Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Πως απενεργοποιουμε την δόνηση στο δακτυλικό αποτύπωμα??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι root, υπάρχει λύση!!

Εγώ το έχω απενεργοποιήσει!! ;)

Μπορείς να την απενεργοποιήσεις είτε στο ξεκλείδωμα, είτε στην αποτυχία ξεκλειδώματος, είτε και στα δύο!

Τα καλά του root!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ρουταρουμε το κινητό το update για την 8 το παίρνουμε κανονικά ή πρεπει να το περάσουμε χειροκίνητα? Σε κάθε περίπτωση το ρουτ χάνεται?

 

Αν έχεις custom recovery και root θα πρέπει να φλασάρεις όλη τη rom, όχι μόνο το update.

Το root θα χαθεί! Αν υπάρχει συμβατότητα θέλει ξανά φλασάρισμα το magisk (ή superSU).

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ποια TWRP προτείνετε? Επίσης supersu ή magissk?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσετε την oreo θέλει μετά πέρασμα ρουτ πάλι. Βάλτε το magisk 15 για να είστε σίγουροι. Μετά ενημερώνετε σε νέα έκδοση.

Εγώ έχω bluespark και magisk....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , η φωτεινότητα μου κάνει κόλπα, όλο τηνει προς το σκοτεινό. Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί η περιμένουμε κάποιο fix
Link to comment
Share on other sites

Ποια TWRP προτείνετε? Επίσης supersu ή magissk?
Προτίμησε bluspark & magisk

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω πηρα το HTC U ULTRA ασφαλισμενα ολα μαζι 325ευρω με μεταφορικα. Ο λογος που εκανα πισω τελευταια στιγμη ειναι αυτος ο λογος παιδια για τις περιεργες αγορες θα πληρωνα μεσω paypal απευθιας αλλα ειπα καλυτερα να μην το διακυντηνευα.

Ισως ερθω στην παρεα σας αργοτερα οταν φτιαξει πληρες το προβλημα αυτο δεν εχουν εμπιστοσυνη αυτα. Τον επομενο μηνα ισως.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με το OnePlus αποφάσισα να παραμείνω με το OnePlus Launcher. Το μόνο που μου λείπει από τον Microsoft Launcher, είναι το βολικό και υπερβολικό friendly search.

 

Φιλικό στο μάτι, έψαχνε σε όλο το κινητό (app, documents, emails κτλ). Το Google Search widget μου φαίνεται δύσχρηστο, πχ τα apps είναι στο τέλος των αποτελεσμάτων και δεν έχει καμία παραμετροποίηση.

 

Καμία πρόταση, χωρίς να αλλάξω Launcher?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι κανένας είναι ικανοποιημένος από τη μέγιστη δόνηση που έχει το κινητό. Αυτό και η αυξομοίωση της έντασης ήχου σε κάποιες εφαρμογές είναι τα ψεγάδια του κατ'εμέ. Συν το τεράστιο μέγεθός του. Πάντα προσωπική άποψη. Στις 5,5'' θα ήταν ιδανικό.

 

Καλά εσύ ειδικά που έρχεσαι από s6 δεν έπρεπε να το λες αυτό, το s6 ειχε ανύπαρκτη δόνηση ενώ εδώ μπορείς να αυξομειώσεις όσο θες και ειναι αρκετά δυνατή. Εμένα με καλύπτει πλήρως..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ ειδικά που έρχεσαι από s6 δεν έπρεπε να το λες αυτό, το s6 ειχε ανύπαρκτη δόνηση ενώ εδώ μπορείς να αυξομειώσεις όσο θες και ειναι αρκετά δυνατή. Εμένα με καλύπτει πλήρως..

 

Υποκειμενικό είναι αυτό. Προσωπικά δεν παραπονέθηκα ποτέ για τη δόνηση. Σε πληροφορώ ότι στο S6 ήταν πιο έντονη!! Αλλά όπως και να'χει δεν είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Θα επιμείνω για το μέγεθος όμως. Μόλις πριν λίγο διάβασα ότι το Xiaomi Mi7 θα έρθει με 5.5 και 6''. 2 επιλογές...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικό είναι αυτό. Προσωπικά δεν παραπονέθηκα ποτέ για τη δόνηση. Σε πληροφορώ ότι στο S6 ήταν πιο έντονη!! Αλλά όπως και να'χει δεν είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Θα επιμείνω για το μέγεθος όμως. Μόλις πριν λίγο διάβασα ότι το Xiaomi Mi7 θα έρθει με 5.5 και 6''. 2 επιλογές...

