Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια του ειναι απο αλλον πλανητη πρωτη φορτιση χθες μεχρι το 95% γιατι επρεπε να φυγω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...Εγώ με το 3Τ,τον χρησιμοποιώ κάθε μέρα,και είναι σαν την πρωτη μέρα...

 

Και εγώ τα ίδια φίλε με εσένα. Παρέλαβα εχτές και άφησα το s8. Να σε ρωτήσω. Όταν μιλάς τους ακούς καλά;; Έξω στον δρόμο δεν ακούω και πάρα πολύ καλά. Μέσα σε σπίτι εννοείται ακούω άριστα. Πως βλέπεις τον ήχο;; Επίσης ξέρεις πως βγαίνει η δόνηση από το δακτυλικο αποτύπωμα όταν ξεκλειδώνεις;;

 

Κυριοι καλοριζικά καταρχην τα νεα οπλα...

Θα με ενδιεφερε αν ειναι ευκολο να κανετε μια μικρη/περιεκτική συγκριση των εν λογω 2 κινητων (1+5Τ και S8)...ειμαι ανάμεσα στα 2 (αν και τινω προς το 1+) και έλεγα να μας ξεκαθαρίσετε λιγο το τοπιο...

Απο αποδοση, ταχυτητα, μπαταρία, χρηστικότητα κτλ

Απο οτι καταλαβαινω στο θεμα οθονης υπερτερει το S8 αλλα για εμενα αυτο δεν ειναι βασικο κριτηριο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από πολύ προσπάθεια να κρατηθώ, τελικά δεν θα κρατηθώ και θα το πάρω. Παίζει κανένας κωδικός από κάποιον που το έχει πάρει για την έκπτωση σε αξεσουάρ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από πολύ προσπάθεια να κρατηθώ, τελικά δεν θα κρατηθώ και θα το πάρω. Παίζει κανένας κωδικός από κάποιον που το έχει πάρει για την έκπτωση σε αξεσουάρ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=461094

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωθηκε. Απλά πετάει ένα μήνυμα όταν ανοίγει το κινητό... Μικρό το κακό βεβαια.

 

Ερωτηση. Δε γίνεται να "απενεργοποιηθεί" η λειτουργία του διακόπτη σιγασης; Εννοώ να είναι για παράδειγμα μόνιμα στη θέση δυνατό και να παίζεις από το software αν θες αθόρυβο ή όχι. Δε βολεύει και πολύ που είναι 3 οι θέσεις και στη μέση έχει το μην ενοχλείτε. Χώρια ότι θα χαλάσει για πλάκα ο διακόπτης αν κάθε μέρα το πηγαινοφερνεις μονοκοπανια από την πάνω θέση στην κάτω και αντίστροφα ποσες φορές. Το θεωρώ τεράστιο μειονέκτημα το ότι σε υποχρεώνει να έχεις τον διακόπτη για να επιλέγεις αθόρυβο. (Εκτός αν δε βρήκα την επιλογή που ζητάω) ευτυχώς που δεν το πήρα για δικη μου συσκευή αρχικά :p Αν και σκέφτομαι να παρω και ένα δικό μου αργότερα αλλά πραγματικά το θεωρώ λόγο για να μη το προτιμήσω αν είναι υποχρεωτικό για τη λειτουργία το κουμπί σιγασης...

 

Το είχα ρωτήσει στο φόρουμ της Oneplus κι ένας έξυπνος μου είπε "κι αν χαλάσει αυτό κι αν χαλάσει το ένα κι αν χαλάσει το άλλο". Συμφωνώ απόλυτα στο ότι ίσως χαλάσει και μετά δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής αθόρυβου. Ενδεχομένως να το κάνει καμιά εφαρμογή που ρυθμίζεις προφίλ όπως θες εσύ σαν τα ΝΟΚΙΑ και τα Ericsson του 2005. Τον χρησιμοποιώ κι εγώ το διακόπτη κάθε μέρα στο γραφείο αλλά αρκετά παιδιά ανέφεραν ότι δεν είχαν ποτέ πρόβλημα επί χρόνια.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφω και διαβάζω στο φόρουμ της 1+ εδω και χρόνια..

Οπως και εδώ απο 1+1 εποχή καθώς πέρασα απ'ολα εκτός του 2.

