Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι καλά και όταν τα βάλουν αυτά σφύρα μου!!! Μετά τι θα βάλουν στο επόμενο ?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά αμφιβάλλεις ότι κάτι θα σκεφτούν? πχ TV (κανονικό δέκτη εννοώ ή υπάρχει ακόμα και αυτό?)

πχ το το HTC Touch HD δεν αγγίζει περίπου τα περισότερα χαρακτηριστικά που θα μπορούσε να ζητήσει κάποιος? Να όμως που το έφτιαξαν.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πχ το το HTC Touch HD δεν αγγίζει περίπου τα περισότερα χαρακτηριστικά που θα μπορούσε να ζητήσει κάποιος?

 

Σχετικό είναι αυτό μιας και εξαρτάται άμεσα από το τι ζητάει ο καθένας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά και όταν τα βάλουν αυτά σφύρα μου!!! Μετά τι θα βάλουν στο επόμενο ?

 

Παντα κατι βρισκουν και αντε παλι απο την αρχη!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε και?απλα θα χαθει ενα νουμερο,σιγά τα ωά:p
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά.Θα ήθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογή MSN με τα παρακάτω:

 

Nα υποστηρίζει δονήσεις

Να υποστηρίζει επιλογή αβαταρ,και αν γίνεται,να μπορώ να βάλω ένα δικό μου από την κάρτα μνήμης,κι όχι σαν την επιλογή του ebuddy,που μπορώ να βάλω αβαταρ μόνο κάτι που βγάζω εκείνη τη στιγμή φωτό

Να έχει WLM "skin" (Ειδικά αυτό,αλλά οκ,αν δεν έχει κιόλας...Ας έχει τα άλλα 2:p)

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ζητάς σε java εφαρμογή.. :p Νομίζω η τελευταία έκδοση ebuddy έχει να βάζεις δικιές σου εικόνες (αν και δεν είμαι σίγουρος). Δόνηση πάντως έχει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το Morange υποστηρίζει...

 

Το Morange υποστηρίζει πολλά πράγματα όπως αποστολή φωτογραφίας..

http://www.morange.com

κάνε ένα registration και θα έχεις πρόσβαση σε ένα μενού με προγραμματάκια της εταιρίας...

+ MSN Κτλ..!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το Morange υποστηρίζει...

 

Το Morange υποστηρίζει πολλά πράγματα όπως αποστολή φωτογραφίας..

http://www.morange.com

κάνε ένα registration και θα έχεις πρόσβαση σε ένα μενού με προγραμματάκια της εταιρίας...

+ MSN Κτλ..!

Το κατέβασα,γράφτηκα από τη σελίδα αλλά το κινητο κολλάει στο log in in process και δε συνδέεται με τίποτα...Καμιά αλλη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους τι γίνεται με την υπόθεση μείωσης τερματισμού κλησεων στα κινητά μας όπως είχε προαναγγελθεί απο την ΕΕ εδώ και πολύ καιρό? Παραθέτω το θέμα απο το in.gr

'Μείωση στις χρεώσεις για κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα αναμένεται να φέρει το σχέδιο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για εναρμόνιση στα λεγόμενα τέλη τερματισμού κλήσης έως το 2011. Στην Ελλάδα, η ΕΕΤΤ προτείνει μείωση στα τέλη χονδρικής έως και 52%.

 

Το τέλος τερματισμού σε δίκτυα κινητής είναι η χρέωση χονδρικής που επιβάλει κάθε πάροχος κινητής τηλεφωνίας για να δρομολογήσει σε πελάτες του κλήσεις από δίκτυα άλλων παρόχων.

 

Όταν ένας συνδρομητής καλεί κινητό τηλέφωνο άλλης εταιρείας, ο πάροχός του χρεώνεται το τέλος τερματισμού και μετακυλύει αυτό το κόστος στο συνδρομητή.

 

Η Επιτροπή επισημαίνει ότι τα τέλη τερματισμού διαφέρουν σημαντικά από χώρα σε χώρα. Στην Κύπρο, για παράδειγμα, η χρέωση είναι 0,02 ευρώ, ενώ στη Βουλγαρία 0,18 ευρώ.

 

Εκτιμά μάλιστα ότι οι χρεώσεις αυτές είναι βασικός λόγος για τον οποίο οι κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα είναι τόσο ακριβότερες απ' ό,τι οι κλήσεις προς σταθερά.

 

Όπως αναφέρει το BBC, τα τέλη τερματισμού κλήσεις στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας είναι κατά μέσο όρο εννέα φορές υψηλότερα απ' ό,τι ισχύει για τη σταθερή τηλεφωνία.

 

Πέρυσι, η Ευρωπαία επίτροπος για την Κοινωνία της Πληροφορίας Βίβιαν Ρέντιγκ επέβαλε όρια στις χρεώσεις περιαγωγής εντός της ΕΕ και έχει θέσει προθεσμία έως την 1η Ιουλίου για τη μείωση του αντίστοιχου κόστους περιαγωγής στα γραπτά μηνύματα.

