Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω blue tint δεν ειδα 10 μερες τωρα!

Το κινητο δεν κουραζει καθολου μα καθολου ειδικα το βραδυ που βαζω νυχτερινο φωτισμο!! Τωρα τι λετε δεν μπορω να καταλαβω! Και σιγα μην ειναι καλυτερη η οθονη του μικρου πιξελ! Το xl κλασης ανωτερο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω κατι αλλο που υελω να ρωτησω ειναι αν συμφερει να κανουμε αναβαθμιση την καμερα μας στο xl2 για να ναι σαν του pixel 3

 

Μα δεν συγκρίνουμε την οθόνη με νυχτερινό φωτισμό. Τι είδους σύγκριση θα ήταν αυτή;

Το μπλε υπάρχει λόγω πάνελ LG όπως ειπώθηκε παραπάνω. Δεν είναι ίδιο σε όλες στις συσκευές και φαίνεται υπό γωνία. Απλά αλλάζει η γωνία στην οποία είναι εμφανές και η ένταση.

Τώρα για τη σύγκριση μεταξύ των οθονών, τα έχω δίπλα δίπλα και τουλάχιστον στα δικά μου μάτια η οθόνη του μικρότερου είναι πιο ευχάριστη. Αν τα έχεις δει και έχεις άλλη άποψη, σεβαστή.

 

Όσον αφορά στην κάμερα, δεν είναι αναβάθμιση. Είναι εγκατάσταση ενός διαφορετικού apk. Τα πιο σημαντικά για μένα υπάρχουν ήδη. Αν πιστεύεις ότι χρειάζεσαι τα υπόλοιπα (μερικά εκ των οποίων δεν είναι φτιαγμένα για το 2) και θα κάθεσαι να ενημερώνεις μόνος την εφαρμογή κάνε το.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν συγκρίνουμε την οθόνη με νυχτερινό φωτισμό. Τι είδους σύγκριση θα ήταν αυτή;

Το μπλε υπάρχει λόγω πάνελ LG όπως ειπώθηκε παραπάνω. Δεν είναι ίδιο σε όλες στις συσκευές και φαίνεται υπό γωνία. Απλά αλλάζει η γωνία στην οποία είναι εμφανές και η ένταση.

Τώρα για τη σύγκριση μεταξύ των οθονών, τα έχω δίπλα δίπλα και τουλάχιστον στα δικά μου μάτια η οθόνη του μικρότερου είναι πιο ευχάριστη. Αν τα έχεις δει και έχεις άλλη άποψη, σεβαστή.

 

Όσον αφορά στην κάμερα, δεν είναι αναβάθμιση. Είναι εγκατάσταση ενός διαφορετικού apk. Τα πιο σημαντικά για μένα υπάρχουν ήδη. Αν πιστεύεις ότι χρειάζεσαι τα υπόλοιπα (μερικά εκ των οποίων δεν είναι φτιαγμένα για το 2) και θα κάθεσαι να ενημερώνεις μόνος την εφαρμογή κάνε το.

 

 

 

 

 

 

 

Οχι νταξει με διαφωτισες δεν προκειται να κατεβασω apk για την καμερα. Δεν αξιζει να κανω μονος μου αναβαθμισεις και ουτε σαν εξελιξη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρητικά όλα το έχουν. Ίσως δεν μπορείς να το καταλάβεις. Βέβαια δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω αλλά από όσα λένε και σε xda όλα έχουν πολύ ή λίγο.

Η γκρίνια πιο πολύ συνήθως έρχεται από το ότι πληρώνω κάτι σε τοπ τιμή και δεν είναι άρτιο. Εκεί ξεκινάει στη βάση της η γκρίνια γύρω από αυτό. Είχε βάση αλλά μεγάλωσε πάνω σε αυτό και φυσικά στους haters.

Σε νεότερες εκδόσεις υπάρχει αλλά δεν είναι τόσο έντονο όσο στις πρώτες που είχαν και άλλα θέματα όπως διαφορετική απόχρωση από πάνω προς τα κάτω της οθόνης.

