Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ ανάμεσα στα δυο είμαι αλλά νομίζω πως θα πάω προς το HTC. Εξωτερικά προτιμώ το Mate αλλά έχει πιο καθαρό software το U11 συν την 2k οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρες και αυτο ρε θυριο ; Και το Note 8 πηρες πριν 2 μηνες αλλα το εδωσες δεν το κρατησες. Αραγε αυτο θα το κρατησεις ή μπα ;

 

Το έδωσα τις προάλλες

Είμαι με Note 8 και S8+ Snapdragon πλέον

Αναμονή για το 5T

 

Θα το ξανά πάρω ο κόσμος να χαλάσει όταν πάει 600ευρω που νομίζω ότι είναι μια λογική τιμή για το Mate 10 pro

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο πλέον στην ελληνική αγορά με τιμή 799€ η έκδοση dual sim 128/6 σε τρία χρώματα.

 

 

http://www.public.gr/search/public/searchResultsSN.jsp?sn.q=Mate%2010%20pro

http://www.public.gr/product/huawei-mate-10-pro-128gb-dual-sim-titanium-gray-4g-smartphone/prod8831288pp/

 

Θα πάει άπατο με τέτοια τιμή χωρίς προσφορά. Μας έχουν περάσει εντελώς για θύματα. Στο εξωτερικό παίξουν δώρα όπως ρολόγια γραφίδες κτλ κτλ αξίας από 200-300

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο πλέον στην ελληνική αγορά με τιμή 799€ η έκδοση dual sim 128/6 σε τρία χρώματα.

 

 

http://www.public.gr/search/public/searchResultsSN.jsp?sn.q=Mate%2010%20pro

http://www.public.gr/product/huawei-mate-10-pro-128gb-dual-sim-titanium-gray-4g-smartphone/prod8831288pp/

 

Θα πάει άπατο με τέτοια τιμή χωρίς προσφορά. Μας έχουν περάσει εντελώς για θύματα. Στο εξωτερικό παίξουν δώρα όπως ρολόγια γραφίδες κτλ κτλ αξίας από 200-300

Λογική τιμή αν σκεφτείς ότι άλλες ναυαρχίδες κοστίζουν 900, 1000 και 1100€ πλέον. Παράλογα βέβαια έχουν φτάσει οι τιμές τόσο ψηλά. Σε μερικούς μήνες που θα πέσει στα 500-550 θα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και εγώ ότι η τιμή στα 799 είναι τσιμπημένη.

Ή περιμένουμε να πέσει ή να δούμε τα σκρουτζομαγαζα πόσο θα το έχουν.

Αλλιώς αμαζον κτλ.

 

BTW περιμένω κ το απλό mate να δω αν θα έρθει εδώ ή στο αμαζον. Αν η τιμή τού είναι αρκετά κάτω απ το pro θα το σκεφτώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vdeverak
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο πλέον στην ελληνική αγορά με τιμή 799€ η έκδοση dual sim 128/6 σε τρία χρώματα.

 

http://www.public.gr/search/public/searchResultsSN.jsp?sn.q=Mate%2010%20pro

 

http://www.public.gr/product/huawei-mate-10-pro-128gb-dual-sim-titanium-gray-4g-smartphone/prod8831288pp/

 

 

Θα πάει άπατο με τέτοια τιμή χωρίς προσφορά. Μας έχουν περάσει εντελώς για θύματα. Στο εξωτερικό παίξουν δώρα όπως ρολόγια γραφίδες κτλ κτλ αξίας από 200-300

 

Για φτύσιμο μας έχουν δυστυχώς χωρίς καμία προωθητική ενέργεια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έπιασε φιλος το απλό Mate 10 από ebay αλλά το κινεζικό 6\128 και τού πέρασε global rom. Μου το δίνει στα 500 (στοίχισε σχεδόν 1000) και το σκέφτομαι. Προτιμώ το αποτύπωμα μπροστά και η οθόνη είναι καλύτερη.. Τι λέτε να το τσιμπησω?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση; αν ναι νομίζω αξίζει.

