Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Double tap to wake έχει ο stock...

 

Αλλά μπορείς να βάλεις πχ με double tap στην navigation bar να κλειδώνει...

 

Ακριβως αυτο εχω κανει κι εγω, πιο πολυ το tap to wake ειναι χρησιμοποιω βεβαια. Επισης ναι για τον καιρο επειδη ειχα διαβασει για τα θεματα του stock, εβαλα κι εγω το Today Weather, ειναι πολυ καλο.

 

Φιλε , η δικη μου ζελατινα ειναι αψογα περασμενη. Κακο ματι, να το κοιταξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ρε παιδιά μια τεράστια απορία τι στο ανάθεμα παίζει με την κάμερα και τα βίντεο?

Αυτό το τράβηξα την Κυριακή με όχι τέλειες συνθήκες φωτισμού, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου όσον αφορά την ποιότητα του βίντεο. Το μόνο που έκανα ήταν να ανοίξω την μαμά εφαρμογή είδα που έλεγε 1080 και έβαλα να γράφει...

Ενώ αυτό :

που τραβήχτηκε πριν δύο μήνες σχεδόν με το Lumia 1020 στα 720ρ (μέχρι εκεί πήγαινε αυτό) είναι η μέρα με τη νύχτα...

Τέτοια βίντεο τραβάει η τηλεφωνάρα μας, ή εγώ δεν ξέρω να το ρυθμίσω σωστά? Εκτός από τους γνωστούς λόγους που παράτησα το Lumia (το είχα από τότε που βγήκε), είναι πως άρχισε να μου κάνει σχέδια με τα βίντεο (αρνούταν πεισματικά να κάνει focus όταν έκανα ζουμ).

Το ήξερα πως θα έχω θέματα με την σταθεροποίηση με το 5Τ και το είχα αποδεχθεί, δεν γίνεται να έχεις όλα τα specs στο φουλ σε αυτή την τιμή, από κάπου έπρεπε να κόψουν, αλλά με συγχωρείτε αυτό το βίντεο από άποψη ποιότητας είναι ψιλοαπαράδεκτο.... Κρατάω μία πισινή μήπως και είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει εγώ να κάνω.

Ακούω απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

Netflix πως θα βλέπεις ? Μέσω δεδομενων κινητής τηλεφωνίας έτσι ? Άρα αν κάνεις hotspot θα έχει και ιντερνέτ το Chromecast.. just staying :P

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Θα έχω ήδη κάνει Download καποιες σειρές και θα τις έχω αποθηκεύσει στη συσκευή.

Οπότε δεν χρειάζομαι τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω ήδη κάνει Download καποιες σειρές και θα τις έχω αποθηκεύσει στη συσκευή.

Οπότε δεν χρειάζομαι τα δεδομένα.

Το φτιαξαν το θέμα που είχε με το Netflix που δεν μπορούσε να παίξει full HD video το 5t ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχουμε bluetooth 5.0 στις συσκευες μας.Καμια πατεντα για συνδεση σε 2 συσκυευες ηχου παραλληλα υπαρχει οπως στα samsung η΄ζηταω πολλα ? Οσοι εχουν Oreo Βeta μηπως εχουν καποια τετοια επιλογη ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε μια εβδομαδα και μια μερα θα το βαλω και εγω για παραγγελεια μαζι με αυτα εδω:

 

OnePlus Join the Family Bundle

 

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους καποιες ερωτησεις που εχω:

1) Αρχικα μ αρεσει παρα πολυ τρελενομαι που ναι κοντα στο στοκ android (βλεπετε πως ηταν το Motorola Nexus 6 με Lollipop και marshmallow κυριως το τηλεφωνο το εικονιδειο) αυτο μ αρεσει παρα πολυ.

2) Συρταρι εφαρμογων μπορουμε να βαλουμε με την αρχικη οθονη του την στοκ ή δεν παιζει κατι τετοιο οπως το motorola nexus 6 και το lg nexus 5X οσοι τα ειχανε καταλαβενουν τι λεω.

