Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έγινε έχουν πάρει όλοι το update και εγώ τίποτα να ανησυχώ για την συσκευή μου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε Sim Vodafone και θα έρθει αμέσως. Ποιος ο λόγος ανησυχίας;

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς Βαγγέλη αποκλείεται να υπάρχει κάποιο θέμα. Κάνε αυτό που σου είπα πριν αν μπορείς και θα έρθει αμέσως το update.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν την χρησιμοποίησα καθόλου τη μαμίσια εφαρμογή, σε άλλες που έχω δει όταν συγχρονίζεις IMAP έχει επιλογή συγκεκριμένα όταν διαγράφεις κάτι να διαγράφεται και από τον server... για ψάξε λίγο!

ΥΓ αφού έχεις hotmail / outlook γιατί δεν κοιτάς και την αντίστοιχη εφαρμογή;

 

Για να μην βάζω έξτρα "περιττές" εφαρμογές εφόσον γίνεται με κάποια που είδη υπάρχει.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγινε έχουν πάρει όλοι το update και εγώ τίποτα να ανησυχώ για την συσκευή μου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις cosmote βάλε μια κάρτα Vodafone η wind και θα έρθει. Έτσι έκανα εγώ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ με cosmote και αγορά από Κωτσόβολο έχω πάρει το update. Υπομονή παιδιά, δεν έγινε και τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Άρα η cosmote φταίει και δεν λειτουργεί η Vodafone έχει φραγή επειδή την έχω παρατήσει, ίσως άμα την βάλω να είναι τζάμπα κόπος

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις cosmote βάλε μια κάρτα Vodafone η wind και θα έρθει. Έτσι έκανα εγώ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Έχω βάλει αλλά δεν....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα η cosmote φταίει και δεν λειτουργεί η Vodafone έχει φραγή επειδή την έχω παρατήσει, ίσως άμα την βάλω να είναι τζάμπα κόπος

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε από κάποιον γνωστό σου. Και κάνε το update. Αν βγάλεις τη κάρτα δε θα στο εμφανίζει το update.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βάλει αλλά δεν....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιθανότατα είναι συνδιασμός παρόχου και IMEI.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βάσει IMEI έρχονται κ όχι από πάροχο. Άλλωστε το έχουν αποδείξει τα παιδιά που δεν έχουν λάβει ακόμα . Υπομονή λίγες μέρες . Άλλωστε δεν είναι κ κανά update τρελό .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι βρε, ούτε εγώ εχω πάρει,ουτε ένας φίλος και άλλοι πόσοι που απλα παρακολουθούν..

Η υπομονή είναι προσόν, αλλά να μην το παραχέσουν...

Η Apple γιατί το δίνει ταυτόχρονα σε όλους, κορόιδα είναι.

Aς φτιάξουν και οι άλλοι τους server τους γιατί δεν νομίζω να έχει κάποιος άλλος κατασκευαστής περισσότερα τηλέφωνα να αναβαθμίσει από την Apple.

Για να μην πω ότι σε γράφουν όταν τους στέλνεις mail. Τους έχω στείλει mail (τουλάχιστον 10), τους έχω γράψει στο twitter για το πρόβλημα του scrollable widget και αυτοί ούτε που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν. Το ίδιο κάνουν και στους developers, τους έχουν χεσμένους.

Θυμάμαι όταν είχα iPhone και για κάποιο λόγο έστελνα mail στην Apple αυτοί απαντούσα πάντα και έδιναν λύση.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχει η συσκευή είναι το drain σε standby με όλα ανοιχτά αν δεν το είχε θα μιλούσαμε για κορυφαία αυτονομία δεν μπορώ να καταλάβω μερικές μέρες χάνω 3% το βράδυ και άλλες 20% δεν υπάρχει σταθερότητα με αποτέλεσμα να μην μου εμπνέει εμπιστοσύνη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί γράφετε από που το αγοράσατε. Τι σχέση έχει το κατάστημα ? Μήπως είναι παράλληλη εισαγωγή ? Κανένα μεγάλο κατάστημα δεν έκανε παράλληλη εισαγωγή (εξ ου και οι προσφορές). Είναι παράλογο να θεωρείτε ότι η Huawei ξέρει από που το αγοράσατε και έτσι μοιράζει το update. Το update όπως ειπώθηκε νωρίτερα έχει να κάνει με IMEI και ίσως και με πάροχο, σε ακραίες περιπτώσεις. Επίσης και το μεταχειρισμένο που αναφέρθηκε νωρίτερα δεν έχει σημασία. Δεν γίνεται να είναι "χαλασμένο" στη διαδικασία του update και όλα τα άλλα να λειτουργούν κανονικά. Τέλος, και παράλληλη εισαγωγή να ήταν, τότε μάλλον γρηγορότερα θα ερχόταν σε αυτόν η αναβάθμιση.