Κατανοω την δικη σου προτιμηση για το μεγεθος, δεν μπορω ομως να ακουω οτι οι 6' συγκεκριμενες ιντσες στο τηλεφωνο ειναι μειωνεκτημα.. αλλωστε δεν ειδα κανεναν αλλον να παραπονεθει, και πως να το κανει αλλωστε, ειναι απο τα βασικα χαρακτηριστικα και το γνωριζεις πριν αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί φίλοι, πιθανόν να πάρω το κόκκινο από Κίνα. Η συσκευή είναι ολόιδια από όσο ξέρω. Το λειτουργικό είναι hydrogen αντί oxygen σωστά; είναι πρόβλημα αυτό;;; αν ναι μπορώ να το αλλάξω;;

 

ευχαριστώ

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί φίλοι, πιθανόν να πάρω το κόκκινο από Κίνα. Η συσκευή είναι ολόιδια από όσο ξέρω. Το λειτουργικό είναι hydrogen αντί oxygen σωστά; είναι πρόβλημα αυτό;;; αν ναι μπορώ να το αλλάξω;;

 

ευχαριστώ

 

Άν έχεις ασχοληθεί έτσω και λίγο με flashαρισμα τότε δε θα έχεις πρόβλημα. Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί περισσότερο πάντως είναι το θέμα της εγγύησης και όχι το OS

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εγώ έκανα αγορά με κάρτα πληρώνοντας μέσω paypal χωρίς να συνδεθώ σε λογαριασμό paypal και δεν υπάρχει πρόβλημα. Είναι ότι πιο ασφαλές μετά το paypal. Είναι πολύ προτιμότερο να πληρώνεις έτσι όταν ντε και καλά θες να χρησιμοποιήσεις κάρτα.
-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω επειδη μαλλον θα το αγορασω απο το επισημο σιτε μεσω paypal τον επομενο μηνα 510ευρω μαζι με μεταφορικα ειναι ασφαλες το paypal μετα το σκιρτο που εγινε με τις παραξενες συναλλαγες ; Ή αν το παρω απο αγγλια οταν παω με το καλο σε δυο μηνες η τιμη του θα ναι 500 λιρες αγγλιας ; Απο πιο σιτε να το αγορασω ενω θα βρισκομαι στην Αγγλια ; Παντος ειτε απο το επισημο σιτε ειτε μετα απο 2 μηνες θα το παρω σιγουρα αλλα θελω να ξερω για την ασφαλεια ειναι ασφαλες τωρα μεσω paypal σωστα ;

Επισης απο την αγγλια απο πιο καταστημα ηλεκτρονικο ή απο κοντα προτεινετε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω επειδη μαλλον θα το αγορασω απο το επισημο σιτε μεσω paypal τον επομενο μηνα 510ευρω μαζι με μεταφορικα ειναι ασφαλες το paypal μετα το σκιρτο που εγινε με τις παραξενες συναλλαγες ; Ή αν το παρω απο αγγλια οταν παω με το καλο σε δυο μηνες η τιμη του θα ναι 500 λιρες αγγλιας ; Απο πιο σιτε να το αγορασω ενω θα βρισκομαι στην Αγγλια ; Παντος ειτε απο το επισημο σιτε ειτε μετα απο 2 μηνες θα το παρω σιγουρα αλλα θελω να ξερω για την ασφαλεια ειναι ασφαλες τωρα μεσω paypal σωστα ;

Επισης απο την αγγλια απο πιο καταστημα ηλεκτρονικο ή απο κοντα προτεινετε ;