 

Τώρα για την κάμερα που λες. Αν αξίζει. Υπό ποια έννοια? Γιατί να μην έχεις όσα features μπορούν να λειτουργήσουν του P3??? Αν τα χρησιμοποιείς είναι άλλο. Αλλά θα τα έχεις εκεί. Αν μετά θέλεις updates οπότε βγαίνει τότε μένεις με στοκ για να μην περιμένεις τον Dev να ανανεώσει το port.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

 

 

Κοιτα εγω δεν προσεξα τιποτα για blue tint. Ωστοσο τωρα που το ξανακοιταξα απο γωνια αλλαζει το ολολευκο και ισως παει προς το μπλε χωρις να μπορω να καταλαβω απολυτα οποτε ισως ναι να ναι ετσι .. το κοιταω ξανακοιταω και δεν καταλαβαινω με ακριβεια αλλα νταξει προβλημα ανυπαρκτο σιγουρα... Τζαμπα ο ντορος για το μπλε τιντ...

Εγω θελω να ρωτησω και κατι αλλο! Το κινητο αυτο ποσο καιρο θα μπορω ακομα να το εχω και να με στα τοπ και οταν λεω τοπ εννοω απο αποψη ταχυτητας καμερας εφαρμογων! Πολλα σαμσουνγκ κινητα που ειχα μετα απο καιρο χρησης μεινονταν σαν ταχυτητα και αποδοση και με τα updates χαλια και ειχα ναυαρχιδες και υποπτευομαι οτι το κανε σκοπιμα η εταιρεια να με αναγκασει να παρω αλλο. Δεν θελω να μου παθει κι αυτο το ιδιο και να το πουλησω σε κανα χρονο (που μαλλον θα το πουλησω οπως ολα) και μακαρι να μου μεινει. Ποια ειναι η αποψη σ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά στην κάμερα, δεν είναι αναβάθμιση. Είναι εγκατάσταση ενός διαφορετικού apk. Τα πιο σημαντικά για μένα υπάρχουν ήδη. Αν πιστεύεις ότι χρειάζεσαι τα υπόλοιπα (μερικά εκ των οποίων δεν είναι φτιαγμένα για το 2) και θα κάθεσαι να ενημερώνεις μόνος την εφαρμογή κάνε το.

 

Αυτό ακριβώς, η κάμερα του 3 δεν αντικαθιστά την υπάρχουσα αλλά λειτουργεί ως ξεχωριστή εφαρμογή κάμερας.

 

Εγω θελω να ρωτησω και κατι αλλο! Το κινητο αυτο ποσο καιρο θα μπορω ακομα να το εχω και να με στα τοπ και οταν λεω τοπ εννοω απο αποψη ταχυτητας καμερας εφαρμογων! Πολλα σαμσουνγκ κινητα που ειχα μετα απο καιρο χρησης μεινονταν σαν ταχυτητα και αποδοση και με τα updates χαλια και ειχα ναυαρχιδες και υποπτευομαι οτι το κανε σκοπιμα η εταιρεια να με αναγκασει να παρω αλλο. Δεν θελω να μου παθει κι αυτο το ιδιο και να το πουλησω σε κανα χρονο (που μαλλον θα το πουλησω οπως ολα) και μακαρι να μου μεινει. Ποια ειναι η αποψη σ?

 

Για έναν χρόνο ακόμα σίγουρα θα δουλεύει απροβλημάτιστα εκτιμώ, δε χρειάζεται να μπαίνεις σε τέτοιες σκέψεις. Το έχεις και απλά το απολαμβάνεις για όσο κρίνεις εσύ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η προσθήκη της εφαρμογής Google Camera P3 είναι απλή εγκατάσταση μιας ακόμα εφαρμογής, και δεν αλλάζει κάτι στην υφιστάμενη εφαρμογή Google Camera.

 

BIJT9xf.png

 

Απλώς δεν είναι προφανώς διαθέσιμη στο Google Play και πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο .APK και να το εγκαταστήσεις, πράγμα όμως που δεν παίρνει παραπάνω από 3'

 

Η τελευταία έκδοσης της Google Camera P3 είναι η 9.1 και υπάρχει εδώ:

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=31068

 

Αφού κατεβάσεις το αρχείο .APK, το εκτελείς, σου ζητάει έγκριση για εγκατάσταση αφού δεν είναι μέσω Google Play, και εγκαθίσταται, ξεχωριστά όπως είπαμε από την εφαρμογή Google Camera που έχεις.

