Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα με την 197 η βελτιστοποίηση υπάρχει κανονικά στην εφαρμογή διαχείρισης τηλεφώνου.

 

Υπαρχει αλλα αν εχεις βαλει ολες τις εφαρμογες στο χειροκινητο τοτε ειναι παντα στο 100% και δεν μπορεις να το πατησεις.

Στην 8 και χειροκινητα να τα ειχες ολα μπορουσες να πατησεις να κανει.

Οποτε τωρα στην 9 ο μονος τροπος ειναι να πατησεις πατημενο και να επιλεξεις Βελτιστοποιηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλα αν εχεις βαλει ολες τις εφαρμογες στο χειροκινητο τοτε ειναι παντα στο 100% και δεν μπορεις να το πατησεις.

Στην 8 και χειροκινητα να τα ειχες ολα μπορουσες να πατησεις να κανει.

Οποτε τωρα στην 9 ο μονος τροπος ειναι να πατησεις πατημενο και να επιλεξεις Βελτιστοποιηση.

 

Μάλιστα. Δεν την γνώριζα αυτή τη λεπτομέρεια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να προσθέσω κάτι που ίσως κάποιοι να μην έχουν βρει και βολεύει εμένα προσωπικά.

Όποια εφαρμογή έχει συντομεύσεις πατώντας πάνω της λίγο, αυτές οι συντομεύσεις μπορούν να μετακινηθούν έξω στην αρχική οθόνη με drag n drop.

Για παράδειγμα τη βελτιστοποιηση που αναφέρετε την έχω έξω στην αρχική ως ξεχωριστό εικονίδιο και δε χρειάζεται να πηγαίνω μέσω της διαχείρισης.

Αντίστοιχα το έχω κάνει και στις επαφές βγάζοντας στην αρχική τις αγαπημένες.

Link to comment
Share on other sites

Το shift key που είναι προεγκατεστημενο πως θα το φέρω σαν εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας?? Πρέπει να μπω απο play store αν θελω να μπω στις ρυθμίσεις του...
Link to comment
Share on other sites

Το shift key που είναι προεγκατεστημενο πως θα το φέρω σαν εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας?? Πρέπει να μπω απο play store αν θελω να μπω στις ρυθμίσεις του...

 

πληκτρολόγιο στις εφαρμογές

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγιο στις εφαρμογές

 

Δεν βλέπω επιλογή να εμφανιστεί σαν εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας όμως..

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να εμφανίζεται πχ στα μηνύματα η στα mail αριθμός που σου λέει 1 ή 2 έχει η πρέπει να βάλω τον nova??

 

Ρυθμίσεις >> Ειδοποιήσεις >> Εικονιδ.εφαρμ. με σημ. >> Τρόπος εμφάνισης σήματος

Μετά γυρνάς πίσω 1 βήμα και ανοίγεις τους διακόπτες στις εφαρμογές που θέλεις να εμφανίζεται.

 

Το shift key που είναι προεγκατεστημενο πως θα το φέρω σαν εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας?? Πρέπει να μπω απο play store αν θελω να μπω στις ρυθμίσεις του...

 

Ρυθμίσεις >> Σύστημα >>Γλώσσα και εισαγωγή >> Πληκτρολόγιο SwiftKey.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ στην επιφάνεια πως θα το φέρω σαν εφαρμογή σαν εικονίδιο?? Να βρω τρόπο να το ξηλωσω κ να το κατςβασω εκ νέου???
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο για να το βγάλεις σαν εφαρμογή, νομίζω ότι δεν γίνεται.

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα η μικρη επαιζε το κινητό της συζύγου που έχει στη δουλειά και εσβησε το εικονιδιο της κάμερας.Γνωρίζει κανεις πως το επαναφερω γιατί δεν γνωριζω στο android τι παίζει;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ στην επιφάνεια πως θα το φέρω σαν εφαρμογή σαν εικονίδιο?? Να βρω τρόπο να το ξηλωσω κ να το κατςβασω εκ νέου???

 

Εγώ που δεν έχω επιλέξει το συρτάρι και έχω όλες τις εφαρμογές στην επιφάνεια, υπάρχει και το swiftkey.