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Από το επίσημο με χρήση PayPal δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Go for it, είναι συσκευαρα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω επειδη μαλλον θα το αγορασω απο το επισημο σιτε μεσω paypal τον επομενο μηνα 510ευρω μαζι με μεταφορικα ειναι ασφαλες το paypal μετα το σκιρτο που εγινε με τις παραξενες συναλλαγες ; Ή αν το παρω απο αγγλια οταν παω με το καλο σε δυο μηνες η τιμη του θα ναι 500 λιρες αγγλιας ; Απο πιο σιτε να το αγορασω ενω θα βρισκομαι στην Αγγλια ; Παντος ειτε απο το επισημο σιτε ειτε μετα απο 2 μηνες θα το παρω σιγουρα αλλα θελω να ξερω για την ασφαλεια ειναι ασφαλες τωρα μεσω paypal σωστα ;

Επισης απο την αγγλια απο πιο καταστημα ηλεκτρονικο ή απο κοντα προτεινετε ;

 

ειτε 449 λιρες(6/64) απο αγγλια ειτε 500Ευρω(6/64) απο εδω, πανω κατω ιδια τιμη ειναι

και αγγλια να πας απο το επισημο site της 1+ να το αγορασεις για να εχεις κανονικα εγγυηση απο την 1+

οπως ειπε το παιδι με paypal δε θα εχεις κανενα προβλημα , επισης αν το παρεις απο ελλαδα το priority δεν αξιζει , 1-2 μερες το πολυ διαφορα ειναι ...

καλυτερα να τα χαλασεις σε καμια θηκη

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις ασχοληθεί έτσω και λίγο με flashαρισμα τότε δε θα έχεις πρόβλημα. Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί περισσότερο πάντως είναι το θέμα της εγγύησης και όχι το OS

 

Η εγγύηση είναι σχετικό θέμα πάντα, αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα τα πηγαινοελα στην Κίνα σε περίπτωση που χτυπά ξύλο γίνει κατι ή έρθει DOA αξίζει να δώσεις 100-115€ λιγότερο.

 

Χθες αγόρασα ένα σε φίλο στα 386€ περίπου την 6/64 έκδοση. Η διαφορά τιμής δεν είναι διόλου μικρή. Με τα σημερινά δεδομένα τιμών κ εγώ από Κίνα θα το αγόραζα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά με το κινητό. Ίσως η πιο γρήγορη συσκευή που είχα μέχρι τώρα. Από την κάμερα ευχαριστημένος, όπως επίσης και από την οθόνη του. Μόνο η μπαταρία με ξενέρωσε λιγάκι, ίσως επειδή προέρχομαι από mi note 3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωστόσο σε Ελλάδα τα κρούσματα είναι μόνο σε τράπεζα Πειραιώς. Περίεργο πάντως . Κάνω λάθος; Υπάρχει κάποιος που είχε θέμα και πλήρωσε μέσω κάρτας άλλης τράπεζας;

 

Στην περίπτωση πάντως που συμβεί σε κάποιον (φαντάζομαι κάθε λογικός άνθρωπος που χρησιμοποιεί ebanking εχει ενεργοποιημένη την άμεση ειδοποίηση με email για οποιαδήποτε κίνηση - χρέωση στο λογαριασμό του) παίρνεις κατευθείαν την τράπεζα, τους λες ότι δεν έκανες εσύ τέτοια συναλλαγή και στην ακυρώνουν αμέσως.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η μπαταρία με ξενέρωσε λιγάκι, ίσως επειδή προέρχομαι από mi note 3.

Και εμένα στην αρχή, και προερχόμουν από το Note 4, με λιγότερο απαιτητικό επεξεργαστή και πολύ μεγαλύτερη μπαταρία. Προφανώς τα 3300 mah είναι 3300 mah και αυτό δεν αλλάζει. Αλλά με την ίδια χρήση και πάλι μου βγάζει στο άνετο μια μέρα και μπορεί και παραπάνω. Από το AccuBatery, βγάζει SOT 9ώρες και 15 λεπτά!!

 

Το λειτουργικό μοιάζει πραγματικά ελαφρύ, και πολύ βελτιστοποιημένο χωρίς τους ηλίθιους περιορισμούς/κλειδώματα του MIUI. Μάλιστα έχουμε το DASH Charge, πραγματικά γρήγορο και αρκούν 20 λεπτά να δώσεις άλλες 12 ώρες ζωή στην συσκευή σου.