 

Τα επιπλέον χαρακτηριστικά που έχει είναι τα εξής:

 

https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FLwv8BER.png

 

Αυτό με την πτώση της απόδοσης, το είχα ακούσει σε ένα βίντεο του Marques Brownlee στο Υoutube , αλλά εγώ δεν το έχω παρατηρήσει καθόλου. Φαντάζομαι δεν αναφερόταν σε πτώση της απόδοσης με την έννοια ότι το λογισμικό έγινε πιο απαιτητικό, αλλά ότι το υλικό (επεξεργαστής ? μνήμη ?) με τον καιρό λειτουργεί χειρότερα ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχα δοκιμάσει και εγώ αυτή την κάμερα αλλά δεν βρήκα ιδιαίτερη διάφορα πέρα από auto focus tracking και το ότι η ποιότητα jpeg είναι στο 100%. Έχει κάποιος άλλος κάνει κάποια αναλυτική σύγκριση/τεστ μεταξύ αυτής και της στοκ να μας πει αν σε καθημερινή χρήση βλέπει διάφορες?

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ φανατικός Hangouts, ελπίζω ότι τελικά ισχύει αυτό που λένε για "μετακίνηση" όσων των χρησιμοποιούν στην υπηρεσία του GSuite. Αλλά αυτός είναι ο λόγος που το ψάχνω και κοιτούσα και το desktop Messages.

 

Από ότι κατάλαβα ο μόνος τρόπος να καταλάβεις αν θα πάει μέσω wifi-data είναι ότι κάτω από το φακελάκι στα δεξιά ΔΕΝ θα λέει SMS σωστά;

Γενικά βλέπω έχει links preview, οι φωτό λογικά στέλνονται συμπιεσμένες. Είσαι ικανοποιημένος;

 

@djkostas20 σε Cosmote-Vodafone λειτουργεί πάντως

 

Σωστά, εάν δεν λέει SMS τότε πάει μέσω data-wifi. Κοίτα, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος διότι ό,τι έκανα στο hangouts το κάνω με το RCS. Απλώς, δεν το έχει ακόμα κόσμος αρκετός. Προσωπικά, όσες επαφές είχα που χρησιμοποιύσαμε το hangouts πήγαμε στο RCS, οπότε είναι το ίδιο.

Το μεγάλο μπαμ θα είναι όταν αρχίσεις να λαμβάνεις boarding pass, tickets κτλ μέσω RCS.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, εάν δεν λέει SMS τότε πάει μέσω data-wifi. Κοίτα, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος διότι ό,τι έκανα στο hangouts το κάνω με το RCS. Απλώς, δεν το έχει ακόμα κόσμος αρκετός. Προσωπικά, όσες επαφές είχα που χρησιμοποιύσαμε το hangouts πήγαμε στο RCS, οπότε είναι το ίδιο.

Το μεγάλο μπαμ θα είναι όταν αρχίσεις να λαμβάνεις boarding pass, tickets κτλ μέσω RCS.

 

Υπαρχει καποιο Λινκ για κατεβασμα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο Λινκ για κατεβασμα ;
Κατέβασμα?? Για το feature της στοκ εφαρμογής μηνυμάτων μιλάει. Λίγα ποστ πιο πάνω αναφέρει και πως να το ενεργοποιήσεις.

 

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα δεν το έχουν όλοι. Αν και προσωπικά προτιμώ έτσι και αλλιώς την διαφοροποίηση των chat από τα sms. Οπότε γενικότερα το όλο εγχείρημα δεν νομίζω ότι θα με τραβήξει μακριά από Hangouts και άλλα social chats.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασμα?? Για το feature της στοκ εφαρμογής μηνυμάτων μιλάει. Λίγα ποστ πιο πάνω αναφέρει και πως να το ενεργοποιήσεις.

 

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα δεν το έχουν όλοι. Αν και προσωπικά προτιμώ έτσι και αλλιώς την διαφοροποίηση των chat από τα sms. Οπότε γενικότερα το όλο εγχείρημα δεν νομίζω ότι θα με τραβήξει μακριά από Hangouts και άλλα social chats.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

Πάλι να "αντιγράψει" την Apple θέλει η Google.

