Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση φυσικά πάρα την αναβάθμιση που έγινε ακόμη παρατηρώ ότι κάποια θέματα που πρόσεξα στο mate μου δεν έχουν επιλυθεί για παράδειγμα στο always on display οταν μου έρχεται sms μου βγάζει ειδοποίηση οτι εχω sms με εικονίδιο στο always on display όταν το ανοίξω και φύγει η ειδοποίηση στο επόμενο sms που θα πάρω δεν μου το βγάζει στο always on display εικονιδιο και πάει εναλλάξ μια μου βγάζει μια όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αναπάντητες κλήσεις. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.

 

Το είχα πει και εγώ αυτό το πρόβλημα. Σήμερα έκανα αναβάθμιση και εγώ σε 129 αλλά δεν ξέρω αν το έχω ακόμα ή όχι.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει και εγώ αυτό το πρόβλημα. Σήμερα έκανα αναβάθμιση και εγώ σε 129 αλλά δεν ξέρω αν το έχω ακόμα ή όχι.

Σε παρακαλώ αν μπορείς να το ελέγξεις και να μου πεις. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

νταξ, δεν ειμαι ο μονος. Το ιδιο και εδω. με dual sim (sim1 data only cosmote , sim2 για voice κλησεις cosmote), ανοιγω το κινητο, παιρνει σημα 4g η σιμ1, ολα κομπλε και μετα απο μερικα λεπτα χανει το σημα 4g. Ιδιο setup σε αλλα κινητα dual sim (πχ honor5x) και παιζω απροβληματιστα.

Ελπιζα πως με τη νεα εκδοση οτι θα λυθει αλλα σκατουλες. Παιζει να ξεκολλησει και επι ωρες να παιζει κανονικα και μετα ανευ λογου να χασει το ιντερνετ. Ο μονος τροπος να το βρει ειναι απενεργοποιηση της σιμ2 απο το μενου, restart, πλεον εχω κανονικα στη σιμ1 ιντερνετ, ανοιγω μετα απο κανα 5λεπτο τη σιμ2 απο το μενου, αντιο ιντερνετ απο τη σιμ 1.

 

Μετά από 1 εκατομμύριο επανεκκινήσεις και εναλλαγές στις κάρτες έστρωσε. Τώρα παίζει κανονικά επιτέλους. Τώρα τι έφταιγε; Βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 129 μπορούμε να διαλέξουμε ποτε θα

Ξεκινάει να μετράει τα δεδομένα της κινητής; και ναι πως; δεν το έχω βρει ακόμα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το huawei bt headset sport am60 το οποίο είναι θαυμάσιο. Στη συσκευασία υπάρχει για τη φόρτιση από pc μόνο καλώδιο usb, χωρίς φορτιστή.

Το ρεύμα που τραβάει κατά την φόρτιση είναι μικρό (μερικά mA) και η τάση θα πρέπει να είναι 5V λόγω usb port.

Να χρησιμοποιήσω φορτιστή 5V 150 mA (usb3 πρότυπο) γιατί δεν μπορεί να κουβαλάω πάντα μαζί μου το laptop;

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς όχι ούτε με την 129, δε μπορείς να ορίσεις πότε θα ξεκινάει ο μήνας για τα δεδομένα.

Χρησιμοποιώ ξεχωριστό app το my data manager

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς όχι ούτε με την 129, δε μπορείς να ορίσεις πότε θα ξεκινάει ο μήνας για τα δεδομένα.

Χρησιμοποιώ ξεχωριστό app το my data manager

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε τις εφαρμογές που δίνουν οι πάροχοι π.χ. cosmote my account :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε τις εφαρμογές που δίνουν οι πάροχοι π.χ. cosmote my account :)
Είπαμε έτσι για το ****το

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όσοι από εσάς έχουν την original flip θήκη της Huawei, τους εμφανίζεται το widget του καιρού στο παράθυρο όταν η θήκη είναι κλειστή; Πίστευα ότι θα φτιάξει με την 129 αλλά δεν έγινε τίποτα
Δεν είχα θέμα με κάτι τέτοιο. Αν εννοούμε το ίδιο. 08ec744237d7ea76f3e7eab46e380478.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις wi fi calling ,πρόσβαση στο internet κατά τις κλήσεις και 4g με διπλή κάρτα. Εγώ έτσι γλίτωσα το κινητό από τον τοίχο.Με κάρτα vodafone & cosmote αρνιόταν πεισματικά να γυρίσει στο internet της vodafone

