Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλεον φοραω την259 ηρθε πριν απο 3 μερες
Ηρθε με την ιδια σιμ ή δοκίμασες με άλλη ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ξεκλειδώσω bootloaders?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πάλι άρχισε κάτι κόλπα... Δονείται σε άκυρες στιγμές, χωρίς να έρχεται κάποια ειδοποίηση ή κάτι άλλο.. Απλά, κάνει 2 δονήσεις.. Επανεκκίνηση κτλ, δεν έφεραν κάποιο αποτέλεσμα.. Και πριν λίγο καιρό το έκανε&σταμάτησε μόνο του.. Τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 246 με security patches Μαΐου.

Από 243 σε 246

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν αυτό το app assistant δουλεύει ποτέ..

Υποτίθεται πως κόβει τις ειδοποιήσεις όταν είσαι σε παιχνίδι.. παρόλα αυτά εμένα μου έρχονται κανονικά.. Και το χειρότερο όλων το messenger που πετάει μπροστά σου και την φούσκα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μου έχει βγάλει ένα σηματάκι δίπλα ακριβώς από την μπαταρία και μέσα σε ένα πλαίσιο κι έχει περίπου το γράμμα Ν. Τι μπορεί να είναι αυτό;; όταν έχεις κατεβασμένο το netflix σου βγάζει αυτό το σηματάκι;; Τι άλλο μπορεί να είναι;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχουμε μείνει λίγοι με το κινητό πλέον ?

Χτες ήρθε και η 246, ας ελπίσουμε σε 9.1 στο μέλλον

Αν το έχουν δώσει κάποιοι τι τιμή πέτυχαν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οι τιμές που βλέπω σε διπλανό forum για μεταχειρισμένο είναι περίπου στα 300 ευρώ αυτή την περίοδο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχουμε μείνει λίγοι με το κινητό πλέον ?

Χτες ήρθε και η 246, ας ελπίσουμε σε 9.1 στο μέλλον

Αν το έχουν δώσει κάποιοι τι τιμή πέτυχαν ?

Μάλλον το πούλησαν οι spammers :lol:

Και εγώ πήρα χθες 246, πρώτη φορά δε βρίσκω λόγο να αλλάξω συσκευή 1,5 χρόνο μετά!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πούλησαν οι spammers :lol:

Και εγώ πήρα χθες 246, πρώτη φορά δε βρίσκω λόγο να αλλάξω συσκευή 1,5 χρόνο μετά!

 

Ειναι κριμα τετοια συσκευη, πραγματικα σκεφτομαι να το δωσω στη γυναικα αντι να το πουλησω

Συνηθως στο χρόνο το αλλαζω το κινητο , αλλα αυτη τη φορα δυσκολευομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα! Σήμερα πριν λίγο έλαβα την .246 κι 1,5 χρόνο που εχω το κινητό το εχω χρησιμοποιησει μόνο με κάρτα wind, f2g συγκεκριμένα..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, με την 246 μου βγάζει, κάνα δύο φορές ήδη, μήνυμα για κρασαρισμα του Playstore.. Με επανεκκίνηση φτιάχνει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εσείς που πήρατε την 246 τι είχατε πριν και με τι κάρτα μέσα στο κινητό ήρθε η ενημέρωση;

 

Οσοι εχουν Cosmote συσκευη δεν θα τους ερθει η 246 αλλα καποια αλλη γιατι οι Cosmote συσκευες ειναι σε διαφορετικη γραμμη εκδοσεων.

Η 246 ερχεται σε οσους ειναι στην 243 και οσοι εχουν Vodafone SIM μεσα θα τους ερθει πιο νωρις διοτι στο Mate 10 PRO οι υπηρεσιες της Vodafone ειναι built-in στο firmware ενω με αλλες SIM θα περιμενουν μεχρι να δοκιμαστει η εκδοση απο την εταιρεια και παρει το ΟΚ για διανομη.

Στο Mate 10 PRO αν βαλεις καρτα Cosmote θα σου κατεβασει ενα extra update (υπολογισμικο) με τις ρυθμισεις δικτυου και διαφορα ενω με καρτα Vodafone οχι γιατι ειναι built-in.

Στο P20 PRO ή σε αλλα νεοτερα μοντελα ειτε καρτα Vodafone βαλεις ειτε Cosmote θα σου κατεβασει το extra update γιατι δεν ειναι built-in.

 

Συνοπτικα, οσοι εχετε Mate 10 PRO αγορασμενο απο ελληνικο πολυκαταστημα κι οχι απο Cosmote/Germanos με καρτα SIM Vodafone θα ειστε σε πρωτη γραμμη για updates. Αυτα για τα Ευρωπαϊκα (C432).

