Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος συνημμένα και φώτο από το gmail να αποθηκευονται στις φωτογραφίες όπως και από το viber;; Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματακια. Έχει γράφει ότι η κάμερα είναι μέτρια ειδικά στις βραδινές. Λογικό, δεν μπορείς να τα έχεις όλα με 500 ευρώ.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει gcam port που δουλεύει σωστά και αν βελτιώνει τις βραδινές όπως γίνεται σε όλες τις συσκευές που έχει γίνει ported.

Χρειάζεται να είσαι root; Δεν θέλω η συσκευή μου να είναι ρουταρισμενη.

Στο Α1 για παράδειγμα υπάρχει script που το ξεκλειδώνει ίσα για να ενεργοποιήσει το api 2 και να εγκαταστήσει την κάμερα. Μετά κλειδώνει και είσαι χωρίς root.

Αν γίνεται αυτό με σωστή λειτουργία της gcam το σκέπτομαι σοβαρά να το παραγγείλω. Θα προτιμούσα ips οθόνη αλλά πλέον οι oled έγιναν μόδα.

Τα galaxy s που είχα στο παρελθόν με κούρασαν. Βαρεθηκα το ui τους και όλα τα σχετικά. Μονο καθαρό Android πλέον η σχεδόν καθαρό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματακια. Έχει γράφει ότι η κάμερα είναι μέτρια ειδικά στις βραδινές. Λογικό, δεν μπορείς να τα έχεις όλα με 500 ευρώ.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει gcam port που δουλεύει σωστά και αν βελτιώνει τις βραδινές όπως γίνεται σε όλες τις συσκευές που έχει γίνει ported.

Χρειάζεται να είσαι root; Δεν θέλω η συσκευή μου να είναι ρουταρισμενη.

Στο Α1 για παράδειγμα υπάρχει script που το ξεκλειδώνει ίσα για να ενεργοποιήσει το api 2 και να εγκαταστήσει την κάμερα. Μετά κλειδώνει και είσαι χωρίς root.

Αν γίνεται αυτό με σωστή λειτουργία της gcam το σκέπτομαι σοβαρά να το παραγγείλω. Θα προτιμούσα ips οθόνη αλλά πλέον οι oled έγιναν μόδα.

Τα galaxy s που είχα στο παρελθόν με κούρασαν. Βαρεθηκα το ui τους και όλα τα σχετικά. Μονο καθαρό Android πλέον η σχεδόν καθαρό.

Δεν θα έλεγα ότι είναι μέτριο στις βραδυνές, είναι καλό λίγο πιο πίσω από τις φετινές ναυαρχίδες για Gcam θα σου πω ότι δουλεύει χωρίς root σαν απλό app, αλλά δεν δουλεύει ακόμα το hdr+ στην selfie και στις πιο πολλές περιπτώσεις η στοκ έχει καλύτερα χρώματα, βέβαια περιμένω μεγάλη βελτίωση της Gcam λόγο της κατοχής της συσκευής από τον arnova

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι μέτριο στις βραδυνές, είναι καλό λίγο πιο πίσω από τις φετινές ναυαρχίδες για Gcam θα σου πω ότι δουλεύει χωρίς root σαν απλό app, αλλά δεν δουλεύει ακόμα το hdr+ στην selfie και στις πιο πολλές περιπτώσεις η στοκ έχει καλύτερα χρώματα, βέβαια περιμένω μεγάλη βελτίωση της Gcam λόγο της κατοχής της συσκευής από τον arnova

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαγγέλη τα χρώματα τα φτιάχνω και οι σελφι δεν μ' ενδιαφέρουν. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι οι βραδινές όταν υπάρχουν πρόσωπα στο πλάνο. Το hdr+ κάνει τρομερή δουλειά σ αυτό. Ακόμα και στην φτωχή κάμερα του Α1 δίνει εξαιρετικά αποτελέσματα.

Το ois πως τα πάει; Η ΟΕΜ εφαρμογή της κάμερας έχει manual ρυθμίσεις?

Σε μένα η χρήση του κινητού σαν κάμερα γίνεται μόνο όταν θέλω να τραβηξω κάτι ξαφνικό και κυρίως πρόσωπα.

Αν σκοπεύω να πάω κάπου όπου θα τραβήξω φωτογραφίες θα πάρω κάποια από τις DSLR μου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη τα χρώματα τα φτιάχνω και οι σελφι δεν μ' ενδιαφέρουν. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι οι βραδινές όταν υπάρχουν πρόσωπα στο πλάνο. Το hdr+ κάνει τρομερή δουλειά σ αυτό. Ακόμα και στην φτωχή κάμερα του Α1 δίνει εξαιρετικά αποτελέσματα.

Το ois πως τα πάει; Η ΟΕΜ εφαρμογή της κάμερας έχει manual ρυθμίσεις?

Σε μένα η χρήση του κινητού σαν κάμερα γίνεται μόνο όταν θέλω να τραβηξω κάτι ξαφνικό και κυρίως πρόσωπα.