3) Η εφαρμογη μηνυματα απ οσο ειδα μοιαζει παρα πολυ με το Google Hangouts το εικονιδειο και αυτο μ αρεσει. Μπορω να χρεισιμοποιηω μια παλια εκδοση του google messenger σαν αυτην εδω: Android Messages 1.9.036 ;

4) το μαυρο το χρωμα στις ρυθμισεις γινεται ασπρο κανονικα ;

5) Η DHL θα μ το φερει στο σπιτι μ αφου εκει που ναι οι οροφοι κλπ γραψω την περιοχη μου ;

6) Θα με παρουν τηλεφωνο στον αριθμο που θα γραψω για εποικοινωνια ή οχι ;

7) Μπορω να το παραλαβω απο τα γραφεια τους στην Πολη μου ;

8) Μενω Κυπρο Παφο συγκεκριμενα παιζει ρολο ;

9) Στην συσκευασια περιλαβανει φορτιστη με συρμα καλωδιο φορτιστης και ρευματος ;

10) Εχει θηκη μεσα ;

11) Σε ποσες μερες θα το εχω απο την ημερα παραγγελειας ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν ακούω μουσική με ακουστικά οι ειδοποιήσεις του Viber βαράνε στα ακουστικά αλλά όχι του fb messenger. Έχει θέμα το κινητό ή η εφαρμογή;

Μου φαίνεται περίεργο γιατί στο g3 που εχω για καβάτζα μου βαράνε κανονικά οι ειδοποιήσεις του messenger στις ίδιες συνθήκες.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε μια εβδομαδα και μια μερα θα το βαλω και εγω για παραγγελεια μαζι με αυτα εδω:

 

OnePlus Join the Family Bundle

 

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους καποιες ερωτησεις που εχω:

1) Αρχικα μ αρεσει παρα πολυ τρελενομαι που ναι κοντα στο στοκ android (βλεπετε πως ηταν το Motorola Nexus 6 με Lollipop και marshmallow κυριως το τηλεφωνο το εικονιδειο) αυτο μ αρεσει παρα πολυ.

2) Συρταρι εφαρμογων μπορουμε να βαλουμε με την αρχικη οθονη του την στοκ ή δεν παιζει κατι τετοιο οπως το motorola nexus 6 και το lg nexus 5X οσοι τα ειχανε καταλαβενουν τι λεω.

3) Η εφαρμογη μηνυματα απ οσο ειδα μοιαζει παρα πολυ με το Google Hangouts το εικονιδειο και αυτο μ αρεσει. Μπορω να χρεισιμοποιηω μια παλια εκδοση του google messenger σαν αυτην εδω: Android Messages 1.9.036 ;

4) το μαυρο το χρωμα στις ρυθμισεις γινεται ασπρο κανονικα ;

5) Η DHL θα μ το φερει στο σπιτι μ αφου εκει που ναι οι οροφοι κλπ γραψω την περιοχη μου ;

6) Θα με παρουν τηλεφωνο στον αριθμο που θα γραψω για εποικοινωνια ή οχι ;

7) Μπορω να το παραλαβω απο τα γραφεια τους στην Πολη μου ;

8) Μενω Κυπρο Παφο συγκεκριμενα παιζει ρολο ;

9) Στην συσκευασια περιλαβανει φορτιστη με συρμα καλωδιο φορτιστης και ρευματος ;

10) Εχει θηκη μεσα ;

11) Σε ποσες μερες θα το εχω απο την ημερα παραγγελειας ;

 

Φιλε μου , στα περισσοτερα που ρωτας υπαρχει απαντηση. Για την ολη διαδικασια παραδοσης ειναι απλο, θα παραγγειλεις και θα σου ερθει εκει που θα βαλεις ειτε με την DHL ειτε απο courier Που συνεργαζεται στην περιοχη σου. Εχει θηκη μεσα, μια θηκη σιλικονης αρκετα καλη για πρωτη χρηση, αργοτερα αν κοιταξεις το ειδικο τοπικ θα βρεις κι αλλες προτασεις. Φυσικα υπαρχει καλωδιο φορτισης. Αν βαλεις Priority στην παραγγελια σου (+10ε) το πολυ σε 3 μερες θα το εχεις, εγω θα προτεινα να μην πληρωσεις κ να το παρεις την 4η, αντε 5η μερα , ειναι επιλογη σου.