Προσπαθεί να κάνει ένα δικό της iMessage.

 

Όταν βάζω τη κάρτα στη δεύτερη συσκευή μου, έχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτή διότι δε με βόλεψε.

Παραμένω φανατικός Hangouts κι εγώ παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι να "αντιγράψει" την Apple θέλει η Google.

Προσπαθεί να κάνει ένα δικό της iMessage.

 

Όταν βάζω τη κάρτα στη δεύτερη συσκευή μου, έχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτή διότι δε με βόλεψε.

Παραμένω φανατικός Hangouts κι εγώ παίδες!

 

Φανατικοι hangouts πρεπει να στε μονο εσεις παντως γιατι πρωτη φορα βλεπω ανυρωπους να το χρησιμοποιουν για αυτο το λογο κιολας η samsung αποφασισε να το καταργησει!

Link to comment
Share on other sites

Φανατικοι hangouts πρεπει να στε μονο εσεις παντως γιατι πρωτη φορα βλεπω ανυρωπους να το χρησιμοποιουν για αυτο το λογο κιολας η samsung αποφασισε να το καταργησει!

 

Έίναι τι βολεύει τον καθένα. Εμένα με τους φίλους/γνωστούς μου με βολεύει πάρα πολύ. Η samsung και η κάθε samsung σε θέλουν στο οικοσύστημα τους. Θα κάνουν τα πάντα για αυτό και να σε κάνουν εξαρτημένο από αυτό στον μέγιστο βαθμό. Οπότε ο λόγος κατάρτησης δεν έρχεται από αυτό. Σίγουρα το hangouts δεν έχει την ευρεία χρήση των άλλων social οπότε σου λένε δεν υπάρχει και λόγος να το περιλαμβάνουμε.

Έχει Chrome plugin για το desktop με κανονικό συγχρονισμό σε αντίθεση με όλα τα άλλα social chat που ζρησιμοποιούνται κατά κύριο λόγο. Messenger δεν έχει native app, μόνο third-party, viber desktop αν το κλείσεις έχασες όλα τα μηνύματα για το διάστημα που είναι κλείστό στο desktop. Whatsapp δεν έχω δοκιμάσει καθώς δεν έχει σχεδόν κανένας γνωστός και δεν το χρησιμοποιώ. Και έχω και chat history στο Gmail μου για το hangouts. Επίσης όπως προείπα παραπάνω θέλω διαφορετικές εφαρμογές για κάθε τι. SMS στα δικά σου, ακόμα και αν είναι μέσω data. Chats, το κάθε ένα στο δικό του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάλι να "αντιγράψει" την Apple θέλει η Google.

Προσπαθεί να κάνει ένα δικό της iMessage.

 

Όταν βάζω τη κάρτα στη δεύτερη συσκευή μου, έχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτή διότι δε με βόλεψε.

Παραμένω φανατικός Hangouts κι εγώ παίδες!

Μάλλον το μοντέλο που θέλει να ακολουθήσει δεν είναι το imessage αλλά κάτι πολύ πιο cross-platform και ανεξάρτητο, μήπως καταφέρει να αποκτήσει ένα μέγεθος που δεν έχει καταφέρει καθόλου με τα Google talk, Hangouts, Allo, κλπ

 

Αν το είχε κάνει δέκα χρόνια πριν, ίσως κάτι να γινόταν, αλλά τώρα γιατί να παρατήσουν οι χρήστες το Viber, WhatsApp, Facebook chat, για κάτι με υποδεέστερα χαρακτηριστικά?

 

Ναι μεν υπάρχει κατακερματισμός μεταξύ πολλών εφαρμογών, αλλά δεν είναι δύσκολο να έχεις όλα τα παραπάνω εγκατεστημένα (+ Skype) και να μιλάς με όλους, ανάλογα τι έχει ο καθένας.