Αν σκοπεύω να πάω κάπου όπου θα τραβήξω φωτογραφίες θα πάρω κάποια από τις DSLR μου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ois δεν έχει και manual εγώ δεν δουλεύω καθόλου για να σε βοηθήσω,με την Gcam υπάρχει ένα θέμα στο zoom στο 80% και πάνω με dots,αν μπορείς να φτιάξεις εσύ τα χρώματα νομίζω θα σε ικανοποιήσει γιατί πλέον δουλεύει ακαριαία, πιστεύω πολύ στην Gcam και την βελτίωση της από τον arnova για να δουλέψει υποδειγματικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ois δεν έχει και manual εγώ δεν δουλεύω καθόλου για να σε βοηθήσω,με την Gcam υπάρχει ένα θέμα στο zoom στο 80% και πάνω με dots,αν μπορείς να φτιάξεις εσύ τα χρώματα νομίζω θα σε ικανοποιήσει γιατί πλέον δουλεύει ακαριαία, πιστεύω πολύ στην Gcam και την βελτίωση της από τον arnova για να δουλέψει υποδειγματικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν έχει ois, τότε ξεχνάς το manual γιατί οι μισές φωτό θα είναι κουνημενες κάτω από 1/15.

Κακό αυτό. Δεν νοείται κινητό σ αυτά τα χρήματα χωρίς ois.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ois, τότε ξεχνάς το manual γιατί οι μισές φωτό θα είναι κουνημενες κάτω από 1/15.

Κακό αυτό. Δεν νοείται κινητό σ αυτά τα χρήματα χωρίς ois.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω που εχω το 5αρι manual χερατη ανετα βγαζω με 1/8 :) Εξαλλου η στοκ καμερα ειναι τοσο καλη που σπανια εως ποτε χρησιμοποιεις Manual.

Αμα βαλω και την gcam στο παιχνιδι τοτε manual ποτε!!Χεχε!:)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καπου κατάστημα θεμάτων; έκτος απο 2 στοκ δεν βρίσκω κάπου αλλα.

 

Δεν εχει μαριε οχι!Χωρις ροοτ πρεπει να αγορασεις το andromeda για να δουλεψεις με substractum!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις ρε Μάριε αφού αλλάζεις χρώματα παντού και εικονίδια τι άλλο θες να αλλάξεις, φτιάχνεις εσύ ότι θέλεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κουπονακι παίζει?

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφτασέι https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μαριε οχι!Χωρις ροοτ πρεπει να αγορασεις το andromeda για να δουλεψεις με substractum!
Τι να το κάνεις ρε Μάριε αφού αλλάζεις χρώματα παντού και εικονίδια τι άλλο θες να αλλάξεις, φτιάχνεις εσύ ότι θέλεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς εκει που λεει να ρυθμίσεις χρώματα στα θέματα; εικονίδια τα είδα ναι
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και το film της ultimateshield!Πηρα μπρος πισω αλλα το πισω δεν το περασα.

Μπαινει φοβερα ευκολα!

Περιμενω και ενα black dragon skin της dbrand για πισω!! :)

 

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/oneplus-5/products/oneplus-5-invisible-film-screen-protector

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις το λευκό να μου προτείνει καμία όμορφη θηκουλα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Tι παιζει με αυτα τα κουπονια ρε σεις? Το ειδα και σε αλλο νημα. Οποιος παιρνει τη συσκευη απο το σαητ της εταιριας του δινουν τη δυνατοτητα να δωσει σε φιλο του 20 ευρω κουπονι σε αξεσουαρ για το κινητο(ή να το κρατησει ο ιδιος να το εξοφλησει τελοσπαντων)?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο πριν έγραψε για skins. Από πού προτείνετε αγορά με λογικό χρονικό διάστημα παράδοσης;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο πριν έγραψε για skins. Από πού προτείνετε αγορά με λογικό χρονικό διάστημα παράδοσης;
Σήμερα παρειγγειλα από dbrand το black dragon πλάτη και red dragon για accent το λογότυπο και την κάμερα. Καμία 15αρια μέρες κάνει από Αμερική με usps.

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα dbrand red dragon οποίος το θέλει από Θεσσαλονίκη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα dbrand red dragon οποίος το θέλει από Θεσσαλονίκη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπαίνει εύκολα; το ψήνω η αλήθεια είναι... απλά φοβάμαι γιατί δεν είμαι πολύ της υπομονής και της.. χειροτεχνίας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπου ρυθμιση περιορισμου εξωτερικων θορύβων οπως ειχα σε αλλες συσκευες android? Λογικα δεν υπαρχει γιατι εχω ψαξει παντου. Χρησιμοποιω bluetooth αλλα οι συνομιλητές ακουν πολυ θορυβο... Υπαρχει καποια αλλη λυση (γιατι το μικροφωνο του bluetooth δοκιμαστηκε σε αλλο τηλεφωνο και δουλευε αψογα) ?

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Vag74 στείλε μου μια φωτό να το δω

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Δες καλύτερα αυτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...