίσως,αυτό όμως είναι λίγο κουφό!Δηλαδή μόνο σε δημόσιους χώρους γίνεται παράνομο download?Ή ίσως να μην γινεται δημόσια...;Κάνας Γάλλος στο φόρουμ;;
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Και με το ubi μου πριν κανα 2-3 χρονια εκανα μοστρα, αλλα μετα βγηκε το iphone και χαλασε την πιατσα... Καταραμενη απλ.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι απαγορεύεται το Wi-Fi, το οποίο μπορεί να μην έχει καμία σχέση με Internet.

Ακόμη, και στην Ελλάδα μπορεί ο καθένας να κάνει μια παράνομη πράξη μέσω του Internet του γείτονα και να μπλέξει φυσικά ο γείτονας. Ευτυχώς δεν απαγόρευσαν ακόμα το Wi-Fi :D

 

kostinelascool τι ακριβώς γράφει το κουτί;

Link to comment
Share on other sites

Mα τι δεν καταλαβαινεις; Στους δημοσιους χωρους κατεβαζεις ΕΣΥ "παρανομα" και τιμωρειται ο κατοχος της γραμμης.

Δεν έλεγε για download,γι αυτο ρώτησα;)

 

Αυτό δε σημαίνει ότι απαγορεύεται το Wi-Fi, το οποίο μπορεί να μην έχει καμία σχέση με Internet.

Ακόμη, και στην Ελλάδα μπορεί ο καθένας να κάνει μια παράνομη πράξη μέσω του Internet του γείτονα και να μπλέξει φυσικά ο γείτονας. Ευτυχώς δεν απαγόρευσαν ακόμα το Wi-Fi :D

 

kostinelascool τι ακριβώς γράφει το κουτί;

Δεν θυμαμαι...Το έδωσα:P Ας μας πει κάποιος που είναι κάτοχος του satio!!

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό... Αν είναι και miniUSB ακόμα καλύτερα.
Power is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

Κανεις δεν μπορει να αρνηθει οτι υπαρχουν και θα υπαρξουν αναμφιβολα ιοι οι οποιοι μεσω wifi η μη μπορει να τρυπωσουν στο λογισμικο του κινητου. Προς το παρον φοβαμαι να αγορασω κινητο με ιντερνετ δυνατοτητες, μην κολλησω πχ κανεναν dialer και μετα πληρωνω τα μαλλιοκεφαλα μου, ή κάποιον άλλον ιο που μπορει να μου προξενησει καποια ζημια.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν συνδεω το κινητο μου με τον υπολογιστη και του τρεχω ανα τακτα χρονικα διαστηματα ενα scan με το antivirus που εχω (πχ kaspersky, norton κλπ), πιστευετε οτι ειμαι καλυμενος? Να το πω και βλακωδως ενας ιος κινητου ειναι ιδιος με εναν ιο υπολογιστη - αρα αναγνωρισιμος απο anti-virus;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...