Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωτη φορα το συνατνω στο iphone 7 plus που ειχα δεν ειχαν τετιο θεμα ουτε και στο mate 9 μονο στο mate 10 βγαινει ετσι?
Δυστυχώς τα περισσότερα που καλύπτουν όλη την οθόνη εδώ και 3 χρόνια σε όποια συσκευή και αν έχω δοκιμάσει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα τεστ στο YouTube όντως δε φαίνεται τίποτα. Κάνε αυτό που έγραψα παραπάνω και αν μπορείς βγάλε φωτογραφίες και ανέβασε εδώ. Όχι screenshot. Φωτογραφίες από άλλο κινητό την οθόνη.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Λοιπόν τράβηξα με το p9 της γυναίκας 3 πενταδες κόκκινο μπλε πράσινο λευκό γκρι σε αυτόματο, σε μηδέν φωτισμό με φωτεινοτητα μηδέν και σε μηδέν φωτισμό αυτοματο.

Δεν παρατήρησα κάτι τραγικό. Εσείς;

https://flic.kr/s/aHsm9AgPCQ

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, μερικές σελίδες πίσω είχα αναφέρει κάτι παρόμοιο και για το δικό μου. Συγκεκριμένα, ανάλογα με την κλίση που έδινα στην οθόνη, έβλεπα κάποια κιτρινίλα σε διάφορα σημεία.

Σηκώθηκα και πήγα σε δύο καταστήματα και το συνέκρινα με τα εκθεσιακά( mate pro, s8) που βρήκα εκεί. Κάποια είχαν πιο κιτρινωπή, κάποια πιο καθαρό λευκό. Τελικά έχει να κάνει ανάλογα με το πάνελ που θα τύχει. Σε όλα παρατήρησα ανομοιομορφία, αλλού λίγο αλλού περισσότερο. Έλεγξα ακόμη και το p9 lite της γυναίκας μου που έχει ips οθόνη. Ακόμη και σε αυτό έβλεπα ανομοιομορφία στο λευκό ανάλογα την γωνία θέασης.

Μετά από αυτό ηρέμησα κάπως. Εκτός αν τα μάτια μου έχουν θέμα και τα βλέπω κίτρινα.

 

Για ρίξε μια ματιά στη θερμοκρασία χρώματος.... μήπως λέω μήπως κατά λάθος το έχεις βάλει τέρμα θερμό;

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά στη θερμοκρασία χρώματος.... μήπως λέω μήπως κατά λάθος το έχεις βάλει τέρμα θερμό;

 

Είναι από τα πρώτα πράγματα που έλεγξα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάποιο site να ανεβάζω φωτογραφίες στο forum με full ανάλυση?

Όχι το Flickr δεν έχω Yahoo.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι σας λένε οι φωτογραφίες;
Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Όλα δείχνουν φυσιολογικά. Ένα τελευταίο τεστ σε ίδιες συνθήκες άνοιξε chrome με όλες τις καρτέλες κλειστές εκεί που δείχνει μόνο σκούρο γκρι φόντο και βγάλε κάνα δυο φωτογραφίες. Αν είναι οκ και εκεί δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα οθόνης.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

από χθες η προεγκατεστημένη εφαρμογή του mail συγχρονίζει άσχετα εάν εγώ την έχω ρυθμίσει να μην το κάνει.

Ο λογαριασμός είναι POP3 (otenet)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κάποιος δυσκολία σύνδεσης με WiFi; Να γίνεται σύνδεση με μικρή ταχύτητα, με κολλήματα κλπ. Μου το κάνει στο ρουτερ στην δουλειά, ενώ άλλοι συνδέονται κανονικά. Στο σπίτι πάει σφαίρα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχετε καταφέρει να ξεκινήσετε μια κλήση κατευθείαν με φωνητικές οδηγίες; Πχ με το Google assistant

Με κάποιο συνδυασμό γλωσσών (τηλεφώνου και Google) τα είχα καταφέρει πχ

 

"Call Στέλλα"

Με ρώταγε πιο νούμερο (κινητό ή σπίτι)

Έπαιρνε τηλέφωνο

 

