Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς όλους τους Αριθμούς Wind & Q

1. Μια Κάρτα της Q (Qcard) με κόστος Ανανέωσης 1€ !!! για 1 μήνα μας δίνει 1500 λεπτά & 1500 sms καθώς και 100 Mb internet !!

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, αλλά το πακέτο της q σου αφαιρέι από το υπόλοιπό σου 1 ευρώ για την ενεργοποίηση του πακέτου και δεν απαιτεί κάποια ανανέωση χρόνου ομιλίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, αλλά το πακέτο της q σου αφαιρέι από το υπόλοιπό σου 1 ευρώ για την ενεργοποίηση του πακέτου και δεν απαιτεί κάποια ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

εννοει οτι για να αγοραζει καθε μηνα το προγραμμα αυτο μπορει να κανει ανανεωση αξιας 1 ευρω απο καταστημα wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone δεν μπορείς να πεις "με κόστος 10 ευρώ".. αφού δεν στα τρώει.. Απλώς ... με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω.

 

Φιλε μου ειναι κοστος απο την στιγμη που χωρις ανανεωση των 10 € δε θα εχεις τη δυνατότητα αυτη.

-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι κοστος απο την στιγμη που χωρις ανανεωση των 10 € δε θα εχεις τη δυνατότητα αυτη.

 

αφου θα βγουνε απο την τσεπη μου τα 10 ευρω, σε καθε περιπτωση θεωρουνται κοστος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι για να αγοραζει καθε μηνα το προγραμμα αυτο μπορει να κανει ανανεωση αξιας 1 ευρω απο καταστημα wind

 

Και πάλι δεν αρκεί το 1 ευρώ, έχουμε και το τέλος 12% πια (όλα τα άλλα τα είχαμε :cool: )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς όλα τα δίκτυα

 

1. Vοdafοne Νεα καρτοκινητη 2 ώρες δωρεάν προς όλα τα δίκτυα, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω

 

2. Cosmocarta 2 ώρες δωρεάν προς όλα τα δίκτυα, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω

 

 

Για cosmocarta ξέρω πώς η προσφορά είναι μέχρι τέλος του χρόνου...

Για την vodafone νέα καρτοκινητή ισχύει το ίδιο?

Ακόμα γνωρίζεται πόσα λεπτά ελάχιστη χρέωση έχουν αυτα τα πακέτα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λιγο τα μπερδεψες...εχω αναφερομουν στη Vodafone Νεα καρτοκινητη που συμφωνα με το δελτιο τυπου της δινει πλεον και πακετο προς σταθερα με τις χρεωσεις και προυποθεσεις που ανεφερα παραπανω. Αλλωστε αν δεν κανω λαθος στη Wind Νεα καρτοκινητη δεν υπαρχει ελαχιστη διαρκεια χρησης στο πακετο προς σταθερα!

 

Φίλε μου nuvox βοηθησε με λιγο σχετικά με τη Vodafone Νεα Καρτοκινητη δεν βρισκω πουθενα τα 150 λεπτα προς σταθερα τηλ. εχεις κανενα link ?

Ευχαριστω και πάλι για τη συμμετοχή.

-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου nuvox βοηθησε με λιγο σχετικά με τη Vodafone Νεα Καρτοκινητη δεν βρισκω πουθενα τα 150 λεπτα προς σταθερα τηλ. εχεις κανενα link ?

Ευχαριστω και πάλι για τη συμμετοχή.

 

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277517

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι κοστος απο την στιγμη που χωρις ανανεωση των 10 € δε θα εχεις τη δυνατότητα αυτη.

 

Εννοώ ότι θα πρεπε να γράφεις "με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ" και όχι "με κόστος 10 ευρώ" , γιατί έτσι φαίνεται σαν η υπηρεσία αυτή να κοστίζει 10 ευρώ και τα λεφτά αυτά να πάνε για την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι θα πρεπε να γράφεις "με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ" και όχι "με κόστος 10 ευρώ" , γιατί έτσι φαίνεται σαν η υπηρεσία αυτή να κοστίζει 10 ευρώ και τα λεφτά αυτά να πάνε για την υπηρεσία.

