Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως και να 'χει είναι απαράδεκτοι τόσες ημέρες αν δείτε τι πα..ριές μου γράφουν στα chat.

Εννοείται φιλε μου, ειδικα αυτές τις ημερες που θελεις να παιξεις με τη νεα σου συσκευή. Τι να πω. Κλασικοι κινεζοι...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη arvato για επιθεώρηση όπως λένε όπου και καλά μένει για 2 μέρες βγαίνει το πόρισμα και πράττουν ανάλογα. Άμα δω τα ζόρια dispute στο paypal με συνοπτικές διαδικασίες. Πάντως ως τώρα αντέδρασαν πολύ γρήγορα και θετικά

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη arvato για επιθεώρηση όπως λένε όπου και καλά μένει για 2 μέρες βγαίνει το πόρισμα και πράττουν ανάλογα. Άμα δω τα ζόρια dispute στο paypal με συνοπτικές διαδικασίες. Πάντως ως τώρα αντέδρασαν πολύ γρήγορα και θετικά

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα είναι ήδη 4 ημέρες εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σόρυ που ξαναρωτάω, όταν είναι ξεκλείδωτο το κινητό η εισερχόμενη κλήση είναι στο πάνω μέρος της οθόνης, σε περίεργο σημείο (απάντηση, απόρριψη).

Αλλάζει αυτό;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ. Διαβάζω πως η OnePlus στηρίζει το Root γενικά και δεν χάνουμε εγγύηση!

Παρ' όλα αυτά διαβάζω πως ειδικά σε κινητά σαν το OnePlus 5T δεν είναι καθόλου απαραίτητο και δεν χρειάζεται.

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο και επειδή με τα Android και το Rooting δεν είμαι εξοικειωμένος λέω να το αφήσω όταν παραλάβω την συσκευή.

Θα χάσω κάτι πολύτιμο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πήρα και εγώ χθες το κινητό προερχόμενος από iphone 7 plus.

Είδα κάτι βίντεο που δείχνουν ότι η οθόνη δεν σπάει και δεν γρατζουνιετε. Να βάλω τζαμακι προστασίας η δεν Χρειάζεται;

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πήρα και εγώ χθες το κινητό προερχόμενος από iphone 7 plus.

Είδα κάτι βίντεο που δείχνουν ότι η οθόνη δεν σπάει και δεν γρατζουνιετε. Να βάλω τζαμακι προστασίας η δεν Χρειάζεται;

Καλησπέρα και καλώς το δέχθηκες.

Δε χρειάζεται τζαμάκι από τη στιγμή που έχει

Gorilla Glass 5 και προστατευτική ζελατίνη από την εταιρεία ,νομίζω ότι είναι πλεονασμός.

Περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα για να αισθάνεσαι ασφαλής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα που έχει πάνω να την βγάλω; κάπου διάβασα ότι χάνει πολύ η οθόνη με αυτή την ζελατίνα. Επίσης αν την βγάλω θα πρέπει να βάλω το τζαμακι που έχω πάρει για να είμαι οκ από γρατζουνιές;

Ευχαριστώ!

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όπως σε βολεύει, προσωπικά την έχω πάνω και αν φθαρεί θα τη βγάλω τελείως. Μη δίνεις τόση σημασία σε αυτό απλά απόλαυσε το τηλ. μια και έρχεσαι από iOS.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...αν φορτίσουμε άλλη συσκευή (ηλ.τσιγαρο, activity tracker κτλ) με τον dash charger..τι πιθανότητα υπάρχει να έχουμε εκρήξεις?

 

Κάποιος?????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σόρυ που ξαναρωτάω, όταν είναι ξεκλείδωτο το κινητό η εισερχόμενη κλήση είναι στο πάνω μέρος της οθόνης, σε περίεργο σημείο (απάντηση, απόρριψη).

Αλλάζει αυτό;

 

Sent from my One Plus 5T

 

Από όσο γνωρίζω δεν μπορεί να αλλάξει αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να το αλλάξεις.. εφόσων είναι ξεκλειδωτο υποτίθεται ότι κάτι διαβάζεις ή κάτι βλέπεις για αυτό το λόγο έρχεται εκεί πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα που έχει πάνω να την βγάλω; κάπου διάβασα ότι χάνει πολύ η οθόνη με αυτή την ζελατίνα. Επίσης αν την βγάλω θα πρέπει να βάλω το τζαμακι που έχω πάρει για να είμαι οκ από γρατζουνιές;

Ευχαριστώ!