 

Η Επιτροπή εκτιμά ότι με τη μείωση των τελών οι κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα θα γίνουν έως και 70% φθηνότερες. Στην Ελλάδα, πάντως, προτείνεται μείωση στα τέλη τερματισμού κινητής (χονδρική) έως 52%, ανάλογα την εταιρεία.'

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή έρευνα για το καλύτερο 3D CAD πρόγραμμα για σχεδίαση οχημάτων και εξαρτημάτων είναι το [solid Works].

 

Το κακό είναι ότι δεν μπόρεσα να το βρω και να το κατεβάσω Free :ninja: από πουθενά.

Αλλά και για κανονική αγορά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο. :cry:

 

Θέλω να μάθω !!:help:

 

Αν ξέρετε από πού μπορώ να το κατεβάσω ή να το αγοράσω .

 

Επίσης όσοι το έχουν ήδη και το δουλεύουν να μου πουν ορισμένα <<Trick>> για να αρχίσω να καταλαβαίνω της λειτουργίες του και της δυνατότητες του.

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Κλείνουν σιγα σιγα τα Καταστήματα Γερμανός???

 

πρώτα το κατάστημα της ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=4489

 

 

 

υστερα ενα καταστημα στην Λεωφορο Αλεξάνδρας

 

Σημερα κατι φιλοι απο την Κερκυρα μου ειπαν οτι εκλεισε κι εκει ενα...

 

:worry:

akalisal
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Εντάξει δεν μου φαίνεται και τόσο περίεργο,γτ βλέπω ότι τα μαγαζιά τους γενικά δεν έχουν και τρελή κίνηση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε και τον Γερμανο στο Carrefur του Ρεντη που εκλεισε εδω και αρκετο καιρο....
Link to comment
Share on other sites

Ιδιόκτητα της εταιρείας ή ιδιωτών franchise έκλεισαν;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λογικο το βρισκω γιατι εχει γεμισει ο τοπος απο καταστηματα γενικοτερα ειδων κινητης τηλεφωνιας και υπολογιστων.Καποια στιγμη θα αρχισει ξεκαθαρισμα και αυτο αφορα και τις υπολοιπες αλυσιδες υποθετω.
Link to comment
Share on other sites

Από το "κλείνουν κάποια καταστήματα Γερμανός" (πραγματικότητα) μέχρι το "κλείνουν τα καταστήματα Γερμανός" (τίτλος) υπάρχει χαώδης απόσταση. :protest:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Από το "κλείνουν κάποια καταστήματα Γερμανός" (πραγματικότητα) μέχρι το "κλείνουν τα καταστήματα Γερμανός" (τίτλος) υπάρχει χαώδης απόσταση. :protest:

 

Nαι οντως εχει διαφορα..εγω οταν το ειδα το συγκεκριμενο θεμα αμεσως το πατησα..τελικα κλεινουν ολα τα καταστηματα στην ελλαδα η μονο μερικα..??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε θέλει και πολύ σκέψη το πράγμα...

Είναι δυνατόν εταιρεία με τόσο δυνατή παρουσία στην αγορά και που ανήκει σε έναν από τους μεγαλύτερους όμιλους στην Ελλάδα (COSMOTE) να κλείσει έτσι?

Λέτε αν πήγαιναν για κλείσιμο να κάθονταν να κάνουν συνέχεια διαφημίσεις κάθε βδομάδα??

 

Η παραπληροφόρηση στο μεγαλείο της.

Κλειδώστε το topic ή αλλάξτε τον τίτλο.:X

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε θέλει και πολύ σκέψη το πράγμα...

Είναι δυνατόν εταιρεία με τόσο δυνατή παρουσία στην αγορά και που ανήκει σε έναν από τους μεγαλύτερους όμιλους στην Ελλάδα (COSMOTE) να κλείσει έτσι?

Λέτε αν πήγαιναν για κλείσιμο να κάθονταν να κάνουν συνέχεια διαφημίσεις κάθε βδομάδα??

 

Η παραπληροφόρηση στο μεγαλείο της.

Κλειδώστε το topic ή αλλάξτε τον τίτλο.:X

Συμφωνώ μαζί σου. Απλά έκλεισαν κάποια καταστήματα με μικρό κύκλο εργασιών

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κλείνουν σιγα σιγα τα Καταστήματα Γερμανός???

 

πρώτα το κατάστημα της ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=4489

 

 

 

υστερα ενα καταστημα στην Λεωφορο Αλεξάνδρας

 

Σημερα κατι φιλοι απο την Κερκυρα μου ειπαν οτι εκλεισε κι εκει ενα...

 

:worry:

Τα λινκ τι σχεση εχουν με το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ τι σχεση εχουν με το θεμα;

 

Ξέρω κ γω ρε φίλε... ο άνθρωπος λεει οτι υπάρχει απάτη απο πίσω!!

 

Εσένα δεν σου λένε τίποτα??

akalisal
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κ γω ρε φίλε... ο άνθρωπος λεει οτι υπάρχει απάτη απο πίσω!!

 

Εσένα δεν σου λένε τίποτα??

 

Και εγω να δεχτω οτι εχει δικιο αλλα με το οτι κλεινει ο Γερμανος καταστηματα που κολλαει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...