Και αν μια εφαρμογή δε θυμάμαι που βρίσκεται και θέλω να τη βρω, τότε οπουδήποτε στην αρχική σερνω το δάχτυλο, πληκτρολογώ πάνω στη μπάρα που εμφανίζεται την εφαρμογή και μόλις τη φέρει στη λίστα πατάω στα δεξιά της το εικονίδιο εύρεσης θέσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα η μικρη επαιζε το κινητό της συζύγου που έχει στη δουλειά και εσβησε το εικονιδιο της κάμερας.Γνωρίζει κανεις πως το επαναφερω γιατί δεν γνωριζω στο android τι παίζει;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Υπάρχει ως εικονίδιο μέσα στο συρτάρι που έχει όλες τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ στην επιφάνεια πως θα το φέρω σαν εφαρμογή σαν εικονίδιο?? Να βρω τρόπο να το ξηλωσω κ να το κατςβασω εκ νέου???

 

Το εικονιδιο ειναι απενεργοποιημενο και αν θες εναν ακομα τροπο να μπεις στις ρυθμισεις ειναι ενω ειναι ενεργο/ανοικτο πατας στο + που ειναι αριστερα απο τις προβλεψημες λεξεις και πατας το γραναζι, μετα πανω δεξια στο γραναζι με το +.

Τωρα αν εσυ θες οπωσδηποτε να εχεις συντομευση στις εφαρμογες (εγω προσωπικα το βρισκω ανουσιο να υπαρχει) μπορεις να κατεβασεις το swiftkey beta και να επιλεξεις το beta ως default.

Ρυθμισεις->Συστημα->Γλωσσα & εισαγωγη-> εδω επιλεγεις το προεπιλεγμενο και βγαζεις το τικ/check απο το απλο swiftkey

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο για να το βγάλεις σαν εφαρμογή, νομίζω ότι δεν γίνεται.

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

 

Σε άλλες συσκευές που το κατέβαζα εγώ απο play store το ειχα σαν εφαρμογή στην αρχική σελίδα κ μπορούσα ανά πάσα στιγμή να μπω να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, και την 215 με αλλαγή sim την πέρασες;

 

Edit: Μόλις άλλαξα κάρτα sim από cosmote σε Vodafone και .... κατεβαίνει η 215 , 494 mb, με κώδικα ασφαλείας Φεβρουαρίου και Μαρτίου.

 

Πάνο Με αλλαγή κάρτας sim κατέβασα μόνο την 9η η 215 ήρθε κανονικά προχθές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ως εικονίδιο μέσα στο συρτάρι που έχει όλες τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Τέλεια ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες συσκευές που το κατέβαζα εγώ απο play store το ειχα σαν εφαρμογή στην αρχική σελίδα κ μπορούσα ανά πάσα στιγμή να μπω να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του.
Αν και δεν καταλαβαίνω σε τι εξυπηρετεί, μιας και δεν είναι κάτι που το πειράζεις συνεχώς, εφόσον το θέλεις έτσι, δες αυτα που σου προτείνει παραπάνω ο @papadarxon.

 

Σου δίνει και έναν τρόπο να το έχεις σαν εφαρμογή.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες συσκευές που το κατέβαζα εγώ απο play store το ειχα σαν εφαρμογή στην αρχική σελίδα κ μπορούσα ανά πάσα στιγμή να μπω να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του.

 

το κουλό είναι,ότι με nova launcher,εμφανίζετε το εικονίδιο κανονικά....με τον μαμά launcher,όντως δεν έχει εικονίδιο:wacko::wacko::wacko:

...γι αυτό σου είχα απαντήσει σε προηγούμενο ποστ.:X:X:X

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά όντως κουλό!!

 

Σε μένα υπάρχει κανονικά σαν εφαρμογή στον φάκελο Κορυφαίες Εφαρμογές.

Για κάνε μια αναζήτηση!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα υπάρχει κανονικά σαν εφαρμογή στον φάκελο Κορυφαίες Εφαρμογές.

Για κάνε μια αναζήτηση!

 

Που είναι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Anyway σε μένα δεν.. Υπάρχει τουλάχιστον τρόπος να μην κρατάει τις λέξεις που χρησιμοποιώ?? Κ να μην χρειάζεται να μπαινω κάθε λίγο να κάνω εκκαθάριση διαγραφή??? Για αυτό το θέλω στην επιφάνεια
Link to comment
Share on other sites

Anyway σε μένα δεν.. Υπάρχει τουλάχιστον τρόπος να μην κρατάει τις λέξεις που χρησιμοποιώ?? Κ να μην χρειάζεται να μπαινω κάθε λίγο να κάνω εκκαθάριση διαγραφή??? Για αυτό το θέλω στην επιφάνεια

 

Για να μην κρατάει λέξεις το γυρνάς σε ιδιωτική λειτουργία.

Ενώ είναι ενεργό να γράψεις πατας πάνω αριστερά στο +, μετά στο γρανάζι, έπειτα επιλέγεις ιδιωτική λειτουργία.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...