Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EDO KAI KAIRO EXO TO LG U8210.APO OTI EIXA DIABASEI SE KAPOIO PERIODIKO YPOSTIRIZE TIN YPIRESIA F.O.T.A(FIRMWARE OVER THE AIR).YPARXEI AYTI I EPILOGI STIN ELLADA?POS MPORO NA TIN KANO NA LEITOURGISEI KAI STO DIKO MOU TILEFONO?

 

Αν υπάρχει είναι καθαρά θέμα δικτύου. Μπορείς να πάρεις τις ρυθμίσεις σου από το επίσημο site αν υποστηρίζονται για τα ελληνικά δίκτυα. Το θέμα είναι ότι δεν συμφέρει από άποψη χρημάτων, γιατί χρησιμοποιεί το GPRS του κινητού η άλλες 3G υπηρεσίες που κοστίζουν αρκετά. Και δεν είναι και τόσο ασφαλές σε περίπτωση που διακοπεί η σύνδεση για τον οποιοδήποτε λόγο....

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι γνωστό οτι κάθε κυψέλη έχει ένα μοναδικό αριθμό αναγνώρισης γνωστο ως CID (Cell ID). Σε κάποιες χώρες οι πληροφορίες σχετικά με τη θέση και τον αριθμο της κάθε κυψέλης διατίθενται ελεύθερα στο κοινό. Σε άλλες πάλι χώρες όπως και η Ελλάδα, κάτι τέτοιο δε συμβαίνει (δε θα το περίμενε κανείς άλλωστε) οπότε πολλοί ψαγμένοι χαρτογραφούν περιοχές κάνοντας βόλτες και χρησιμοποιόντας NetMonitor και διαθέτουν αυτούς τους χάρτες στο κοινό.

 

Έχει μήπως κανένας τίποτα τέτοιους ερασιτεχνικούς χάρτες στην κατοχή του; Μήπως έχει ανακαλύψει κάποιος καμιά πηγή από το Ιντερνετ; Βασικά ενδιαφέρομαι κυρίως για την περιοχή της Θεσσαλονίκης και γενικότερα της Βόρειας Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε τι γινεται. Ειμαι στην Πορτογαλια και θα παρω ενα καρτοκινητο απο εδω με Πορτογαλλικο νουμερο για φθηνοτερες χρεωσεις πρς Ελλαδα. Το θεμα ειναι οτι μου παν οτι μπορει να ναι μπλοκαρισμενο και να λειτουργει μονο με το νουμερο πυ θα το αγορασω η μονο με το δικτυο της χωρας, με λιγα λογια θα λειτουργει στην Πορτογαλια μονο.

Ερωτηση 1 Ειναι αληθεια?

Ερωτηση 2 Αν ειναι αληθεια υπαρχει τροπος να το ξεμπλοκαρω????

 

Ευχαριστω που διαβασατε το μνμ οσοι απο σας το διαβασατε, ειναι καπως επειγον, ευχαριστω!

 

Αρης ' slash7

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εξαρταται απο την πολιτικη της εταιριας στην Πορτογαλια.

Καλο ειναι να το ρωτησεις αυτο πριν το αγορασεις.

Τι δικτυο χρησιμοποιει η Πορτογαλια??Αν οπως και εμεις gsm 900 και 1800 τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο που εχεις στην Ελλαδα με την καρτα που θα αγορασεις στην Πορτογαλια ωστε να μην επιβαρυνεσαι και αγορα συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εξαρταται απο την πολιτικη της εταιριας στην Πορτογαλια.

Καλο ειναι να το ρωτησεις αυτο πριν το αγορασεις.

Τι δικτυο χρησιμοποιει η Πορτογαλια??Αν οπως και εμεις gsm 900 και 1800 τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο που εχεις στην Ελλαδα με την καρτα που θα αγορασεις στην Πορτογαλια ωστε να μην επιβαρυνεσαι και αγορα συσκευης.

 

Den eimai apoluta sipuros alla nomizw gsm 900 kai 1800. Apo vodafone 8a to parw. Afou exei ki einai h monh gnwsth se mena...

 

To E900 pou xw mia xara douleuei akoma kai to T28 pou tou ebala thn karta mou mia xara. Kai mhnumata kai thlefwna, ta panta.

 

Skeftomai uto pou mou pan kai anarwtiemai. Ok mporei na douleuei alla an to xoun mplokarei gia diktua ektos portogalias? Mou pan oti auto mporei na to xoun kanei.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καπου στην πορεια μπερδευτηκα....

Μιλας για αγορα καρτοκινητου απο Πορτογαλια...

Αν μιλαμε για νουμερο μονο (καρτα) τοτε ναι μπορει να μην υποστηριζει ροαμινγκ και οταν θα εισαι Ελλαδα να μην σου επιτρεπει να δεχεσαι κλησεις η μυνηματα.

Αν μιλαμε για συσκευη και αριθμο τοτε παλι μπορει η συσκευη να μην δεχεται αλλη καρτα (εξαρτατε απο την πολιτικη της εταιριας και μπορεις να το επιβεβαιωσεις στο καταστημα πριν την αγορα του) Αυτη την πολιτικη δεν ειχαν και οι εταιριες στην Ελλαδα πριν καποια χρονια??