 

Ειδες ποσο καλα μας το πλασαρουν οι εταιριες? Σα να μη χρειαζεται να δωσεις τπτ! Αυτο ειναι το μαρκετινγκ ;)

Θα σε παραπεμψω λιγο πιο πανω στην απαντηση που εδωσε ο pexths..

Edited by topmail
-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου nuvox βοηθησε με λιγο σχετικά με τη Vodafone Νεα Καρτοκινητη δεν βρισκω πουθενα τα 150 λεπτα προς σταθερα τηλ. εχεις κανενα link ?

Ευχαριστω και πάλι για τη συμμετοχή.

 

Με πρρολαβε ο pexths...στο site που κοιταξα εχθες δεν το ειδα καπου. Και εγω στο δελτιο τυπου της Vodafone διαβασα που δημοσιευσε εδω το myphone. Υ.Γ. Εμαι κοριτσι!

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Με πρρολαβε ο pexths...στο site που κοιταξα εχθες δεν το ειδα καπου. Και εγω στο δελτιο τυπου της Vodafone διαβασα που δημοσιευσε εδω το myphone. Υ.Γ. Εμαι κοριτσι!

 

OOO!!! Ντροπή μου που δε το πρόσεξα :O χίλια συγνώμη φίλη μου !!

Edited by topmail
-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια σύντομη έρευνα στον χώρο της καρτοκινητής τηλεφωνίας σας φέρνω τα αποτελέσματα αυτής. Για να δούμε τι συμφέρει μέχρι αυτή τη στιγμή (06/07/2010) που γράφονται αυτές οι αράδες…

 

Έχουμε λοιπόν:

 

Προς όλους τους Αριθμούς Wind & Q

1. Μια Κάρτα της Q (Qcard) με κόστος Ανανέωσης 1€ !!! για 1 μήνα μας δίνει 1500 λεπτά & 1500 sms καθώς και 100 Mb internet !!

 

 

Προς όλους τους Αριθμούς Vodafone

1. Μια οποιαδήποτε καρτοκινητη της Vodafone με ανανεωση 10€ για 1 μήνα μας δίνει 1500 λεπτά & 1500 sms.

 

 

Προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα

1. Vodafone Cu με κόστος 0,37€ για 1 μέρα μας δίνει 60 λεπτά ομιλίας (Cu all day)

2. Vοdαfοne (Cu ή Νεα καρτοκινητη) με κοστος 5€ μας δινει 150 λεπτα ομιλιας για 1 μηνα

3. Wind (F2G ή Νέα Καρτοκινητη) με κόστος 5€ μας δίνει 120 λεπτά ομιλίας για 1 μήνα

 

 

 

Προς όλα τα δίκτυα

1. Vοdafοne Νεα καρτοκινητη 2 ώρες δωρεάν προς όλα τα δίκτυα, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω

2. Cosmocarta 2 ώρες δωρεάν προς όλα τα δίκτυα, για ένα ολόκληρο μήνα, με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω

 

 

 

 

 

Συμπέρασμα: Δικό σας...!

Edited by topmail
-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τα περισσότερα κινητά κινδυνεύουν από ιούς. Από symbian μέχρι win mobile ή και android. Δεν έχω δει ποτέ όμως κάποιο περιστατικό με τα μάτια μου, πέρα από έναν ιο που κυκλοφορούσε παλιότερα στα symbian και μεταδιδόταν μόνος του μέσω bluetooth. Άρα είναι τόσο λίγες οι πιθανότητες, που δεν αξίζει να ασχοληθείς (προς το παρόν τουλάχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τα περισσότερα κινητά κινδυνεύουν από ιούς. Από symbian μέχρι win mobile ή και android. Δεν έχω δει ποτέ όμως κάποιο περιστατικό με τα μάτια μου, πέρα από έναν ιο που κυκλοφορούσε παλιότερα στα symbian και μεταδιδόταν μόνος του μέσω bluetooth. Άρα είναι τόσο λίγες οι πιθανότητες, που δεν αξίζει να ασχοληθείς (προς το παρόν τουλάχιστον).