 

Εμένα, με την 246 μου βγάζει, κάνα δύο φορές ήδη, μήνυμα για κρασαρισμα του Playstore.. Με επανεκκίνηση φτιάχνει

 

Δοκιμασες καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης PlayStore;

διακοπη εφαρμογης, μετα καθαρισμο δεδομενων κι επειτα επανεκκινηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν Cosmote συσκευη δεν θα τους ερθει η 246 αλλα καποια αλλη γιατι οι Cosmote συσκευες ειναι σε διαφορετικη γραμμη εκδοσεων.

Η 246 ερχεται σε οσους ειναι στην 243 και οσοι εχουν Vodafone SIM μεσα θα τους ερθει πιο νωρις διοτι στο Mate 10 PRO οι υπηρεσιες της Vodafone ειναι built-in στο firmware ενω με αλλες SIM θα περιμενουν μεχρι να δοκιμαστει η εκδοση απο την εταιρεια και παρει το ΟΚ για διανομη.

Στο Mate 10 PRO αν βαλεις καρτα Cosmote θα σου κατεβασει ενα extra update (υπολογισμικο) με τις ρυθμισεις δικτυου και διαφορα ενω με καρτα Vodafone οχι γιατι ειναι built-in.

Στο P20 PRO ή σε αλλα νεοτερα μοντελα ειτε καρτα Vodafone βαλεις ειτε Cosmote θα σου κατεβασει το extra update γιατι δεν ειναι built-in.

 

Συνοπτικα, οσοι εχετε Mate 10 PRO αγορασμενο απο ελληνικο πολυκαταστημα κι οχι απο Cosmote/Germanos με καρτα SIM Vodafone θα ειστε σε πρωτη γραμμη για updates. Αυτα για τα Ευρωπαϊκα (C432).

 

 

 

Δοκιμασες καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης PlayStore;

διακοπη εφαρμογης, μετα καθαρισμο δεδομενων κι επειτα επανεκκινηση.

 

 

Εγώ πάντως με αγορά από πλαίσιο και sim cosmote είμαι ακόμη στην 197

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν Cosmote συσκευη δεν θα τους ερθει η 246 αλλα καποια αλλη γιατι οι Cosmote συσκευες ειναι σε διαφορετικη γραμμη εκδοσεων.

Η 246 ερχεται σε οσους ειναι στην 243 και οσοι εχουν Vodafone SIM μεσα θα τους ερθει πιο νωρις διοτι στο Mate 10 PRO οι υπηρεσιες της Vodafone ειναι built-in στο firmware ενω με αλλες SIM θα περιμενουν μεχρι να δοκιμαστει η εκδοση απο την εταιρεια και παρει το ΟΚ για διανομη.

Στο Mate 10 PRO αν βαλεις καρτα Cosmote θα σου κατεβασει ενα extra update (υπολογισμικο) με τις ρυθμισεις δικτυου και διαφορα ενω με καρτα Vodafone οχι γιατι ειναι built-in.

Στο P20 PRO ή σε αλλα νεοτερα μοντελα ειτε καρτα Vodafone βαλεις ειτε Cosmote θα σου κατεβασει το extra update γιατι δεν ειναι built-in.

 

Συνοπτικα, οσοι εχετε Mate 10 PRO αγορασμενο απο ελληνικο πολυκαταστημα κι οχι απο Cosmote/Germanos με καρτα SIM Vodafone θα ειστε σε πρωτη γραμμη για updates. Αυτα για τα Ευρωπαϊκα (C432).

 

 

 

Δοκιμασες καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης PlayStore;

διακοπη εφαρμογης, μετα καθαρισμο δεδομενων κι επειτα επανεκκινηση.

Το κινητο αγορασμένο από κατάστημα (όχι Γερμανό κοσμοτε βοδαφον κτλ). 2 κάρτες μέσα μια κοσμοτε μια βοδαφον(cu). Κανένα έξτρα πακέτο δεν έχει έρθει σε αντίθεση με το p10 lite από Γερμανό που το έχει κανονικά. Είμαι με την 243 και δεν υπάρχει αναβάθμιση προς το παρόν.

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αγορασμένο από κατάστημα (όχι Γερμανό κοσμοτε βοδαφον κτλ). 2 κάρτες μέσα μια κοσμοτε μια βοδαφον(cu). Κανένα έξτρα πακέτο δεν έχει έρθει σε αντίθεση με το p10 lite από Γερμανό που το έχει κανονικά. Είμαι με την 243 και δεν υπάρχει αναβάθμιση προς το παρόν.

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Αν θυμαμαι καλα η συσκευη σου ειναι Γερμανικη και συνηθως επερνες update παρα update.