Αλλιώς ρίσκο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση; αν ναι νομίζω αξίζει.

Αλλιώς ρίσκο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς για εγγύηση θα πρέπει να σταλεί έξω προς Κίνα μεριά νομίζω. Το pro το έφερε η ΜΤΝ όπως ανέφερε ενας φιλος ποιο πανω αλλα είναι στα 800 που είναι μεγάλη διαφορά?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα 500€ είναι σούπερ αλλά ίσως το φέρουν τα σκρουτζομαγαζα ή αμαζον ευρωπαϊκά όπου λογικά θα έχεις εγγύηση. Αν μπορείς να περιμένεις μερικές μέρες ίσως μάθουμε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπιασε φιλος το απλό Mate 10 από ebay αλλά το κινεζικό 6\128 και τού πέρασε global rom. Μου το δίνει στα 500 (στοίχισε σχεδόν 1000) και το σκέφτομαι. Προτιμώ το αποτύπωμα μπροστά και η οθόνη είναι καλύτερη.. Τι λέτε να το τσιμπησω?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Δεν θα το συμβούλευα. Το ότι έβαλε global Rom δεν σημαίνει ότι θα παίρνει και αναβαθμίσεις από εδώ και περα. Υπάρχει θέμα με αυτό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το συμβούλευα. Το ότι έβαλε global Rom δεν σημαίνει ότι θα παίρνει και αναβαθμίσεις από εδώ και περα. Υπάρχει θέμα με αυτό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/mate-10-alp-al00-t3695962/page1

Αυτό έκανε. Πηρε και από Huawei ενα κωδικό για ξεκλείδωμα της ρομ.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη με ενδιαφερει και μενα να το παρω τον Δεκεμβριο με συμβολαιο αντι για το LG V30 θα ηθελα να μαθω απο ενημερωσεις πως τα παει τις δινει καθε μηνα σταθερα ; Ειναι αδιαβροχο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στις 22 ξεκινάει η διάθεσή του.

Ακόμη και το Public που το έχει στην σελίδα του, διάθεση από 22 αναφέρει. Λίγες μέρες υπομονή ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο πλαίσιο. Να πω την αλήθεια έφυγα με μεικτά συναισθήματα. Πολύ ωραίο στο χέρι αλλά για μένα μέτρια οθόνη, σε σχέση με note η s8 κατώτερο. Από κάμερα δεν μπόρεσα να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αν και δεν είναι το βασικό μου κριτήριο. Στο θέμα λειτουργίας αρκετά Smooth χωρίς να λείπουν μερικά κρασαρισματα (βέβαια αυτό μπορεί να οφείλεται στο στήσιμο της συσκευής) Ενώ ήμουν έτοιμος να το πάρω και να αλλάξω το s8..... αναθεώρησα..... Προς το παρόν βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη με ενδιαφερει και μενα να το παρω τον Δεκεμβριο με συμβολαιο αντι για το LG V30 θα ηθελα να μαθω απο ενημερωσεις πως τα παει τις δινει καθε μηνα σταθερα ; Ειναι αδιαβροχο ;

 

Είναι αδιάβροχο τώρα ότι αφορά τις αναβαθμίσεις μίας και είχα MATE 8 & 9 είναι λιγο τα ζώα μου αργα...αν και υπάρχουν λύσεις να περνάς επίσημες ΡΟΜ χωρίς να περιμένεις ποτέ θα αποφασίσει η Huawei να τις στείλει στην συσκευή σου που και αυτό χρειάζεται γνώσεις και πολλές φορές μετά από τέτοια πειράγματα μπορεί και να ξεχάσεις τελείως της οποίες OTA αναβαθμίσεις...

