Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ανοίγουμε και κάνα thread με φωτο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καλά παιδιά στο 5Τ βλέπω :) ✌

Ε βέβαια!! ;)

Εγώ για χάρη του σιγά-σιγα βλέπω να το πουλάω το S7 edge. Προς το παρών τα 'χω και τα δύο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Έχω διπλό tap για ξεκλείδωμα και δακτυλικο αποτύπωμα. Όταν κάνω αυτές τις ενέργειες υπάρχει στιγμιαία δόνηση. Απενεργοποιηται αυτό κάπως;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Έχω διπλό tap για ξεκλείδωμα και δακτυλικο αποτύπωμα. Όταν κάνω αυτές τις ενέργειες υπάρχει στιγμιαία δόνηση. Απενεργοποιηται αυτό κάπως;;

 

Νομίζω όχι. Ακόμα στο τελείως αθόρυβο το κάνει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια!! ;)

Εγώ για χάρη του σιγά-σιγα βλέπω να το πουλάω το S7 edge. Προς το παρών τα 'χω και τα δύο!

Λογικό είναι ✌ δυο γεννιες του ρίχνει ουσιαστικά ;) απόλαυσε το!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Οκ ευχαριστώ πάντως!
Και σε εμένα μου την δίνει... Από κλείδωμα οθόνης πως μπορώ να απαντήσω σε μήνυμα γιατί μου ζητάει pin.... Γνωρίζει κάποιος?

Υ. Η το κινητό απλά τα σπάει... Και μόνο που κλείνει και ανοίγει στην ώρα που θες εσύ μου θύμισε τις παλιές καλές εποχές που είχα blackberry...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο και εγώ στην παρέα του 5Τ.

Είμαι με s8 plus, το άφησα για λίγο στο συρτάρι για χάρη του op5 και από αύριο πάλι στο συρτάρι για χάρη του 5Τ.

Με το op5 έμεινα ευχαριστημένος γενικά.

Φαντάζομαι εδώ τα πράγματα ακόμα καλύτερα.

Χρειάζεται και αυτη η συσκευή συμβιβασμούς όπως όλες αλλά αυτή η ταχύτητα και η μπαταρία είναι το κάτι άλλο.

Ότι και αν δουλέψω μετά από oneplus μου φαίνεται ότι "κολλάει".

Αυριο θα σας έχω τις πρώτες μου εντυπώσεις..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το πόσο γελάω με άτομα που γενικά δεν ασχολούνται πολύ με τεχνολογία και με ρωτάνε πoιο κινητό είναι αυτό και από που το πήρα, δεν λέγεται... Άντε τώρα να τους εξηγήσεις... Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο γελάω με άτομα που γενικά δεν ασχολούνται πολύ με τεχνολογία και με ρωτάνε πιο κινητό έιναι αυτό και από που το πήρα, δεν λέγεται... Αντε τώρα να τους εξηγήσεις...

Αυτό ακριβώς!!

Ειδικά όταν πας από κάποιο "καλό" επώνυμο κινητό στο OnePlus, οι μη γνώστες της εταιρείας, σε κοιτάνε περίεργα!

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο και εγώ στην παρέα του 5Τ.

Είμαι με s8 plus, το άφησα για λίγο στο συρτάρι για χάρη του op5 και από αύριο πάλι στο συρτάρι για χάρη του 5Τ.

Με το op5 έμεινα ευχαριστημένος γενικά.

Φαντάζομαι εδώ τα πράγματα ακόμα καλύτερα.

Χρειάζεται και αυτη η συσκευή συμβιβασμούς όπως όλες αλλά αυτή η ταχύτητα και η μπαταρία είναι το κάτι άλλο.

Ότι και αν δουλέψω μετά από oneplus μου φαίνεται ότι "κολλάει".

Αυριο θα σας έχω τις πρώτες μου εντυπώσεις..

Για αυτό αυτήν πήρα βλέποντας φώτο και ήθελα μαλακή να είναι και οχι σκληρή που δεν συμπαθώ
Κι εγώ έρχομαι Αλέξ στο 5Τ ξανά...

Ερώτηση. Η θήκη που έχει στη συσκευασία καλύπτει την κάμερα, δηλαδή έχει το απαραίτητο bump (η κοινώς, καρούμπαλο) για να μην ακουμπάνε οι φακοί στο τραπέζι;

Όλα τα καλά παιδιά από το s8+ βλέπω πιάσαμε το 5t. Εγώ το περιμένω Τετάρτη με priority μαζί με τα ακουστικά του. 8gb κι εγώ και θα το χω μαζί με το s8+ . Θα ακολουθήσει εξονυχιστικό φωτογραφικό συγκριτικό να ξέρετε. Μόνο στην φωτογραφία το φοβάμαι. Στα άλλα ακόμη και το 3t που επίσης έχω είναι καλύτερο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.net/threads/screen-uniformity-issue.690780/

 

Υπάρχει κανείς που να παρουσιάζει η συσκευή του το παραπάνω πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!

Κατοχος κ εγω του 8/128.Εκανα την παραγγελια μου στις 13/12 στις 20:00 το βραδυ με standard shipping και 16/12 στις 11:00 ειχα τη συσκευη στα χερια μου στην Κρητη.Τυφλα να εχει το priority δλδ!

Θελω μια γνωμη σχετικα με το τηλεφωνο!Οπως ειπα και πιο πανω το εχω 2 μερες στα χερια μου κ εχω κανει μολις μια πληρη φορτιση. Σημερα το πρωι λοιπον με μολις 1 ωρα οθονη ο δεικτης δειχνει 66% μπαταρια!

