Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικα γιατί αλλιώς δεν θα μπορώ να γράψω sms (τα πολλά που γράφω δηλαδή). Στο t68i που υπήρχε ξεχωριστή επιλογή για τη γλώσσα των μενού και για την εισαγωγή κειμένου, είχα στα αγγλικά το πρώτο και στα ελληνικά το δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο SonyEricsson T65 Αγγλικά ενώ στο Nokia 6210 Ελληνικά. Προτιμώ τα Αγγλικά λόγω του ότι οι μεταφράσεις είναι συνήθως ατυχείς και επίσης στο SonyEricsson δεν δείχνει όλη τη φράση στα μενού καθώς συνήθως τα Ελληνικά δεν χωράνε στην οθόνη...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά. Είναι ενοχλητικό αυτό με τις κομμένες φράσεις στην μετάφραση, αλλά τι στο καλό... θέλω να βλέπω Ελληνικά μενού στο κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά στα menus, ελληνικά στην εισαγωγή κειμένου.
Link to comment
Share on other sites

Στην αθάναττη Ελλαδα ζούμε, Ελληνες είμαστε... Ελληνικά παντού :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Εγω το 'χω στα Ελληνικα.Για να βαλω Αγγλικα θα πρεπει να θελω να αλλαξω καμια ειδικη ρυθμιση που η ελληνικη της ορολογια ειναι...

 

...Ελληνικά και βέβαια. :cool:
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούμε αν διακόψουμεε τον αριθμό να τον ξαναενεργοποιήσουμε αργότερα? Δηλδή θα είναι πλέον περοσοπικός? Ή μόνο θα ισχύει για μεταφορά του λογαριασμού σε άλη εταιρία?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

Στην αθάναττη Ελλαδα ζούμε, Ελληνες είμαστε... Ελληνικά παντού :)

 

 

Ναι, δε λέω αλλά να τα γράφουμε και σωστά αφού τα αγαπάμε τόσο τα αθάνατττττα ελληνικά (γενικότερα στο site αναφέρομαι...)

Υπάρχουν καλά ορθογραφικά λεξικά (και σε ηλεκτρονική μορφή). Κρίμα είναι να ξεχνάμε τα ελληνικά διαβάζοντας πολλά posts.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι, να γνωρίζει ο καθένας, ΓΙΑΤΙ αγοράζει αυτό που αγοράζει.

 

Το να απαιτεί κάποιος 1 MPixel από ένα κινητό (συμπεριλαμβανομένου και του αντίστοιχα ποιοτικού φακού) είναι σαν να αποφασίζει να αποθανατίσει τον γάμο* του με μια web camera!!! :p

* καθότι ήδη παντρεμένος και κατά καιρούς βλέπουμε τον γάμο μας στο βίντιο..

 

Εντάξει, κάποια πράγματα ΔΕΝ γίνονται.. το μέλλον της κάμερας στα κινητά το δείχνει η Samsung με το V200 (νομίζω) που έχει την περιστρεφόμενη κάμερα. Για να μπορείς να κάνεις άνετα video conference. Για κάτι τέτοιο, οι υπάρχουσες κάμερες στα κινητά είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει.

 

Άλλωστε σκεφτείτε και το άλλο: Το 1 MPixel θα πρέπει να μεταφερθεί και μέσω του τηλεφωνικού δικτύου, έτσι; Μην το ξεχνάμε αυτό..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Προχτές πήγα στον ΟΤΕ για να πληρώσω τον λογαριασμό μου (απλό τηλέφωνο και όχι ISDN :p ) και είδα διαφήμιση για ένα τηλέφωνο με ενσωματωμένο e-mail client.

 

Και σκέφτηκα: "Αυτό, υπάρχει περίπτωση να πουλήσει; Ποιος μπορεί να αγοράσει κάτι τέτοιο;"

 

Αλήθεια, ποιος μπορεί να αγοράσει κάτι τέτοιο; Με τόσο μικρή διείσδυση του internet στην ζωή μας, ποιος θα πάρει ένα τέτοιο τηλέφωνο για πχ. το εξοχικό του; Κανείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά παντού βέβαια :!:

 

Σπύρος

 

PS: συν-γάυρε Bayern η υπογραφή σου είναι all the fuckin' money!! :cool:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ego allazo sinexos thn glossa tou menou...Simera aspoume exo gallika!xtes tourkika kai germanika!Oli mou pernoun to kinito (eimai se ena koloxorio pou to kalutero kinito einai to 3330...)kai gia auto anagazomai na to klidono kai na tou allazo glossa oste na min katalavenoun tipota... :D :D :D
I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειμαστε χωρισμενοι στην μεση.και εγω που νομιζα οτι ελαχιστοι χρησιμοποιουν αγγλικα...
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

γαλλικα που κ που γιατι εκνευριζομαι οταν μου πειραζουν το κινητο... τα γαλλικα ειναι απο μονα τους εκνευριστικα οποτε κανεις δεν μου το πειραζει κ ειμαστε ολοι (κυριως εγω) ευχαριστημενοι...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...