Για εφαρμογες και ρυθμισεις, λιγα πραγματα θα βρεις που να μην αλλαζουν. Οποτε μαλλον θα σε ικανοποιησει στο 100%

Καλως να το δεχτεις.

Link to comment
Share on other sites

παραγγελία στο site σε όνομα εταιρίας δε γίνεται??? Τόσο στραβός είμαι?? Μέχρι και νέο account στα στοιχεία της εταιρίας έκανα , αλλά δε βλέπω πουθενά να ζητάει ΑΦΜ κτλ...
Link to comment
Share on other sites

παραγγελία στο site σε όνομα εταιρίας δε γίνεται??? Τόσο στραβός είμαι?? Μέχρι και νέο account στα στοιχεία της εταιρίας έκανα , αλλά δε βλέπω πουθενά να ζητάει ΑΦΜ κτλ...

Δεν πωλείται με τιμολόγιο...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ρε παιδιά μια τεράστια απορία τι στο ανάθεμα παίζει με την κάμερα και τα βίντεο?

 

o άλλος κάνει προσομοίωση smoke grenade με το ηλεκτρονικό τσιγάρο;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες,

σκέφτομαι να χτυπήσω το sandstone white. Είμαι ενθουσιασμένος από το κινητό αλλά με κρατά ο παρακάτω φόβος μου:

Έχω εταιρική σύνδεση Cosmote. Δυστυχώς στην περιοχή που μένω η Cosmote έχει, από καταβολής της, πολύ χαμηλό σήμα. Τα μόνα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου και πιάνουν κάπως ικανοποιητικά στο σπίτι μου την cosmote τα τελευταία χρόνια είναι τα Huawai. Φυσικά μπορεί να πιάνουν κι άλλα, αλλά δεν μπορώ να το ξέρω γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει όλα :-).

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πως είναι η λήψη του σήματος της κινητής τηλεφωνίας στο 5T. Από την εμπειρία σας είναι άνω του μέσου όρου, ίση με το μέσο όρο ή κατώτερη;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν το πρόβλημα περιοριστεί με τη χρήση του VoWiFi (WiFi Calling). Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά σαν νέα τεχνολογία κρατώ κάποιες επιφυλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το σήμα του τηλεφώνου είναι τόσο καλό που αρχίζω και φοβάμαι να το βάλω κοντά στο κεφάλι μου...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες,

 

σκέφτομαι να χτυπήσω το sandstone white. Είμαι ενθουσιασμένος από το κινητό αλλά με κρατά ο παρακάτω φόβος μου:

 

Έχω εταιρική σύνδεση Cosmote. Δυστυχώς στην περιοχή που μένω η Cosmote έχει, από καταβολής της, πολύ χαμηλό σήμα. Τα μόνα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου και πιάνουν κάπως ικανοποιητικά στο σπίτι μου την cosmote τα τελευταία χρόνια είναι τα Huawai. Φυσικά μπορεί να πιάνουν κι άλλα, αλλά δεν μπορώ να το ξέρω γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει όλα :-).

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πως είναι η λήψη του σήματος της κινητής τηλεφωνίας στο 5T. Από την εμπειρία σας είναι άνω του μέσου όρου, ίση με το μέσο όρο ή κατώτερη;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

 

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν το πρόβλημα περιοριστεί με τη χρήση του VoWiFi (WiFi Calling). Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά σαν νέα τεχνολογία κρατώ κάποιες επιφυλάξεις.

 

 

 

Τη συσκευή δεν την υποστηρίζει κανείς πάροχος κινητής για WiFi calling.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 χρονο με iPhone 7 (πριν απο αυτό ειχα OnePlus One και γενικά πάρα πολλά χρόνια advanced χρήστης Android)

ξανά γυρνάω Android με την κινητάρα Oneplus 5T Sandstone White 8GB/128GB.

