Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επρεπε να ειχε γινει απο καιρο αυτο...γιατι δεν βαζουν ολοι mini usb που χρησημοποιειται ηδη απο πολλες εταιριες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και παλι πρεπει να ειναι ιδιος ο τυπος του φορτιστη,δεν αρκει μονο να υπαρχει mini USB.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και παλι πρεπει να ειναι ιδιος ο τυπος του φορτιστη,δεν αρκει μονο να υπαρχει mini USB.

 

Ναι αυτο εννοω και γω να ναι ο ιδιος τυπος αλλα σε mini usb...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έχει τεράστιο οικολογικό όφελος γιατί πλέον οι συσκευές θα πωλούντε χωρίς φορτιστή που σημαίνει μικρότερη συσκευασία/μεταφορικά και φυσικά λιγότεροι φορτηστές προς παραγωγή και μετέπειτα σε ηλεκτρονικά σκουπίδια είτε προς χωματερές είτε προς ανακύκλωση. Ελπίζω αυτό να επεκταθεί και στα αξεσουάρ τύπου bluetooth ακουστικά.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν. Πράγματα που είναι αυτονόητα και έπρεπε να έχουν γίνει με πρωτοβουλιά των εταιρειών χρειάστηκε ξένος δάχτυλος πίεσης για να γίνει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσουν να κουβαλάω πολλαπλές συσκευές.

Λοιπόν έχω Wind 140. Επειδή πληρώνω με wind american express, έχω 10 SMS και το wind plus τσάμπα κάθε μήνα. Με τα τέλη κινητής δεν ξεπερνάω τα 28 ευρώ. Τώρα που αντί για επιδότηση έκανα μείωση στο πάγιο, αυτό κατέβηκε στα 22 ευρώ το μήνα. Πιστεύω οτι είναι πολύ καλά γι'αυτά που πέρνω.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχαν φθηνές χρεώσεις στα πακέτα προσβασης στο ιντερνετ, και όχι αυτές οι τρελες που υπάρχουν τώρα, θα έβλεπες τι χρήση έχουν τεχνολογίες σαν το 3g-hsdpa
Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχαν φθηνές χρεώσεις στα πακέτα προσβασης στο ιντερνετ, και όχι αυτές οι τρελες που υπάρχουν τώρα, θα έβλεπες τι χρήση έχουν τεχνολογίες σαν το 3g-hsdpa

 

Συμφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. δεν θα το έλεγα.

Το cu έχει πακέτα για να κάνεις βιντεοκλήσεις προς cu σχεδόν τσάμπα.. αλλά ο κόσμος δεν το χρησιμοποιεί και τόσο. Και μάλιστα καρτοκινητά έχουν συνήθως νεαρές ηλικίες!

Επίσης και στα συμβόλαια υπάρχουν προγράμματα που κάνεις βινεοκλήση με την ίδια χρέωση που έχουν οι απλές οι κλήσεις.. αλλά και πάλι τίποτα.

 

Βλέπε εδώ

 

Απλά οι περισσότεροι κάνουν 1-2 φορές να δουν πώς είναι..

Link to comment
Share on other sites

Και το HSDPA όμως...δεν έχει "πεθάνει"...Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ,προσφέρει μεγάλη ταχύτητα...
Link to comment
Share on other sites

Εχει καλες τιμες γενικοτερα αλλα τα μεταφορικα ειναι λιγο ανεβασμενα. Παντως και εγω απο εκει πηρα το κινητο μου τις προαλλες και ειμαι ευχαρηστιμενος!
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλες χρωσεις τα καθιστουν απαγορευτικα κατα την ταπεινη μου γνωμη! Αν οι τιμες ηταν πιο λογικες θα τα προτιμουσα ειδικα το HSDPA αλλα βλεπεις οταν στην ελλαδα γινουν προσιτες οι τιμες στις αλλες χωρες θα ειναι δωρεαν!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα ένα καρτοκινητό που θα είχε:

1)Το σήμα της Cosmote

2)Τις χρεώσεις της Q-Card

3)Win Club (ή κάτι τέτοιο)

4)Κάρτες απο 3€

5)Non-Stop προς όλους τους αριθμούς (ανεξάρτητα το δίκτυο) με μόνο 5€

 

Αυτό θα ήταν το ιδιανικό καρτοκινητό για εμένα.:D

 

Οπως ο προλαλησαν + απεριοριστο internet με 5€

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλες χρωσεις τα καθιστουν απαγορευτικα κατα την ταπεινη μου γνωμη! Αν οι τιμες ηταν πιο λογικες θα τα προτιμουσα ειδικα το HSDPA αλλα βλεπεις οταν στην ελλαδα γινουν προσιτες οι τιμες στις αλλες χωρες θα ειναι δωρεαν!

