Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalokairinos ( 8 Σεπ. 2004 , 10:25)

 

psifisa nokia giati tin theoro poli kali kai eina i moni eteria pou asholeitai me tin kiniti tilefonia tora...

 

 

Παρακαλώ; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 ( 8 Σεπ. 2004 , 14:01)

 

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι. :D Με την ίδια άποψη δεν θα υπήρχαν ούτε κινητά με ραδιόφωνο, θα έβγαζαν τα δίκτυα αντίστοιχη υπηρεσία, ώστε να χρεώνεσαι.

 

Πιστεύω ότι στο κοντινό μέλλον θα εμφανιστούν κάποια κινητά με TV, ήδη έχουν παρουσιαστεί μερικά στην Ιαπωνία.

 

Ναι και εγώ συμφωνώ ότι θα δούμε κινητά με tv αργά ή γρήγορα,αλλά το μέγαλο αγκάθι στην υπόθεση είναι η διάρκεια της μπαταρίας,.

Πρέπει να γίνει τεράστια πρόοδος στο θέμα μπαταρία και αντοχή,αλλά σε πολύ μικρό διάστημα.

 

:) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Σεπ. 2004 , 14:49)

 

Ναι και εγώ συμφωνώ ότι θα δούμε κινητά με tv αργά ή γρήγορα,αλλά το μέγαλο αγκάθι στην υπόθεση είναι η διάρκεια της μπαταρίας,.

Πρέπει να γίνει τεράστια πρόοδος στο θέμα μπαταρία και αντοχή,αλλά σε πολύ μικρό διάστημα.

 

:) ;)

 

 

Επίσης δεν ξέρω τι θα γίνεται με το θέμα της κεραίας. Η κεραία του τηλεφώνου δεν κάνει σε καμία περίπτωση για λήψη τηλεοπτικού σήματος.

 

Ακόμα και τα κινητά με ραδιόφωνο χρησιμοποιούν σαν κεραία τα ακουστικά, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει το ίδιο και για το TV tuner. Μια λύση ίσως είναι η τηλεσκοπική κεραία (σαν αυτή που έχουν οι τηλεοράσεις τσέπης) που θα μπορεί να αφαιρείται όταν δεν τη χρησιμοποιούμε.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 ( 8 Σεπ. 2004 , 14:52)

 

Επίσης δεν ξέρω τι θα γίνεται με το θέμα της κεραίας. Η κεραία του τηλεφώνου δεν κάνει σε καμία περίπτωση για λήψη τηλεοπτικού σήματος.

 

Ακόμα και τα κινητά με ραδιόφωνο χρησιμοποιούν σαν κεραία τα ακουστικά, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει το ίδιο και για το TV tuner. Μια λύση ίσως είναι η τηλεσκοπική κεραία (σαν αυτή που έχουν οι τηλεοράσεις τσέπης) που θα μπορεί να αφαιρείται όταν δεν τη χρησιμοποιούμε.

 

Ναι αλλά υπάρχει κ το θέμα της ακτινοβολίας ένα κινητό με τηλεόραση και τηλεσκοπική κεραία,σίγουρα θα έχει πολύ υψηλό δείκτη sar :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Σεπ. 2004 , 14:57)

 

Ναι αλλά υπάρχει κ το θέμα της ακτινοβολίας ένα κινητό με τηλεόραση και τηλεσκοπική κεραία,σίγουρα θα έχει πολύ υψηλό δείκτη sar :!: :!:

 

 

Εννοείται ότι δεν θα χρησιμοποιεί την κεραία του TV tuner για τις τηλεφωνικές κλήσεις. Για αυτές προφανώς θα έχει ανεξάρτητη εσωτερική κεραία, όπως όλα τα άλλα κινητά. :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 ( 8 Σεπ. 2004 , 15:06)

 

Εννοείται ότι δεν θα χρησιμοποιεί την κεραία του TV tuner για τις τηλεφωνικές κλήσεις. Για αυτές προφανώς θα έχει ανεξάρτητη εσωτερική κεραία, όπως όλα τα άλλα κινητά. :)

 

Όμως αυτό δεν είναι λιγουλάκι δύσκολο να γίνει θα καταντήσει τρομερά περίπλοκο :p :whistle: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Σεπ. 2004 , 15:13)

 

Όμως αυτό δεν είναι λιγουλάκι δύσκολο να γίνει θα καταντήσει τρομερά περίπλοκο :p :whistle: :wacko:

 

 

Οι κατασκευαστές κινητών έχουν κάνει άλλα πιο περίπλοκα πράγματα, λες να τους δυσκολέψει αυτό; :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 ( 8 Σεπ. 2004 , 15:15)

 

Οι κατασκευαστές κινητών έχουν κάνει άλλα πιο περίπλοκα πράγματα, λες να τους δυσκολέψει αυτό; :)

 

Ναι αλλά θα είναι και το κόστος μιας τέτοιας συσκευής υπερβολικά μεγάλο! :o

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πρέπει να αναρωτηθούμε και κατά πόσο αξίζει τον κόπο κάτι τέτοιο. Φανταστείτε να διαβάζετε υπότιτλους στην οθόνη ενός κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TN97 ( 8 Σεπ. 2004 , 15:21)

 

Επίσης, πρέπει να αναρωτηθούμε και κατά πόσο αξίζει τον κόπο κάτι τέτοιο. Φανταστείτε να διαβάζετε υπότιτλους στην οθόνη ενός κινητού.