 

Και γω προτιμώ Hangouts, σε σχέση με Viber επειδή το Hangouts έχει και web client, και σε σχέση με WhatsApp επειδή αν δεν λειτουργεί το τηλ. δεν δουλεύει, αλλά τελικά τα έχω όλα εγκατεστημένα για να μπορώ να μιλήσω με όλους. Και το Telegram φαίνεται ενδιαφέρον αλλά το έχουν λίγοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φανατικοι hangouts πρεπει να στε μονο εσεις παντως γιατι πρωτη φορα βλεπω ανυρωπους να το χρησιμοποιουν για αυτο το λογο κιολας η samsung αποφασισε να το καταργησει!

 

Πώς να το καταργήσει η Samsung αφού είναι εφαρμογή της Google?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ σκέψου έχω αγοράσει τον nova αλλά για κάποιο λόγο έβαλα τον CPL launcher, έχει αρκετές ρυθμίσεις αλλά είναι πιο ελαφρύς από της Google. Για κάποιο λόγο και εγώ έχω ξενερώσει με τον Nova

 

Sent from my Pixel 2 XL

Φίλε μου διάβασα για τον cpl που έγραψες και για πρώτη φορά μετά από χρόνια εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο μου δεν έχει nova launcher ......

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σκεφτομαι να αγορασω smartwhatch αλλα δεν ξερω ποιο. Εχω κλεισει καπως στο samsung gear 3 αλλα δεν ξερω κατα ποσο καλα θα συνεργαζεται με το πιξελ 2ΧL η γενικα θα αποδοσει. Εσεις ποια προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από mix 2s στο 2xl. Λάτρης του stock android από εποχή nexus έχω στην συσκευή aosp du rom για όσους ξέρουν και φυσικά gcam. Δεν πήρα pixel λόγο τιμής αλλά τα 500 του 2xl με προκαλούν. Τι λέτε αξίζει η μετάβαση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάλι να "αντιγράψει" την Apple θέλει η Google.

Προσπαθεί να κάνει ένα δικό της iMessage.

 

Όταν βάζω τη κάρτα στη δεύτερη συσκευή μου, έχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτή διότι δε με βόλεψε.

Παραμένω φανατικός Hangouts κι εγώ παίδες!

 

Ναι μεν, αλλά...

 

Έχει κάποιο κοινό (ενοποιημένα SMS και μηνύματα) με το iMessage, αλλά όπως λέει κι ο Nikos2k5 διαφέρει στο ότι μιλάμε για cross-platform μέσω πλέον των network providers. Δηλαδή δεν είναι ένα ακόμα app, ούτε είναι κάτι αποκλειστικά στο Android. Συνεπώς δεν έχει πρόβλημα να μπει σε κάτι που ΗΔΗ χρησιμοποιεί πολύς κόσμος, τα SMS. Το θέμα είναι να συνεργαστούν οι πάροχοι, κάτι που γίνεται σταδιακά.

 

Όσον αφορά στο Hangouts το χρησιμοποιώ γιατί χρησιμοποιούσα από παλιά το υπέροχο GTalk. Έχει την ευκολία ότι το χρησιμοποιείς και στον browser (είτε μέσω του gmail σου, είτε μέσω της σελίδας Hangouts), ενώ το history του είναι πολύ πιο εύχρηστο από άλλες εφαρμογές και το χρειάζομαι γιατί το χρησιμοποιώ και για κάποια πράγματα επαγγελματικά. Η σελίδα του Facebook Messenger σέρνεται και γενικά δεν θέλω να μιλάω μέσω Facebook (τώρα θα μου πεις, μεγάλε σου κάνει τέτοιο data mining η Google και σε χαλάει μόνο το FB; ναι, εμπιστεύομαι κάπως πιο πολύ την Google από το Facebook για μηνύματα).

WhatsApp χρησιμοποιούν πολύ λίγοι και "αναγκαστικά" έχω και Viber που είναι το πιο δημοφιλές στην Ελλάδα (και έχει ψιλο-ΟΚ εφαρμογή για desktop), αλλά μου φαίνεται φτηνιάρικο.

Telegram δεν έχει κανείς εδώ, Slack-Discord έχουν άλλες χρήσεις.