 

καλησπερα φιλε μου,κατα την γνωμη μου να την αφησεις,δεν εχει βγει κατι αξιολογο σε τζαμακι.

καλοριζικο κιολας,παρτιδα?σχετικα με οθονη ειναι κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ. Διαβάζω πως η OnePlus στηρίζει το Root γενικά και δεν χάνουμε εγγύηση!

Παρ' όλα αυτά διαβάζω πως ειδικά σε κινητά σαν το OnePlus 5T δεν είναι καθόλου απαραίτητο και δεν χρειάζεται.

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο και επειδή με τα Android και το Rooting δεν είμαι εξοικειωμένος λέω να το αφήσω όταν παραλάβω την συσκευή.

Θα χάσω κάτι πολύτιμο;;

 

Προτείνω να το αφήσεις ως έχει εφόσων δεν γνωρίζεις και τόσο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος?????

απο μια δοκιμη που ειχα κανει απλα φορτιζε αργα.Αν δεν αφηνει η θυρα usb της συσκευης που θες να περασουν 4 αμπερ απλα θα φορτισει αργα.Αλλα γιατι να πειραματιστεις ? Ασε μην παθει τπτ το power brick και παραγγελνεις χριστουγεννιατικα απο κινα :lol:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου,κατα την γνωμη μου να την αφησεις,δεν εχει βγει κατι αξιολογο σε τζαμακι.

καλοριζικο κιολας,παρτιδα?σχετικα με οθονη ειναι κομπλε?

 

Το 6/64 πήρα επειδή πιστεύω ότι το 8/123 δεν προσφέρει κάτι παραπάνω. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή σε σύγκριση πάντα με το 7 plus.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έδωσα παραγγελία στο gearbest με 4,5ε ακόμα εχει ενα τζαμακι κ μια θήκη σιλικόνης μάλλον,θα ανέβαζα το λινκ εγω με πρόλαβες! Μέσο Ελβετίας έβαλα να έρθει το δέμα κ με 9ε του εκανα κ ασφάλεια αυτή είναι μονο για ζημιά της παραγγελίας μέχρι να έρθει;

Είμαι στα 151 χιλ ύψος συσκευής σαν μεγαλύτερο το 5τ αν δεν μου κάτσει το μέγεθος βλεπω να το βαζω για πώληση

 

Με βελγικό ταχυδρομείο μάλλον εννοείς, πάντως αυτός ο τρόπος δεν είναι 100% σίγουρος ότι θα αποφύγεις το τελωνείο αφού πάνω στο πακέτο αναγράφεται η χώρα προέλευσης, τιμή, είδος κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το 6/64 πήρα επειδή πιστεύω ότι το 8/123 δεν προσφέρει κάτι παραπάνω. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή σε σύγκριση πάντα με το 7 plus.

 

ετυχες καινουργια παρτιδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Μετά από πολύ καιρό μένω με συσκευή (5Τ) χωρίς samsung έστω στο συρτάρι.

Πάει το s8 plus δεν υπάρχει ούτε στο συρτάρι μου ούτε στο μυαλό μου.

Τώρα μένει να δούμε πόσο καιρό θα κρατήσει αυτό..

Η ταχύτητα αστραπή και η απίστευτη χρόνοι μπαταρίας με κάνουν να ξεχνάω την κάμερα όπως έχω ξανά πει και την κάρτα μνήμης.

Η καλύτερη οθόνη της Samsung και η ip68 λίγο σημασία είχαν για μένα..

Πολύ ευχαριστημένος και πάλι από την oneplus.

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Μετά από πολύ καιρό μένω με συσκευή (5Τ) χωρίς samsung έστω στο συρτάρι.

Πάει το s8 plus δεν υπάρχει ούτε στο συρτάρι μου ούτε στο μυαλό μου.

Τώρα μένει να δούμε πόσο καιρό θα κρατήσει αυτό..

Η ταχύτητα αστραπή και η απίστευτη χρόνοι μπαταρίας με κάνουν να ξεχνάω την κάμερα όπως έχω ξανά πει και την κάρτα μνήμης.

Η καλύτερη οθόνη της Samsung και η ip68 λίγο σημασία είχαν για μένα..

Πολύ ευχαριστημένος και πάλι από την oneplus.