 

α δεν ημουν ο μονος που ηθελα να το πεταξω δηλαδη :lol:

Απο εχθες το βραδυ δοκιμασα κατι εναλλακτικο απο αυτο που λες και τα παει καλα μεχρι στιγμης. Πηγα στο σημειο προσβασης της σιμ καρτας που εχω ορισει για κλησεις μονο και εφτιαξα ενα μουφικο apn (πχ test) ωστε να μην επιλεγμενο το apn της cosmote (ασχετα εαν θεωρητικα δεν θα επρεπε να το χρησιμοποιει). Και απο εχθες το βραδυ παμε μια χαρα. Δεν εχω χασει ιντερνετ ουτε μια φορα. Θα δειξει πως τα παει επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θέμα με κάτι τέτοιο. Αν εννοούμε το ίδιο. 08ec744237d7ea76f3e7eab46e380478.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτό εννοώ. Εγώ όταν κλείνω την θήκη εμφανίζεται για κλάσματα του δευτερολέπτου και εξαφανίζεται κατευθείαν. Έψαξα να βρω μήπως φταίει κάποια ρύθμιση αλλά μπα... τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Εγώ όταν κλείνω την θήκη εμφανίζεται για κλάσματα του δευτερολέπτου και εξαφανίζεται κατευθείαν. Έψαξα να βρω μήπως φταίει κάποια ρύθμιση αλλά μπα... τίποτα.

Εμένα εμφανίζει μόνο ημερομηνία και ώρα...οχι θερμοκρασία !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει μόνο ημερομηνία και ώρα...οχι θερμοκρασία !!!

 

Ναι ακριβώς έτσι και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Εγώ όταν κλείνω την θήκη εμφανίζεται για κλάσματα του δευτερολέπτου και εξαφανίζεται κατευθείαν. Έψαξα να βρω μήπως φταίει κάποια ρύθμιση αλλά μπα... τίποτα.

 

Θα πας εφαρμογες ,βα βρεις τον καιρο θα κανεις αναγκαστικο κλεισιμο και απενεργοποιηση και μετα ενεργοποιηση και θα φτιαξει.πιθανον να σου ζητησει να ανοίξεις το wifi και το gps.Καντο και μετά αμα θες κλεινεις το gps.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εφαρμογες ,βα βρεις τον καιρο θα κανεις αναγκαστικο κλεισιμο και απενεργοποιηση και μετα ενεργοποιηση και θα φτιαξει.πιθανον να σου ζητησει να ανοίξεις το wifi και το gps.Καντο και μετά αμα θες κλεινεις το gps.

 

Πράγματι έκανα ακριβώς όπως έγραψες ...μια επανεκκίνηση και όλα ΟΚ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έκανα ακριβώς όπως έγραψες ...μια επανεκκίνηση και όλα ΟΚ !!!
Είπα να αρχίσω το κράξιμο λίγο αλλά βαρέθηκα.... Πολύ ρύθμιση και πολύ επανεκκίνηση πέφτει με όλα τα android. Είμαι νέος Χρήστης και κάποια πράγματα μου φαίνονται περιττά. Ειδικά αυτές οι ρυθμίσεις μπαταρίας τρελάθηκα. Στο iOS δεν έπαιζαν τόσα μα τόσα πολλά. Τέλος πάντων ευτυχώς αφού το σεταρα όπως ήθελα και δουλεύουν σχεδον όλα ρολόι πορεύομαι με αυτο. Ευτυχώς τα σπάει η συσκευή.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είπα να αρχίσω το κράξιμο λίγο αλλά βαρέθηκα.... Πολύ ρύθμιση και πολύ επανεκκίνηση πέφτει με όλα τα android. Είμαι νέος Χρήστης και κάποια πράγματα μου φαίνονται περιττά. Ειδικά αυτές οι ρυθμίσεις μπαταρίας τρελάθηκα. Στο iOS δεν έπαιζαν τόσα μα τόσα πολλά. Τέλος πάντων ευτυχώς αφού το σεταρα όπως ήθελα και δουλεύουν σχεδον όλα ρολόι πορεύομαι με αυτο. Ευτυχώς τα σπάει η συσκευή.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ισχύει 100% ειδικά για την μπαταρία και το drain σε κατάσταση αναμονής το ios δεν πιάνεται φανταστείτε το iPhone 8 plus να είχε 4000mah απλά θα το φορτιζαν κάθε εβδομάδα με μέτρια χρήση