Έχει διελευκανει κάποιος τις ρυθμίσεις;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Όλα δείχνουν φυσιολογικά. Ένα τελευταίο τεστ σε ίδιες συνθήκες άνοιξε chrome με όλες τις καρτέλες κλειστές εκεί που δείχνει μόνο σκούρο γκρι φόντο και βγάλε κάνα δυο φωτογραφίες. Αν είναι οκ και εκεί δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα οθόνης.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Καλημέρα. Με τον Chrome σε απόλυτο σκοτάδι φαίνεται μια σκιά δεξιά σε μηδέν φωτεινότητα. Δυστυχώς η κάμερα δεν το πιάνει. Δεν ξέρω αν συνιστά λόγο για rma αλλά θα το αφήσω να εξελιχθεί μήπως θελει στρώσιμο. Θα το βάλω να τρέξει και κανενα 8ωρο εναλλαγές χρώματων και βλέπουμε. Θα ενημερώσω. Φοβάμαι ότι αν το στείλω σέρβις δεν θα το βλέπει κανένας... Χα χα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχετε καταφέρει να ξεκινήσετε μια κλήση κατευθείαν με φωνητικές οδηγίες; Πχ με το Google assistant

Με κάποιο συνδυασμό γλωσσών (τηλεφώνου και Google) τα είχα καταφέρει πχ

 

"Call Στέλλα"

Με ρώταγε πιο νούμερο (κινητό ή σπίτι)

Έπαιρνε τηλέφωνο

 

Έχει διελευκανει κάποιος τις ρυθμίσεις;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Μόνο με English...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις κάποια φώτο της θήκης με το κινητό; Αν κατάλαβα καλά το "στεφάνι" είναι λαστιχένιο και η πλάτη πλαστική; Είναι 2 κομμάτια; Είναι πιο χοντρή από την εργοστασιακή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κάποιες εφαρμογές δεν μου βγάζει τα νουμεράκια για τις πόσες ειδοποιήσεις έχω ενώ σε άλλες μου τα βγάζει. Σε όλες που θέλω να ενημερώνομαι έχω τις ίδιες ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις κτλ.. Επίσης ενώ μου βγάζει τις ειδοποιήσεις στην status bar αν ανοίξω την εφαρμογή και δω τις ειδοποιήσεις δεν φεύγουν από την status bar παρά μόνο αν τις διώξω εγώ. Έτσι δουλεύει; Στο προηγούμενο μου κινητό αν έβλεπα τις ειδοποιήσεις έφευγαν από την status bar αν όχι από όλες τις εφαρμογές από κάποιες σίγουρα. Λύσεις ή προτάσεις;

 

Δυστυχως το εχω δωσει και δεν εχω καποια φωτο να ανεβασω..Ειναι οπως το πες , μαλακο στεφανι, και σκληρη πλατη. Ειναι σαφως πιο ογκοδη απο αυτη που δινει η huawei. Εμενα παντως με ειχε βολεψει απιστευτα , σε σημειο που δεν ξανακοιταξα για αλλη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με τον Chrome σε απόλυτο σκοτάδι φαίνεται μια σκιά δεξιά σε μηδέν φωτεινότητα. Δυστυχώς η κάμερα δεν το πιάνει. Δεν ξέρω αν συνιστά λόγο για rma αλλά θα το αφήσω να εξελιχθεί μήπως θελει στρώσιμο. Θα το βάλω να τρέξει και κανενα 8ωρο εναλλαγές χρώματων και βλέπουμε. Θα ενημερώσω. Φοβάμαι ότι αν το στείλω σέρβις δεν θα το βλέπει κανένας... Χα χα
Καλημέρα. Αν το βλέπεις εσύ στον Chrome θα το βλέπουν και αυτοί. Τώρα αν δεν το πιάνει η κάμερα τότε ίσως είναι ελάχιστο. Οπότε η το αφήνεις η το τρέχεις για αντικατάσταση.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται καποια εφαρμογή για live scores που να λειτουργεί σωστά το widget?

Εχω το SofaScore αλλά το widget δεν ανανεώνεται

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται καποια εφαρμογή για live scores που να λειτουργεί σωστά το widget?

