Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο thread, θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που πήρατε τη συσκευή με τη λευκή πλάτη, είχε και η δικιά σας σημαδάκια από τη ζελάτινα - αυτοκόλλητο? Στην παρακάτω φωτογραφία φαίνονται κάτω από το ασημί ταμπελάκι με τα IMEI, είναι πιο έντονα στη συσκευή μου απότι φαίνονται στη φώτο:

https://drive.google.com/open?id=11hETLjuRLNKwr7cfjax1r_TbF3oHrfYo

 

Μια δεύτερη ερώτηση, η εγκοπή-σημαδάκι στο πάνω μέρος από το τζαμάκι των φακών είναι μέρος του σχεδιασμού? Στην αρχή μου φάνηκε σαν χτύπημα...

https://drive.google.com/open?id=1TSSGorMQT06WjLP6DkZzuRiXwBxR1XUH

 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread, θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που πήρατε τη συσκευή με τη λευκή πλάτη, είχε και η δικιά σας σημαδάκια από τη ζελάτινα - αυτοκόλλητο? Στην παρακάτω φωτογραφία φαίνονται κάτω από το ασημί ταμπελάκι με τα IMEI, είναι πιο έντονα στη συσκευή μου απότι φαίνονται στη φώτο:

https://drive.google.com/open?id=11hETLjuRLNKwr7cfjax1r_TbF3oHrfYo

 

Μια δεύτερη ερώτηση, η εγκοπή-σημαδάκι στο πάνω μέρος από το τζαμάκι των φακών είναι μέρος του σχεδιασμού? Στην αρχή μου φάνηκε σαν χτύπημα...

https://drive.google.com/open?id=1TSSGorMQT06WjLP6DkZzuRiXwBxR1XUH

 

Ευχαριστώ ;)

Για το πρώτο δεν γνωρίζω. Για το δεύτερο που ρωτάς, είναι η κεραία του NFC.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread, θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που πήρατε τη συσκευή με τη λευκή πλάτη, είχε και η δικιά σας σημαδάκια από τη ζελάτινα - αυτοκόλλητο? Στην παρακάτω φωτογραφία φαίνονται κάτω από το ασημί ταμπελάκι με τα IMEI, είναι πιο έντονα στη συσκευή μου απότι φαίνονται στη φώτο:

https://drive.google.com/open?id=11hETLjuRLNKwr7cfjax1r_TbF3oHrfYo

 

Μια δεύτερη ερώτηση, η εγκοπή-σημαδάκι στο πάνω μέρος από το τζαμάκι των φακών είναι μέρος του σχεδιασμού? Στην αρχή μου φάνηκε σαν χτύπημα...

https://drive.google.com/open?id=1TSSGorMQT06WjLP6DkZzuRiXwBxR1XUH

 

Ευχαριστώ ;)

 

κι εμενα ετσι ηρθε με τα αυτοκολλητα, τα εβγαλα και τα κολλησα στο κουτακι ...

το 2ο οπως ειπε και το παιδι ειναι το NFC

πολυ ωραιο το λευκο εε ; εχω θηκη αλλα δε θα αντεξω για πολυ και τη βγαλω

 

δεν εχω δει την ambient display που ειχε το 1+3/3Τ αλλα μου αρεσει πολυ αυτη του 5Τ

εχει κανονικα τα σημαδακια απο notifications πχ Ebay, paypal, μηνυματα , κλησεις και αν εισαι απο

πανω βλεπεις και το μηνυμα ... καλυτερα ετσι παρα να παρεμενε εκει οπως στη lockscreen

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ετσι ηρθε με τα αυτοκολλητα, τα εβγαλα και τα κολλησα στο κουτακι ...

το 2ο οπως ειπε και το παιδι ειναι το NFC

πολυ ωραιο το λευκο εε ; εχω θηκη αλλα δε θα αντεξω για πολυ και τη βγαλω

 

δεν εχω δει την ambient display που ειχε το 1+3/3Τ αλλα μου αρεσει πολυ αυτη του 5Τ

εχει κανονικα τα σημαδακια απο notifications πχ Ebay, paypal, μηνυματα , κλησεις και αν εισαι απο

πανω βλεπεις και το μηνυμα ... καλυτερα ετσι παρα να παρεμενε εκει οπως στη lockscreen

 

Στη δεξιά κάτω γωνία το λευκό είχε και ένα μαυράκι αλλά με λίγο τρίψιμο έφυγε...

Κράτα τη θήκη, δεν είναι συσκευή των 150 ευρώ... :)

Έβαλα να κατεβάζει εφαρμογές το playstore και στην ambient έβγαζε κάθε φορά ποιά εφαρμογή είναι προς εγκατάσταση ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, δίνω την επίσημη carbon bumper case, 7 ημερών. Επικοινωνία μεσω πμ

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 8.0 Oreo Beta 2. Την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Έχει αλλάξει τπτ;

 

W2wBeS6.jpg

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 8.0 Oreo Beta 2. Την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Έχει αλλάξει τπτ;

 

W2wBeS6.jpg

 

Πως την κατεβάζουμε?