Αν εχω καταλαβει καλα απο τα υπολοιπα ποστ αυτο ειναι λιγο,σωστα?

Αρα επικοινωνω με την εταιρεια?Ή το ξελυγωνω για κανα 2 μερες ακομα να δω πως θα παει???

Link to comment
Share on other sites

δες το κανα 2 μέρες πως θα πάει πρώτα. κάποια δείγματα που πήρε το μάτι μου σ αυτή τη σελίδα http://www.techradar.com/reviews/oneplus-5t-review/2. άντε δε θα πω ότι η κάμερα φαίνεται για τα πανηγύρια, να μην είμαι υπερβολικός.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!

Κατοχος κ εγω του 8/128.Εκανα την παραγγελια μου στις 13/12 στις 20:00 το βραδυ με standard shipping και 16/12 στις 11:00 ειχα τη συσκευη στα χερια μου στην Κρητη.Τυφλα να εχει το priority δλδ!

Θελω μια γνωμη σχετικα με το τηλεφωνο!Οπως ειπα και πιο πανω το εχω 2 μερες στα χερια μου κ εχω κανει μολις μια πληρη φορτιση. Σημερα το πρωι λοιπον με μολις 1 ωρα οθονη ο δεικτης δειχνει 66% μπαταρια!

Αν εχω καταλαβει καλα απο τα υπολοιπα ποστ αυτο ειναι λιγο,σωστα?

Αρα επικοινωνω με την εταιρεια?Ή το ξελυγωνω για κανα 2 μερες ακομα να δω πως θα παει???

 

Σε δύο μέρες ανοιχτό 66%?

Αυτό νομίζω ότι δύσκολα το πετυχαίνεις σε ναυαρχίδα.

Ανέβασε μας και τα στατιστικά να δούμε..

Αν νομίζω κάθε άλλο παρά πρόβλημα είναι αυτό.

Πολλές ώρες sot βλέπεις όταν του αλλάζεις τα φώτα από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ και όχι σε 3-4 μέρες ανοιχτή την συσκευή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Galakto

Αν το είχες ανοιχτό δύο μέρες χωρίς καμία φόρτιση και είναι στο 66% είναι πάρα πολύ καλό νούμερο...

 

Η μπαταρία δεν πέφτει μόνο με την οθόνη ανοιχτή. Και με κλειστή οθόνη συγχρινιζονται οι εφαρμογές στο background και είναι stand by για κλήσεις μήνυματα κτλ...

 

Οι ώρες οθόνης που αναφέρουμε είναι συνήθως με πιο βαριά χρήση, δηλαδή μέσα σε μια μέρα περίπου....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Εχει κανει καποιος μεταβαση απο iphone 7 plus σε one plus 5t?

θελω να μαθω αν αξιζει να δωσω το iphone για το 5t.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εξηγησα εγω καλα!

Παρελαβα το κινητο Σαββατο πρωι και ειχε 60% μπαταρια.επειδη δ ειχα καρτα sim εφυγα απο το σπιτι χωρις να το πολυχρησιμοποιησω και το επιασα στα χερια μου σαββατο βραδυ. Κυριακη πρωι το εβαλα για φορτιση και το εβγαλα απο το ρευμα πληρως φορτισμενο στις 12:00!Αυτο εννοω οταν λεω μια φορτιση σε δυο μερες.

Σημερα το πρωι,με ελαχιστη χρηση εχει sot 1 ωρα κ 22' και υπολοιπο μπαταριας 60%.

Θα βαλω κ screenshot μολις βρω πως!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράλογο νούμερο και πάλι. Φυσιολογικό είναι κατά την γνώμη μου. Σου είπα ότι το SoT να το κοιτάς μέσα στην μέρα, όταν έχει μείνει τόσες ώρες σε αναμονή είναι λογικό κατά την γνώμη μου
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

αρχίζω και δαιμονίζομαι πάντως. ακόμα δεν έχει γίνει shipped..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ώρα καλή σας!

Το πήρα για τη συζυγο και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος απλός τρόπος (εκτός backup/restore) για να μεταφέρω τα δεδομένα από άλλη συσκευή (οχι OP) στο OP5T;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει 2-3 φορές να παγώνει η οθόνη σε εφαρμογές μετά από ξεκλείδωμα και να μην με αφήνει πχ να κάνω scroll, διαβάζω ότι έχει τύχει και σε άλλους, σας έχει συμβεί? Είμαι stock kernel & oos 4.7.4 rout με magisk. Τα μόνα που έχω σβήσει είναι κάποιες εφαρμογές google, καποιες test και τα engineering mode/logs. Θυμάμαι το είχα πάθει και με την 4.7.2.

Επανέρχεται να κλειδώσω και ξεκλειδώσω πάλι την οθόνη

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει 2-3 φορές να παγώνει η οθόνη σε εφαρμογές μετά από ξεκλείδωμα και να μην με αφήνει πχ να κάνω scroll, διαβάζω ότι έχει τύχει και σε άλλους, σας έχει συμβεί? Είμαι stock kernel & oos 4.7.4 rout με magisk. Τα μόνα που έχω σβήσει είναι κάποιες εφαρμογές google, καποιες test και τα engineering mode/logs. Θυμάμαι το είχα πάθει και με την 4.7.2.

Επανέρχεται να κλειδώσω και ξεκλειδώσω πάλι την οθόνη

 

Δεν μου εχει συμβει 3 εβδομαδες που το εχω... Δοκιμασε να περασεις την 4.7.5 μηπως και το διορθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...