Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Έχει παρατηρήσει κανένας από εσάς την ποιότητα της φωτογραφικής να έχει πέσει; Σε εμένα οι φωτογραφίες ιδίως σε night mode έχουν πέσει σε ποιότητα ασύλληπτα πολύ..

 

Για τσέκαρε μήπως δεν είναι καθαροί οι φακοί... Εμένα, έχει βελτιωθεί πολύ η νυχτερινή λήψη!

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε μήπως δεν είναι καθαροί οι φακοί... Εμένα, έχει βελτιωθεί πολύ η νυχτερινή λήψη!

 

Και μενα εχει βελτιωθεί πολύ η νυχτερινή λήψη, δες τα settings, καθάρισμα φακών κτλ.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα antogr.

 

Εμένα μου έρχονται κανονικά, δοκίμασα από ebanking και μου έβγαλε κανονικά ένδειξη (συννεφάκι) επάνω και ηχητική ειδοποίηση.

 

Πως έκανες αναβάθμιση? Εγώ μέσω hicare, χωρίς επαναφορά, για την ώρα.

 

 

 

Επίσης μια διαφορά που πρόσεξα είναι ότι επάνω αριστερά με ενεργοποιημένο το volte (sim1) μου βγάζει τον αριθμό 1(πιθανό από ποια sim είναι ενεργοποιημένο το volte).

 

Πάντως και να ενεργοποιήσω το volte στη κάρτα sim2 (ειτε ταυτόχρονα είτε μόνο από sim2) δεν μου βγάζει τον αριθμό 2, ούτε και το volte δίπλα στην 2η κάρτα.

Και όμως εμένα τίποτα. Πάω στις ρυθμίσεις στο μεταξύ στις ειδοποιήσεις, και η εφαρμογή μηνύματα δεν υπάρχει πουθενά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως εμένα τίποτα. Πάω στις ρυθμίσεις στο μεταξύ στις ειδοποιήσεις, και η εφαρμογή μηνύματα δεν υπάρχει πουθενά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα στις ρυθμίσεις/εφαρμογές/ εφαρμογές/ υπάρχει η εφαρμογή μηνύματα/ ειδοποιήσεις/ τα έχω όλα ενεργοποιημενα πλην του Αποδοχή διακοπών.

Link to comment
Share on other sites

Καθαροί οι φακοί εξωτερικά παιδιά και οι ρυθμίσεις είναι οι default...και πριν την αναβάθμιση είχαν χαλάσει αλλά πίστευα ήταν θέμα Software καθότι θα έφτιαχνε... Μάλλον κάτι έχει χαλάσει από τις κάμερες... Αφού σε κανέναν δεν έχει χαλάσει η ποιότητα μάλλον είναι θέμα Hardware!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω.

Σε εμάς που πήραμε την 9.1, χάσαμε την επιλογή "σταθεροποίηση/stabilizer" στο μενού του video?

 

Υπάρχει αυτόματα πλέον το OIS και σε ποιες αναλυσεις?

 

Σε έλεγχο που έκανα, στα 720p και 1080p στα 30fps αν ίσα που κουνάω το κινητό περνάει ένα τρεμουλο, αλλά αν κάνω μεγαλύτερη κίνηση δεξιά - αριστερά κάνει σαν να έχει "αμορτισέρ"(πιο ομαλά δλδ), έρχεται μετά από λίγο η εικόνα(OIS?).

 

Στα 1080p 60 fps, 4K και στις λοιπές αναλύσεις, δεν περνάει το τρέμουλο αλλά είναι πιο κόφτη η κίνηση στα δεξιά-αριστερά (EIS?).

 

Επίσης όπως προείπε και ο PapaDarxon, επιβεβαιώνω κι εγώ την αφαίρεση της επιλογής λήψης πλήρους πακέτου......

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για σταθεροποίηση βίντεο έχει αφαιρεθεί από όταν μπήκε η 9, είναι αυτόματα ενεργή στις αναλύσεις που τις υποστηρίζει και αυτές είναι οι 720p,1080p30. Οι 4k και 1080p60 δεν το υποστηρίζουν.

 

Gcsm στην 9 και 9.1 δεν δουλεύουν.

 

Στην 9.1 στο μενού που κάνεις wipe cache partition (volume up + power) έχουν προσθέσει και το safe mode.

 

Για το wificall της Vodafone είχα αναφέρει ότι δουλεύει κανονικά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για σταθεροποίηση βίντεο έχει αφαιρεθεί από όταν μπήκε η 9, είναι αυτόματα ενεργή στις αναλύσεις που τις υποστηρίζει και αυτές είναι οι 720p,1080p30. Οι 4k και 1080p60 δεν το υποστηρίζουν.

 

Gcsm στην 9 και 9.1 δεν δουλεύουν.

 

Στην 9.1 στο μενού που κάνεις wipe cache partition (volume up + power) έχουν προσθέσει και το safe mode.

 

Για το wificall της Vodafone είχα αναφέρει ότι δουλεύει κανονικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν θυμόμουν ότι είχε βγει η επιλογή από την 9.

