Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry, αλλά το συγκεκριμένο thread μήπως θα έπρεπε να βρίσκεται στους "Τεχνολογικούς Προβληματισμούς", σύμφωνα με αυτό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Συγνώμη για την ηλίθια ερώτηση,αλλά τι είναι το icq?

 

 

Elaa alekoo... :D

 

Einai kati pou afou asxoleisai me to internet prepei na exeis opwsdhpote. Den to xei kanenas apo tous filous sou?

 

Kai fysika stelnei kai dwrean sms averta!! (Oxi omws se voda).

 

http://www.icq.com

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Και κάνω την εξής ερώτηση....

 

Έχω κάνει από 19/6/2003 αίτηση για ADSL 1024. Μου επιβεβαιώθηκε στις 24/6/2003 και αφού την ακυρώσανε χωρίς να μου πούνε τίποτα έγινε καινούρια στις 4/7/2003.

Παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο στο τμήμα DSL και με έχουν μάθει απέξω.

Μου λένε κάθε μέρα θα στείλουμε ξανά παράπονο στους τεχνικούς θα και ελπίζουμε να έρθουνε.

Από τη προηγούμενη εβδομάδα ήταν να έρθουν και τελείωσε και αυτή.

 

Έγω ρώτω τώρα:

Που πρέπει να πάω να παραπονεθώ και τι θα κερδίσω;

Μήπως απλά θα μου σπάσουνε τα νεύρα και δεν θα κερδίσω τίποτα οπότε να μην ασχολούμαι;

Νομικά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή τη πατήσα άλλη μια φορά στο μονοπώλιο του ΟΤΕ;

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν συμβαίνει μόνο εδώ. Στο unwired το thread για την adsl αριθμούς πολλές απαντήσεις ενώ τώρα είναι (ακόμα ελπίζω) υποτονικό.

Λέτε ξαφνικά ο κόσμος να έπαψε να την ψάχνει για adsl;;; :blink:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

Όσον αφορά την DSL ο ΟΤΕ έχει φάει χοντρό κράξιμο από την ΕΕ...

 

Ε και; Κάνει τίποτα για αυτό;

Γιατί και από εμένα έχει φάει κράξιμο αλλά δε βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι ουσιαστικό.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

απλά υπομένεις...έχουν το πάνω χέρι και όλοι είμαστε στο έλεός τους...

αν έχεις βέβαια το κουράγιο απλά τους στέλνεις...και ακυρώνεις την αίτηση..

Link to comment
Share on other sites

Για δωρεάν μηνύματα πηγαίνετε εδώ:

www.1rstwap.com/partners/go.to/1rstwap

 

Στέλνει σε Vodafone και Cosmote σίγουρα ενώ για Telestet δεν είμαι τόσο σίγουρος. Έχει και status report για να βλέπεις πότε αν έφτασε το μήνυμα και επίσης μπορούν να απαντήσουν στο μήνυμά σου μιας και αυτό φένεται σαν να το έχεις στείλει από το κινητό σου! Αν και αυτό μπορεί να είναι και αρνητικό για κάποιους... Έχει όριο 25 μηνύματα την εβδομάδα νομίζω όμως.

Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κολλάει αυτό εδώ, αλλά μιας και μιλάμε για αλλαγές τίτλων, νομίζω πως ήταν αρκετά άστοχο οι "Αγοραπωλησίες" να μετονομαστούν σε "Buy&Sell". Απ'τη μια προτρέπουμε τους χρήστες να γράφουν ελληνικά κι απ' την άλλη αλλάζουμε τους ελληνικούς τίτλους σε αγγλικούς χωρίς λόγο (πιστεύω).
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Draken

 

Δεν δουλευει γιατι προφανως δεν εχεις enabled τα session cookies.