Δεν αναφέρθηκε το παραμικρό ποτέ για το πλήκτρο που το γυρνάει αθόρυβο, νομίζω τσάμπα το συζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει στο φόρουμ της Oneplus κι ένας έξυπνος μου είπε "κι αν χαλάσει αυτό κι αν χαλάσει το ένα κι αν χαλάσει το άλλο". Συμφωνώ απόλυτα στο ότι ίσως χαλάσει και μετά δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής αθόρυβου. Ενδεχομένως να το κάνει καμιά εφαρμογή που ρυθμίζεις προφίλ όπως θες εσύ σαν τα ΝΟΚΙΑ και τα Ericsson του 2005. Τον χρησιμοποιώ κι εγώ το διακόπτη κάθε μέρα στο γραφείο αλλά αρκετά παιδιά ανέφεραν ότι δεν είχαν ποτέ πρόβλημα επί χρόνια.

Δεν ξέρω αν θα με βολέψει το κουμπί........ αλλά για λειτουργία προφιλ (όπως τις παλιές συσκευές) δουλεύω εδώ και πολύ καιρό αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Λοιπόν παιδιά, σήμερα το πρωί παρέλαβα και 'γω!! Λόγω χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω ακόμη το unboxing :p αλλά θα το κάνω σύντομα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα με βολέψει το κουμπί........ αλλά για λειτουργία προφιλ (όπως τις παλιές συσκευές) δουλεύω εδώ και πολύ καιρό αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Λοιπόν παιδιά, σήμερα το πρωί παρέλαβα και 'γω!! Λόγω χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω ακόμη το unboxing :p αλλά θα το κάνω σύντομα!!

 

Και κρατιεσαι;;;;;;

Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ. Μόνο που δεν χαμηλώνουν και οι ήχοι συστήματος όταν μπαίνει στην προτεραιότητα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και κρατιεσαι;;;;;;

Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ. Μόνο που δεν χαμηλώνουν και οι ήχοι συστήματος όταν μπαίνει στην προτεραιότητα....

Άσε....... δεν ξέρω και 'γω πως κρατιέμαι!! :D

Σήμερα θα το ψιλοστήσω για να το δουλέψω λίγο και μάλλον αύριο- μεθαύριο........ unlock bootloader και TWRP!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε....... δεν ξέρω και 'γω πως κρατιέμαι!! :D

Σήμερα θα το ψιλοστήσω για να το δουλέψω λίγο και μάλλον αύριο- μεθαύριο........ unlock bootloader και TWRP!!

 

Έχεις μείνει από εποχές g2 δεν μπορείς χωρίς unlock και twrp

Ευτυχώς αυτά όλα τα τηλέφωνα δουλεύουν άψογα από την πρώτη στιγμή

Μόνο οι διαφημίσεις με ενοχλούν παρά πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσε....... δεν ξέρω και 'γω πως κρατιέμαι!! :D

Σήμερα θα το ψιλοστήσω για να το δουλέψω λίγο και μάλλον αύριο- μεθαύριο........ unlock bootloader και TWRP!!

Φίλε κάνε πρώτα unlock bootloader μην σου κάνει επαναφορά εργοστασιακών ενώ έχεις ξεκινήσει να το στήνεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις μείνει από εποχές g2 δεν μπορείς χωρίς unlock και twrp

Ευτυχώς αυτά όλα τα τηλέφωνα δουλεύουν άψογα από την πρώτη στιγμή

Μόνο οι διαφημίσεις με ενοχλούν παρά πολύ

Ισχύει ότι δουλεύει άψογα εξαρχής αλλά βοηθάει το ρουτ στο να κάνεις πιο "δική" σου την συσκευή..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το oxygen updater μου το βγαζει 1608 mb....τι παιζει; Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!

 

πως γινεται με αυτο το προγραμμα να ενφανιζει update και μεσα απο το τηλ να μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια εκδοση ??????:):)

Link to comment
Share on other sites

Στο βγάζει Φούλ μέγεθος γιατί είσαι ροοτ λογικά.

 

Τα update με vpn έρχονται γρήγορα αλλιώς θα περιμένεις μέρες .. :)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόνο 26mb και πάλι δεν διόρθωσαν το θέμα με την γκαλερί!!! Τι γίνεται ρε παιδιά μόνο σε εμένα το κάνει;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος αυτου του κτηνους εδω και μια βδομαδα.Παιζει να υπαρχει tempered στην ελλαδα ? Επειδη τωρα με τις εκπτωσεις στο site της 1+ δεν εχει μεινει ουτε για δειγμα... και απο οσο ειδα σε αμαζον εχουν βγει κατι μετρια τζαμια !

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 4. 7.5. Να την κατεβάσω;; Είναι Οκ

 

Μία χαρά φαίνεται μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει κάποιος να κατεβάσει το oxygen updater για αναβαθμίσεις και δεν τις κατεβάζει από το μενού της συσκευής; Είναι σίγουρα επίσημες εκδόσεις; Βοηθειστε με να καταλάβω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...