12/01 θα το έχω στα χέρια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 χρονο με iPhone 7 (πριν απο αυτό ειχα OnePlus One και γενικά πάρα πολλά χρόνια advanced χρήστης Android)

ξανά γυρνάω Android με την κινητάρα Oneplus 5T Sandstone White 8GB/128GB.

12/01 θα το έχω στα χέρια μου :)

Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς! :)

Να κάνω παιδιά μια ερώτηση λίγο ζόρικη, μήπως κάποιο τζιμάνι έχει τύχει να το ξέρει!!

Κατέβασα προχθές μια εφαρμογή ξυπνητηριού να δοκιμάσω, την οποία ρύθμισα να χτυπήσει, μόλις πάτησα επιβεβαίωση του ξυπνητηριού μου άνοιξε ένα μενού (το οποίο τώρα δεν μπορώ να βρω που είναι) και μου είπε να κάνω ενεργοποίηση της εφαρμογής γιατί αλλιώς δε θα χτυπήσει. Αφού ενεργοποίησα αυτό το μενού, απ' το διακόπτη πάνω δεξιά, ενεργοποίησα μετά και το ξυπνητήρι!

Το πρόβλημα που είναι τώρα;;!! Από τότε που ενεργοποίησα αυτό το μενού, μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου δεν μπορούν να ανοίξουν μόνες τους κάποιες εφαρμογές (ενώ απ' τις δικές τους ρυθμίσεις είναι επιλεγμένες να ανοίγουν μετά από reboot και μέχρι τώρα δούλευαν σωστά). Για παράδειγμα αυτή η εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Και αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

Μετά από reboot, αν δεν πάω να τις ανοίξω εγώ, δε λειτουργούν! Κατά κάποιο τρόπο δεν τα αφήνει το σύστημα να ανοίξουν μόνα τους, αν δεν τα ανοίξω εγώ! Εννοείται παλαιότερα άνοιγαν κανονικά! Το θέμα δεν έχει να κάνει με τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας...... εκεί δεν άλλαξα κάτι.

Παραδέχομαι οποίον βρει τη λύση του γρίφου!! :cool:

Συγγνώμη για το "σεντόνι"!!.......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ρε παιδιά μια τεράστια απορία τι στο ανάθεμα παίζει με την κάμερα και τα βίντεο?

Αυτό το τράβηξα την Κυριακή με όχι τέλειες συνθήκες φωτισμού, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου όσον αφορά την ποιότητα του βίντεο. Το μόνο που έκανα ήταν να ανοίξω την μαμά εφαρμογή είδα που έλεγε 1080 και έβαλα να γράφει...

Ενώ αυτό :

που τραβήχτηκε πριν δύο μήνες σχεδόν με το Lumia 1020 στα 720ρ (μέχρι εκεί πήγαινε αυτό) είναι η μέρα με τη νύχτα...

Τέτοια βίντεο τραβάει η τηλεφωνάρα μας, ή εγώ δεν ξέρω να το ρυθμίσω σωστά? Εκτός από τους γνωστούς λόγους που παράτησα το Lumia (το είχα από τότε που βγήκε), είναι πως άρχισε να μου κάνει σχέδια με τα βίντεο (αρνούταν πεισματικά να κάνει focus όταν έκανα ζουμ).

Το ήξερα πως θα έχω θέματα με την σταθεροποίηση με το 5Τ και το είχα αποδεχθεί, δεν γίνεται να έχεις όλα τα specs στο φουλ σε αυτή την τιμή, από κάπου έπρεπε να κόψουν, αλλά με συγχωρείτε αυτό το βίντεο από άποψη ποιότητας είναι ψιλοαπαράδεκτο.... Κρατάω μία πισινή μήπως και είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει εγώ να κάνω.

Ακούω απόψεις!