Έχω το SofaScore αλλά το widget δεν ανανεώνεται

Αυτό είναι πρόβλημα με τα widget και μάλλον διορθώθηκε με την 129 (θα δοθεί σύντομα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις κάνα mini hifi LG ή κάτι τέτοιο? Έχω πρόβλημα σύνδεσης μέσω Bluetooth. Με οποιοδήποτε άλλο κινητό συνδέεται κανονικά. Με το Mate όταν πατάω να συνδεθεί, χωρίς να ζητήσει pairing code δείχνει στο κινητό να συνδέθηκε, στο LG όμως δείχνει ότι δεν έχει συνδεθεί. Όταν μπαίνω στο pairing στο Mate έχει απενεργοποιημένη την επιλογή media και δεν με αφήνει να την ενεργοποίησω...
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις κάνα mini hifi LG ή κάτι τέτοιο? Έχω πρόβλημα σύνδεσης μέσω Bluetooth. Με οποιοδήποτε άλλο κινητό συνδέεται κανονικά. Με το Mate όταν πατάω να συνδεθεί, χωρίς να ζητήσει pairing code δείχνει στο κινητό να συνδέθηκε, στο LG όμως δείχνει ότι δεν έχει συνδεθεί. Όταν μπαίνω στο pairing στο Mate έχει απενεργοποιημένη την επιλογή media και δεν με αφήνει να την ενεργοποίησω...
Εγώ χθες έστειλα κανονικά & βίντεο & φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έστειλα κανονικά & βίντεο & φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εννοώ transfer. Εννοώ audio streaming απ το κινητό σε ένα mini hifi μέσω Bluetooth.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ transfer. Εννοώ audio streaming απ το κινητό σε ένα mini hifi μέσω Bluetooth.

 

ιδιο προβλημα και γω με lg cm2460..φθλος μς s7 συνδεεται κανονκα....πολλα bugs η συσκευη και αρχιζω να κουραζομαι...με σοβαροτερα τις επανεκκινησεις απο μονο του και καμια φορα δεν αποκρινεται η οθονη για λιγα δευτερολεπτα...

manaros
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κινητό το έχουν αποκτήσει περισσότεροι, ας ρωτήσω ξανά μια παλιά ερώτηση να δούμε τι setup έχετε κάνει μερικοί και τι αποτέλεσμα έχετε.

 

Αφορά το γνωστό θέμα στα huawei κινητά με τις ειδοποιήσεις. Παλαιότερα πριν το ορεο, η huawei είχε ένα πιο κατανοητό μενού protected apps όπου εκεί έβαζες ποιες εφαρμογές δεν θα κάνει force close το λειτουργικό μόλις κλείνει η οθόνη κι έτσι οι ειδοποιήσεις έφταναν στην ώρα τους.

 

Αυτό αντικατασταθηκε από το μενού Εκκίνηση / Launch όπου υποτίθεται δουλεύει με παρόμοιο τρόπο.

 

Προσωπικά αν τα αφήσω στο auto χάνω σίγουρα ειδοποιήσεις. Ακόμα και στο manual όμως με τικαρισμενες και τις 3 επιλογές, μερικές φορές παρατηρώ καθυστέρηση. Άνοιξα πχ χτες βράδυ το Inbox και καπάκι ήρθαν 5 mail με ώρα από τις 4 το απόγευμα κ έπειτα, τα οποία δεν τα έλαβα στην ώρα τους. Να σημειώσω ότι εκτός από manual έχω βάλει και τις εφαρμογές αυτές που θέλω στην επιλογή Allowed στο μενού Ignore battery optimisations για έξτρα σιγουρια. Παρόλα αυτά ποτέ δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσείς χάνετε ειδοποιήσεις ή όχι; Κι αν όχι τι ρυθμίσεις έχετε;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο auto και δεν έχω πουθενά πρόβλημα, Gmail, viber, messenger, αυτά δουλεύω καθημερινά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ιδιο προβλημα και γω με lg cm2460..φθλος μς s7 συνδεεται κανονκα....πολλα bugs η συσκευη και αρχιζω να κουραζομαι...με σοβαροτερα τις επανεκκινησεις απο μονο του και καμια φορα δεν αποκρινεται η οθονη για λιγα δευτερολεπτα...
Κάνε υπομονή η 129 έρχεται.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν το βλέπεις εσύ στον Chrome θα το βλέπουν και αυτοί. Τώρα αν δεν το πιάνει η κάμερα τότε ίσως είναι ελάχιστο. Οπότε η το αφήνεις η το τρέχεις για αντικατάσταση.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Με απόδειξη 15-1 από κωτσοβολο προλαβαίνω αύριο το doa? Θα γινει επί τόπου αντικατάσταση; στο κωτσοβολο απευθύνομαι η στην Huawei;

Έβγαλα και το θέμα με τον Chrome. Ρίξε μια ματια

https://flic.kr/s/aHsm9AgPCQ

Edited by christosjr1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...