Σωστά και για το safe mode.

Επίσης η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναπεφτει το κινητο καο παπαλα η οθονη και καπουτ εν ολίγοις. Γισ την ωρα κανει χρεη κουνητου το LG V10 . ευτυχως εβγαλε εκπτωση για αντικατάσταση οθονης με 20%εκπτωση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναπεφτει το κινητο καο παπαλα η οθονη και καπουτ εν ολίγοις. Γισ την ωρα κανει χρεη κουνητου το LG V10 . ευτυχως εβγαλε εκπτωση για αντικατάσταση οθονης με 20%εκπτωση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχχχχχχχ.. Δεν φόραγε Tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν μου έρχεται sms και προσπαθώ να το απαντήσω μέσα από την ειδοποίηση από την κουρτίνα ειδοποιήσεων, δεν μου εμφανίζει τα όσα γράφω . Χρησιμοποιώ Google keyboard.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και θήκη και τζαμακι αλλά το χαλικακι ήταν αδυσώπητο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά τα φονικά χαλικάκια, απορώ γιατί υπάρχουν.. Πόσο θα πάει η ζημία;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα γυρισα την γλωσσα του συστηματος απο αγγλικα σε ελληνικα και παρατηρησα οτι στην εφαρμογη της καμερας εχει την απλη γραμματοσειρα ενω στα αγγλικα ειχε την Porsche.

 

Ακομα τα εργοστασιακα θεματα δεν κανουν ολες τις εφαρμογες να εχουν το ιδιο σχημα κι ετσι περασα του P30 και τα κανει ολα να εχουν το ιδιο σχημα.

Συγκεκριμενα η εφαρμογη της Vodafone (My Vodafone) ηταν με τετραγωνο σχημα και οταν εβαλα του P30 (εγω εβαλα το RiverVeins) εγινε ιδιο με τα αλλα του EMUI.

https://www.xda-developers.com/download-huawei-p30-wallpapers-emui-9-themes/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχε αναφερθεί παλιότερα το θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις; Βάζοντας διαφορετικό ήχο κλήσης στις κάρτες σιμ, όταν πάρει κάποιος σε οποιοδήποτε νούμερο χτυπάει μόνο ο ένας ήχος κλήσης. Ο άλλος στη σιμ 2 ούτε για δείγμα. Οτι ήχο βάλω στη σιμ 2 αυτός χτυπάει και στη σιμ 1. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχε αναφερθεί παλιότερα το θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις; Βάζοντας διαφορετικό ήχο κλήσης στις κάρτες σιμ, όταν πάρει κάποιος σε οποιοδήποτε νούμερο χτυπάει μόνο ο ένας ήχος κλήσης. Ο άλλος στη σιμ 2 ούτε για δείγμα. Οτι ήχο βάλω στη σιμ 2 αυτός χτυπάει και στη σιμ 1. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Εγώ έχω διαφορετικό ήχο κλήσης στις 2 Sim και λειτουργεί κανονικά. Μήπως δεν έχεις ρυθμίσει σωστά κάτι; Πας από το Ρυθμίσεις -> Ήχοι;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται:

https://www.digitallife.gr/huawei-cares-gratzounies-stin-othoni-adynamia-mpatarias-zimia-apo-nero-meta-tis-kalokairines-diakopes-empisteftheite-tous-eidikous-20318

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις σχετικά με το τηλέφωνο.

Αρχικά όπως είχε αναφερθεί κάποιες φορές στο άκυρο το τηλέφωνο δονείται σαν να έρχεται ειδοποίηση αλλα ειδοποίηση δεν υπάρχει. Έχει βρεθεί κάποια λύση?

 

Επίσης, στο google maps δε μου έχει εμφανιστεί ακόμα η υπηρεσία που δείχνει κάμερες ταχύτητας ή που μπορείς να προσθέσεις κάποιο συμβάν στο δρόμο. Εσείς με mate 10 pro έχετε λάβει τη υπηρεσία?

Link to comment
Share on other sites

Για το Google maps ναι υπάρχει, προχτές το χρησιμοποίησα για οδήγηση κ μου το έβγαλε σαν επιλογή.

Έψαχνα πως να δυναμώσω τον ήχο την ώρα που οδηγούσαν κ το έβγαλε.δεν θυμάμαι τι κουμπί είχε αλλά τελοσπαντων δεν ήταν πολύ εμφανές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ωρά που κάνει πλοήγηση έχει τρία κουμπιά πάνω στον χάρτη.

1 Αναζήτηση

2 Ενταση

3 Προσθήκη αναφοράς.

Αν πατήσεις πάνω στο συγκεκριμένο σου βγάζει 3 επιλογές

α) τρακάρισμα

β) ραντάρ ταχύτητας

γ) επιβράδυνση

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω. Στο δικό μου δεν υπηρχε το τριτο κουμπί. Έκανα uninstall μεσω του Playstore και στη συνεχεια εκανα ξανα update και εμφανίστηκε. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...