δε θεωρω οτι εχει καλυτερη το ενα απο το αλλο. εχουν καποιες διαφορες που κανουν τη συγκριση αδικη. ο χωρος στο ενα εχει πολυ λιγοτερο φως που αυτοματως ριχνει την ποιοτητα. το θεμα σου στο 5Τ ειναι πιο μακρυα και δε φαινεται αν ειναι κρυσταλλο ή οχι. αν βγεις εξω στον ηλιο και βιντεοσκοπησεις ενα κοντινο αντικειμενο ειμαι σχεδον σιγουρος(σχεδον γιατι δεν εχω το κινητο) οτι θα ειναι κρυσταλλινο. επισης, το ενα ειναι 1080p και το αλλο 720p, σε 720p εχουμε καλυτερη ποιοτητα, αν δεν υπολογισουμε τις καμερες.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το σήμα του τηλεφώνου είναι τόσο καλό που αρχίζω και φοβάμαι να το βάλω κοντά στο κεφάλι μου...

 

αυτο ακριβως, τιποτε αλλο.

 

Με το "Προηγμενη Βελτιστοποιηση" στην Μπαταρια .. καποιος ειχε αναφερει αλλα δε θυμαμαι. .Το εχετε ενεργοποιημενο? κι αν ναι κανει δουλεια/χανεις κατι σε ειδοποιησεις ? Καλα οχι οτι εχω θεμα με την μπαταρια.. αλλα για το εξτραδακι και την πληροφορια

Edited by badfish
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , στα περισσοτερα που ρωτας υπαρχει απαντηση. Για την ολη διαδικασια παραδοσης ειναι απλο, θα παραγγειλεις και θα σου ερθει εκει που θα βαλεις ειτε με την DHL ειτε απο courier Που συνεργαζεται στην περιοχη σου. Εχει θηκη μεσα, μια θηκη σιλικονης αρκετα καλη για πρωτη χρηση, αργοτερα αν κοιταξεις το ειδικο τοπικ θα βρεις κι αλλες προτασεις. Φυσικα υπαρχει καλωδιο φορτισης. Αν βαλεις Priority στην παραγγελια σου (+10ε) το πολυ σε 3 μερες θα το εχεις, εγω θα προτεινα να μην πληρωσεις κ να το παρεις την 4η, αντε 5η μερα , ειναι επιλογη σου.

Για εφαρμογες και ρυθμισεις, λιγα πραγματα θα βρεις που να μην αλλαζουν. Οποτε μαλλον θα σε ικανοποιησει στο 100%

Καλως να το δεχτεις.

Καλησπερα για το μεσσενγερ που θελω να το αλλαξω δεν μ απαντησες δοκιμασε κανεις να βαλει απλιοτερα εκδοση του ;

Επισης για το συρταρι εφαρμογων μπορουμε να κανουμε κατι ή οχι ; Μεχρι και το LG V30 + Huawei Mate 10 Pro το εχουν ως εξτρα κατεβασμενο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για το μεσσενγερ που θελω να το αλλαξω δεν μ απαντησες δοκιμασε κανεις να βαλει απλιοτερα εκδοση του ;

Επισης για το συρταρι εφαρμογων μπορουμε να κανουμε κατι ή οχι ; Μεχρι και το LG V30 + Huawei Mate 10 Pro το εχουν ως εξτρα κατεβασμενο.

 

Δεν σου απαντησα γιατι δεν ειμαι 100% σιγουρος, καποιος θα ξερει και θα σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν... Το ξυπνητήρι χτυπάει ακόμα και αν κλείσεις το κινητό.. Σήμερα το πρωί το ανακάλυψα και νοσταλγησα τις εποχές νοκια!!! Έχει και αυτόματο άνοιγμα και κλείσιμο που για το βράδυ απλά είναι τέλειο!!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για το μεσσενγερ που θελω να το αλλαξω δεν μ απαντησες δοκιμασε κανεις να βαλει απλιοτερα εκδοση του ;

Επισης για το συρταρι εφαρμογων μπορουμε να κανουμε κατι ή οχι ; Μεχρι και το LG V30 + Huawei Mate 10 Pro το εχουν ως εξτρα κατεβασμενο.

 

Συρτάρι εφαρμογών υπάρχει κανονικά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν σφραγισμένα στην αρχική συσκευασία αποστολής από oneplus sandstone θήκη και 3d tempered glass δεν έχουν ανοιχτεί καν. Πληροφορίες με p.m.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...