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει 100% ειδικά για την μπαταρία και το drain σε κατάσταση αναμονής το ios δεν πιάνεται φανταστείτε το iPhone 8 plus να είχε 4000mah απλά θα το φορτιζαν κάθε εβδομάδα με μέτρια χρήση

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι μόνο αυτό είναι και οι πολλές ρυθμίσεις των εφαρμογών. Ποιες να τερματιζονται και πότε. Ποιες να τρέχουν στο παρασκήνιο κλπ. Τα δικαιώματα που σου ζητάει κάθε φορά η κάθε εφαρμογή αλλιώς δε παίζει σωστά. Το iOS ήταν πιο βολικό σε διεργασίες που εκτελούσα συχνά. Γίνεται και τώρα η δουλειά μου αλλά με πολλά παραπάνω κλικ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θα πας εφαρμογες ,βα βρεις τον καιρο θα κανεις αναγκαστικο κλεισιμο και απενεργοποιηση και μετα ενεργοποιηση και θα φτιαξει.πιθανον να σου ζητησει να ανοίξεις το wifi και το gps.Καντο και μετά αμα θες κλεινεις το gps.

 

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά αυτό ήταν. Έπρεπε να ενεργοποιήσω την υπηρεσία θέσης (gps) για να το βρει αυτόματα. Αφού βρήκε την τοποθεσία αυτόματα, έκλεισα το gps και εμφανίστηκε και αυτό το άτιμο:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome καταναλώνει ελεεινά τελευταία.. 28-30%,ενω πριν την αναβάθμιση ήμουν στα μισά.. Και αισθητά έχει μειωθεί η συνολική διάρκεια της μπαταρίας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό είναι και οι πολλές ρυθμίσεις των εφαρμογών. Ποιες να τερματιζονται και πότε. Ποιες να τρέχουν στο παρασκήνιο κλπ. Τα δικαιώματα που σου ζητάει κάθε φορά η κάθε εφαρμογή αλλιώς δε παίζει σωστά. Το iOS ήταν πιο βολικό σε διεργασίες που εκτελούσα συχνά. Γίνεται και τώρα η δουλειά μου αλλά με πολλά παραπάνω κλικ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Aυτη ειναι η εννοια του "ελευθερου" λογισμικου . Να κανεις κουμαντο εσυ στη συσκευη σου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Aυτη ειναι η εννοια του "ελευθερου" λογισμικου . Να κανεις κουμαντο εσυ στη συσκευη σου.
Δεν είναι σε όλες τις συσκευές ελεύθερο. Όλες θέλουν root η jailbreak.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι με Cosmote, μετά το 129 update, ας μπει να τσεκαρει πάλι αν έχει update. Μου εμφάνισε ενα update της Cosmote 134mb, DT.GRC 8.0.0.201 (CT): This update contains the following improvements: Optimised network interworking, Essential and recommended apps.

 

Δεν με αφήνει να κάνω skip. Ή επιλογή later ή continue έχω.

 

Τι διάολο update είναι αυτό πάλι? Τι apps πάει να μου φορτώσει η Cosmote? Θα γίνει απ το πουθενά branded η συσκευή?

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι με Cosmote, μετά το 129 update, ας μπει να τσεκαρει πάλι αν έχει update. Μου εμφάνισε ενα update της Cosmote 134mb, DT.GRC 8.0.0.201 (CT): This update contains the following improvements: Optimised network interworking, Essential and recommended apps.

 

Δεν με αφήνει να κάνω skip. Ή επιλογή later ή continue έχω.

 

Τι διάολο update είναι αυτό πάλι? Τι apps πάει να μου φορτώσει η Cosmote? Θα γίνει απ το πουθενά branded η συσκευή?

Δεν υπάρχει αυτό σε εμένα αδερφέ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι με Cosmote, μετά το 129 update, ας μπει να τσεκαρει πάλι αν έχει update. Μου εμφάνισε ενα update της Cosmote 134mb, DT.GRC 8.0.0.201 (CT): This update contains the following improvements: Optimised network interworking, Essential and recommended apps.

 

Δεν με αφήνει να κάνω skip. Ή επιλογή later ή continue έχω.

 

Τι διάολο update είναι αυτό πάλι? Τι apps πάει να μου φορτώσει η Cosmote? Θα γίνει απ το πουθενά branded η συσκευή?

Δεν έχω τέτοιο update!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...