Αν παλι εχουν δικτυα gsm 900 - 1800 που χρησιμοποιουμε και στην Ελλαδα τοτε μπορεις να αγορασεις απλα μια καρτα (αριθμο Πορτογαλιας) και να τον βαλεις στην συσκευη που χρησιμοποιεις στην Ελλαδα γλιτωνοντας τα εξοδα αγορας και αλλης συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για συσκευη και αριθμο τοτε παλι μπορει η συσκευη να μην δεχεται αλλη καρτα (εξαρτατε απο την πολιτικη της εταιριας και μπορεις να το επιβεβαιωσεις στο καταστημα πριν την αγορα του) QUOTE]

 

 

Akribws auto kai sorrypou se mperdepsa. Emena me noiazei h suskeuh gt mallon 8a parw to v3i kai den 8elw na paei xameno. Me thn ennoia na to xrhshmopoiv mono sthn Portogallia.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να είναι κλειδωμένο στη SIM ή στον Provider. Επικοινώνησε με την Πορτογαλική εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

...Γειά χαρά σε όλους!!

Θα ήθελα παρακαλώ από εσάς, όσοι γνωρίζετε φυσικά, να μου κατονομάσετε τα μοντέλα κινητών που έχουν 2 στερεοφωνικά ηχεία (ΜΕ 3D Surround Ή ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ 3D Surround).Δεν νομίζω να σας δυσκολεύω, μιάς και τα μοντέλα με αυτό το χαρακτηριστικό είναι λίγα.....

Ευχαριστώ........

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη σχετικό θέμα εδώ.

Κάνε μια ερώτηση εκεί καλύτερα.;)

Link to comment
Share on other sites

...Γειά χαρά σε όλους!!

Θα ήθελα παρακαλώ από εσάς, όσοι γνωρίζετε φυσικά, να μου κατονομάσετε τα μοντέλα κινητών που έχουν 2 στερεοφωνικά ηχεία (ΜΕ 3D Surround Ή ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ 3D Surround).Δεν νομίζω να σας δυσκολεύω, μιάς και τα μοντέλα με αυτό το χαρακτηριστικό είναι λίγα.....

Ευχαριστώ........

:yahoo:

Sharp v903 αλλα δεν έχει ιδιατερα δυνατη ένταση

Και νόκια N73

 

Αυτά ξέρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να καταθέσω αυτά που γνωρίζω εγώ.....

Nokia 6233

-//- 6234

-//- 6270

-//- 6280

-//- 6288

-//- Ν73

-//- 7390

-//- Ν77

SE W550

Samsung D500 ή D600 (??..δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάποιο από τα δύο έχει 2 ηχεία)

 

.....Σίγουρα υπάρχουν και άλλα,αλλά δεν το γνωρίζω αυτή τη στιγμή να σας πω..Παρακαλώ εάν έχετε υπ'όψη σας και άλλα καταθέστε τα.......

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λέτε κινητά που δεν υποστηρίζουν 3d surround.

Για πχ το s.e w550 εχει δυο ηχεία αλλα δεν εχει 3d surroud.

To 6270 έχει???

 

το 903 και ν73 παντως εχουν εκατο τοις εκατό.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα κινητά τηλέφωνα που έχουν αναφερθεί το Ν95,το οποίο διαθέτει δύο στερεοφωνικά ηχεία.
Link to comment
Share on other sites

Motorola E398

Samsung D600

Samsung E760

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λέτε κινητά που δεν υποστηρίζουν 3d surround.

Για πχ το s.e w550 εχει δυο ηχεία αλλα δεν εχει 3d surroud.

To 6270 έχει???

 

το 903 και ν73 παντως εχουν εκατο τοις εκατό.

 

Φίλε μου GEORGEGX20VF στο πρώτο μου ποστ σας ζήτησα να μου γράψετε για κινητά με 2 ηχεία ΜΕ ή ΧΩΡΙΣ 3d surround.......Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Το πιό σημαντικό είναι η ύπαρξη δύο ηχείων!!!!

 

Καλά ρε παιδιά,το 6280 και 6288 δεν έχουν δύο ηχεία???

Έπεσα απ'τα σύνεφα....Εγώ ξέρω ότι το 6280 είναι η 3G έκδοση του 6270,το οποίο έχει δύο ηχεία!?!?! Και αντιστοίχως το 6288 είναι μιά περαιτέρω αναβάθμιση αυτής.......

Γειά χαρά:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά,το 6280 και 6288 δεν έχουν δύο ηχεία???

Έπεσα απ'τα σύνεφα....Εγώ ξέρω ότι το 6280 είναι η 3G έκδοση του 6270,το οποίο έχει δύο ηχεία!?!?! Και αντιστοίχως το 6288 είναι μιά περαιτέρω αναβάθμιση αυτής.......

Γειά χαρά:) :) :)

 

Φίλε μου η διαφορά του 6280 με το 6270 είναι αυτή, τα ηχεία, και το καλύτερο (μεγαλυτερη ανάλυσηγ) βίντεο του 6280.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η διαφορά του 6280 με το 6270 είναι αυτή, τα ηχεία, και το καλύτερο (μεγαλυτερη ανάλυσηγ) βίντεο του 6280.

 

Άρα διαγράφονται από τη λίστα το 6280 και το 6288.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...