 

 

Αν κρίνω από την οθόνη του 6600 όπου είχα φορτώσει ταινίες DivX, οι υπότιτλοι διαβάζονται άνετα. Απλά αυτά τα κινητά θα χρειαστούν οθόνες ανάλογου μεγέθους και όχι μικρότερες από αυτές των Series 60.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Nomizo oti kapoies leptomereies opos p.x.

a) Epidotisi

b) GPRS

c) Alles Extra ypiresies

d) Dorean xronos omilias

e) Anabathmisi syskeyis

 

deixnoyn oti oi kartokinitoi mallon adikoyntai kai plironoyn poly akriba tin elleipsi desmeysis!

 

leas nomizo pantos oti i TIM bazei kai arithmo dorean SMS me mikri epibarynsi se ola tis ta programata.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ούτε εγώ κατάλαβα τι θέλει να πει ο kalokairinos. Μπορεί να μου πει κανείς που να δώσω την ψήφο μου;. Το βασικό μου κινητό είναι Sharp, έχω κι ένα ΝΟΚΙΑ, αλλά τα επόμενα δύο κινητά μου (που θα τα πάρω μαζί) θα είναι SonyEricsson...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 8 Σεπ. 2004 , 14:44)

 

Υπάρχει πρόγραμμα για το PC και το κινητό που επιτρέπει αποστολή SMS με αποστολέα ό,τι του δηλώσεις. Κάποιος άλλος από την παρέα σας μάλλον κάνει πλάκα... ;)

 

 

Yparxei tetoio programma :blink: . Pou to vriskw?

 

kostas007 hrema :cool: kaneis den tha ekane vlakeia sta kala kathoumena. Mallon plaka tha sas kanoun :) :p

 

Filika :)

Link to comment
Share on other sites

Δεκα μερες την παιδευα στα 2,5Ghz αλλα τελικα απεδωσε!!

Εχει βγαλει κανεις περισσοτερους ποντους??

 

http://www.thelab.gr/attachment.php?s=&postid=89174

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ θεμα ειναι οτι γραφει πραγματα που ειναι πολυ χοντρα,και δεν νομιζω να τα λεει για πλακα απλα προσπαθει να δημιουργησει καταστασεις και τσακωμους. :mad:
Link to comment
Share on other sites

To Smart SMS einai...find it...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα το smartsms αλλα μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω στις ρυθμισεις?Γιατι απ οτι ειδα θελει να κανω εναν account...
Link to comment
Share on other sites

den xreiazete na kaneis rithmiseis.... prepei na eisai offline kai xrisimopoiise tin prwti epilogi "Modem"....kai stile afto pou theleis na stileis.... apories

?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas007 ( 8 Σεπ. 2004 , 20:59)

 

Το βρηκα το smartsms αλλα μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω στις ρυθμισεις?Γιατι απ οτι ειδα θελει να κανω εναν account...

 

 

kostas007 τι θελεις να κανεις;Να ανταποδωσεις με το ιδιο νομισμα ή να βρεις αυτον που τα στελνει; :worry: Και για να κανεις το πρωτο δεν πρεπει πρωτα να κανεις το δευτερο; :whistle: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 9 Σεπ. 2004 , 01:31)

 

kostas007 τι θελεις να κανεις;Να ανταποδωσεις με το ιδιο νομισμα ή να βρεις αυτον που τα στελνει; :worry: Και για να κανεις το πρωτο δεν πρεπει πρωτα να κανεις το δευτερο; :whistle: ;)

 

 

Και τα 2 αλλα επειδη υποψιαζομαστε καποιον θελουμε να του στειλουμε και να δουμε την αντιδραση του.

 

 

den xreiazete na kaneis rithmiseis.... prepei na eisai offline kai xrisimopoiise tin prwti epilogi "Modem"....kai stile afto pou theleis na stileis.... apories

?

 

Αμα το κανω αυτο με το μοντεμ τι αριθμο θα καλεσει??Δε θα με γ@μοχρεωσει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος David ( 9 Σεπ. 2004 , 00:28)

 

To smartsms είναι κάπως elementary. Αν θες σοβαρό εργαλείο, κοίτα εδώ.

 

http://www.derdack.com/index.html

 

 

Ευχαριστω αλλα αν μπορεις να μου πεις τι να κατεβασω ακριβως!Βασικα απ οτι καταλαβα αυτη η σελιδα εχει προγραμματα ΝΟΜΙΜΑ που απευθυνονται σε επιχειρησεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...