Στην κάμερα έχουμε καμία βελτίωση?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς τα βήματα αν είσαι στην 7.

http://downloads.oneplus.net/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_2/

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μαζί με την συσκευή πήρα μια θήκη κ ένα τεμπερετ γκλας τα έιχε σε καλή τιμή.η θήκη τυχαία ήταν της ultimate experience πολύ καλή μιας κ την εχω σε κ σε άλλες συσκευές πιστεύω ότι παρέχει καλή προστασία σε μικρή τιμή σε σχέση με τα 20+ε για άλλες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για καλό και για κακό ακύρωσα την κάρτα και έβγαλα άλλη. Επειδή αύριο το στέλνω για refund όταν το ξανά παραγγείλω θα το κάνω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για καλό και για κακό ακύρωσα την κάρτα και έβγαλα άλλη. Επειδή αύριο το στέλνω για refund όταν το ξανά παραγγείλω θα το κάνω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το refund που θα γίνει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή την απορία είχα αλλά μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι δεν παίζει ρόλο η κάρτα. Βλέπουν τον λογαριασμό στη συναλλαγή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα προστεθεί σαν επιλογή στην έκδοση 2.3 του launcher

 

Πέρασα τη δεύτερη beta και υπάρχει όντως η επιλογή για προσθήκη ή όχι του εικονιδίου νέας εφαρμογής στην αρχική οθόνη.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν κάνω παραγγελία από το site της oneplus, έρχεται απο Ευρώπη η συσκευή κανονικά; Ή θα έχουμε τελωνεία κλπ;

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Η αποθηκη τους ειναι Πολωνια,οποτε δεν θα εχεις κανενα θεμα !!!!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη δεύτερη beta και υπάρχει όντως η επιλογή για προσθήκη ή όχι του εικονιδίου νέας εφαρμογής στην αρχική οθόνη.
Μέσα από την εφαρμογή oxygen updater την περνάς??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και έβαλα και εγώ την beta!!!όχι τρελές διαφορές αλλά απο ότι φαίνεται προς το παρόν είναι ακόμα πιο smooth, έτσι νομίζω μπορεί placebo, με βολεύει η αντιγραφή που έβαλαν,δεν μου αρέσει το search και δεν ξέρω αν βγαίνει...τώρα θα δω για μπαταρία...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by hgemwn80
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή oxygen updater την περνάς??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερα να κατεβάσεις ολόκληρη τη ρομ σε zip και να τη περάσεις μέσω recovery.

 

Hgemwn80 το search απενεργοποιειται από τις τελίτσες πάνω δεξιά. Αν εννοείς αυτό.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κατεβάσεις ολόκληρη τη ρομ σε zip και να τη περάσεις μέσω recovery.

 

Hgemwn80 το search απενεργοποιειται από τις τελίτσες πάνω δεξιά. Αν εννοείς αυτό.

Να φύγει εντελώς ο φακός θέλω..να μη φαίνεται τίποτα στον drawer

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες 3-4 μέρες έχω παράξενα drains στο κινητό και βγάζω με το ζόρι sot 4 ώρες με 1 μέρα χρήσης.

 

Το θέμα είναι ότι στα δεδομένα της μπαταρίας δεν αναφέρει κάτι, είναι λες και 1.000mAh κατανάλωσης είναι εξαφανισμένα από τα στατιστικά.

 

Έκανα εκκαθάριση cache χθες αλλά τα ίδια.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πολύ λίγες ώρες για αυτή τη συσκευή. Είμαι τώρα στο 34% με 1 μέρα και 1 ώρα χρήσης με 8 ώρες και 13 λεπτά SOT.

Αλλά, είμαι με wifi και συγχρονισμούς μόνο mail στην ουσία, χωρίς social media παρά μονάχα tapatalk.

Δεν ξέρω αν κάποιος είναι full με social media και 4G όλη μέρα με κακό σήμα πόσο SOT μπορεί να έχει.

Στα μάτια μου η μπαταρία είναι πραγματικά απίστευτη, πόσο μάλλον αν ήταν 4000. Η μόνη φορά που έφυγε νερό ήταν όταν έκανα cast αγώνα από το 5T σε android tv.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για καλό και για κακό ακύρωσα την κάρτα και έβγαλα άλλη. Επειδή αύριο το στέλνω για refund όταν το ξανά παραγγείλω θα το κάνω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο έκανα και εγώ ακύρωσα την κάρτα και έβγαλα καινούρια για σιγουριά και ας περιμένω το refund.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ ακύρωσα την κάρτα και έβγαλα καινούρια για σιγουριά και ας περιμένω το refund.
Τους ζήτησα να μου κάνουν refund στο PayPal αλλά ακόμα δεν μου απάντησαν. Επίσης μίλησα με την Πειραιώς και μου είπαν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα στην επιστροφή λόγο ακύρωσης της κάρτας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Μου λένε ότι στο PayPal δεν μπορούν να μου τα βάλουν αλλά μόνο στη κάρτα με την οποία παρήγγειλα. Την οποία ακύρωσα. Από την τράπεζα μου λένε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Βγάλτε άκρη τώρα!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...