 

Δυστηχως έτσι, αφου μας χρεώνουν υπερογκα ποσά για καθε ΜΒ.. :(

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε στην Cosmote τι στην Vodafone και τι στην Wind όταν ξεπερνάς τα 30giga του απεριορίστου?

 

Αν πάρω για παράδειγμα της Wind το unlimited που σου δίνει και το laptop και έχει 39.90 τον πρωτο χρόνο και 49.90 τον δεύτερο και εγώ κάποια στιγμή θέλω να αλλάξω από unlimited στο ποιο μικρό πάγειο π.χ. αυτο με τα 4ευρω...

Γίνετε?!?!?!?

Και αν δεν γίνετε της Wind γίνετε σε καμια άλλη?

 

Γιατί αν είναι μούφα να ξέρω τι θα κάνω μετά..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε στην Cosmote τι στην Vodafone και τι στην Wind όταν ξεπερνάς τα 30giga του απεριορίστου?

 

Aπ οτι ξέρω στην vodafone αν ξεπεράσεις το όριο τότε η στο κλείνουν οι ίδιοι η χρεώνεσε 10€ το 1mb και πάει λέγοντας:O

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν εχει απεριοριστο.

 

Εχει το πακετο με τα 5GB και το πακετο με τα 10 GB

 

Αν τα ξεπερασεις χρεωνεσαι. Ειναι περιπου 16 Ευρω το GB.

 

Και στα 30GB η ταχυτητα γινεται 128.

Link to comment
Share on other sites

οποιος καταφερει να φτάσει τα 30GB usage με τις ταχυτητες που δινουν τα δικτυα, θα τον θεωρησω ΗΡΩΑ! :lol:
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ωραια ας μιλησει ενας ηρωας που σε 5 μερες εκανε 40 gb.

Αυτο που κανει η cosmote, ειναι οτι σου ριχνει την ταχυτητα, σου κανει διακοπες κλπ.

Επισημα στην εξυπηρετηση πελατων δεν ξεραν τιποτα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως μια συμφερουσα λυση ειναι κ το cosmote καρτοσυμβολαιο 20 με τα 500 λετα προς cosmote κ σταθερα.....με 25 ευρω μιλας αρκετα κ το σημαντικο ειναι οτι μπορεις να καταναλωσεις τα 20 ευρω σε μηνυματα ειτε τηλεφωνα προς αλλα δικτυα....:worry: μαλλον θα το εφαρμοσω κ εγω...εχουν κατι αντιστοιχο των 500 λεπτων οι αλλες εταιριες?
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είμαι ανάμεσα στην Cosmote και στην Wind..

 

Tης cosmote είναι 49 και της Wind 39 το πρώτο χρόνο και 49 τον δεύτερο και δίνει δώρο το mini laptop αλλά με δέσμευση να κάτσω ένα χρόνο.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω ώστε να μην μπλέξω... γιατί σε περίπτωση που δεν πιάνει ούτε 1mb τότε τι να πω.. θα μου είναι άχρηστο.

 

Από ότι λένε με 3G πιάνεις κοντά στα 7 και χωρίς 3g κάτι λέγανε για 1.5 αν θυμάμαι καλά.

Βέβαια πωλητές είναι και ποιός τους πιστεύει... :( :(

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είμαι ανάμεσα στην Cosmote και στην Wind..

 

Tης cosmote είναι 49 και της Wind 39 το πρώτο χρόνο και 49 τον δεύτερο και δίνει δώρο το mini laptop αλλά με δέσμευση να κάτσω ένα χρόνο.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω ώστε να μην μπλέξω... γιατί σε περίπτωση που δεν πιάνει ούτε 1mb τότε τι να πω.. θα μου είναι άχρηστο.

 

Από ότι λένε με 3G πιάνεις κοντά στα 7 και χωρίς 3g κάτι λέγανε για 1.5 αν θυμάμαι καλά.

Βέβαια πωλητές είναι και ποιός τους πιστεύει... :( :(

 

 

Την Wind μπορεις νατην τσεκαρεις σχετικα φτηνα! Μπορεις με ενα F2G να στειλεις NS2 και να εχεις 2 μέρες internet με 5 ευρω και να δεις τι ψαρια πιανει στην περιοχη που ενδιαφερεσαι!

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου εδωσαν ενα κινεζικο κινητο σε αριστη κατασταση το μονο μειονεκτημα που εχει ειναι οτι δεν διαβαζει Ελληνικα, Υπαρχει τροπος να του βαλω τα ελληνικα ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Υπάρχουν μαγαζια που αναλαμβάνουν να κάνουν upgrade σε κινητά.

Δες πχ εδω : http://www.9volto.gr/menu/index.php

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...