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

 

καλημερα φιλε μου κ καλες γιορτες..εγω το ειχα παρει απο τους πρωτους αλλα το εδωσα,αλλα με βλεπω το γρηγοροτερο να αποχωριστω το s8 και να ξαναγυρισω παλι στο op5t.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου κ καλες γιορτες..εγω το ειχα παρει απο τους πρωτους αλλα το εδωσα,αλλα με βλεπω το γρηγοροτερο να αποχωριστω το s8 και να ξαναγυρισω παλι στο op5t.

 

Τελευταία υπάρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από samsugakides στην oneplus.

Εγώ είχα στο παρελθόν το 3 3Τ και 5 αλλά παράλληλα με samsung s7 edge παλαιότερα και s8 plus μέχρι σήμερα.

Πρώτη φορά δίνω samsung συσκευή και μένω μόνο με άλλης μάρκας και δεν είναι άλλη από την 1+.

Νο

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία υπάρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από samsugakides στην oneplus.

Εγώ είχα στο παρελθόν το 3 3Τ και 5 αλλά παράλληλα με samsung s7 edge παλαιότερα και s8 plus μέχρι σήμερα.

Πρώτη φορά δίνω samsung συσκευή και μένω μόνο με άλλης μάρκας και δεν είναι άλλη από την 1+.

Νο

 

και εγω τις αλλαζω πολυ γρηγορα,αλλα το "κλικ" ηταν εντονο με το 5t.μακαρι να μην εχουμε θεμα οθονης.δεν θυμαμαι στο πρωτο να ειχα δει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ. Διαβάζω πως η OnePlus στηρίζει το Root γενικά και δεν χάνουμε εγγύηση!

Παρ' όλα αυτά διαβάζω πως ειδικά σε κινητά σαν το OnePlus 5T δεν είναι καθόλου απαραίτητο και δεν χρειάζεται.

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο και επειδή με τα Android και το Rooting δεν είμαι εξοικειωμένος λέω να το αφήσω όταν παραλάβω την συσκευή.

Θα χάσω κάτι πολύτιμο;;

φιλε μου με ξεκλειδωμα bootloader custom recovery και root μπορεις να κάνεις διάφορα: Nα αλλάξεις rom, να βαλεις κάποια παραμετροποιημένα apps/modules όπως το dolby aτmos πχ για έξτρα δυναμική στον ήχο , ή να κάνεις περαιτέρω παραμετροποίηση στο λειτουργικό σου ή απλά να βάλεις κάποιες εφαρμογές που απαιτούν root. Πχ το titanium back up αν θες να πας σε άλλη ρομ και να εχεις τις εφαρμογες σου με τα δεδομενα τους, to adaway για παραλειψη διαφημίσεων και πολλές άλλες. Σε αυτην την φαση δεν χρειάζεσαι root νομιζω. Στην πορεία θα μαθαίνεις (αναλόγως τις ανάγκες - επιθυμίες σου) όπως όλοι μας και θα δεις τι θες... Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά πάντως στο δικό μου rma είπαν ότι όντως υπάρχει θέμα και κανόνισαμε να το στείλω. Θα δούμε πως θα εξελιχθεί

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ζήτησα refund επειδή λόγω γιορτών θα είμαι πέρα δώθε και δεν ήξερα πού να δηλώσω να έρθει η συσκευή. Έχω κατα νου ότι ίσως είναι πρόβλημα πρώτων παρτίδων, οπότε θα περιμένω μόλις γυρίσω Θεσσαλονίκη από τις γιορτές να ξαναπαραγγειλω. Ήδη μου λείπει η μπαταρία τέρας πάντως.

 

Kosvou τι πρόβλημα είχε το δικό σου και το επέστρεψες; Εντύπωση μου κάνει γιατί εγώ την αντιμετώπιση τους θα την χαρακτήριζα υποδειγματική. Μπαμ μπαμ όλα, ιδιαίτερα ευγενικοί στα μέιλ και στο τσατ και δεν μου δημιούργησαν το παραμικρό θέμα. Μακάρι να είχα τέτοια αντιμετώπιση για ο,τι ελαττωματικό προϊόν έχω αγοράσει ποτέ.

 

V@gelis, στην Arvato πάει αλλά λέει διεύθυνση Τσεχίας το χαρτί. Δεν γίνεται κανένας έλεγχος στην Ελλάδα, κατευθείαν Τσεχία. Τώρα αν αυτή η Arvato έχει σχέση με την ελληνική, δεν ξέρω

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...