Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια κινητά έχουν Graphic Chip;

Ξέρω ότι έχουν τα Ν93, Ν95 και HTC Χ7500.

Υπάρχουν άλλα;

Χρησιμεύει στα παιχνίδια μέσω emulators(π.χ. Snes emulator);

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κινητο για μενα ειναι η προεκταση του χεριου μου...

 

Ειναι το ρολοι μου,το τηλεφωνο μου, το organiser μου...

 

Με λιγα λογια ειναι αναγκαιο στη ζωη μου...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

συσκευη επικοινωνιας..κατι σα το σταθερο τηλεφωνο αλλα μετακινουμενο(σε μεγαλυτερη εμβελεια απο ενα ασυρματο) και με μεγαλυτερες δυνατοτητες(σμς,μμς)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ 2 ΙΔΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΙΝ ΜΙΑ ΟΠΟΣ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ "ΝΑ ΧΤΗΠΑΝΕ ΚΑΙ Η 2 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!" ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ Η ΝΤΕΝΤΕΚΤΙΒ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στο myphone.

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί:

1) Είναι σαν να φωνάζεις.

2) Απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω μια ερωτηση αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο...

Γινεται να κανουμε το κινητο μας ασυρματο μικροφωνο-ακουστικο..μεσω bluetouth...συνδεοντας ας πουμε εναν blutouth adapter στο pc μας?? Εχω ενα νοκια symbian 5500 και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα αντιστοιχο προγραμμα η τροπο να το κανω...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Πότε θεωρείτε ότι μια μπαταρία είναι καλή (σε αναμονή και κλήσεις), στις πόσες ώρες;

 

δηλαδή θα ήθελα να πείτε τη γνώμη σας για το πόσες ώρες αναμονής είναι ατού και θεωρείτε πλεονέκτημα για ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

...γνωμη μου....αν το τηλεφωνο σε καθημερινη χρηση + μηνυματα + τηλεφωνα κραταει 5 μερες χωρις να κλεινει καθολου ...τοτε το θεωρω ικανοποιητικο.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι πολύ γενικό..

Υπάρχουν και άλλες παράμετροι. πχ ο φωτισμός της οθόνης (άλλη αναμονή θα χει στο 100% και άλλη στο 10%) αλλά και το μέγεθος της οθόνης.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρετε κανένα site με προγράμματα για κινητά που να πληρώνεις και με Χρεωστικά μηνύματα (Premium SMS payments)

 

Ψάχνω να αγοράσω μερικές εφαρμογές αλλα θέλω να με χρεώσει μέσω sms ή κλίση.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση σε κάποιο από τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, όταν ανοίγω το κινητό μου να πηγαίνει μήνυμα σε όποιον με είχε καλέσει κατά τη διάρκεια που ήταν κλειστό, που να λέει ότι έχω πλέον ανοίξει το κινητό μου και μπορεί να με καλέσει;

έχω ακούσει ότι αυτό γίνεται όταν έχω ενεργοποιημένη την ειδοποίηση κλήσεων [που έρχεται μήνυμα με το ποιοι με κάλεσαν όσο το είχα κλειστό].

παίζει κάτι τέτοιο; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

5 Μέρες; πολύ μου φαίνεται..

 

βασικά για να βρούμε το πολύ και το λίγο πρέπει να βρούμε το μέσο όρο.

 

δηλαδή πόσο κρατάνε κατά μέσο όρο τα κινητά της αγοράς.

 

3 μέρες; μπα..

 

Βασικά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά το θέμα είναι οι εργοστασιακές προδιαγραφές τι λένε....

 

οπότε αν βρίσκαμε το μέσο όρο στις εργοστασιακές προδιαγραφές, μετά θα μπορούσαμε να κρίνουμε το πολύ και το λίγο...

Link to comment
Share on other sites

H savraki θέλει εκτός από το να της έρχεται μήνυμα που θα την ενημερώνει ποιος την κάλεσε να φεύγει και μήνυμα από το νούμερο της προς αυτούς που την είχαν καλέσει και να τους ενημερώνει ότι άνοιξε το κινητό της.

 

H Voda απ' ότι είδα το έχει αυτό, η Wind και η Q όμως δεν είδα να το υποστηρίζουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω...............δεν νομιζω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Χρειάζομαι βοηθεία για την εύρεση λίστας λέξεων,ιδιωματισμών και κωδικών σχετικά με τη γλώσσα των SMS. Αυτό ήδη ισχύει για τα Αγγλικά π.χ. όταν ένας χρήστης έχει γράψει ένα μην. μπορεί να το επιλέξει και να το μετατρέψει σε sms γλώσσα(π.χ. see you at the cinema at 9:00 = c u @ cin @ 9) .Είναι ιδιαίτερα δύσκολο να βρω ανάλογες πληροφορίες-λίστα με ανάλογους όρους μετατροπή για τα Ελληνικά.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου προτείνει κάποιο site με λίστα όρων, συντομογραφίες, κωδικούς για Ελληνική sms γλώσσα;

Ελένη.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν υπάρχει ενσωμετομένο σε κάποιο είδος κινητών τέτοιο πράμα? Να κρατάει δηλαδή τις πράξεις που έγιναν τελευταίες. Πχ να σου δειχνει.

telephone to kostas

send beautiful girl image via bluetooth.

Visited inbox

κτλ.

 

Ή και κάποιο προγραμμα δεν με πειραζει. Τα windows mobile πχ

 

thanks

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

5 Μέρες; πολύ μου φαίνεται..

 

5 μερες (=Siemens M55, A65, A70, C55, ΑΧ72 κλπ) δεν ειναι πολυ....ειναι απλα ικανοιποιητικο (για μενα)...

 

...εχω ενα SE Τ39 το οποιο με την μεγαλη του μπαταρια κραταει

(παντα ανοικτο εννοειτε) πανω απο 3 εβδομαδες....:lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

re paidia einai entelos upokimeniko auto!

 

an h mpataria einai 800ara tote to idio kinhto tha krataei ligotero me to na htane 1300ara!

epishs an exei megalh othnh megalo epeksergasth pola xrwmata kai an trexei pola programata mazh kai alla pola!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

poio tytn?to tytn II?

den to exw dokimash an paizei!einai sigouro oti ta windows phone den pezoun youtube?:blink:

 

μπείτε στο ipmart-forum.com και θα βρείτε αρκετές λύσεις..... το μόνο σίγουρο ότι παίζουν, θα επιλέξετε ποιος τρόπος σας βολεύει, προσωπικά πριν κάνω format τ κινητό, πρώτα τα κατέβαζα και μετά τα έβλεπα κανονικά με τ TCPMP(όπως λέμε vlc!!!)

 

 

--->Qtek 9100(αν και δν παίζει ρόλο) με wm5 και tcpmp

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το bluetooth απευθείας με τον adaptor του υπολογιστή. Δοκίμασε αυτό το σενάριο
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό το κινητό στο Expansys

 

MWg O2 XDA Flame

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=148478

 

Υποθέτω ότι κάπου θα χρησιμοποιείται το επιπλέον chip αλλά δεν μπορώ να σου πω κάτι σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...