Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα συγκριτικά στο youtube δεν φαίνεται και τόσο δυνατή η μπαταρία. για ποιο λόγο; εδώ στο φόρουμ συμβαίνει αυτό που όταν κάποιος αγοράζει ένα κινητό, μετά το υποστηρίζει λες και είναι η ποδοσφαιρική του ομάδα ή τίποτα άλλο; το ρωτάω πολύ σοβαρά γιατί ίσως και ο πιο βασικός λόγος για να επιλέξω τη συσκευή μου είναι η μπαταρία. και άλλα διαβάζω εδώ και άλλα βλέπω στο youtube. τί να πιστέψω πριν καταλήξω για αγορά;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ο καλυτερος κριτης παντα ειναι ο καθενας μας φιλε μου με το αποκτήσει την συσκευή ο ιδιος να την δουλέψει με τα δικά του κριτήρια στα πάντα να την συγκρίνει με την παρών η και παλιότερες συσκευές του και ετσι να βγάλει απόλυτα ασφαλές συμπέρασμα.:)

 

Αλλος μπορει να βγαζει 4 ωρες SOT αλλος 7 δεν σημαίνει οτι ούτε ο ένας ούτε ο δεύτερος είναι λάθος απλά διαφορετική χρήση κάνει ο ενας διαφορετική ο άλλος καλύπτοντας διαφορετικές ανάγκες,απαιτήσεις και διαφορετικό στήσιμο συσκευής στα πάντα της.;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος κριτης παντα ειναι ο καθενας μας φιλε μου με το αποκτήσει την συσκευή ο ιδιος να την δουλέψει με τα δικά του κριτήρια στα πάντα να την συγκρίνει με την παρών η και παλιότερες συσκευές του και ετσι να βγάλει απόλυτα ασφαλές συμπέρασμα.:)

 

Αλλος μπορει να βγαζει 4 ωρες SOT αλλος 7 δεν σημαίνει οτι ούτε ο ένας ούτε ο δεύτερος είναι λάθος απλά διαφορετική χρήση κάνει ο ενας διαφορετική ο άλλος καλύπτοντας διαφορετικές ανάγκες,απαιτήσεις και διαφορετικό στήσιμο συσκευής στα πάντα της.;)

Εγώ που κατάφερα 3 παίρνω βραβείο? Προφανος και όχι απλά η χρήση μου είναι τέτοια που ξεσκιζει την μπαταρία.

100 % φωτισμός manual

4g only and 24/24 με κακό σήμα μάλιστα

Ανοιχτό Bluetooth με αυγψρονισμςνο smartwatch και ακουστικά

Ανοιχτό nfc με επιλογή ready to pay

7 email account με live συγχρονισμό

Κλπ κλπ

Νωμιζω είναι και θαύμα που βγάζω 3 ώρες sot

Link to comment
Share on other sites

Τον 100% φωτισμό μόνο δε καταλαβαίνω.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Όταν είσαι έξω η κάπου με πολλά φώτα θα το καταλάβεις :) ειδικά αν είσαι μονημα σε μέρος με μπόλικο φως θα παρακαλάς να έχεις ποιο ψιλό φωτισμό μονημα
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως βασικό κριτήριο πλέον είναι η μπαταρία. Ούτε όρεξη έχω να φορτίζω συνέχεια ούτε θέλω άγχος μην με αφήσει μέσα την ημέρα.

Τη λουκανικόπιτα σχήμα μπορώ να την παραβλέψω, την λίγο χειρότερη κάμερα επίσης, άντε και την λίγο χειρότερη οθόνη. Η μπαταρία, όμως, θέλω να είναι βράχος. Προερχόμενος από Mate 8 και Mate 9, στον τομέα αυτόν ήταν εξαιρετικά. Ελπίζω να μην έχει κάνει καμιά πατάτα ο Κινέζος φέτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως βασικό κριτήριο πλέον είναι η μπαταρία. Ούτε όρεξη έχω να φορτίζω συνέχεια ούτε θέλω άγχος μην με αφήσει μέσα την ημέρα.

Τη λουκανικόπιτα σχήμα μπορώ να την παραβλέψω, την λίγο χειρότερη κάμερα επίσης, άντε και την λίγο χειρότερη οθόνη. Η μπαταρία, όμως, θέλω να είναι βράχος. Προερχόμενος από Mate 8 και Mate 9, στον τομέα αυτόν ήταν εξαιρετικά. Ελπίζω να μην έχει κάνει καμιά πατάτα ο Κινέζος φέτος.

Αν θέλεις μπαταρία έχεις δύο επιλογές

1. Παίρνεις mate και κάνεις συντριπτική χρήση (κλείνεις wifi, 4g gps κλπ και τα ανοίγεις όταν τα έχεις ανάγκη)

2. Παίρνεις μια αρκετά αδύναμη συσκευή με μεγάλο μέγεθος (ένα snapdragon 400 στης 6 ίντσες χαλαρά θα έχει μπαταρία 4000 και 5000 και με μια hd οθόνη θα βγάζεις άπειρες ώρες

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως βασικό κριτήριο πλέον είναι η μπαταρία. Ούτε όρεξη έχω να φορτίζω συνέχεια ούτε θέλω άγχος μην με αφήσει μέσα την ημέρα.