Αλλά τι να λέμε τώρα εδώ ολόκληρη Samsung με την συσκευή τής χρονιάς NOTE 8 και έχει να δώσει update από τον Σεπτέμβριο με security update του Αυγούστου....τι να λέμε τώρα όλοι τραγικοί είναι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιάβροχο τώρα ότι αφορά τις αναβαθμίσεις μίας και είχα MATE 8 & 9 είναι λιγο τα ζώα μου αργα...αν και υπάρχουν λύσεις να περνάς επίσημες ΡΟΜ χωρίς να περιμένεις ποτέ θα αποφασίσει η Huawei να τις στείλει στην συσκευή σου που και αυτό χρειάζεται γνώσεις και πολλές φορές μετά από τέτοια πειράγματα μπορεί και να ξεχάσεις τελείως της οποίες OTA αναβαθμίσεις...

Αλλά τι να λέμε τώρα εδώ ολόκληρη Samsung με την συσκευή τής χρονιάς NOTE 8 και έχει να δώσει update από τον Σεπτέμβριο με security update του Αυγούστου....τι να λέμε τώρα όλοι τραγικοί είναι....

Καλησπερα φιλε μ συνηθως ξερω οτι καθυστερη η LG (στα LG G4 G5 G5SE που ειχα) και στο G6 που εχω. Εσυ που ειχες το V20 πως τα πηγαινε απο ενημερωσεις αυτο ; Ρωταω για να ξερω που να καταληξω. Αλλα μ αρεσει περισσοτερο το Huawei Mate 10 Pro ειναι ωραια η αισθηση στο χερι και η οθονη του ειναι ικανοποιητικη για μενα επισης μ αρεσει και το λογισμικο του παρα πολυ και με 128GB χωρητικοτητα βασικοτερο για μενα που οι περισσοτεροι βγαζουν 64αρια και ζητανε 900ευρω βλεπε LG V30.

Προς σε αυτο θα τραβηξω γιατι απ οσο ειδα το V30 σε διαφορα βιντεακια απο λογισμικο ειναι το ιδιο με το LG G6 που εχω και ξεχασμενο απο ενημερωσεις απο τον Ιουλιο του 2017. Αλλα δεν αποφαφησα ακομα θα δειξω ή μπορει να το παρω αυτο με συμβολαιο ή το LG V30 και να το παρω αυτο αρχες του νεου χρονου cash με οικονομια ή να ξεπληρωσω το παλιο μ συμβολαιο θα δω ενα περιπου αλλα το προτιμω αυτο το Huawei Mate 10 Pro μ αρεσει πιο πολυ και πιο καλα εχει και καλη καμερα απ οσο την τσεκαρα σημερα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το κινητο το πηρα. To samsung dex παιζει μια χαρα με το κινητο.

Θα το δοκιμασω με το contiumm, τελικα δεν παίζει με το contiumm

Edited by mpanos07
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το κινητο το πηρα. To samsung dex παιζει μια χαρα με το κινητο.

Θα το δοκιμασω με το contiumm, τελικα δεν παίζει με το contiumm

Μόνο με το καλώδιο δεν υποτίθεται ότι συνδέετε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το καλώδιο δεν υποτίθεται ότι συνδέετε?[/quote

Ναι με καλώδιο. Το δοκιμασα με το deχ και έπαιξε ενώ με το contiumm δεν έπαιξε. Με τα 2 dock ήθελα να το δοκιμάσω.

Πάντως πιο όμορφο από το s8 γνώμη μου βάζοντας δίπλα δίπλα. Ωραία οθόνη και η κάμερα του πολύ καλή. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πολύ γιατί χωρίς θήκη γουστάρει παρά πολυ, και παραλίγο χτες να μου φύγει από τα χέρια (ακόμα δεν το πήραμε) θα περιμένω καμιά θήκη στο εμπόριο. Είναι smooth το κινητο. Μην πω ότι μου αρέσει πιο πολύ από το xiaomi mi mix.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος απο σημερα το απογευμα ΜΑΤΕ 10 PRO. Εχω πλεον και ΜΑΤΕ 9 και ΜΑΤΕ 10 PRO.