 

Συνεπώς έχει νόημα αυτό που πάει να κάνει η Google. Eίναι ζόρι να μπεις με ΜΙΑ ακόμα εφαρμογή σε αυτόν τον τομέα (το Allo που προσωπικά μου άρεσε πάτωσε), αλλά να μετατρέψεις τα SMS σε μια πλατφόρμα που θα λειτουργεί μέσω wifi-data μπορεί και να έχει μέλλον. Για όσους δεν το ξέρουν, εδώ και καιρό μπορείς να χρησιμοποιείς τα SMS σου (Android Messages) και μέσω web browser:

https://messages.android.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σκεφτομαι να αγορασω smartwhatch αλλα δεν ξερω ποιο. Εχω κλεισει καπως στο samsung gear 3 αλλα δεν ξερω κατα ποσο καλα θα συνεργαζεται με το πιξελ 2ΧL η γενικα θα αποδοσει. Εσεις ποια προτεινετε?
Φίλε μου έχω το Gear S3 frontier και συνεργάζεται άψογα με την συσκευή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως φορτίζει μέχρι 99 % και οταν το φορτίζω κλειστό δεν βγάζει ποσοστό στο γράφημα της φόρτισης. Είναι η 3 μέρα που το έχω λέτε να πάω για doa η δεν αξίζει τον κοπο
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως φορτίζει μέχρι 99 % και οταν το φορτίζω κλειστό δεν βγάζει ποσοστό στο γράφημα της φόρτισης. Είναι η 3 μέρα που το έχω λέτε να πάω για doa η δεν αξίζει τον κοπο

 

Αν το αφήσεις κλειστό να φορτίσει π.χ. όλο το βράδυ, όταν το ανοίξεις δεν φτάνει στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από mix 2s στο 2xl. Λάτρης του stock android από εποχή nexus έχω στην συσκευή aosp du rom για όσους ξέρουν και φυσικά gcam. Δεν πήρα pixel λόγο τιμής αλλά τα 500 του 2xl με προκαλούν. Τι λέτε αξίζει η μετάβαση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δεν βάζεις μια custom rom στο Mix?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις μια custom rom στο Mix?
Με custom rom είμαι αλλά άλλη η γλύκα του pixel. Μέχρι να στρώσουν όλα στο mix πέρασαν δύο μήνες και ακόμα υπάρχει θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα ενώ στο pixel από την πρώτη μέρα φλασάρεις και γουστάρεις
Link to comment
Share on other sites

Με custom rom είμαι αλλά άλλη η γλύκα του pixel. Μέχρι να στρώσουν όλα στο mix πέρασαν δύο μήνες και ακόμα υπάρχει θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα ενώ στο pixel από την πρώτη μέρα φλασάρεις και γουστάρεις

 

Σωστά.

Αλλά τώρα πέρασαν οι δυο μήνες, και έχει μείνει η αυτόματη φωτεινότητα, την οποία μπορείς να απενεργοποιήσεις μέχρι να φτιαχτεί.

Αξίζει για αυτό να σκοτώσεις το mix στα 2.5-3 κατοστάρικα και να δώσεις 5 για το πίξελ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το Gear S3 frontier και συνεργάζεται άψογα με την συσκευή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

Aυτο λεω να παρω αλλα δεν ξερω αν μπορω να το βαζω στη θαλασσα μεσα δεν ξερω ποσο καιρο θα χει ακομα υποστηριξη γτ ειναι παλιο και εχω ακουσει οτι γρατζουνιεται ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω να παρω αλλα δεν ξερω αν μπορω να το βαζω στη θαλασσα μεσα δεν ξερω ποσο καιρο θα χει ακομα υποστηριξη γτ ειναι παλιο και εχω ακουσει οτι γρατζουνιεται ευκολα
Για θάλασσα ξέχνα το.

Το αλάτι θα το διαβρώσει σε μεγάλο βαθμό.

Όχι με την πρώτη φορά, αλλά με συνεχόμενη χρήση.

Πισίνα, κανένα θέμα το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά.

Το έχω τοποθετήσει γυαλί προστασίας, και επίσης το έχω χτυπήσει αρκετές φορές, γρατζουνιά δεν έχει.

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος, με καλή συνεργασία με το κινητό.

Όσο αφορά την υποστήριξη, βγήκε καινούργιο update αρκετά μεγάλο, περίπου 300mb, tizen 4.0 το οποίο θα το πάρει κανονικά.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...