Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα αγορασμένο από τον Κωτσοβολο και με wind παροχο δεν εχςι ερθει κάτι ουτε χειροκίνητα και με wifi και με data δεν βγάζει καπιο νεο update το 127 μου βγάζει τελευταίο
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις εάν η κλήση που δεν σου έχει καταγράψει είναι στην προηγούμενη κλήση που έχεις δηλαδή κάποιές φορες οταν έχουμε κληση και ταυτόχρονα μας παίρνει κάποιος άλλος στη μία γραμμή και συνεχίζουμε με την άλλη τότε το acr καταλαβαίνει την κλήση ως μία και επομένως συνεχίζεται να καταγραφή χωρίς να σταματήσει άρα όταν έχεις δύο συνεχόμενες κλήσεις παράδειγμα σπίτι και μετά Κώστας πολύ πιθανόν τον Κώστα να στον έχει ενσωματώσει στην κλήση που λέει σπίτι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου έχει τύχει και αυτό. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση κάτι άλλο φταίει. Το χρησιμοποιώ με Bluetooth και από ότι παρατηρώ, συνήθως χάνει τις εισερχόμενες κλήσεις.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Της NILLKIN

 

Αν και αφήνει περιθώρια από δεξιά και από αριστερά, ομολογώ ότι το έχω συνηθίσει

 

Ευχαριστώ. Σε σχέση με τη μαμά ζελατίνα αφήνει περισσότερα περιθώρια δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αγορασμένο από τον Κωτσοβολο και με wind παροχο δεν εχςι ερθει κάτι ουτε χειροκίνητα και με wifi και με data δεν βγάζει καπιο νεο update το 127 μου βγάζει τελευταίο

Ούτε σε εμένα, υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα, υπομονή :)
Κάνε κανένα restart μπορεί να στο δώσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Σε σχέση με τη μαμά ζελατίνα αφήνει περισσότερα περιθώρια δηλαδή;

 

Ναι περισσότερα. Στην αρχή μετάνιωσα που έβγαλα την μαμά ζελατίνα, αλλά η αίσθηση με το TG της NILLKIN είναι πολύ καλύτερη όσον αφορά την αφή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αίσθηση της ζελατίνας δεν παλεύεται, δε γλιστράει καλά το δάχτυλο κτλ. Το τζαμάκι είναι μικρότερο κι απ' τα όρια της οθόνης (εννοώ της ωφέλιμης οθόνης όχι όλης της πρόσοψης); Στις άκρες δηλαδή η οθόνη προεξέχει λίγο ή είναι τσίμα τσίμα; Εγώ το έχω με θήκη που ούτως ή άλλως δε θα βόλευε να πιάνει το τζάμι τα άκρα (θα το ανασήκωνε η θήκη) αλλά το να μη φτάνει ως τα άκρα της οθόνης είναι ίσως ενοχλητικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αίσθηση της ζελατίνας δεν παλεύεται, δε γλιστράει καλά το δάχτυλο κτλ. Το τζαμάκι είναι μικρότερο κι απ' τα όρια της οθόνης (εννοώ της ωφέλιμης οθόνης όχι όλης της πρόσοψης); Στις άκρες δηλαδή η οθόνη προεξέχει λίγο ή είναι τσίμα τσίμα; Εγώ το έχω με θήκη που ούτως ή άλλως δε θα βόλευε να πιάνει το τζάμι τα άκρα (θα το ανασήκωνε η θήκη) αλλά το να μη φτάνει ως τα άκρα της οθόνης είναι ίσως ενοχλητικό...

 

Ναι είναι μικρότερο κι από τα όρια της ωφέλιμης οθόνης, αλλά όπως είπα και πριν το έχω συνηθίσει πλέον και δε μου χτυπάει άσχημα. Έχω ανεβάσει και φωτό σε προηγούμενο post. Θα σου πω το νούμερο του post σε λίγο.

Δες το post 2633

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις χωρις ρουτ πως τις κρυβεται??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με wind την έκανα σήμερα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα το mocha είναι κούκλα, για αυτό πήγαινα & εγώ. Μετά σκέφτηκα ότι χρώμα & αν πάρω θα βάλω θήκη οπότε χάνεις αυτή την ομορφιά του χρώματος. Τελικά κατέληξα στο μαύρο γιατί θεωρώ ότι σβηστό είναι το πιο όμορφο γιατί γίνεται μια οθόνη όλο ενώ τα άλλα χρώματα φαίνονται σαν bezel.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τσίμπησα και γω σε μαύρο τελικά αν και ήμουν κάθετος οτι δεν θέλω ξανά μαύρο κινητό αλλά κουκλάκι είναι το άτιμο ... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει με ποια ρύθμιση, αναγνωρίζει αυτόματα η κάμερα το είδος του αντικειμένου που φωτογραφιζουμε..? Τεστάρω σε φαγητά, λουλούδια κτλ, αλλά δε βγάζει το χαρακτηριστικό σηματάκι..
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να στο βγάζει αυτόματα από μόνο του, δεν θέλει κάποια ρύθμιση.. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart ίσως κολλάει καμία φορά
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να στο βγάζει αυτόματα από μόνο του, δεν θέλει κάποια ρύθμιση.. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart ίσως κολλάει καμία φορά

 