 

Το μόνο που με απασχολεί σε εμένα είναι ότι όταν αρχίσει να φθείρεται η μπαταρία, τα mah θα γίνουν πολύ γρήγορα 3000 και 2800 mah.

Link to comment
Share on other sites

ειτε 449 λιρες(6/64) απο αγγλια ειτε 500Ευρω(6/64) απο εδω, πανω κατω ιδια τιμη ειναι

και αγγλια να πας απο το επισημο site της 1+ να το αγορασεις για να εχεις κανονικα εγγυηση απο την 1+

οπως ειπε το παιδι με paypal δε θα εχεις κανενα προβλημα , επισης αν το παρεις απο ελλαδα το priority δεν αξιζει , 1-2 μερες το πολυ διαφορα ειναι ...

καλυτερα να τα χαλασεις σε καμια θηκη

Μαλιστα να σαι καλα φιλε μ οποτε τον αλλο μηνα με το καλο μαλλον θα το παρω και εγω κοιταξα για κανενα σκρουζ για να το περνα απο Ελλαδα αλλα οι τιμες ξεφευγουν εκτος πραγματικοτητας απο το επισημο σιτε που ναι μονο 499ευρω και μετα ευχομαι να το εχω σε 2-3 μερες στα χερια μ απο το DHL. Χθες και προχθες ειδα πολλα αυτοκινητα της DHL σε διαφορετικες περιοχες της Πολης μου οποτε δεν πιστευω να χω θεμα. Ε οχι να σκασω τα λεφτα να το παραγειλω και να χω θεμα μετα ή θα μαι στην αγωνια συνεχεια μπας και δεν μ ερθη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα να σαι καλα φιλε μ οποτε τον αλλο μηνα με το καλο μαλλον θα το παρω και εγω κοιταξα για κανενα σκρουζ για να το περνα απο Ελλαδα αλλα οι τιμες ξεφευγουν εκτος πραγματικοτητας απο το επισημο σιτε που ναι μονο 499ευρω και μετα ευχομαι να το εχω σε 2-3 μερες στα χερια μ απο το DHL. Χθες και προχθες ειδα πολλα αυτοκινητα της DHL σε διαφορετικες περιοχες της Πολης μου οποτε δεν πιστευω να χω θεμα. Ε οχι να σκασω τα λεφτα να το παραγειλω και να χω θεμα μετα ή θα μαι στην αγωνια συνεχεια μπας και δεν μ ερθη.

 

κανενα θεμα δε θα εχεις ,

με standard shipping ερχεται σε 2-3 μερες απο τη στιγμη που θα φυγει με UPS

με express shipping ερχεται σε 1-2 μερες απο τη στιγμη που θα φυγει

 

παρε το κουπονι των 20Ε απο τα παιδια και τα λεφτα που θα εδινες για express κι εχεις 30Ευρ να χαλασεις σε ο,τι σου αρεσει απο τα accessories της 1+

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει η εφαρμογή Cosmote tv go σε ρουταρισμενη συσκευή?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

κανενα θεμα δε θα εχεις ,

με standard shipping ερχεται σε 2-3 μερες απο τη στιγμη που θα φυγει με UPS

με express shipping ερχεται σε 1-2 μερες απο τη στιγμη που θα φυγει

 

παρε το κουπονι των 20Ε απο τα παιδια και τα λεφτα που θα εδινες για express κι εχεις 30Ευρ να χαλασεις σε ο,τι σου αρεσει απο τα accessories της 1+

Αξεσουαρ θα παρω ακουστικα και μια θηκη. Γινεται να τα παρω και τα δυο με ενα κουμπονι ή μονο το ενα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αξεσουαρ θα παρω ακουστικα και μια θηκη. Γινεται να τα παρω και τα δυο με ενα κουμπονι ή μονο το ενα ;

 

οταν παρεισ το κινητο , βαζεις αυτα πουθες απο αξεσουαρ κι εχεις -20Ευρ εκπτωση

εχω πηρα μια θηκη με 21 και κατι , οποτε βγηκε δωρεαν :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...