Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συμβαίνει με τη φωτεινότητα; Συνέχεια αυξομειώνεται χωρίς λόγο παρόλο που έχω απενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα. Άσε που μερικές φορές όταν κάνω επανεκκίνηση είναι τσεκαρισμενη η αυτόματη φωτεινοτητα ενώ την έχω ήδη απενεργοποιημενη. Περίεργα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Με απόδειξη 15-1 από κωτσοβολο προλαβαίνω αύριο το doa? Θα γινει επί τόπου αντικατάσταση; στο κωτσοβολο απευθύνομαι η στην Huawei;

Έβγαλα και το θέμα με τον Chrome. Ρίξε μια ματια

https://flic.kr/s/aHsm9AgPCQ

 

Κωτσόβολο.. Πώς το πήρες? Αντικαταβολή ή κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Με απόδειξη 15-1 από κωτσοβολο προλαβαίνω αύριο το doa? Θα γινει επί τόπου αντικατάσταση; στο κωτσοβολο απευθύνομαι η στην Huawei;

Έβγαλα και το θέμα με τον Chrome. Ρίξε μια ματια

https://flic.kr/s/aHsm9AgPCQ

Ναι υπάρχει θέμα ανομοιομορφιας. Δεν ξέρω πόσο είναι το doa του κωτσοβολου αλλά λογικά είναι 7 ημέρες ίσως και περισσότερο.Άρα μέχρι και αύριο καλύπτεται. Πας στο κατάστημα δείχνεις το πρόβλημα και κάνεις χρήση doa του καταστήματος. Δεν μπλέκεις με το service της Huawei. Αν πας εκεί πας για επισκευή και όχι αντικατάσταση. Προσοχή.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με τη φωτεινότητα; Συνέχεια αυξομειώνεται χωρίς λόγο παρόλο που έχω απενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα. Άσε που μερικές φορές όταν κάνω επανεκκίνηση είναι τσεκαρισμενη η αυτόματη φωτεινοτητα ενώ την έχω ήδη απενεργοποιημενη. Περίεργα πράγματα...

 

Ναι στην επανεκκίνηση ξαναενεργοποιείται η αυτόματη φωτεινότητα. Εγώ που δεν το έχω κλείσει καθόλου δεν μου το κάνει. Bug που θα διορθωθεί (ελπίζω). Με απενεργοποιημένο το αυτόματο όμως, δεν μου κάνει καθόλου αυξομειώσεις όπως λες

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα κρασαρει τίποτα άψογα δουλεύει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά crasharei συνεχείς Facebook και messenger apps.

 

Το έχετε και εσείς?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Το fb μια χαρά το messenger για κάποιο λόγο δεν μου το έβγαζε να το κλειδώσω & το αντικατέστησα με το lite κατά τα άλλα δουλεύουν άψογα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κινητό το έχουν αποκτήσει περισσότεροι, ας ρωτήσω ξανά μια παλιά ερώτηση να δούμε τι setup έχετε κάνει μερικοί και τι αποτέλεσμα έχετε.

 

Αφορά το γνωστό θέμα στα huawei κινητά με τις ειδοποιήσεις. Παλαιότερα πριν το ορεο, η huawei είχε ένα πιο κατανοητό μενού protected apps όπου εκεί έβαζες ποιες εφαρμογές δεν θα κάνει force close το λειτουργικό μόλις κλείνει η οθόνη κι έτσι οι ειδοποιήσεις έφταναν στην ώρα τους.

 

Αυτό αντικατασταθηκε από το μενού Εκκίνηση / Launch όπου υποτίθεται δουλεύει με παρόμοιο τρόπο.

 

Προσωπικά αν τα αφήσω στο auto χάνω σίγουρα ειδοποιήσεις. Ακόμα και στο manual όμως με τικαρισμενες και τις 3 επιλογές, μερικές φορές παρατηρώ καθυστέρηση. Άνοιξα πχ χτες βράδυ το Inbox και καπάκι ήρθαν 5 mail με ώρα από τις 4 το απόγευμα κ έπειτα, τα οποία δεν τα έλαβα στην ώρα τους. Να σημειώσω ότι εκτός από manual έχω βάλει και τις εφαρμογές αυτές που θέλω στην επιλογή Allowed στο μενού Ignore battery optimisations για έξτρα σιγουρια. Παρόλα αυτά ποτέ δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσείς χάνετε ειδοποιήσεις ή όχι; Κι αν όχι τι ρυθμίσεις έχετε;

Τα έχω όλα auto και όλα έρχονται κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά ρωτάω

 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο site να ανεβάζω φωτογραφίες στο forum με full ανάλυση?

 

Όχι το Flickr δεν έχω Yahoo.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μόλις είδα ένα βιντεάκι για την αλλαγή γραμματοσειράς.

Πατάμε παρατεταμένα την εφαρμογή "θέματα", και στο παράθυρο που εμφανίζεται υπάρχει η επιλογή "στυλ κειμένου". Έχει δύο προεγκατεστημένα στυλ γραμματοσειράς. Φαντάζομαι ότι θα μπορούμε να εγκαταστήσουμε και άλλα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά ρωτάω

 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο site να ανεβάζω φωτογραφίες στο forum με full ανάλυση?

 

Όχι το Flickr δεν έχω Yahoo.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις να κανεις share link απο Dropbox, google drive, onedrive κτλ:)

Link to comment
Share on other sites

Με αντικαταβολη

 

Θα σου πουν να το στείλεις με courier.. Πάρε τηλέφωνο, για να δώσουν εντολή..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις share link απο Dropbox, google drive, onedrive κτλ:)
Thanks

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με ενισχυτή onkyo με Bluetooth, όλα οκ

 

Μπορείς να δεις στα Developer Options με τι πρωτόκολλο κάνει σύνδεση?