Πρότεινε κάποιο αντικείμενο που στάνταρ στο αναγνωρίζει.. Να τεστάρω.. Αναλύσεις κτλ δεν παίζουν ρόλο, ε?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να στο βγάζει αυτόματα από μόνο του, δεν θέλει κάποια ρύθμιση.. Δοκίμασε να κάνεις ένα restart ίσως κολλάει καμία φορά
Το ερώτημα είναι ποια η διαφορά όταν αναγνωρίσει ένα αντικείμενο. Δηλαδή αν αναγνωρίσει ένα φυτό θα το βγάλει με διαφορετικά χρώματα (πιο κορεσμένα πχ;) ή ενα φαγητό;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, έκανα επανεκκίνηση και προσπαθώ να φωτογραφήσω ένα μπουκέτο λουλούδια, αλλά δε μου βγάζει το σηματάκι.. Από περιέργεια και μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε να μην είναι ενεργοποιημενο το wide aperture ή το portrait mode. Πρέπει να είναι στο σκέτο photo mode χωρίς κάποιο άλλο feature ενεργοποιημενο

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε να μην είναι ενεργοποιημενο το wide aperture ή το portrait mode. Πρέπει να είναι στο σκέτο photo mode χωρίς κάποιο άλλο feature ενεργοποιημενο

 

Αυτό ήταν... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Face id έχει? Ή μόνο με το δάχτυλο αποτύπωμα ξεκλειδώνει???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μικρότερο κι από τα όρια της ωφέλιμης οθόνης, αλλά όπως είπα και πριν το έχω συνηθίσει πλέον και δε μου χτυπάει άσχημα. Έχω ανεβάσει και φωτό σε προηγούμενο post. Θα σου πω το νούμερο του post σε λίγο.

Δες το post 2633

 

Χμ ναι το είδα. Εντάξει πιο μέσα είναι αλλά όχι και κάτι φοβερό. Βέβαια η Spigen που έχω είναι πιο έντονη στα άκρα οπότε υποθέτω ότι θα φαίνεται λιγότερο. Και πάλι όμως δε θα μπορούσαν να κάνουν το τζαμάκι όσο η ωφέλιμη οθόνη; Το κάνουν μεν μικρότερο για να κολλάει καλά αλλά δεν είναι και τόσο καμπύλη η οθόνη στο ωφέλιμο μέρος της που να μην παίρνει μεγαλύτερο τζαμάκι.

 

 

Πρότεινε κάποιο αντικείμενο που στάνταρ στο αναγνωρίζει.. Να τεστάρω.. Αναλύσεις κτλ δεν παίζουν ρόλο, ε?

 

Φωτογράφισε ένα τυπωμένο Α4. Θα πρέπει να σου βγάλει το σύμβολο του κειμένου (ένα Τ κεφάλαιο).

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις χωρις ρουτ πως τις κρυβεται??

 

Έχει διάφορες λύσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ το AdGuard. Έχει και συντόμευση ώστε να το ανοίγεις και να το κλείνεις εύκολα. Για browser έχει αποκλεισμό διαφημίσεων και ο Opera που χρησιμοποιώ λόγω της αναδίπλωσης κειμένου που μου αρέσει αλλά καλύτερος ακόμα στο κομμάτι αυτό είναι ο Power Browser. Βέβαια υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Δοκιμάζεις και βλέπεις τι σε βολεύει. Για YouTube δες εδώ

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις χωρις ρουτ πως τις κρυβεται??

 

Όσον αφορά το πρώτο βήμα μιας διαδικασίας ρουταρίσματος της συσκευής, αυτό του ξεκλειδώματος του bootloader, η Huawei απ' ότι γνωρίζω παρέχει "νόμιμο/επίσημο" τρόπο για τις συσκευές της(δεν αίρεται η εγγύηση δλδ)...μέσω αυτής της ιστοσελίδας

http://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index

πρέπει να συνδεθείς είτε με νέο λογαριασμό είτε με το Huawei ID που μπορεί να έχεις ήδη μέσω εφαρμογών όπως το Hicare και να συμπληρώσεις τα απαιτούμενα στοιχεία της συσκευής σου

 

Προσωπικά έχω κάνει αυτή τη διαδικασία για το Honor 8 κι έχω πάρει κωδικό ξεκλειδώματος του bootloader, αλλά δεν έχω προβεί στο καθαυτό ξεκλείδωμα, γιατί κάνει παράλληλα reset, σβήνονται δλδ λογαριασμοί, αρχεία κοκ...

 

Εδώ παρέχονται οι οδηγίες βήμα προς βήμα...είναι σε νήμα για το Honor 8, αλλά τα βήματα είναι κοινά, δεν βρίσκω λόγο να διαφοροποιούνται

https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/guide-unlock-bootloader-tested-root-t3443946

 

 

Όσον αφορά το δεύτερο βήμα, του κατεξοχήν ρουταρίσματος, εκεί χρειάζονται δοκιμασμένες εφαρμογές και συνήθως TWRP συμβατό,....

....δεν έχω ιδέα τί εξελίξεις έχουμε επ' αυτού όσον αφορά τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα την περιμένω πρώτη φορα βλέπω να αργεί τόσο στο mate 9 μου ερχόταν αμέσως μετά την κυκλοφορία...,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...