Τη λουκανικόπιτα σχήμα μπορώ να την παραβλέψω, την λίγο χειρότερη κάμερα επίσης, άντε και την λίγο χειρότερη οθόνη. Η μπαταρία, όμως, θέλω να είναι βράχος. Προερχόμενος από Mate 8 και Mate 9, στον τομέα αυτόν ήταν εξαιρετικά. Ελπίζω να μην έχει κάνει καμιά πατάτα ο Κινέζος φέτος.

Πάνω από 6-7 ωρες SOT

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 6-7 ωρες SOT

 

John κάνε μια καλή να μου πεις και το δικό μου ερώτημα μιας και τα χεις και τα δύο ρε συ. :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία 7 ώρες SOT (Note8 βγάζει 5 ώρες με το ζόρι)

IR blaster

Πιο γρήγορο shutter speed

Πιο compact μέγεθος

Πιο προχωρημένο επεξεργαστή

Και η τιμή του σε σχέση με το Note 8(σε 2 μήνες το Mate 10 pro θα βρίσκεται κάτω από 700,ενω το Note σταθερά πάνω από 850ευρω)

 

Βίντεο οκ δεν είναι ότι καλύτερο, εδώ το Note και S8 βγάζει καλύτερα βίντεακια

Δεν είναι εμπορικό όπως Samsung και Apple (άρα μεταπώληση πέφτει 100-150ευρω από τιμή καινούργιου αμέσως

 

δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στον kirin 970 απο τον snapdargon 835..ποσο μαλλον στην adreno 540 που ειναι καλυτερη απο την g72!καταρχην το s8+ ειναι η ποιο ολοκληρωμενη συσκευη ποσο μαλλον η εκδοση sm 9550 6gb/128 rom!συν οτι η οθονη του ειναι 2 ετη μπροστα απο τις ναυαρχιδες ,με το x κατι παει να κανει η apple!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στον kirin 970 απο τον snapdargon 835..ποσο μαλλον στην adreno 540 που ειναι καλυτερη απο την g72!καταρχην το s8+ ειναι η ποιο ολοκληρωμενη συσκευη ποσο μαλλον η εκδοση sm 9550 6gb/128 rom!συν οτι η οθονη του ειναι 2 ετη μπροστα απο τις ναυαρχιδες ,με το x κατι παει να κανει η apple!

 

Μιλάς με επιχειρήματα. Γιατί για την ώρα δεν είπες κάτι όπου κάνει το s8+ την πιο ολοκληρωμένη. Ενδεικτικά :

Χάλια σημείο δακτυλικου αποτυπώματος

Μόνη κάμερα με ότι αυτό συνεπάγεται και επ ουδενί όχι τοπ (ακόμα κ το note 8 σε διαψεύδει για να μην σου αλλάξω εταιρεία)

Μικρή μπαταρία σε σχέση με τον ανταγωνισμό

Όχι AI που πλέον τα νέα κινητά έχουν

Έστω κ λίγο χειρότερο επεξεργαστή

Ιστορικό με lag της εταιρίας

Υπερκορεσμενα χρώματα οθόνης.

Τα 6/128 δεν μου λέει κάτι όταν το έχω από αρκετές εταιρείες πλέον. Που παρεμπιπτόντως δεν ήρθε Ευρώπη.

Αυτά με μια πρώτη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Eλα στους διαξιφισμους να το αναλυσουμε γιατι ειναι το καλυτερο κινητο!επειδη αλλαζω πολλα κινητα και εχω μια γνωμη παραπανω εμπειρικα.η μπαταρια του s8+ ειναι υπερ αριστη σε σχεση με των ανταγωνισμο.μην ξεχνας 6.2 οθονη κουμανταρει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

John κάνε μια καλή να μου πεις και το δικό μου ερώτημα μιας και τα χεις και τα δύο ρε συ. :D

 

Έλα φίλε μου έχω στο Flickr άπειρες φωτογραφίες

Βρες Jochvaalan username

;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στον kirin 970 απο τον snapdargon 835..ποσο μαλλον στην adreno 540 που ειναι καλυτερη απο την g72!καταρχην το s8+ ειναι η ποιο ολοκληρωμενη συσκευη ποσο μαλλον η εκδοση sm 9550 6gb/128 rom!συν οτι η οθονη του ειναι 2 ετη μπροστα απο τις ναυαρχιδες ,με το x κατι παει να κανει η apple!

Έχω και το S8 plus 6/128 Snapdragon 835

Φοβερο κινητό και παει σφαίρα, απλά η ταχύτητα γενικά στο Mate 10 pro είναι επιπέδου Oneplus 5..Οσο το είχατε ξέρετε τι θέλω να πω

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Στο manual που λες ότι είναι σαν Note8 iκαι καλύτερα.... Όλοι λένε ότι είναι άχρωμες οι φωτογραφίες.