Τωρα τ οτι εχεις και Cosmote μεσα και δεν εχεις το extra μηπως η cosmote ειναι στην θεση 2;

Δοκιμασε χωρις την Cosmote καρτα μεσα μπορει να σου την βγαλει αμεσως.

Τον Ιουλιο που παιζει να ειναι η 9.1 beta να δουμε αν η Ελλαδα θα ειναι μεσα στην λιστα για την beta.

 

 

Μόλις έλαβα την 249 (cosmote κάρτα, αγορασμένο από Γερμανό).

 

Οποτε η 249 ειναι για τα Cosmote/Γερμανος version.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα η συσκευη σου ειναι Γερμανικη και συνηθως επερνες update παρα update.

Τωρα τ οτι εχεις και Cosmote μεσα και δεν εχεις το extra μηπως η cosmote ειναι στην θεση 2;

Δοκιμασε χωρις την Cosmote καρτα μεσα μπορει να σου την βγαλει αμεσως.

Τον Ιουλιο που παιζει να ειναι η 9.1 beta να δουμε αν η Ελλαδα θα ειναι μεσα στην λιστα για την beta.

 

 

 

 

 

 

Οποτε η 249 ειναι για τα Cosmote/Γερμανος version.

Cosmote Κανονικα στην θεση 1 αφου ειναι και η κυρια καρτα που δουλευω...

εβαλα την Vodafone Στην θεση 1 χωρις την κοσμοτε και τζιφος... Εκανα και επανεκινηση... θα την αφησω λιγακι να δω μπας και..

 

 

Εδιτ: Με την βοδαφον στην θεση 1 μου εβγαλε την 246 μονο μεσω Hisuite ενω δεν βλεπω την ΟΤΑ για την ωρα.... απλα θα περιμενω για την ΟΤΑ απο περιεργεια και βλεπουμε

 

Εδιτ Νο2: λοιπον με την Βοδαφον ενεργοποιημενη σαν Σιμ 2 μου βγαζει την αναβαθμιση μεσω Hisuite ενω με την Cosmote μονο οχι... Μπαχαλο η κατάστα... επιμενω θα περιμενω για ΟΤΑ ετσι για την αλητεια

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Cosmote Κανονικα στην θεση 1 αφου ειναι και η κυρια καρτα που δουλευω...

εβαλα την Vodafone Στην θεση 1 χωρις την κοσμοτε και τζιφος... Εκανα και επανεκινηση... θα την αφησω λιγακι να δω μπας και..

 

 

Εδιτ: Με την βοδαφον στην θεση 1 μου εβγαλε την 246 μονο μεσω Hisuite ενω δεν βλεπω την ΟΤΑ για την ωρα.... απλα θα περιμενω για την ΟΤΑ απο περιεργεια και βλεπουμε

 

Εδιτ Νο2: λοιπον με την Βοδαφον ενεργοποιημενη σαν Σιμ 2 μου βγαζει την αναβαθμιση μεσω Hisuite ενω με την Cosmote μονο οχι... Μπαχαλο η κατάστα... επιμενω θα περιμενω για ΟΤΑ ετσι για την αλητεια

 

Ειτε μεσω HiSuite ειτε μεσω της εφαρμογης ειναι το ιδιο, το ΟΤΑ αρχειο θα κατεβει και στα δυο με την μονη διαφορα οτι στο HiSuite κατεβαζει μονο την full OTA.

Μπορεις να δοκιμασεις καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης κι επανεκκινηση μετα χωρις την Cosmote αλλα εφοσον σου την δειχνει στο HiSuite μην παιδευεσαι αδικα και καντην απο εκει.

 

Λοιπον πρσφατα εκανα φορητοτητα του Internet/σταθερου στην Vodafone και με το router τους (Vodafone H300S) την πρωτη νυχτα ειχε 15% καταναλωση, οποτε εχει και αυτο το γνωστο θεμα.

Μετα απο δοκιμες με ρυθμισεις κατεληξα σε καποιες που με αυτες εχω 3-4% την νυχτα ενω βεβαια με το παλιο router ειχα 2% αλλα απο το 15% ειναι πολυ καλυτερα.

Οριστε οι ρυθμισεις για οσους θελουν να τις δοκιμασουν στο router τους ανεξαρτητως αν εχουν το H300S αρκει να εχουν την δυνατοτητα να αλλαξουν τις 3 αυτες απιλογες.

Bandwidth στα 20MHz απο τα 40 ή 80,

Beacon Interval στα 2000 απο τα 100 ή 200

DTIM Interval στα 3 απο το 1

Καλου κακου πριν κανετε αλλαγες σημειωστε τις default τιμες που εχει για παν ενδεχομενο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...