 

 

μόλις το άνοιξα από το σπίτι με τα xp και δουλεύει μια χαρά...thanks.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Symos

 

Δεν ξέρω αν κολλάει αυτό εδώ, αλλά μιας και μιλάμε για αλλαγές τίτλων, νομίζω πως ήταν αρκετά άστοχο οι "Αγοραπωλησίες" να μετονομαστούν σε "Buy&Sell". Απ'τη μια προτρέπουμε τους χρήστες να γράφουν ελληνικά κι απ' την άλλη αλλάζουμε τους ελληνικούς τίτλους σε αγγλικούς χωρίς λόγο (πιστεύω).

 

 

Έχεις δίκιο. :) Δεν το είχα προσέξει.

 

Όσο για το αν έπαψαν να ασχολούνται όπως προαναφέρθικε δεν νομίζω. Με τον καιρό θα γίνει όπως ήταν με το unwired. Ίσος είναι και ο λόγος των αστεριών. Τα μέλη λόγο των αστεριών ήταν ποιό δραστίρια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sinister

 

Για δωρεάν μηνύματα πηγαίνετε εδώ:

www.1rstwap.com/partners/go.to/1rstwap

 

Στέλνει σε Vodafone και Cosmote σίγουρα ενώ για Telestet δεν είμαι τόσο σίγουρος. Έχει και status report για να βλέπεις πότε αν έφτασε το μήνυμα και επίσης μπορούν να απαντήσουν στο μήνυμά σου μιας και αυτό φένεται σαν να το έχεις στείλει από το κινητό σου! Αν και αυτό μπορεί να είναι και αρνητικό για κάποιους... Έχει όριο 25 μηνύματα την εβδομάδα νομίζω όμως.

 

Κάποτε ήταν 50 μηνύματα την εβδομάδα, τώρα έχει φθάσει μόλις στα 15! :eek: :'( Και μη χειρότερα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Κάποτε ήταν 50 μηνύματα την εβδομάδα, τώρα έχει φθάσει μόλις στα 15! :eek: :'( Και μη χειρότερα...

 

 

Mακράν το καλύτερο site για δωρεάν sms. Στέλνει σε όλα τα ελληνικά δίκτυα (τώρα πλέον και στη stet), έχει αναφορά παράδοσης και μέσω ενός απλού προγράμματος στέλνει ελληνικά. Επίσης δε βγάζει κάποιο όνομα ώστε να μπορεί να καταλάβει κάποιος ότι του στέλνεις από το internet, Καλά αυτό κάποιος το ανέφερε ως αρνητικό;; Why;;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Mακράν το καλύτερο site για δωρεάν sms. Στέλνει σε όλα τα ελληνικά δίκτυα (τώρα πλέον και στη stet), έχει αναφορά παράδοσης και μέσω ενός απλού προγράμματος στέλνει ελληνικά. Επίσης δε βγάζει κάποιο όνομα ώστε να μπορεί να καταλάβει κάποιος ότι του στέλνεις από το internet, Καλά αυτό κάποιος το ανέφερε ως αρνητικό;; Why;;;

 

Υποθέτω εννοείς το Ascii2Gsm? Χαίρομαι που το βρήκες χρήσιμο... :happy:

 

Το μόνο "θέμα" του 1rstWap είναι πως εάν χρησιμοποιηθούν λιγότεροι από 130 χαρακτήρες στο sms, προσθέτει το url του 1rstWap στο τέλος του sms που στέλνουμε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Symos

 

Δεν ξέρω αν κολλάει αυτό εδώ, αλλά μιας και μιλάμε για αλλαγές τίτλων, νομίζω πως ήταν αρκετά άστοχο οι "Αγοραπωλησίες" να μετονομαστούν σε "Buy&Sell". Απ'τη μια προτρέπουμε τους χρήστες να γράφουν ελληνικά κι απ' την άλλη αλλάζουμε τους ελληνικούς τίτλους σε αγγλικούς χωρίς λόγο (πιστεύω).

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!MSK ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ?