 

Btw, κι εκεί υπάρχει bug. Για ν' αλλάξεις πρωτόκολλο σύνδεσης πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το Bluetooth, αλλιώς ότι και να επιλέξεις δεν καταχωρεί την αλλαγή.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Συχωρέστε με εάν έχει αναφερθεί ξανά πιο πριν στο νήμα, σήμερα στις ρυθμίσεις στο σημείο "κέντρο λογαριασμού" εκεί που έχει το Huawei id αναγνωριστικό μου ζήτησε αναβάθμιση και ενημέρωση της εφαρμογής, και πλέον στο Huawei cloud συγχρονίζει και οι φωτογραφίες και άλλα δεδομένα που μέχρι τώρα δεν ήταν εφικτό. Μάλιστα ο δωρεάν χώρος είναι 5 GB
Link to comment
Share on other sites

8 ωρες doa? Δεν το λες & άσχημα.

Έχει δει κανείς περισσότερο? 7df200addfc0f692b923eb69082659c2.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις στα Developer Options με τι πρωτόκολλο κάνει σύνδεση?

 

Btw, κι εκεί υπάρχει bug. Για ν' αλλάξεις πρωτόκολλο σύνδεσης πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το Bluetooth, αλλιώς ότι και να επιλέξεις δεν καταχωρεί την αλλαγή.

 

Ευχαρίστως.

Που ακριβώς πρέπει να πάω να το βρω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά crasharei συνεχείς Facebook και messenger apps.

 

Το έχετε και εσείς?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Κανένα κρασάρισμα από την πρώτη μέρα και τις δουλεύω πολύ και τις δυο, ειδικά messenger στο φουλ...
Τώρα που το κινητό το έχουν αποκτήσει περισσότεροι, ας ρωτήσω ξανά μια παλιά ερώτηση να δούμε τι setup έχετε κάνει μερικοί και τι αποτέλεσμα έχετε.

 

Αφορά το γνωστό θέμα στα huawei κινητά με τις ειδοποιήσεις. Παλαιότερα πριν το ορεο, η huawei είχε ένα πιο κατανοητό μενού protected apps όπου εκεί έβαζες ποιες εφαρμογές δεν θα κάνει force close το λειτουργικό μόλις κλείνει η οθόνη κι έτσι οι ειδοποιήσεις έφταναν στην ώρα τους.

 

Αυτό αντικατασταθηκε από το μενού Εκκίνηση / Launch όπου υποτίθεται δουλεύει με παρόμοιο τρόπο.

 

Προσωπικά αν τα αφήσω στο auto χάνω σίγουρα ειδοποιήσεις. Ακόμα και στο manual όμως με τικαρισμενες και τις 3 επιλογές, μερικές φορές παρατηρώ καθυστέρηση. Άνοιξα πχ χτες βράδυ το Inbox και καπάκι ήρθαν 5 mail με ώρα από τις 4 το απόγευμα κ έπειτα, τα οποία δεν τα έλαβα στην ώρα τους. Να σημειώσω ότι εκτός από manual έχω βάλει και τις εφαρμογές αυτές που θέλω στην επιλογή Allowed στο μενού Ignore battery optimisations για έξτρα σιγουρια. Παρόλα αυτά ποτέ δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσείς χάνετε ειδοποιήσεις ή όχι; Κι αν όχι τι ρυθμίσεις έχετε;

Auto και δεν έχω χάσει καμία ειδοποίηση...
Χρησιμοποιεί κάνεις κάνα mini hifi LG ή κάτι τέτοιο? Έχω πρόβλημα σύνδεσης μέσω Bluetooth. Με οποιοδήποτε άλλο κινητό συνδέεται κανονικά. Με το Mate όταν πατάω να συνδεθεί, χωρίς να ζητήσει pairing code δείχνει στο κινητό να συνδέθηκε, στο LG όμως δείχνει ότι δεν έχει συνδεθεί. Όταν μπαίνω στο pairing στο Mate έχει απενεργοποιημένη την επιλογή media και δεν με αφήνει να την ενεργοποίησω...
Σε Yamaha soundbar συνδέεται και παίζει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως.

Που ακριβώς πρέπει να πάω να το βρω αυτό;

 

System>Developer Options κι εκεί κάπου προς τη μέση θα δεις επιλογή Bluetooth Audio Codec.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι καινούργια κ όπως όλες όταν βγαίνουν καλώς ή κακώς έχουν τα θέματακια τους.. Όλα αργά ή γρήγορα θα λυθούν.. Χαρείτε τη συσκευή..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μόλις είδα ένα βιντεάκι για την αλλαγή γραμματοσειράς.

Πατάμε παρατεταμένα την εφαρμογή "θέματα", και στο παράθυρο που εμφανίζεται υπάρχει η επιλογή "στυλ κειμένου". Έχει δύο προεγκατεστημένα στυλ γραμματοσειράς. Φαντάζομαι ότι θα μπορούμε να εγκαταστήσουμε και άλλα.

Ναι ισχύει. Το πρόβλημα είναι ότι αλλάζουν μόνο τα Αγγλικά οπότε δεν έχει νόημα.

 

http://i67.tinypic.com/2008g90.png

 

Έχω πιάσει και 10. Πάντως κάτω απο 8 σπάνια πέφτω. Σκοτώνει στην αυτονομία.

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...