 

btw, ούτε εμένα έχει έρθει.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχει η συσκευή είναι το drain σε standby με όλα ανοιχτά αν δεν το είχε θα μιλούσαμε για κορυφαία αυτονομία δεν μπορώ να καταλάβω μερικές μέρες χάνω 3% το βράδυ και άλλες 20% δεν υπάρχει σταθερότητα με αποτέλεσμα να μην μου εμπνέει εμπιστοσύνη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς.

Ίδια συμπεριφορά έχει και σε μένα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Βάσει IMEI έρχονται κ όχι από πάροχο. Άλλωστε το έχουν αποδείξει τα παιδιά που δεν έχουν λάβει ακόμα . Υπομονή λίγες μέρες . Άλλωστε δεν είναι κ κανά update τρελό .

 

Sent from Mate 10 pro

Έχω cosmote την Πέμπτη το βράδυ έβαλα και wind και φάνηκε το update επί τόπου. Εκτός και αν ήταν σύμπτωση!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by meltinpot
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχει η συσκευή είναι το drain σε standby με όλα ανοιχτά αν δεν το είχε θα μιλούσαμε για κορυφαία αυτονομία δεν μπορώ να καταλάβω μερικές μέρες χάνω 3% το βράδυ και άλλες 20% δεν υπάρχει σταθερότητα με αποτέλεσμα να μην μου εμπνέει εμπιστοσύνη

 

Κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ κάνω τα εξής πράγματα :πάω διαχείριση συσκευής και κάνω βελτιστοποίηση και εκκαθάριση ,τραβάω και μια σάρωση για ιούς ώστε να παει 100% αν δεν έχει πάει ήδη και μετά απαραιτήτως πατάω το τετραγωνάκι και κλείνω ότι τρέχει στο παρασκήνιο.το πρωί πάλι βλέπω 100% .καμοία διαρροή από την αρχή που το πήρα.

Εχω την αίσθηση ότι όλο το μυστικό είναι το τετραγωνάκι,αλλά υπάρχουν παιδιά στο νήμα που θα μας πουν καλύτερα.πάντως εγώ με αυτά τα λίγα είμαι 100% με 100% το πρωί.:D

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ κάνω τα εξής πράγματα :πάω διαχείριση συσκευής και κάνω βελτιστοποίηση και εκκαθάριση ,τραβάω και μια σάρωση για ιούς ώστε να παει 100% αν δεν έχει πάει ήδη και μετά απαραιτήτως πατάω το τετραγωνάκι και κλείνω ότι τρέχει στο παρασκήνιο.το πρωί πάλι βλέπω 100% .καμοία διαρροή από την αρχή που το πήρα.

Εχω την αίσθηση ότι όλο το μυστικό είναι το τετραγωνάκι,αλλά υπάρχουν παιδιά στο νήμα που θα μας πουν καλύτερα.πάντως εγώ με αυτά τα λίγα είμαι 100% με 100% το πρωί.:D

Μα από 100% δεν πέφτει είναι placebo δοκίμασε να το αφήσεις σε άλλο ποσοστό και τότε θα δεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ κάνω τα εξής πράγματα :πάω διαχείριση συσκευής και κάνω βελτιστοποίηση και εκκαθάριση ,τραβάω και μια σάρωση για ιούς ώστε να παει 100% αν δεν έχει πάει ήδη και μετά απαραιτήτως πατάω το τετραγωνάκι και κλείνω ότι τρέχει στο παρασκήνιο.το πρωί πάλι βλέπω 100% .καμοία διαρροή από την αρχή που το πήρα.

Εχω την αίσθηση ότι όλο το μυστικό είναι το τετραγωνάκι,αλλά υπάρχουν παιδιά στο νήμα που θα μας πουν καλύτερα.πάντως εγώ με αυτά τα λίγα είμαι 100% με 100% το πρωί.:D

Εγω εχω honor 8 θα ηθελα να εχω mate 10 αλλα δεν μπορω. Κανω ακριβως τα ιδια με το φιλο + οτι καθε μερα κλεινω τη συσκευη. Ειναι οτι καλυτερο για το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μα από 100% δεν πέφτει είναι placebo δοκίμασε να το αφήσεις σε άλλο ποσοστό και τότε θα δεις

 

Πιθανόν να έχεις δίκιο...αλλά πάλι για εξήγησέ μου κάτι. Είπες "Το πρόβλημα που έχει η συσκευή είναι το drain σε standby με όλα ανοιχτά" και εννοούσες το βράδυ την ώρα του ύπνου.Και σε ρωτάω για πιο λόγο να έχεις για παράδειγμα το wifi ανοιχτό όταν κοιμάσαι .Εκτός αν παρερμηνεύω το "όλα ανοικτά".:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνω τα τελευταία 2 χρόνια τίποτα από s7 edge, nexus 6p,mate 9,oneplus 3T,s8,s8 plus, Pixel xl, oneplus 5,oneplus 5T ακόμα και στον ύπνο αλλά τέτοιο πρόβλημα δεν έχω ξαναδεί,έχει θέματα η συσκευή που πρέπει να λυθούν και πιστεύω ότι για τα πιο πολλά φταει το παιδικό emui

 

Έβαλα την κάρτα της Vodafone και έβγαλε το update

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...