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω αποσπασμα απο μια ακρως ενδιαφερουσα συνεντευξη που παραχωρησε στην εφημεριδα ΕΞΠΡΕΣ ο Γ.Κορωνιας ,για οσους δεν ξερουν Διευθυνων συμβουλος,της εν Ελλαδι Vodafon,για συζητηση και προβληματισμο:

Στρατηγικη επιλιγη της Βονταφον αποτελει η κινητη επικοινωνια γιατι αυτη ειναι που φερνει τα περισσοτερα εσοδα,και επειδη στρατηγικος στοχος της καθε εταιρειας ειναι η κερδοφορος αναπτυξη,ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ η εμπλοκη στην σταθερη τηλεφωνια μπορει να προσθεσει ουσιαστικα προςαυτην την κατευθυνση...Αυτος ειναι ο λογος που δεν εχει επενδυσει στην σταθερη τηλεφωνια!

......Σχετικα με την σταθερη τηλεφωνια ,ο κ.Κορωνιας υπογραμμιζει οτι η Βονταφον εχει ξεκινησει μια επανδυση που αφορα την ασυρματη σταθερη προσβαση,αλλα αυτη η δραστηριοτητα κατευθυνεται αποκλειστικα στις επιχειρησεις και οχι στον μεσο καταναλωτη.

Αυτο που βλεπει ειναι οτι<μακροπροθεσμα η σταθερη τηλεφωνια θα αντικατασταθει απο την κινητη με την συνδρομη των νεων προτωποριακων υπηρεσιων.Κοιταζοντας το μελλον ειναι σαφεστατο οτι θα επικρατησουν και καποιες συνδυασμενες τεχνολογιες οπως βιντεο,φωνη,φωτογραφια που θα θα διαμορφωσουν μιανεα αγορα τις διαστασεις της οποιας ακομα δεν γνωριζουμε.Ετσι οπως εινε με τα ΣΜΣ.Οταν ξεκινησαν δεν γνωριζαμε ποσο μακρια θα φτασουν και την αποδοχη τους.>

Μια πολυ σημαντικη πληροφορια που δινει καθως και η εξηγηση πως οι συσκευες κινητης φερνουν το λογοτυπο της Βονταφον ειναι οτι<Στο πλαισιο της κατασκευης κινητων που πληρουν τις προδιαγραφες μας,μεταφεραμε στην Ιαπωνια(!!!)το κεντρο προμηθειων μας προκειμενου να ειμαστε πιο κοντα στην πηγη της τεχνολογιας ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΤΙΘΟΝΤΑΙ..(βρΕ ΣΕΙς αυτοι το θεωρουν φοβερο που καταστρεφουν τα γραφικα τωντηλεφωνων :eek: )

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι στην Ελλαδα με τον μχαμηλοτατο εως τωρα βαθμο διεεισδυσης του Ιντερνετ αλλα και του χαμηλου ποσοστου των ανθρωπων που εχουν κομπιουτερ ,αυτη η εποχη που λεει Ο κ.Κορωνιας ισως αργησει παρα πολυ.....Μην ξεχναμε πως ειμαστε σε μια χωρα που εχει πολυ ηλιο,ομορφες γυναικες και γλεντζεδες ανθρωπους...Ποιος θα καθεται να ασχολειται με τισ υπηρεσιες της κινητης οταν εχει το μανουλι απεναντι του, :lol: η οταν η συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων ξερει να παιρνει και να απαντα σε κλησεις μονο στο τηλεφωνο του....???

Ακομα ακομα με ξενιζει η εικονα της ουρας στα καρτοτηλεφωνα στον δρομο για τηλεφωνα(οσες φορες κυκλοφορω στον κοσμο εξω :lol: )λες και εχουν για συσσιτιο μπριζολες στα καρβουνα....Αυτους ποιος θα τους πεισει να αχολουνται μονο με το κινητο,οταν περιμενουν να κανουν ενα τηλεφωνημα στην ουρα να τελειωσει η θειτσα που λεει την συνταγη για τα γιουβαρλακια στην ανηψια τους και δεν παιρνουν απο το κινητο??? :confused:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει και άδικο ο κ.Κορωνιάς...:o,τουλάχιστον για την ελληνική πραγματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

That's the future : Kinito Internet, kinito Videoconference , Kinito Tracking , Kinito entertaining, Kinito mobilesex ! :)

 

aman aman!

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...