Με το που ανοιξα το ΜΑΤΕ 10 PRO ειχε την Β115 και δυστυχως δεν ειχε διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου.

 

Λοιπον στην πραξη.......

Μετα απο 5 ωρες λιωσιμο το κινητο πασχει απο λογισμικο, δεν αγγιζει το SMOOTH του ΜΑΤΕ 9 σε καμια των περιπτωσεων, σιγουρα φερει τις παιδικες ασθενεις του ΜΑΤΕ 9, οι οποιες με 1-2 αναβαθμισεις θα εξαλειφθουν.

 

Στιγμιαια κολληματακια, λιγο το scroll σε FB, Viber και messenger κανει καποια σπασιματα και 1-2 αλλα ψιλοπραγματακια. Βεβαια για να τα παρατηρησεις ολα αυτα που αναφερω πρεπει.........

 

1) Να εχεις δουλεψει κινητο 100% SMOOTH.

2) Να εισαι λιγο καμενος και να ζητας το απολυτο.

 

Μεγαλη εκπληξη η καμερα. Σε χαμηλο φωτισμο πολυ δυνατη παιδια !!!!

2 φωτο τα παντα ολα στο ΑUTO.

https://www.flickr.com/photos/150231044@N07/38555420902/in/dateposted/

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος απο σημερα το απογευμα ΜΑΤΕ 10 PRO. Εχω πλεον και ΜΑΤΕ 9 και ΜΑΤΕ 10 PRO.

Με το που ανοιξα το ΜΑΤΕ 10 PRO ειχε την Β115 και δυστυχως δεν ειχε διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου.

 

Λοιπον στην πραξη.......

Μετα απο 5 ωρες λιωσιμο το κινητο πασχει απο λογισμικο, δεν αγγιζει το SMOOTH του ΜΑΤΕ 9 σε καμια των περιπτωσεων, σιγουρα φερει τις παιδικες ασθενεις του ΜΑΤΕ 9, οι οποιες με 1-2 αναβαθμισεις θα εξαλειφθουν.

 

Στιγμιαια κολληματακια, λιγο το scroll σε FB, Viber και messenger κανει καποια σπασιματα και 1-2 αλλα ψιλοπραγματακια. Βεβαια για να τα παρατηρησεις ολα αυτα που αναφερω πρεπει.........

 

1) Να εχεις δουλεψει κινητο 100% SMOOTH.

2) Να εισαι λιγο καμενος και να ζητας το απολυτο.

 

Μεγαλη εκπληξη η καμερα. Σε χαμηλο φωτισμο πολυ δυνατη παιδια !!!!

2 φωτο τα παντα ολα στο ΑUTO.

2017-11-22 20.27.43

Μάλλον δεν έχεις περάσει από s8 για να εκτιμήσεις το ποσο Smooth είναι το mate... Από χθες κάτοχος και εγώ του mate 10. Το τηλέφωνο μέχρι στιγμής είναι άριστο, μπαταρία από άλλο πλανήτη, κάμερα με πιο φυσικά χρώματα από το s8 που είχα και οθόνη απολαυστική.....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω νεα...

Χθες με το που ανοιξα το MATE 10 PRO ειχε 54% μπαταρια και ξεκινησα να το στηνω απο την αρχη.

Με το τελος του στησιματος της συσκευης η μπαταρια ειχε φτασει στο 37%. Οποτε πρακτικα αρχισα να το "λειτουργω-τεσταρω" οταν η μπαταρια ηταν στο 37%.

Σημερα που το φορτισα στο 100% ειδα αλλο τηλεφωνο, αρα το θεμα ειναι στην διαχειριση ενεργιας του KIRIN 970.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παίδες φοράει ζελατίνα εργοστασιακή όπως και το Mate 9?

 

Χρώμα πιο προτιμήσατε? εγω ψήνω το μπλεδάκι :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...