 

 

ακριβως!!!τοτε υπηρχε ενας ιος,ο caribe, που μεταδιδοταν μεσω bluetooth και το κινητο σου εστελνε μηνυματα σε ολο το τηλεφωνικο σου καταλογο:blink::blink:

αυτα στην εποχη του 6600(το παλιο το αυγο).

σε πιο καινουρια τηλεφωνα δεν εχω ακουσει καποιο περιεργο περιστατικο αλλα για να εισαι σιγουρος μπορεις να βαλεις καποιο antivirus σαν το kaspersky....κυκλοφορουν αρκετα.

ολα αυτα βεβαια μονο σε smartphones...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν οτι μιας και τα smartphones ειναι στην ουσια μικροι υπολογιστες

μηπως γινεται να αλαξεις λειτουργικο..απο wm πχ σε symbian η android?

Link to comment
Share on other sites

Στους XDA Developers έχουν γίνει κάποιες κινήσεις για αλλαγή από WM σε Android. Βασικά κατάφεραν να φορτώσουν Android σε κάποια μοντέλα της HTC που κανονικά τρέχουν WM όπως το HTC Touch HD, αλλά δημιουργήθηκαν πολλά τεχνικά προβλήματα. Δηλαδή δεν δούλευαν κάμερες, μερικές φορές GPS και διάφορα άλλα, άρα ακόμα και να το κάνεις δεν θα είναι λειτουργικό.

 

Επίσης σήμερα προστέθηκε ένα άρθρο στην αρχική σελίδα του MyPhone (ΕΔΩ) όπου το HTC HD2 με WM και το Nokia N900 με Maemo OS τρέχουν Android, αλλά κι αυτά με αρκετά προβλήματα.

 

Γενικά ακόμα είναι πολύ δύσκολο να κάνεις μία τέτοια αλλαγή, γιατί ακόμα και με τον τρόπο που προς το παρόν γίνεται δημιουργείς πολλά προβλήματα στη συσκευή, άρα αν θες Android, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις συσκευή με Android. Για Symbian δεν έχω ακούσει κάτι, γιατί δεν ασχολούμαι πολύ με το συγκεκριμένο λειτουργικό.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κινητό χωρίς να έχω μέσα sim; Θέλω να χρησιμοποιώ το sonyericsson w395 σαν music player αλλά δεν μπορώ μα μπω στα μενού της συσκευής χωρίς να εχω μέσα κάρτα sim,αν ξέρει κάποιος τον τρόπο με σώνει από τα έξοδα αγοράς κάποιου mp3 player για αναπαραγωγή μουσικής
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια κινητα μπορεις σε καποια οχι,αν δεν γινεται τοτε δεν μπορεις να κανεις κατι.Γιατι ομως δεν βαζεις μια παλια ληγμενη SIM και να κανεις τη δουλεια σου???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να μια καλή κίνηση από τη Nokia:

http://www.nokia.com/terminalmode

 

Πρόκειται για μια προσπάθεια υλοποίησης κοινού προτύπου για τον έλεγχο βασικών λειτουργιών του κινητού από το σύστημα Multimedia του αυτοκινήτου (touchscreen του ηχοσυστήματος, χειριστήρια τιμονιού κλπ).

 

Το σύστημα φιλοδοξεί να γίνει στάνταρ για όλους τους κατασκευαστές τηλεφώνων και αυτοκινήτων.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια κινητα μπορεις σε καποια οχι,αν δεν γινεται τοτε δεν μπορεις να κανεις κατι.Γιατι ομως δεν βαζεις μια παλια ληγμενη SIM και να κανεις τη δουλεια σου???

 

ακριβως..και αν δε θες να σε ενοχλουνε με κλησεις/μηνυματα το βαζεις σε flight mode και εισαι κομπλε:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...