Δεν πάει σε εσένα αλλά όταν εκεί που διαβάζεις βγει κάποιος και λέει ότι το mate9 είχε χάλια μπαταρία τι να λέμε τώρα το έχουμε χάσει λίγο μου φαίνεται.

 

κατοχος mate 9 και ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε απο θεμα μπαταριας κινητο!2 μερες κραταει με σκληρη χρηση,παιχνιδι κτλ!την δευτερη μερα φορτιζω στα 30%.δεν το εχω ξαναδει αυτο σε κανενα αλλο κινητο τοσο πολυ!

SAXO VTS-ex Mazda 6 MPS

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

MAZDASPEEDCLUB

Link to comment
Share on other sites

Ένα αριστεχνικο βίντεο unboxing από εμένα

 

 

Το πηρες και αυτο ρε θυριο ; Και το Note 8 πηρες πριν 2 μηνες αλλα το εδωσες δεν το κρατησες. Αραγε αυτο θα το κρατησεις ή μπα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κυκλοφορεί ήδη σε επιλεγμένες αγορές (πχ Κύπρο) στα, 799€. Μάλιστα εκεί παίζει και έκπτωση και βγαίνει τελικη 767€ η δίκαρτη έκδοση

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κυκλοφορεί ήδη σε επιλεγμένες αγορές (πχ Κύπρο) στα, 799€. Μάλιστα εκεί παίζει και έκπτωση και βγαίνει τελικη 767€ η δίκαρτη έκδοση

 

Κύπρο που ακριβώς το βρίσκεις???Έχουμε μαγαζί? Κατεβαίνω συνεχεία λόγω δουλειάς και ίσως αν το έβλεπα από κοντά να το τσιμπούσα.

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κύπρο που ακριβώς το βρίσκεις???Έχουμε μαγαζί? Κατεβαίνω συνεχεία λόγω δουλειάς και ίσως αν το έβλεπα από κοντά να το τσιμπούσα.

Ευχαριστω

Καλημερα απο την ΜΤΝ Cyprus φιλε μ το εχουμε εδω το εχω δει χθες που πηγα μια βολτα και ισως το παρω με συμβολαιο στο δευτερο μ :)

Υπαρχουν καταστηματα μαγαζια σε ολη την Κυπρο.

Εχω μια απορια ρε παιδια το Mate 10 εχει διαφορα απο το Ρ10 ; Επειδη δεν μπορω να καταλαβω.

1) Εκτος απο την οθονη και απο το δακτυλικο αποτυπωμα που βρισκεται πλεον πισω (βλεπετε LG G6 ιδιο παραλληλο) υπαρχει καμια αλλη διαφορα ;

2) Απο θεμα λογισμικου και ενημερωσεις πως τα παει πως φερεται ;

3) Απο θεμα καμερας αφου ειναι 20ΜΡ πως τα παει επιβιωνει παρα πολυ ή λιγο ;

4) Οι φακοι που εχει πανω του ειναι πανακριβοι στα 400ευρω και πανω ο καθενας οπως αυτους που εχει το Ρ10 ; Προσωπικα δεν το ειχα το Ρ10 αλλα μονο το lite εκδοση του αλλα ακουω και εγω απ φιλους που το εχουν το απλο το Ρ10.

 

Οριστε το εχει φερει η ΜΤΝ: Huawei Mate 10 Pro Dual Sim Το Μοκα μου αρεσει περισσοτερο.

 

image.png

 

image.png

 

Παντος που το ειδα δεν ειχε radiofm πανω οπως λεει η ΜΤΝ. Εχει τελικα δεν εχει ενεργοποιηειται μυστικα καπως με κανενα κολπο πως ; :/

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και στην Κύπρο και σε copper(θυμίζοντας έντονα το αντίστοιχο σε Xperia Z3 προ 3ετιας) εξίσου πολύ όμορφο χρώμα μαζί με το midnight blue τα 2 που ξεχωρίζουν.

 

Γερμανικό Amazon έχουν το μαύρο και το midnight blue για προ παραγγελία ενόψει αρχές εβδομάδας επίσημης κυκλοφορίας και διαθεσιμότητας της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και στην Κύπρο και σε copper εξίσου πολύ όμορφο χρώμα μαζί με το midnight blue τα 2 που ξεχωρίζουν.

 

Γερμανικό Amazon έχουν το μαύρο και το midnight blue για προ παραγγελία ενόψει αρχές εβδομάδας επίσημης κυκλοφορίας και διαθεσιμότητας της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Μάλλον και εγώ από αμαζον θα το τσιμπήσω κυρίως για το ενδοκοινοτικό ΑΦΜ καθώς και την εγγύηση που δίνει η αμαζον.

Βασικά και τα δυο.

Άντε να δούμε.

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του htc 11+. Για δώστε μια βοήθεια...

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του htc 11+. Για δώστε μια βοήθεια...

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

 

Συσκευαρες κι οι 2. Ότι κι αν επιλέξεις είναι σωστή επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν το HTC αλλά είναι πιο βαρύ κ θέλω να το αποφύγω αυτο.

Γερμανικό αμαζον με βλέπω κ εγώ. 670 περίπου μου βγαίνει καθότι έχω αφμ επαγγελματία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...